Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Végrehajtó általi ingatlanárverésről tapasztalatok fórum

Végrehajtó általi ingatlanárverésről tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. aug. 23. 17:13
Varnam a kilakoltatast ,de kizben kikoltoztekA tulajdon lapunk meg van mar ida vagyunk bejelentkezve a volt tulaj kijelentkezve .Meg nincs datum a kilakoltatasra vajon bemehetek?a rengeteg szemeten kivul mast mar nem latok.
85. zsoka2728 (válaszként erre: 68. - 25c0525233)
2023. aug. 23. 17:06
Miert is? Osszeszedni az adosagokat sz nem gusztustalan?harom nagyobb erteku kocsi van mint a haz smiert arverrztek nyaralas minden .Nagylabon elnek defizetni semmit nem fizettek .Akkor ki is a gusztustalan
84. zsoka2728 (válaszként erre: 56. - 25c0525233)
2023. aug. 23. 17:03
Be se engednek sot ami kart lehet szt csinal is..a dzemethalomrol mar ne is beszeljek..szegenyek hagytak eludzni a hszat de kocsi sz van harom is amiknek sz ertekuk nagyobb mint a tartozasuk volt Megis a vevot hordjak el mindennek meg merte venni
83. zsoka2728 (válaszként erre: 43. - 6f257fd90e)
2023. aug. 5. 18:53
Ameg sz idot huzhatja az ados fogja Egy eve vettuk igy a hazat modt tartunk ott par het es kilakoltatjak..A kocsikat cserelgeti nyaral nagy labon el de alberletet meg mindig nem keres pedig harom het es kirakjak..Egy ev mire birosag stb es lezarul.Persze keritest leszedte redonyoket .Vidzont koteles lakbert fizetni es a karokozast is Birosag negy peldanyba be adni
82. zsoka2728 (válaszként erre: 72. - Eszterra)
2023. jún. 3. 14:42
Igy igaz
81. zsoka2728 (válaszként erre: 75. - Aribaba7)
2023. jún. 3. 14:41
Gogle jo barat fenn vannak az irodak
80. zsoka2728 (válaszként erre: 68. - 25c0525233)
2023. jún. 3. 14:40
Azert nem pont igy van .Azert srverezik mert tartozasa van es semmi hajlandosagot nem mutatott a fizetesre.En is vegrehajtasos hszat vettem mert egy serult gyerekkel orulok erre is osszetudtam szedni a penzt.Amit megvettem ,meg nem lakom benne ,a volt tulaj is skkira labon elt ,hogy nagyon eszébe nem jutott fizetni .de nyaralt a balatonon a kocsikat cserelgette evenkent ,megis mert gusztustalan?
79. zsoka2728 (válaszként erre: 77. - Zsoka2728)
2023. jún. 3. 14:31
Igy igaz
78. zsoka2728 (válaszként erre: 47. - Jujujo)
2023. jún. 3. 14:30
En is ugy vettem sikeres arveres eseten bekoltozheto ..Mar tizedik honapja varok es meg mindig alberletbe lakom se penzem sem lakasom
77. zsoka2728 (válaszként erre: 45. - Gordonka)
2023. jún. 3. 12:08
Es akkir is kozel egy ev mire be koltozhetsz
2023. jún. 3. 12:06
Sziasztok Mi tavaj szeot nyertunk meg egy licitet .okt 17 kellett volna kikoltozni a vokt tulajnak.De panasszal elt igy varni kellet a panaszat a birosag elutasitotta.februar12 fellebezest adott be amit az urelo tabla majus 24 hozott dontest ez 30 nap mire kikuldik aztan remelhetoleg ha nem megy ki kilakoltatjak.Szoval tiz honap mire birtokba tudjuk venni.
75. aribaba7 (válaszként erre: 74. - Jujujo)
2016. okt. 21. 15:59
Koszonom. Igen megneztem, de cimet sehol nem ir. Tudnatok egy konkret cimet, barmelyik vegrehajtoet itt Budapesten?
74. jujujo (válaszként erre: 73. - Aribaba7)
2016. okt. 20. 18:14
Kiválasztasz egy végrehajtót az árveréseknél és ott vannak az elérhetőségei is. Elmész, és ott elintézhetsz mindent.
2016. okt. 19. 20:19
Sziasztok, Budapesten hol tudok regisztrálni pontosan? Tudom hogy a magyar végrehajtó bíróság, de a pontos címet nem tudom,hogy hova kell menni? Azt sehol nem találom. Köszönöm
72. eszterra (válaszként erre: 68. - 25c0525233)
2016. okt. 16. 20:17

Bocsánat de szerinted nem gusztustalan, ha valaki felvesz sokszor kétszer, háromszor annyi hitelt egy lakásra mint amennyit az ér valójában? Ha megnézed az MBVK oldalát legtöbb esetben hatalmas tartozással találkozol. Nemrég végig kísértem egy lakás eladását, másfél milliárd!!! forinttal volt beterhelve a lakás, eladták végül hetven millióért. Nyilvánvaló, hogy a legtöbb hitelező futhat a pénzéért, soha nem fogja megkapni. Egy ismerősöm akinek a lakását elárverezték mondta, hogy esze ágában sincs visszafizetni a hitelét, mert kb. háromszor akkora összeg van rajta, mint a lakás értéke, és ez általában úgy szokott lenni, hogy elárvereznek amit tudnak, aztán a fennmaradó összeget leírják járulékos veszteségként - így ő még mindig jól járt, mert sokkal több pénzt fett fel, mint amit visszafizetett. Folyamatosan minimálbérre van bejelentve, abból sokat nem tudnak levonni, és köszöni szépen jól elvan. Én ezt tartom nagyon, nagyon gusztustalannak. Másrészről a banki pénzekben meg kell lennie egy egyensúlynak, a banki betétek után értelemszerűen a felvett hitelekből fizetnek kamatot. Ha azt mondanák neked, hogy éveken keresztül hiába takarékoskodtál, mert a betéted után nem fizetnek kamatot, mivel Józsi bácsi nem fizette vissza a hitelét - gondolom azért lennél felháborodva.

Persze nem mindig fekete fehér a helyzet, de nagyon ritkán találkozol olyan esettel amikor pár százezer forintos a tartozás, és ezért akarják kilakoltatni a családot - nyilván a médiában ezeket az eseteket lovagolják meg.

71. jujujo (válaszként erre: 69. - Tejszin)
2016. okt. 11. 18:37
Ez mindenképpen szabályokhoz van kötve, hiszen bírósági végrehajtásról van szó. Én úgy tudom, kétféle módon kaphatja vissza egy árverező. Az egyik az, ha még a nyitott árverésnél rád licitálnak, és te nem mész már feljebb, akkor valami írásos kérelemmel kell élni a végrehajtó felé, aki pár napon belül visszafizeti azt a letéti számláról. A másik az, mikor nem kéred, esetleg még te is licitálsz, akkor az árverés után kerül visszautalásra, de ennek nem tudom az előírt határidejét.
70. simple (válaszként erre: 69. - Tejszin)
2016. okt. 11. 11:18
Persze van, pontosan nem tudom mennyi ez az idő, de szerintem max. egy vagy két hónap lehet. De hamar vissza szokták utalni, egy két héten belül.
2016. okt. 11. 11:10

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a végrehajtónak utalt összeget, ha a licitet nem én nyerem meg, mennyi idő múlva köteles a végrehajtó visszautalni? Van erre valami törvényi előírás,

2016. okt. 7. 22:56
Gusztustalan mások alól kivásárolni a lakást. Van elég üres eladó lakás azt vegyék!
67. jujujo (válaszként erre: 66. - Avocadomag)
2016. okt. 2. 14:17

Az ingatlanosoknak általában bejáratott ügyvédeik vannak, és azt hiszem, nálunk se kérdezték meg, hogy jó-e az övék. Csak elkezdték a második lakásnézésnél felvenni az adatainkat, de aztán felhívtuk őket, hogy ők jöjjenek a miénk irodájába, és természetesen nem volt ezzel gond.

Mondjuk az is biztos, hogy én még előleget sem adnék olyan lakásra, aminek nem láttam a tullapját (de én vagyok csak ennyire óvatos). Volt olyan is, hogy hamarabb megnéztem a tullapot, minthogy elmentünk volna lakást nézni, és mikor rákérdeztünk, hogy adósság van-e szemrebbenés nélkül tagadták. Oké, tudom, hogy az nem engem terhel, mert a vételárból fizetik ki, de azért na...

2016. okt. 2. 13:43

Szia! Ez most az eloleg lenne,itt nincs fogalalo...

Még nem fizettem ezeknek semmit szerencsére.

Igen,en is az ugyvedkerdest tartom furcsának tobbek kozt,mert az ingatlanos kozolte az ugyvedi iroda címèt,hogy oda kell menni,es X Ft a díja. Tehát az esèlyèt sem adta meg,hogy vihessek én.

65. jujujo (válaszként erre: 64. - Avocadomag)
2016. okt. 2. 10:56

Az igaz hogy helyben is kozmetikázzák a szerződést, mert ugye a ti adataitokat még nem tudják pontosan beleírni. Nálunk vagy 4 verzió készült el, mire minden eshetőség bele lett foglalva, és totál levédtük magunkat.

Továbbra is azt mondom, hogy jogod van dönteni, hogy saját ügyvédet akarsz.

Viszont most előleget kell vinned vagy foglalót? Ha előleget, akkor nem értem, mi ez a kapkodás, mert pont arra szolgál a foglaló, hogy onnantól veled kötik meg a szerződést. Ha foglalót adsz, ahhoz meg túl nagy a milliós nagyságrend.

2016. okt. 1. 22:59

Az a problema,hogy hetfon lenne a szerzodeskotes,de mivel nem kuldtek at nekem a szerodest sem,igy szerintem nem megyek el...

Ettol fuggetlenul le fogom kerni az ugyfelkapus regisztraciot,most mar csak kivancsisagbol...

Koszonom azert:)

63. jujujo (válaszként erre: 62. - Avocadomag)
2016. okt. 1. 20:04

Szerintem hétfőn csináltass egy ügyfélkapus regisztrációt és kérd le 1000 Ft-ért a tullapot. Egyben fel is hívnám azt, aki felé tartozás van, hogy XY ingatlan vételén gondolkozol, és hogy akiknek a pénzt akarod adni, azok vannak-e megbízva az adás-vétellel-e. Őszintén nem tudom, hogy a faktoring cég lesz-e a tullapon vagy mondjuk a bank neve, akinél hitelt vettel fel pl.

Az viszont biztos, hogy te döntesz ügyvéd tekintetében. Mondhatod azt, hogy nem kell az övék, találkozzatok a sajátodnál, de ehhez ugye egyeztetés kell, hogy el tudja készíteni a teljes szerződést.

62. Avocadomag (válaszként erre: 60. - Jujujo)
2016. okt. 1. 16:52

Keves jujujo!


Nagyon koszonom a reszletes valaszodat.

Ez mèg csak nem is faktoring cèg,csak egy mezei ingatlanos,akivel en beszeltem.

Az eddigiek alapjan minden szep es jo,csak hogy en errol még semmilyen papirt nem lattam,meg tulajdoni lapot sem,mivel még nincsen ugyfelkapus regisztraciom,igy nem tudtam elohivni.

Elvileg minden a jovoheten mutatnànak meg,de egyszeruen nem bizom ebben a keszpenzes elolegezesben sem.

Tehat magyarul eddig semmilyen biztos cím,cèg neve nem tisztazott,csak az ugyvednek az irodaja,ahol megkötnénk a szerzodest.

En mar beszeltem egy ugyveddel,aki azt mondta messzirol keruljem el oket,

De mi van,ha ez egy mas eljaras,es nincs benne semmi furcsa...

Nem tudom,de elegge afelé hajlok,hogy nem megyek el...

61. jujujo (válaszként erre: 59. - Avocadomag)
2016. okt. 1. 12:07

Még valami:

Mivel ez nem végrehajtás, hanem "egyszerű" ingatlanvásárlás, jogod van saját ügyvéddel menni, nem vagy köteles az ő általuk kijelöltet elfogadni és azt fizetni.

60. jujujo (válaszként erre: 59. - Avocadomag)
2016. okt. 1. 12:06

Szia!

Ha jól értem, ez egy ingatlanos cég, aki faktorcégnek is "dolgozik"?

Én úgy tudom, vagyis inkább azt mondom, hogy úgy tapasztaltam, hogy ha adósság miatt előreláthatólag árverezésre kerül egy ingatlan, először átveszi egy faktoring cég, aki teljesen hasonló módon árulja, mint egy sima ingatlanos. Azaz megnézed, van egy ár, stb. (Mi is találkozunk olyannal, hogy banki faktoring cégnek ingatlanos árulta a leendő végrehajtásos ingatlant még a végrehajtási procedúra előtt.)

Ha itt nem sikerül értékesíteni, akkor kerül tovább a végrehajtó felé, ahol már "be kell regisztrálni", és előleg után lehet licitálni. Itt már látható minden adat, hogy kié az ingatlan, miért árverezik, ki felé van és mekkora tartozása, mióta, stb.

Szóval ez nem is faktoring cég, hanem annak továbbítja az általad kifizetett készpénzt? Már szerződéskötésnél tartotok? Gondolom, akkor már legalább ránéztél a tulajdoni lapra, hogy hogyan is áll adósság szempontjából az ingatlan, ki felé tartozik. Ha ez megvan, én a helyedben megejtenék egy telefont az adósságot kezelő cég felé, hogy XY irodának most akarsz milliós nagyságrendű készpénzt fizetni ezért az ingatlanért, és hogy valóban az ő megbízásukból járnak-e el (és esetleg értékesítették-e már más felé)?

2016. okt. 1. 11:12

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen oldal mennyire valos?


[link]


Azt allitjak,ezek az ingatlanok vegrehajtas alatt vannak.

Most lenne szerzodeskotesem a napokban,de fèlek ez csak atverès.

Amikor rakerdeztem a szerzodesre azt mondtàk,màr hogy lenne már meg,azt helyben kell megirni...

Azt mondták vigyem magammal a millios nagysagrendu eloleget keszpenzben,es azt viszik el a faktorcègnek.

Ugyvedet ok jeloltek ki,amit nekem kellene finasziroznom...

Velemeny?

58. jujujo (válaszként erre: 55. - 25c0525233)
2016. okt. 1. 10:26

Egy dologban kijavítanálak:

Nem, nem minden árverezett ingatlan beköltözhető, és ezt fel is tüntetik az mbvk honlapján is, ahogy azt is odaírják, hogy ki az, aki nem köteles kiköltözni árverés lezárta után is. Legtöbbször ez azokra vonatkozik, akik nem 1/1-tulajdonjogra licitálnak. Ahol viszont az szerepel, hogy beköltözhető, a végrehajtó kötelessége -akár rendőri segítséggel, de- kiüríteni a lakást, és sokszor zárat is cseréltetni.


Azért az is elég naív elképzelés, hogy akiket így kitesznek, azok mindig ártatlan családok. Nagyon sokszor egyszerre sóhajt fel a lakóközösség, mikor kiderül, hogy elárverezték a közösségromboló, adósságokat halmozó lakók ingatlanát. Nem ritka olyat sem látni, hogy több milliós adótartozás miatt viszik a lakást. Most kapásból találtam olyat is, aki 600.000 Ft-os gyerektartásdíj és közel 1 milliós közös költségtartozás miatt került ilyen helyzetbe. (Azért ezek egyike sem olyan, hogy X éve felvette valaki a devizahitelt és most szív.)

2016. okt. 1. 01:55
Èl mèg ez az oldal?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook