Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztünk pap? fórum

Van köztünk pap? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
121. Fortuna79 (válaszként erre: 119. - Csibész25)
2013. máj. 14. 10:21
Örülök, hogy tetszett a történet. Szerintem is jó példa :)
120. Fortuna79 (válaszként erre: 119. - Csibész25)
2013. máj. 13. 09:39
Szeretettel várjuk :)
2013. máj. 12. 23:47

Sziasztok! Kicsit beleolvasgattam a fórumba. Nagyon tetszett az Isten és fodrász története. Az még nem fejtettem meg hogy van-e itt pap is közületek vagy sem. De eszembe jutott hogy miért is ne lehetne és miért is lenne az olyan különös????


Én nem is olyan régen javasoltam egy pap (katolikus) barátomnak hogy regisztráljon a hoxára. Meséltem neki különböző fórumokról és ő pedig elmondta hogy igen pont erre lenne szüksége hogy többet tudjon arról mik az emberek tényleges napi problémái mit gondolnak stb. Van aki nyit és amúgy is sokat mond. papként nem szerezhet mindenben személyes tapasztalatot jó hogy ha hallhat róla másoktól. Így ő is tovább tud segíteni.

118. a94ac54e89 (válaszként erre: 117. - Dodi44)
2013. máj. 12. 22:37

Köszönöm a bókot!:)

Ha Te is megteszed, amire kértelek, akkor hajlandó vagyok én is ...:)

117. Dodi44 (válaszként erre: 106. - A94ac54e89)
2013. máj. 12. 22:33

Tanito neni kedves, nagyon idealista es fiatal lehetsz.

Kerlek, ne nyissunk ki egy olyan tomott dobozt ami tele van szocskekkel...

116. Fortuna79 (válaszként erre: 115. - 25800e2d09)
2013. máj. 12. 14:09
:)
115. 25800e2d09 (válaszként erre: 114. - Fortuna79)
2013. máj. 12. 14:02
ez is igaz. :) az enyémben most egy thrash metal koncert... :D
114. Fortuna79 (válaszként erre: 113. - 25800e2d09)
2013. máj. 12. 13:21
Tulajdonképpen igazad van... de tudod, "mindennik embernek a lelkében egy dal van"... :)
113. 25800e2d09 (válaszként erre: 109. - Fortuna79)
2013. máj. 12. 13:12
Erről az jut eszembe hogy bár a történet szerint az öregnek igaza van de nem mindig jó a negatív hit és tudat megerősítése. Ő ezt tette. Az emberek meg azt hiszik el amit őszintének tűnően mondanak nekik.
112. Fortuna79 (válaszként erre: 111. - A94ac54e89)
2013. máj. 12. 13:05

Tegyük fel egy nap találkozol egy emberrel, aki azt mondja neked, hogy olyan gyógyszere van, amit miután beveszel teljesen egészségessé válsz. Mindegy, hogy milyen betegséged volt előtte...


Te ennek nagyon örülsz és élsz a lehetőséggel, de szeretnéd, ha ezt a lehetőséget minden ember megismerhetné a világon, mert akkor nem lenne többet beteg ember a Földön... Nem lenne fájdalom és nem lenne szenvedés.


Ezért elmondod mindenkinek ami veled is megtörtént.


Sajnos sokan nem hisznek neked, vagy csalónak tartanak, vagy az hiszik pénzt akarsz, s bizonygatják, hogy ilyen nincs!!!


Esélyt sem adnak maguknak, pedig ott a lehetőség a kezükben...


És az az ember ott áll tehetetlenül, lehorgasztott fejjel. Pedig ő csak segíteni akart... semmi többet...

2013. máj. 12. 12:50

Sok nehézséggel kell szembenéznie annak az embernek, akinek a leírt/kimondott szó úgy értelmezendő, ahogy éppen ő akarja, és példabeszédekből akar bizonyságot szerezni, vagy bizonyságot mutatni.

Isten bennünk van, mindenkinek a maga Istene ...

2013. máj. 12. 12:48

ezt most találtam...


A fodrász és Isten


Egy ember elment levágatni a haját, és megigazíttatni a szakállát. Ahogy a fodrász dolgozni kezdett, kellemes beszélgetésbe elegyedtek. Sok mindenről szót ejtettek, különféle területeken. Végül szóba került Isten is, mire a fodrász határozottan kijelentette :

- ,,Én nem hiszem, hogy Isten létezik.”

- ,,Miért ilyen biztos ebben ?” – kérdezte a vendég.

- ,,Nos, csak ki kell nézni az utcára, hogy mindenki megértse, miért nem létezhet Isten. Most mondja meg őszintén, ha Isten létezne, hogy lehetne annyi beteg ember a világon ? Hogy is hagyhatnának el szülők gyerekeket ? Ha Isten létezne, se szenvedés, se fájdalom nem lenne. El nem tudok képzelni egy szeretettel teli Istent, aki lehetővé teszi mindezt körülöttünk.”

A vendég gondolkodott egy kis ideig, aztán úgy döntött, hogy nem válaszol a fodrász feltevésére, mert nem akart vitába keveredni.

Miután a fodrász befejezte a dolgát, a vendég fizetett, majd elbúcsúzott tőle és kilépett az utcára. A következő pillanatban szemébe ötlött egy ember, akinek hosszú, gondozatlan haja és loboncos szakálla volt. Piszkosnak és kultúrálatlannak tűnt. A vendég visszafordult, és megint belépett a fodrászüzletbe, ahol megszólította a fodrászát :

- ,,Tudja mit mondok ? Nem léteznek fodrászok a világon !”

- ,,Hogy mondhat ilyet uram ? – kérdezte meglepetten a fodrász.

- ,,Hiszen itt vagyok én, én fodrász vagyok, nem ? Épp most fejeztem be az ön hajának és szakállának a rendbetételét.”

- ,,Nem, nem ! – erősködött a vendég.

Fodrászok márpedig nem léteznek, hiszen ha léteznének, akkor nem lennének olyan hosszú, gondozatlan hajú és szakállú emberek az utcán, mint az az ember ott, látja ?”

- ,,Ah, de hát attól még léteznek fodrászok !” – válaszolt a mester.

Tehetek én arról, hogy az az ember nem jön be hozzám ?”

- ,,Hát ez az ! – bólintott rá a vendég.

Éppen erről van szó! Isten is LÉTEZIK !

Tehet Ő arról, hogy az emberek nem fordulnak Hozzá, hogy nem keresik meg Őt ?

Ezért van olyan sok fájdalom és szenvedés a világon.”


elgondolkodtató ...

2013. máj. 12. 12:42

Lehet azért értettem így, mert én így akarom érteni :)


Erről egy történet jut eszembe:


Milyennek látsz másokat?

Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:

- Milyenek itt az emberek? – tudakolódta.

- Hová valósi vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.

- Athéni vagyok.

- És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.

- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.

- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.

A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.

- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.

- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:

- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!

Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.

108. a94ac54e89 (válaszként erre: 107. - Fortuna79)
2013. máj. 12. 12:28

Akkor kettőnk közül valamelyikünknek rossz a szövegértelmezése, vagy Neked, vagy nekem.:)


Neked az alábbiban teljesen igazad van szerintem, én is így gondolom.

107. Fortuna79 (válaszként erre: 106. - A94ac54e89)
2013. máj. 12. 12:22
Dodi azt akarta mondani, hogy mindenkinek szíve joga abban hinni amiben akar. Ki ebben hisz, ki abban...
106. a94ac54e89 (válaszként erre: 104. - Dodi44)
2013. máj. 12. 11:22

Tartsuk meg a tiszteletet egymás iránt, és ne kommunistázzunk!

És ne cigányozzunk, ne zsidózzunk!

Satöbbi ...

Jó?!

Hogy kinek mihez van joga?

Gondolkozz el rajta, kérlek!

105. Fortuna79 (válaszként erre: 104. - Dodi44)
2013. máj. 12. 11:21

Köszönöm...

A szív és az intelligencia párosát láttuk :)

104. Dodi44
2013. máj. 12. 05:34

Aki nem hisz Istenben, az miert jon erre a forumra?

Ha ateista forumjuk nincsen, nyissanak magunkank egyet. De aki hinni akar annak joga van hinni amiben akar, vagy szeretne. Ahhoz senkinek vallasos vagy ateista, kommunista dogmakban hivoknek nincs joga beleszolasa masnak a dolgaiba.

Tartsuk meg a tiszteletet egymas irant, es ha azt valaki nem kivanja betartani, akkor egyszeruen nem melto arra, hogy bar ki is reagaljon beleszolasaihoz.

2013. máj. 12. 00:57

Egy hölgy tette fel ezt a fórumkérdést.

Vajon, mi a fő kérdése?

2013. máj. 12. 00:52

Az év fórumtémája!!!!!!!!!

Én nem pap vagyok, csak pszichiáter.

Ezzel én nem is vagyok érdekelt.:)

101. Dodi44
2013. máj. 12. 00:50

Hany p-vel?


:-)

100. jstefan (válaszként erre: 1. - Fortuna79)
2013. máj. 11. 23:55
Pap egy női oldalon? Szerintem egy katolikus honlapon választ kaphatsz a kérdéseidre,és ott ellenőrízni tudják hogy a szándékod nem provokáció!
99. e32d76b828 (válaszként erre: 98. - Fortuna79)
2013. máj. 11. 21:58

ne feledd Isz.1sz. visszahato nevmas ahogy irtam

orom volt...

98. Fortuna79 (válaszként erre: 97. - E32d76b828)
2013. máj. 11. 19:40

Köszönöm.

Én sem vagyok még kész és nem vagyok hiba nélküli, az ember egész életében tanul...

Neked is sok szerencsét...

97. e32d76b828 (válaszként erre: 96. - Fortuna79)
2013. máj. 11. 19:30

ollozd kerlek ide feljebb azt a rosszindulatos varit...ztan meg bevallom de oszinten...rengeteg hibam van...nem vok senki es semmi viszont figyelek es tanulok,elfogadom a kritikat ha azt "Vaklaki" irja tod?alt utana nezek ki tollabol ered...

a tanulas mellett tajekozodom is mert mindig joljon az informacio hol a hoplan hol mashol...glom ez is rosszindulatu megjegyzes...magadra is huzod...nem baj Te sem vagy meg kesz soxerencset...

96. Fortuna79 (válaszként erre: 95. - E32d76b828)
2013. máj. 11. 19:13

Más a véleménynyílvánítás és más a rosszindulat...

Nem összekeverendő... és köszönöm hogy felhívtad a hiányosságaimra a figyelmem... Neked biztosan nincsenek...

szép Stét... :)

95. e32d76b828 (válaszként erre: 91. - Fortuna79)
2013. máj. 11. 19:03

nem lattam bele a naplodba ha erre gondolsz...v tevesen olloztad ide a nyilvanosra ezt a metszetet?

bocs de akkor szamolnod kell a kritikakkal is nem de bar?esetleg kulcs kell ahhoz h vki elmondhassa azt amit tobb izben itt megtapasztalt?nem tudtam h zartkoru bocs...hmmm lehet h nem csak a blog keszitesben vagy laikus?es az sem artana ha mielott leirsz vmit tajekozodva azt vegig gondolnad...s nem a focimre gondoltam pfff

2013. máj. 11. 18:52
...
93. Fortuna79 (válaszként erre: 88. - Kisj)
2013. máj. 11. 18:18
Angyal András szerint minden ember egy-egy üzenetet hordoz, de ez csak akkor juthat a felszínre, ha elismerték az egyént.
92. 25800e2d09 (válaszként erre: 90. - E32d76b828)
2013. máj. 11. 18:11
ha nem gerjesztik a tüzet az sose kap nagy lángra ;)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook