Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztetek olyan aki nehéz anyagi körülményekkel küzd, gyerekekkel? fórum

Van köztetek olyan aki nehéz anyagi körülményekkel küzd, gyerekekkel? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Andika_ (válaszként erre: 14. - Hnora23)
2011. febr. 6. 22:05
Mi az a tgyás? 190.000 Ft számlákra? Az rengeteg, milyen számlákat fizetsz? Én az 56nm-es lakás összes rezsiköltségét, ami a fenti töredéke, is épp hogy csak be tudom fizetni!
29. rizsszem (válaszként erre: 26. - Mamcili)
2011. febr. 6. 20:50
Nekem az kevés 7en vagyunk mint a gonoszok és már leeszik a fejemről a hajat néha annyira unatkoznak.
2011. febr. 6. 20:48
Az igazság az hogy a net nem biztos hogy akkora luxus.Ez az én gondolatom.A mai világban ahol "alap követelmény"már az általános suliban is hogy netes házi van akkor valahogyan meg kell oldani mert annál nagyobb öröm nincs mikor hazajön a gyerkőc és közli hogy 5-ös lett a kiselőadás.Lehetne eljárni könyvtárba 300ft/óra netezni e nem éri meg az legalább heti 900ft-ba kerülne 3 sulis gyerekemnek és ha még több is van ami persze még véletlenül sem egy időben mindenkinek akkor már egy hét alatt kifizetem a havi net számlámat de még a másik gyerekem ott van aki ugyancsak szivesen oda ül a gép elé.
27. mamcili (válaszként erre: 24. - Nirvi)
2011. febr. 6. 17:06

nekem a net tv és telefon a legolcsóbb...

így nem tartom luxusnak, mert most harmadát fizetem a két évvel ezelőttinek.

26. mamcili (válaszként erre: 11. - Rizsszem)
2011. febr. 6. 17:02

hát valahogy heti 4000rel számolok és marad egy ezres a pluszra...

eddig bejött...

de hogy hogy azt nem tudom

egy csibém van :)


de volt hogy napi 2-300 ft jutott

akkor általában heti egyszer ettünk húst

2011. febr. 6. 16:21

sziasztok..


mi is elég nehezen élünk..de nem volt ez mindig így..lehet azért is ilyen nehéz elviselni..a gyerekeknek mindig azt mondani,hogy nincs,majd ha kapunk pénzt,de akkor sem jobb,mert az is elmegy,ugyan úgy mint az előző hónapban..ha maradna 20 e forint a számlák befizetése után,akkor a seggemet a plafonba verném..de sajna úgy marad pár ezer,hogy nincsenek fizetve a számlák..majd lesz valami alapon..

a netet a volt férjem fizeti a gyereknek,de én is használom...

ez van..most kapott a párom állást és én is megyek melózni,pár hónap és lejár gyedem..akkor talán helyre billenünk..mi a táppénz alatt úsztunk így el,mikor kismama lettem..tudtuk,hogy nehéz lesz,de azt nem hogy ennyire..

mindenkinek kitartást kívánok...sajna máshogy nem megy..

mi azt szoktuk mondani apával,hogy..fogunk mi még ezen nagyokat röhögni,hogy milyen csórók voltunk..sajna már hozzáállással nem megy,mert ha depizünk,attól sem lesz jobb...

24. Nirvi (válaszként erre: 22. - Laleh)
2011. febr. 6. 16:03

Igen, mi is már sokszor gondolkoztunk ezen, hogy lemondjuk a netet, csak azzal még semmi nem lenne megoldva...viszont ha eladnánk a kocsit(amit amúgy próbálunk, csak ilyenkor senki nem vesz autót) és még a netet meg a tv-t is lemondanánk, hisz az is luxus...akkor talán egy fokkal jobb lenne. Viszont annyira függünk ezektől a dolgoktól(itt nem csak magunkra gondolok, hanem úgy átlagban mindenkire) hogy nem mondunk le ezekről. Bár őszintén megmondom, ha rajtam múlna akkor tv nem lenne, nekem nem hiányozna, csak uram ragaszkodik hozzá, pedig alig nézzük ám...

A netet csak azért nem mondanám le, mert nekem nagyon nagy szükségem van a munkám miatt, hisz 80 %-ban ott végzem. De ha nem kéne a munkámhoz, azt is lemondanám. Meg lennék nélküle is.


Ettől függetlenül teljesen igazad van. Még mindig sokkal szerencsésebbek vagyunk, mint pl azok, akik már hó elején nem tudják hogy mit fognak enni és az internetet még csak hírből sem ismerik. Sőt...még az áramot sem....

23. rizsszem (válaszként erre: 21. - 3fdbb35f49)
2011. febr. 6. 16:01
Mi ennél kevesebből élünk heten!
22. Laleh
2011. febr. 6. 15:44

Nekünk átlagban 8.000 Ft marad/hét, miután mindent kifizetünk.

Gyerekeket a turkából öltöztetem, de merem állítani, hogy csinosabbak, mint akinek butikban vásárolnak. Anyósom szokott nekünk tyúkot vágni, kapjuk tőle a tojást. Zöldséget, gyümölcsöt nyáron.


Mi is szűkösen élünk, de azt a tényt ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy amíg így neten cseverészve tudjuk ezt megbeszélni, addig nincs akkora baj...


Az igazi mélyszegénységben élők ezt nem tehetik meg!


Ha hó végén éhezne a gyerekem, simán lemondanék az internetről.

2011. febr. 6. 15:01

Sziasztok!Sajna mi se vagyunk jobban,és nekünk még hitelünk sincs.Párom elég jol keres 150 körül nekem van gyedem 60 ezer plusz mamám nyugdija 100 ezer.Sajnos még sem elég.Rajtunk kivül még egy család lakik velünk(anya,apa,gyere) és 10 ezer forintot adnak minden hónapba meg valamikor vesznek hust.Ennyi.A rezsi az olyan 90 körül van össze vissza biztositásokkal eggyütt+és még a kaják

Nagyon nehéz hogy hovégére maradjon.Restelem de néha már alig várom hogy 2 án kapjunk családit.

Nem tudom mi lesz,EVVEL AZ ORSZÁGGAL

Fiatalok vagyunk és még nincs semmink mert nem merünk belevágni egy lakásba

2011. febr. 6. 14:23
Nekünk is jó ha marad egy kis pénz, lakáshitelünk van és egyre csak több. Van egy 1 éves kisfiunk, minden pénzt rá költünk, csak neki meg tudjuk venni ami kell. Sajnos ez a világ már ilyen:(
2011. febr. 6. 14:11
nekem a gyedem 59ezer,a hitel és a számlák kifizetése teljesen kifoszt minket,ticketből vásárolunk plusz szüleim segítenek.
2011. febr. 6. 14:07
Sziasztok. Engem érdekel ez a téma. Nekünk 4 kislányunk van. Én gyedem 95e, van egy tartósan beteg gyerekünk, így a családi 71e, elváltam így kapunk 40e gyerektartást és a férjem nappali tagozaton egyetemre jár, ahol szociális ösztöndíjat az előző félévben 39e kapott. Ez 245e, de lakáshitel 50e, fűtés 35-40, konyhai gépek hitele 40e. A számlák víz, áram, közös költség, szemét stb., biztosítások összesen 40e. Tudom, hogy nekünk így több marad mint amit ti határnak írtatok, de 4 gyermeket nevelünk, a férjemmel együtt 3 iskolás van, akik nem kis összegbe kerülnek, főleg férjem aki Pestre jár, vasúti bérlet és BKV. A kajás spórolunk mi is és a ruhákon. Én pl. sokszor vásárolok a teszveszen és varrogatni tanulok. De autót nem merünk fenntartani. Sok nagycsaládos ismerősöm abba bukik bele, hisz ott is még hitel, benzin stb. Minket meg hülyének néznek, hogy nem veszünk autót hitelre inkább tömegközlekedünk.
17. Nirvi (válaszként erre: 16. - F2ee98befc)
2011. febr. 6. 12:46

Szerintem is.

A közvetlen környezetemben most fel tudnék sorolni legalább 6-7 családot, ha nem többet, akik nagyon szarul állnak anyagilag....és tényleg nem költik baromságokra a pénzt...

2011. febr. 6. 12:43
szerintem a családok 85%-a küzd ilyen gondokkal.
15. Nirvi (válaszként erre: 14. - Hnora23)
2011. febr. 6. 12:31

Pedig elég magas a tgyásod. Nekem 40.000 volt a gyedem pedig 70.000Ft...

Igaz uram 110.000 körül keres, de így is nagyon gáz.

Nincs olyan hónap, hogy ne lennénk elmaradva számlákkal, folyamatosan csak toljuk magunk előtt és szépen apránként fizetgetjük be......sajnos ez van. Most elvegetálunk valahogy és reménykedünk hogy jobb lesz.

Próbálunk tenni a pénztelenség ellen, de nem könnyű.

2011. febr. 6. 12:12
Nekünk sem annyi marad (tehát nem 30-40 ezer, csak azért írtam ezt, hogy egy kb. felső határ "legyen"). Nekem 120 e a tgyásom + 12.200 a családi pótlék meg a férjem fizuja 80 e pedig dolgizik 12 órában. És 190 elmegy a szűmlákra megy mindenre, szóval marad kajára meg mindenre 20 ezer forintunk. Egyszerűen idegörlő!
13. Andika_ (válaszként erre: 10. - Mamcili)
2011. febr. 6. 11:20

Szia!

Szintén 20 ezer körül marad, én egy gyermeket nevelek. Neked hány gyerkőcöd van?

Rizsszem, minden elismerésem a Tiéd! Öt gyermek mellett a Ft-okat számolni hónap végén, nem semmi.

2011. febr. 6. 08:07
Nagyon sok család van így szerintem....
11. rizsszem (válaszként erre: 10. - Mamcili)
2011. febr. 5. 23:18
Te mit kezdesz ennyi pénzzel mert én csak ülök és gondolkodom hogy most azonnal elköltsem vagy várjak vele míg kicsit meg melegszik?Ennyi pénz két hétre nem elég és most azt hiszem túloztam.
10. mamcili (válaszként erre: 9. - Andika_)
2011. febr. 5. 23:06

neked mennyi marad?

nekem durván 20...

9. Andika_ (válaszként erre: 1. - Hnora23)
2011. febr. 5. 22:02
szia! Szerencsésnek mondhatod magad, ha a számlák befizetése után még 30-40ezred marad megélhetésre.
8. mamcili (válaszként erre: 7. - Rizsszem)
2011. febr. 5. 21:59

igen...

elég nehéz...

az ember becsülettel dolgozik

és nem jut tovább...

csak örül, hogy még fedél van a feje fölött és ez szörnyű...

2011. febr. 5. 21:58
Hűha bizony gond az nálunk is van.Még jó hogy szeretjük a zsíroskenyeret mert sajna csak az jut hó végén és 5 gyerkőc van 12 éves korig szinte minden korosztályból.Nehéz a mai világ pedig a férjem annyit dolgozik mint a kutya.
2011. febr. 5. 21:53

a legbrutálabb az volt

amikor napi 200 Ft-ot osztottam be.

2011. febr. 5. 21:51

igen...

sajnos...pedig dolgozom rendesen becsülettel...

2011. febr. 5. 21:50
szerintem ezze sokan igy vannak sajnos. :((
2011. febr. 5. 21:47

Igen, sajnos ezzel szerintem sokan így vagyunk...

Nehéz világot élünk...

2011. febr. 5. 21:41
van az egyik barätnom,2 gyerek,pasi elhagyta 5 honaposan,a gyerek 2 honapja szuletett...van h napi pär szäz ft okbhol el,vagyis mindig....
2011. febr. 5. 21:39

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki hó végén már vajas kenyéren él, és a kisgyerkőcnek se tud mindent megadni. Illetve az egész hónapban alig tud élni, mert minden elmegy a számlákra!

Olyan akinek kb.40-30 ezer forint marad egy hónapban a kajára,pelus, babás dolgokra!

Beszéljük meg a gondjainkat itt együtt! Segítsünk egymásnak lelkiekben!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook