Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van kedvetek tanácskozni az ingatlanadóról? fórum

Van kedvetek tanácskozni az ingatlanadóról? (beszélgetős fórum)

1 2
42. Pepe
2009. máj. 1. 08:58

+1 a regnáló állam nem elírás!

Értelmezésem szerint az államisággal vannak bajok! A valamiért harmadik köztársaságnak nevezett államforma hibás. Hibája, hogy a globalizmusra épül, nem veszi figyelembe az egyén érdekeit. kizárólag a tőke a mérték, és ez szerint jó vagy rossz benne valami, valaki. Ugyanakkor semmi köze az erkölcshöz, az egyén kibontakozásához, önmegvalósításához. A közösségi kapcsolatok meg egyenesen ellenségei ennek a globalista szemléletnek.

Hogyan valósítják meg ezeket?

A médiában idealizálják a globalista szemléletet. értékként tüntetik fel a harácsolást, önzést, erőszakot. Gazdaságilag ellehetetlenítik a társadalmat, hogy csak annyi jövedelme legyen, amennyi a létezéséhez elég. Kialakítják a röghözkötöttséget. Az emberek nagy részének már most sincs pénze utazásokra, sem továbbtanulásra.

Az ilyen ember a végén bezárkózik! Megtermeli amit a tőkés előír, elfogyasztja a rá kirótt javakat. és újratermeli a vásárló és fogyasztóerőt gazdáinak. Valóságban pedig elmegy úgy az élete, hogy talán sosem voltak önálló gondolatai, vágyai, lehetőségei.

Ezekre mondom, hogy az állammal van a baj. kellene valami jobb! Nem kommunizmus, inkább egyfajta proletár demokrácia, ahol az ember az érték, és nem a vagyon!

41. Pepe
2009. máj. 1. 08:40

Merval, csak az a baj az ötleteddel, hogy sokan alacsony jövedelemmel rendelkeznek, amiből nem lesz annyi szja, mint amennyi az ingatlanadó lenne. Amikor az emberek megvásárolták a bérlakásaikat 2-3 millió forintért, egy életre eladósodva a hitelektől, akkor még nem gondolták, hogy a lakásárak a sokszorosukra növekednek pár év alatt, főleg nem gondolták, hogy adózni kell utána.

A nagyobbik igazságtalansága pedig ott van, hogy akinek van bevétele amiből fizetné, annak meg gyakorlatilag visszadanád azzal, hogy az szja-ból levonhatja.

Végső soron plusz adóbevétel ténylegesen a kisjövedelműek lakásainak elárverezéséből folyna csak be!

40. e28ddc7c9b (válaszként erre: 37. - D532163884)
2009. ápr. 30. 20:26
Jogos! Miért vitatkoznánk azon, hogy Mezőtúr-Szolnok, Szolnok-Mezőtúr 45 km, vasúttal 1,5 - 2 óra.
39. d532163884 (válaszként erre: 38. - 90e46d7af8)
2009. ápr. 28. 19:07
Neked gond van a szövegértéseddel? Ezt nem kell bevenni, nem így lesz, csak én írtam, hogy így kellene bevezetni...ez egy amolyan vélemény:)
2009. ápr. 28. 00:18
Ha az igaz volna, hogy az ingatlanadót le lehetne vonni az SZJA-ból, akkor nem vezetnék be, mert nem folyna be több jövedelem a kasszába. Hülye, aki beveszi.
37. d532163884 (válaszként erre: 36. - Serry)
2009. ápr. 27. 23:39
Egyetértek, ne menjünk bele, úgysem a MÁV a fórum témája:)
36. Serry (válaszként erre: 35. - D532163884)
2009. ápr. 27. 22:45

De a vasútnak nem a személyszállításból kéne megélni-e hanem a teherből személyes véleményem szerint.

De ebbe most ne menjünk bele,hogy kinek és hogyan kéne átszervezni az egészet,hogy ne eladásokból akarjunk már mindent kifizetni aztán csodálkoztunk,hogy a székért is fizetni kell amin most ülsz. Mert már az sem a tied meg a levegő sem amit belélegzel, mert közben eladták pontom pénzért és te meg a hússzorzásért bérled vissza.

35. d532163884 (válaszként erre: 28. - Serry)
2009. ápr. 27. 21:57

Akkor ezt olvasd el, miért is olcsó a vonat:

"Amíg az európai országokban az utazásokat mintegy 80 százalékban jegyár-bevételből és csak 20 százalékban állami támogatásból finanszírozzák, nálunk ez az arány épp fordított. A rendkívül pazarlóan és veszteségesen működő vasútnak így gyakorlatilag elenyésző a saját bevétele: a tényleges költségeinek csupán 19 százalékát fizetik az utasok a jegyárakért! Ma ugyanis még a teljes árúnak nevezett jegyek sem teljes árúak: a jegypénztárakban befizetett díj csupán a személyszállítás tényleges költségének 55-60 százalékát fedezi. A hiány azzal válik teljessé, hogy a magyar vonatokon utazó 150 millióból csupán 120 millió a fizető utas, azaz több mint 30 millióan ingyen utaznak."

én már rohadtul unom, hogy az adóm egy része vasúttámogatásra megy, miközben kb 20 éve nem ültem vonaton.

34. d532163884 (válaszként erre: 32. - Roncsika)
2009. ápr. 27. 21:45

Annyira jó, hogy mindenki csak annyit ért meg egy hozzászólásból, amennyit épp kedve van:)

Igen egyetértek, lentebb leírtam miért.

De a te kedvedért mégegyszer: az ingatlanadó összegének megfelelő összeggel csökkenteni kell az szja-t, hogy az összes teher ne nőjön.(vagy pl leírható legyen az szja-ból, ez is megoldás).

Egy bp-i lakás átlagos ára kb 23Mft(panel 11,5M, nem panel 26,5M)tehát nem 30.

Én nem írtam rólad semmilyen személyeskedőt, mert

1, nem ismerlek és vagyok annyira intelligens, hogy nem sértegetlek , miért is tenném?

2, attól, hogy nem értek valakivel egyet, még tudok úgy vitatkozni vele, hogy a végén barátságban válunk el...

3, azzal értesz egyet, akivel akarsz, különbözőek vagyunk, nincs ezzel semmi baj

Szóval tuti komcsi bérenc vagyok, sőt cionista összeesküvő, ultrabalos terrorista:)))Hú már félek magamtól:)

33. erikpipi (válaszként erre: 3. - F64f0d9a69)
2009. ápr. 27. 21:11

"Úgy tudom Európában nálunk van a legtöbb lakástulajdonos. De nem azért mert annyira vágyunk rá és olyan gazdagok vagyunk, hanem mert nincsenek bérlakások."-Igen ez igaz, pl a németeknél 40% a bérlakások aránya. Önálló ingatlant pedig az vásárol aki gazdag.De. Ott nem nagyon adják ki a tulajdonosok számla nélkül a lakást, itthon meg a politikus mondta a tv ben amikor kérdezték a költségelszámolásról, hogy a lakást feketén bérli, mert másképp nem adják ki.

Nos, én a politikus helyében min. egy APEH vizsgálatot kértem volna...

Az APEH helyében pedig sűrűn vásárolnám a napi hirdetéseket, főleg a kiadó lakás rovatot.Aszem nem kis bevételre tenne szert az állam.....

32. roncsika (válaszként erre: 29. - D532163884)
2009. ápr. 27. 21:05

Tehát akkor te egyetértesz az ingatlanadóval... Oké, akkor bizonyára nem egy olyan házban/lakásban laksz amit a szüleid, sőt a nagyszüleid egy élet munkájával izzadták össze.. Szerintem nincsen joguk hozzá, h. ezt meglépjék, főleg nem ilyen mértékben. Mint azt már említettem itt Bp.-en csak kevesen vannak akik 30 milliónál olcsóbb házban/lakásban élnek. Részedről jogos, h. évi 300 ezer forintot adózzanak nekik? Sőt, h. tovább menjek... Tudjuk azt is, h. nem az Országunkat fogja kijjebb mozdítani a kátyúból ez a pénz, csak a zsebüket fogják még puposabbra tömni. Na ha ezzel sem értesz egyet, akkor tuti, h. komcsi bérenc vagy!!!!

Hú... szabad ilyet írnom? Várhatomm a zsarukat???


Személy szerint én egyetértek Pepével!!!

31. roncsika (válaszként erre: 30. - D879a0c5b4)
2009. ápr. 27. 20:54
Szerintem biztosan kapsz majd kedvezményt, : )))) sőt veled együtt én is, kezet foghatunk asztma ügyben, és vagyunk ezzel még jó néhányan.
2009. ápr. 27. 20:27

Azért "kiváncsi" vagyok, a levegővételkor elhasznált oxigént mikor akarják adóztatni...

Nekem asztmám van, nem sportolok, van orvosi papírom is. Előnyben leszek? :D

29. d532163884 (válaszként erre: 27. - Pepe)
2009. ápr. 27. 20:14

Ptk. 99. § A tulajdonos jogosult a dolgot használni és a dologból folyó hasznokat szedni, viseli a dologgal járó terheket és a dologban beállott azt a kárt, amelynek megtérítésére senkit sem lehet kötelezni.-és itt kihangsúlyoznám a terhek viselését.Szóval ingatlanadó fizetése simán belefér a tulajdonjog tartalmába.

Ez nem egyéni értékrend kérdése:)

Mellesleg nem a magyar állam regnál hanem a kormány.

Agyamat meg úgy mosatom, ahogy akarom,orvoshoz megyek ha kedvem tartja, közöd cseppnyi sincs hozzá:)

28. Serry
2009. ápr. 27. 11:48

A MÁV-hoz csak egy dolgot!

Kisfiam 5 éves és már sok mindent kapizsgál. Ülünk a vasútállomáson és nézzük a vonatokat: kérdés: Anya miért van itt ennyi sín?

-hogy sok vonat meg állhasson itt összeütközés nélkül és indulhasson innen, s azért, ohgy a tehervonatok is tudjanak menni.

-De anya nincs teher vonat. Azok ott ( és mutatja a besorakoztatott vagonokat) miért állnak? Miért nem viszi őket senki? Mikor fognak menni?

_ Éjjel kisfiam.

De miért csak akkor?

Mert akkor nem közlekednek személy szállító vonatok és elférnek a síneken ott is ahol nincs vasút állomás.

-De anya akkor miért nincs több sín máshol is? Miért nincs több vonat?

Erre én már csak azt tudtam mondani mert a nagyokos bácsik nem akarják.

De miért nem akarják és miért szedték fel a síneket Földvárnál? ( Dunaföldvárnál a legutóbbi hídrekonstrukciókor megszüntették a vasúti közlekedést és mivel arra járunk nagymamához nem érti a gyerek miért van akkor vasúti híd ha nincs vonat)

Szóval anya sem tudja miért jó az ha egy olcsóbb közlekedési eszközt meg szüntetünk. Azt sem,hogy miért nincs hajózás a Dunán és a Tiszán Bp alatt.

27. Pepe (válaszként erre: 25. - D532163884)
2009. ápr. 27. 07:30

Na de félretéve a viccet!


Még egyszer, lassan írom, hogy mindenki értse! :)


A tulajdonjogot nem korlátozhatja az éppen regnáló állam! Ez az én értékrendem szerint, magasabb szintű mint a költségvetési bevétel. Abban igazad van, hogy a jövedelem eltitkolást fel kell számolni. A multikról csak annyit, hogy az Audi kijelentette, ha nem kap újabb 5 év adókedvezményt,elviszi a gyárat..., ahogy sok multi tette a kedvezmények lejártakor.

Nem vagyok Multi ellenes! DE! azt elvárom, hogy ugyanolyan feltételekkel adózzon, mint bárki. Ha így is megéri neki, jöjjön szívesen látom!

Ami a mávot illeti!


Sokkal több pénzt kellene fordítani rá!

a 21. században ez az egyetlen fenntartható közlekedési forma. Sokkal környezetbarátabb mint a közút. Kellenének nagysebességű vonalak. Egy Győr Budapest út a mai technikai tudásunk alapján kb 20 perc lehetne. ez már sok embert kiszállítana az autójából. Persze, ez is pénzbe kerül. El kell végre dönteni, mire akarunk költeni.

26. Pepe (válaszként erre: 25. - D532163884)
2009. ápr. 27. 07:20
Merval te menj orvoshoz4 Megártott az elmúlt 7 év agymosása!
25. d532163884 (válaszként erre: 22. - Pepe)
2009. ápr. 26. 20:50

lehet, hogy neked egyáltalán nincs munkából származó jövedelmed, vagy nem ismered a magyar adórendszert.

Itt ugyanis pont az a baj, hogy túladóztatják a munkát és szinte egyáltalán nincs vagyoni típusú adó.

Szerzői jogdíj közterhei:

[link]

Tőzsdei árfolyamnyereség adó :20%(ez elég magas, USA pl 15%, de van, ahol ha több, mint 6 hónapig megtartod a részvényt, már nincs adó- na ez nem nálunk van:))

Értékpapír: a hozama ugyanúgy 20%-kal adózik.

Sőt, tőzsdén kívül 25%+14% EHO..ez ugye nem kevés.

Hagyjuk már a multikat, olyan divat mostanában szidni...ha nem jönnének ide, akkor kapnának máshol támogatást, és mennek oda.Arra gondoltál, hogy azért alkalmaznak kevesebb embert, mert hatékonyabbak a termelési módszereik, mint az itthoniak?

Amúgy az egyik legtöbb embert foglalkoztató,legpazarlóbb "cég" nem multi, úgy hívják, MÁV.Neki évente ad az állam annyi támogatást, mint az összes multinak összesen.(ja,és a MÁV nem sok működőtőkét hoz évente az országba:))

Az ingatlanadó JÓ, sőt szükséges, DE csak úgy szabad bevezetni, ha az szja-t viszont arányosan lecsökkentik.

Miért jó az ingatlanadó (és az ÁFA emelés): hát pl a 76000 bruttóra jelentett ügyvéd és a 90000 bruttóra jelentett vállalkozó is fizetne adót, vagy pl a 300 millás házban lakó nőgyógyász is dobna valamit a közösbe, ha már hivatalosan csak olyan 200ezret keres...(és ezek nem kitalált számok:))

Az államnak meg sztem nem az a dolga, hogy a vállalkozókat támogassa, hanem az, hogy teremtse meg azokat a feltételeket, hogy minden trükközés nélkül is megéljenek-ez most sajnos koránt sincs így.

A multik nem fizetnek adót:ez némi? tájékozatlanságra utal:

"A magyar adóigazgatásban a költségvetés bevételeinek jelentős részét, mintegy 30-35 százalékát egy szűk réteg, az úgynevezett legnagyobb adózók teljesítik. Ennek a körnek az élén találhatók a céges toplistákon szereplő vállalatok, amelyek a kiemelt adónemek – társasági adó, általános forgalmi adó, személyi jövedelemadó, társadalombiztosítási járulék, egészségügyi hozzájárulás – több mint ötödét, 21 százalékát teljesítették 2007-ben."

MOL,GE,AUDI,Suzuki, E-ON,Tesco, Samsung, MTelekom stb, nekem úgy tűnik, fizetnek adót:)

Ez nem sok volt vasárnap reggel, hanem inkább zavaros:)))

24. d532163884 (válaszként erre: 23. - Roncsika)
2009. ápr. 26. 20:17

sőt, népszavazást kellene kiírni arról is, hogy fizessünk-e egyáltalán adót.

A kérdés: 1,akar Ön a megszerzett jövedelméből bármiféle jövedelemadót fizetni?

2, akar Ön a ÁFÁ-t fizetni?

3, akar ön bármilyen vagyoni típusú adót fizetni?

Kb 95% megszavazná, hogy nem , aztán menne az ország a levesbe..

23. roncsika (válaszként erre: 22. - Pepe)
2009. ápr. 26. 10:28
Teljesen egyetértek! Népszavazást kellene indítványozni, mert csak ezzel lehetne megakadályozni ezt a lépést. Aminek a végeredménye ugyebár nem kérdéses..
22. Pepe
2009. ápr. 26. 09:00

Sziasztok!


Az ingatlan adóval nekem sokkal mélyebb gondom van.


Az európai kutúra mindég a Feudum alapjaira épült. A föld - ingatlan megszerzése egy olyan jog, ami szerintem nem visszavonható. Hiszen az országok függetlensége is arra alapul, hogy az adott területnek ki a gazdája. Egyénre lebontva miért lenne másképp?

Mi lenne, ha Magyarországot elárvereznék a hitelezők? Akkor megszűnne az ország?

Ha az embernek van ingatlana, akkor arról kizárólag ő dönthet. ha erre adót vetünk ki, akkor semmibe vesszük ezt az elvet, mivel az adó behajthatósága korlátozza a tulajdonnak való rendelkezést!

Bocs ha picit túl nagyívű a dolog, de a megoldás nem az ingatlanadó!


A megoldás, hogy a jövedelmet kell adóztatni! Nem csak a munkából származót, hanem az összeset! legyen az szellemi termék jogdíja, tőzsdei ügylet, értékpapír kereskedelem!

A második fontos dolog, a Multiknak adott adókedvezmények visszavonása. Ma ezek a cégek nem fizetnek adót, sőt rengeteg támogatást kapnak, csak mert alkalmaznak pár embert. Ezeknek az embereknek direktben ki kellene fizetni a multikra fordított támogatást, így lenne munkahelyteremtés, amiből viszont már adóbevétele lenne az államnak!

Harmadik. Az állam ne hitellel, hanem állami tulajdonrésszel támogassa a vállalkuzásokat, amit fix időn belül a vállalkozó megvásárolhat.


Volna még ez - az de sok lesz vasárnap reggel! :)

21. klarika5 (válaszként erre: 14. - Meliga)
2009. ápr. 26. 07:21
Dehogy ugrottam én a nyakadnak Meliga. Arra utaltam, hogy mindig arra hivatkoznak nagyjaink is, ha valamit le akarnak dugni a torkunkon, hogy ez így dívik a jóléti társadalmakban. Ilyenkor mindig visszakérdeznék, hogy akkor nekünk ehhez is, meg ehhez is jogunk volna-mert az is dívik egy normális társadalomban, de elsősorban tisztességesen megfizetett munka.Csak nálunk mindig a tető felől kezdik épcíteni a házat, és csodálkoznak, hogy nem működik.
20. Serry (válaszként erre: 19. - D532163884)
2009. ápr. 25. 22:21
Jó akkor az nem , de akkor is hogy is van ez?
19. d532163884 (válaszként erre: 18. - Serry)
2009. ápr. 25. 22:15
a félretett pénzed nem adózik (a tőke)-azért hívják KAMATadónak, mert a tőkeJÖVEDELEM adózik- mint a legtöbb fejlett országban.Más kérdés, hogy normális helyeken a hosszútávú befektetéseket, betéteket nem adóztatják...de ez mutyisztánban nem így van:)
18. Serry
2009. ápr. 25. 22:05

S mélg valamit had tegyek hozzá. Milyen jogon adózik az én félretett pénzem? Mert ugye még a kamatadóról nem is beszéltem? hiszen amit valahol bankban teszek félre azért,hogy lakásom legyen mikor kivettem mert lakást veszek azt is megadóztatják.

Miért nem elég a bérből és fizetésből élők bérének 80%-a amiket adók és járulékok formájában befizetünk az államnak? Mert válság van ez gyereke mese és hülye aki elhiszi.

S még csak annyit,hogy mivel a legtöbb lakás tulajdonos hitelre vásárolja a lakását gyakorlatilag ha jobban megnézzük bérleti díjat fizet 20-30 éven keresztül a banknak, igaz ezt törlesztőnek becézik.

17. Serry
2009. ápr. 25. 21:51

Hogy is van ez?

Güriztek a szüleim,hogy építhessenek és güriztek utána,hogy a két gyereknek is legyen. Aztán felnőttünk és mi is hozzá güriztünk a magunkét. Güriztünk és gürizünk, mert míg más országokban a munkabér adója kb 30% ( ez minden kifizetett járulék és társai) addig nálunk ugyan ez akár 80% is. Tehát amit kis pénzt kapsz a munkádért két módon növelheted fusival vagy csalással.

Aztán ha tudsz a kicsinyből félre teszel először lakásra utána gyereknek.


Nekem volt szerencsém önkormányzati bérlakéban lakni: 2003-ban költöztünk be a bérleti díj havi 4500 Ft volt, plusz fogyasztott vízdíja, mert nekünk volt vízóránk. A bérleti díjban fizettem a közös költséget ,lift díjat és a szemét szállítást. Ezen felül volt a rezsi( fűtés, villany, meleg víz és telefon) Aztán először kivették mire 2007-ben elköltöztünk a képlet így nézett ki:

lakbér ( ami lift, közös költség) 15000 Ft volt külön fizettük a szemétszállítást ( egyébként jogtalanul) vízdíj kb 3x-sa lett és a rezsi.

Most jártam arra és éppen lakbér fizetés volt. kíváncsi voltam mennyi most a lakbér hát leültem mikor megláttam a kiírást:lakbér ( közös költség, lift díj) 30000Ft és nem telt el sok idő azóta,hogy ki költöztünk. A béreink meg ugye maradtak, vagy be fagyasztva vannak.

Szóval ha utána számolsz nem csoda ha vásárolnak az emberek és nem bérelnek. S most nem i s normál albérletről beszéltem. Egy megyeszékhely ifjú házasok garzonjáról ami testvérek között is olyan mint egy 30nm-es gyufaskatulya.


S amikor végre kiköltöztünk mert összejött a lakásra való kifizettetik veled az illetéket, mert az jár az államnak azután amit te a 80%-ban visszafizetett munkabéredből és hitelből megveszel. Most meg jár az ingatlan adó?? Mire fel?

16. roncsika (válaszként erre: 15. - E28ddc7c9b)
2009. ápr. 25. 21:05
Ki tuja meddig? Ha így folytatják??? ...
2009. ápr. 25. 21:02

Mi anno az "átkosban" alapítottunk családot. Esélyünk sem volt un. tanácsi lakásra.

Muszály volt építeni, ha nem akartunk a szüleink- nyakán élni.

Az elmúlt kb. 25-30 évben:

Fizettünk, hogy legyen vizünk.

Fizettünk, hogy legyen gázunk.

Fizettünk, hogy legyen utunk.

Fizettünk, hogy legyen csapadék-csatorna.

Most fizetünk, hogy már 2005 óta van szennyvíz-csatornánk (2012-ig fizetjük).

Ja és közben a Tanács, most már Önkormányzat megköveteli a jussát, igaz nem ingatlanadónak, hanem kommunálisadónak hívják!

Fizethetünk, hogy van egy lakható házunk, amiben van víz, szennyvíz elvezetés, gáz, villany.

Sőt mi több ha esik az eső, akkor az esővíz is elfolyik, és van utunk amin közlekedni is lehet.

Na ezek után már "csak tapsikolni tudok az örömtől", hogy fizethetek ingatlanadót is.

Igaz a "nagy becsű" képviselő urak, annyi lakhatási támogatást vesznek fel egy hónapra, mint az én éves ingatlanadóm.

DE VAN FEDÉL A FEJEM FELETT!!!!!!!

14. Meliga (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2009. ápr. 25. 20:53
Nem kell a nyakamak ugrani,tenyeket irtam,nem az otletet tamogattam.:) Kulonben eleg keletre menni,nem csak nyugaton "szokas".
13. roncsika (válaszként erre: 10. - Alfoldi13)
2009. ápr. 25. 20:45

Egyetértek. Sajnos igazad van! De látod, le tudják húzni az utolsó bőrt is... és meg is teszik, mi meg fizetünk mint a katonatiszt.


Sztrájkolni meg nem merünk kimenni, mert jönnek a balhézós emberek és autókat gyújtanak fel, és még a végén a békés tüntetőket sittelik le.


Szerintem az lenne a tisztességes, h. minden családnak lehessen egy (ingatlan)adómentes lakása, és ami e felett van, azokat kellene megadóztatni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook