Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltartási szerződés kötés esetén, van-e az egyetlen örökösnek valami joga /köteles része/ a szülők ingatlanában? fórum

Eltartási szerződés kötés esetén, van-e az egyetlen örökösnek valami joga /köteles része/ a szülők ingatlanában? (tudásbázis kérdés)

1 2
47. ec7efbffe4 (válaszként erre: 45. - Norbyy)
2014. jún. 13. 02:27
Azért érdekes,hogy örömködni szeretnétek,de a temetés költségeit mégis a nagymama fizette.:(
46. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Norbyy)
2014. jún. 12. 22:15
az élettársé lett a ház, Ti sajnos nem öröklitek meg
45. Norbyy
2014. jún. 12. 22:10

Szeretném megérdeklődni hogy édesapám meghalt nemrégiben temetés megtörtént , nekem és öcsémnek tudomásunkra jutott hogy édesapánk 2006 ban eltartási szerződést írt élettársával akivel élt élettársa az örömködési jogból tudomásunk szerint ki akar zárni. Ismerösömnél volt ugyanilyen helyzet és olvasási ismereteim alapján egy eltartási szerződés kötelezi hogy az eltartott fél gondját viselje költségeit fedezze és a temetési ceremóniát is intézze el. Öcsém és én megtudtuk hogy édesapánkat nagymamánk temette el szabályos ez?? Ilyenkor mi semmit nem öröklünk?


Köszönöm előre is a választ!


Tisztelettel Norbert

2012. szept. 16. 19:41

Szerencsénk volt, per nélkül visszakaptunk mindent.

Az ügyvéd hülyesége miatt.

Azt hiszem egyébként közokirathamisítás, amit bizonyítani tudtunk, sem egy mellékes esemény, ami szintén nem az örökhagyó akaratát tükrözte.

2012. szept. 16. 19:34

Ezért aztán előfordulhatott, hogy az ügyvéd úr ellenjegyzett úgy eltartási szerződést, hogy hamis volt az aláírás, tehát közokirathamisítást mertek

Megvalósítani. A titoktartást a Földhivatal feloldhatja ha közös osztatlan tulajdonról van szó.

Elég furcsa volt a mi esetünk mert 4.-én beadták a szerződést. 5.-én már délelőtt nem volt magánál, és 11 órakor elhalálozott az örökhagyó.

Az eltartási szerződést ellenjegyző ügyvédek segítik elő a csalást legtöbb esetben.

2012. aug. 21. 23:17

Az eltartási szerződés kötését követően az ingatlan tulajdonjogát az eltartó - tehát az idegen, vagy a kedvenc gyerek, rokon stb -nem pedig a törvényes örökös szerzi meg. Igy az eltartott - örökhagyó halálakor már a tartási szreződés tárgya nem képezi a hagyaték részét, mivel az már az uj tulajdonos ( azaz az eltartó ) nevén szerepel. ( a korábbi tulaj azaz az eltartott legfeljebb holtigtartó haszonélvezeti jogot alapit, de ez nem örökölhető, holtig tart.

Megtámadni a szerződést, mint mindent meg lehet, de nem sok sikerrel szokott járni, mivel a szerződésben van egy indoklás rész, hogy a tulajdonos ( örökhagyó ) miért az eltartóval köti meg ezt a szerződést. Itt szokott szerepelni, hogy a kapcsolata a többi gyerekkel rossz, nem számithat rájuk időskora betegsége esetén, az eltartóval pedig a kapcsolata jó, stb.

Az ügyvéd pedig mások szerződést csak abban az esetben mutathatja meg, ha a kért szerződésben szereplő felek irásban hozzájárultak, egyébként az ügyvéd fegyelmi vétséget követ el ( azaz megszegi az ügyvédi titoktartást ) közel 18 éve vagyok ügyvéd, ezalatt a vérszerinti örökösök elég sok tartási szerződést megtámadtak, de tudomásom szerint egyik sem nyert pert. Az okiratot készitő ügyvéd legfeljebb csak tanu lehet abban az ügyben, ahol az általa készitett szerződés a per tárgya.

41. inka66 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. aug. 21. 13:45
eléggé érdekes!hogy szülő hazug palástolt szerzödéssel megfoszthatja gyermekét melyen életében élösködött,a másik kedvenc gyermeke javára aki persze nem tartja el a cél nem is az volt hanem hogy kizárják az örökségböl!de hisz véleményem szerint ezmár átmegy a sulyos büncselekmény fogalmán!hisz elképzelhetö mit érez az akit szülöje tudta ok nélkül kitagadott és valojában nem is az eltartó tartja el a szülöt hanem az eltartot az eltartot!miért szül oly anya gyermeket aki zsirján életében élösködött majd mikor elszakadt kizárja az örökségböl nem a vagyonhiány a pénz okoz itt oriási traumát hanem maga a tett a szülö testvér hazug palástolt megnyilvánulás amit még szeme füle hallatára le is tagadtak!
2011. szept. 3. 04:26

Nekem iszonyatosan rossz tapasztalatom van.

A bátyám és a sógórnöm két hét ellátásért, úgy, hogy 2.-án kötötték a szerződést, 5.- én meghalt, de a szerződés kötését ügyvéd ellenjegyezte. Igaz akkor már meg sem ismert senkit. Mivel én lennék a felperes mindent nekem kell bizonyítani. A szerződésről csak véletlenül kaptam hírt, még örökösödési tárgyalás sem lesz.mert az aláírás pillanatától vagyontalan. Az aláírás hamis.


Testvérrablásnak, gyors haszonszerzésnek,jó, csak meg kell bizonyosodni eléggé beteg az eltartott.

39. semmi6
2011. júl. 30. 19:30
Szerintem ilyen esetben nincs kötelező rész.
38. cilus (válaszként erre: 37. - Supin)
2009. máj. 9. 12:42
Köszönöm hogy ezt írtad!!!Nekem is 3 gyerekem van és imádom őket!Bármi történik is velük,nekünk szülőknek kell gondoskodni,vigyázni rájuk.Ugyanis ha öregek leszünk, akkor viszont mi szorulunk az ő segítségükre.
37. supin
2009. máj. 9. 08:36
Nekem nem kell magyarázat. 3 gyerekes anya,3 unokás mami vagyok de soha -soha nem tagadnám meg a gyerekeimet!!! Férjemnek is ugyan ez a véleméne. Ő kért ,hogy írjam meg.
36. cilus (válaszként erre: 34. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 9. 08:08
Előtted már írtam hogy voltunk az ügyvédnél,olvasd vissza..
35. cilus (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2009. máj. 9. 08:07
Ne haragudj de nem a pénz miatt mondom h önzőek....nem ismered Őket
34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - Cilus)
2009. máj. 8. 12:19

A hozzászólásod alapján úgy tűnt, ügyvédhez fordulsz tanácsért, hogy lehetne semmissé tenni a szerződést, ez nálam már kimeríti a beleavatkozás fogalmát.


Egyébként pedig feleslegesen teszitek, sehogy. Az ember életében úgy rendelkezik a vagyonáról, ahogy kedve tartja, de ezt már előttem is leírta valaki.

Szép világ lenne, ha egy kívülálló felülbírálhatná az én akaratomat.


Sajnálatos ami veletek történt, akár rosszindulatúak, akár nekik van igazuk, jogszerűen jártak el. Saját magatoknak is megspóroljátok a további hercehurcát és keserűséget, ha mihamarabb belenyugszotok ebbe.

33. a74de3d08a (válaszként erre: 31. - Cilus)
2009. máj. 8. 12:15

Mindenki azt csinál a saját vagyonával, amit akar, annak adja, akinek akarja, nem korrekt dolog emiatt bárkit is önző és rosszindulatú embernek titulálni.

Önzőek és rosszindulatúak, de a vagyonuk jól jönne, igaz?

Kicsit furcsán jön ez így ki nekem....

32. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 31. - Cilus)
2009. máj. 8. 12:08
Mi utánnajártunk tavaly nagyon minden oldalárol,abban az esetben velem akartak kötni eltartásit és körbekérdeztem bele tudnak e kötni....több ügyvéd köztük a rokonomm mondta hogy gyakorlatban nem szokták megnyerni az efféle peres ügyeket....
31. cilus (válaszként erre: 28. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 8. 12:06
Úgy néz ki hogy sajnos igazad van:((((Az ügyvéd azt mondta hogy nem lehet mit tenni,főleg hogy nem mutatják meg a szerződÉST HOGY MIT TARTALMAZ:(Sajnálom a férjemet nagyon mert évekig azon a házon dolgozott,/mindent vele csináltattak/hogy egyszer majd az övé lesz és lesz a gyerekeinknek egy kis pénz ha majd eladjuk.Önző és rosszindulatúak aza anyósomék.Érdekes módon egy olyan emberrel kötöttek eltartási szerződést akivel évekeig haragba voltak,hol kibékültek hol összevesztek/ők a szomszédok!!/...szóvel ez a történet ...
30. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 29. - Cilus)
2009. máj. 8. 12:06
Ha beszámitható az illető személy akkor semmit nem tehettek.
29. cilus (válaszként erre: 25. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 8. 12:02
hogy érted ezt nem kellene beleavatkoznom?Szerinted mit csinálok??,Semmit,csak beszélek a férjemmel erről a témáról.
28. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 27. - Cilus)
2009. máj. 8. 10:58
nem akarlak elkeseriteni de szinte kizárt hogy ti kivülálóként beleszolhattok
27. cilus (válaszként erre: 26. - Katinkaboszi)
2009. máj. 8. 10:51
Nem akarok senkit untatni a részletekkel meg ugye nem is tartozik ez egy kívülállóra.Nem ismeritek Őket,és így ugye nem is lehet véleményt nyilvánítani róluk.((Na de holnapra okosabbak leszünk.
2009. máj. 8. 09:05

ha dühből is tették, mint mondod, akkor is előtte jól át kellett gondolniuk, mert csak úgy, nem ír alá senki ilyet, sokáig gondolkoztak Ők ezen, hidd el.

NÉha csak egy csepp is elég a már betelt pohárba, lehet erről van szó.

Te, mint kivülről családba kerülő, nem igazán tudhatod az indokokat, bár belátom, mindenkinek jól jön egy ingatlan, főleg ha gyerek/gyerekek is vannak.

Próbáljatok beszélni a szülőkkel először.

Idősebb korban már nem ír alá semmit az ember hűbelebalázs módjára.

Valami nagy baj lehet a három ember között.

Nem tudom milyen a helyzetetek, de Neked fontos lenne békét hozni, még akkor is, ha esetleg bántottak valaha. A férjed és a gyerekek kedvéért különösen.

25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - Cilus)
2009. máj. 8. 08:53

Szomorú dolog, de a saját ingatlanukkal azt tesznek, amit akarnak. Szerintem méltatlan dolog a hátuk mögött egy ügyvéddel az ő életükről, ő tulajdonukról, az ő döntésükről beszélgetni. Ezzel csak tovább rontjátok az amúgy sem jó helyzetet.


Neked pedig pláne nem kellene beleavatkoznod, mert ebben az ügyben kívülálló vagy, ez hármukra tartozik.

24. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 20. - Supin)
2009. máj. 8. 08:46
Vannak helyzetek amikor muszáj hasonlót tenni sajnos...nem mondanám hogy nem szülő az ilyen nagyáltalánosságban.....
23. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 22. - Cilus)
2009. máj. 8. 08:46
én utánnajártam tavaly és nagyon nehéz sőt lehetetlen jogilag visszaállitani az eredeti állapotot:(
22. cilus (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2009. máj. 7. 08:25
Nagyon sajnálom a férjemet,mert nem ezt érdemelte Tőlük.:((((((Holnap elmegyünk egy ügyvédhez hogy mit tanácsol.
2009. máj. 6. 19:40

Szomorú dolog nagyon.

És a legrosszabb az egészben, hogy ha kibékülnek is az egyetlen gyerekükkel, már akkor sem tudják visszakérni az ingatlanukat az eltartótól.

20. supin (válaszként erre: 14. - Cilus)
2009. máj. 6. 19:35
Részvétem. Nem szülő az ilyen. Anya vagyok,háromszoros, de soha nem tennék ilyet a gyerekeimmel.Ha hibázik is a gyerekem ,én is hibás vagyok mert én neveltem. Ezt én igy fogom fel.
19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 18. - Cilus)
2009. máj. 6. 19:03

Ismerek ilyen verziót is mikor az öreget befolyásolták idegenek bár ott utsó pillanatban lépett a család,és olyat is mikor a szülőt abszolut nem látogatják de az örökséget várják és kérdezgetik mit fognak örökölni....


ha még élnek próbálhattok velük beszélni szóval ha nem halál után derült ki a dolog de azt mondta az ügyvéd ha az eltartási szerződést kötő meggndolja magát is nagyon nagyon nehéz "visszacsinálni" mert igenis bizonyitania kell hogy nem teljesitették amiben megállapodtak és ha annak eleget tesznek és még életükben visszavonnák majdnem lehetetlen az is....

18. cilus (válaszként erre: 12. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 6. 18:57
Ők még élnek,és eltudják magukat látni/fodrászhoz jár,tescó,piac stb../szóval nem szorulnak ellátásra.Csak kizárólag dühből tették,hogy kizárják a fiukat az örökségből:((Gonosz emberek!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook