Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bp-en vagy 15 km-es körzetben hol van tiszta levegő-megfizethető ingatlanárakkal? fórum

Bp-en vagy 15 km-es körzetben hol van tiszta levegő-megfizethető ingatlanárakkal? (tudásbázis kérdés)


19. syria (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 11. 12:13

Én is itt élek, s tényleg csak kocsival elviselhető.

Igaz, ez nem így volna, ha délután is lenne az a gyorsjárat, amivel reggel 20 perc alatt be lehet érni a belvárosba. Ezt jó pár éve a nagyokosok elvették. Lényeg: a polgár gyorsan bejusson a munkahelyére, de hogy hogyan jut haza? A BKK konkrétan leszarja.


A repülőket könnyebb megszokni, mint pl. a körúti lakások alatt zajló forgalmat.

Igaz, a repülők bocsátanak ki szennyező anyagokat, de ez nem annyira veszélyes, hiszen a fel- és leszálló csatornák mifelénk 90%-ban az erdők fölött vannak.


Itt is rengeteg az eladó ingatlan (kihalás, bedőlt hitelek miatt), nekünk is van egy.

18. emagdi (válaszként erre: 17. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 9. 14:51
az egy dolog, hogy nem zavarnak a repülők, de sajnos attól még az egyik legerősebb szennyezőanyag forrás a levegőben :(
17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2014. jan. 9. 10:01
Na erre nem gondoltam:-)mondjuk én úgy szeretem a repülőket h még a hangjuk sem zavar..egyebkent en tisztanak erzem itt a levegot de gondolom csak azert mert nulla forgalom van,kiveve a repcsiket
16. jstefan (válaszként erre: 1. - Gordonka)
2014. jan. 8. 20:10
Budapesttől az északi irányban midíg tisztább a levegő, mert a gyakori szélirány északról délre fújja ki Budapest szennyezett ,mérgező levegőjét. A déli irányban lévő települések kb. 30 km távolságra bőven kapnak a szennyeződésből még akkor is ha ezt az ott lakók az orrukkal nem érzékelik,de műszerekkel egyértelműen mérhetők.Ezáltal az arra érzékenyek kaphatnak tüdőrákot még akkor is ha soha nem dohányoztak.Azonkívül az északabbra lévő települések a lakosság lényegesen jobb összetétele miatt is sokkal értékesebbek.
15. emagdi
2014. jan. 8. 15:39
google-ba írd be, hogy budapest légszennyezettsége térkép, és ott láthatod az aktuális adatokat
14. emagdi
2014. jan. 8. 15:23

a reptér közeli (repülők utvonala alá eső) kerületek a legszennyezettebbek a repülőgépek miatt. egyrészt a zajártalom miatt is, másrészt a levegőben keringő mindenféle gázok és vegyi anyagok tekintetében. :S


olyan sajnos nincs, hogy közel is legyen, tömegközlekedés is jó legyen, csendes is legyen, tiszta is legyen, és olcsó is legyen.


a budai hegyvidék azért olyan drága, mert az közel is van, tömegközlekedés is van (na nem mindenhol:)), csendesebb is, és tisztább is. viszont pont ezért drága.


szóval valamiben kompromisszumot kell kötnöd.

mindenesetre ha allergiás vagy, vagy légúti betegséged van, akkor a főváros és környéke nem egy jó választás sajnos.

13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 8. 14:18
Ja most látom tömegközlekedés fontos neked,akkor ne ide gyere,innen is eljutsz boltba de kb fél óra,ovoda közel,orvosi,gyogyszertár posta is,én a boltot utalom,h ilyen messze van..ide sajnos szükséges az autó,azért is ilyen jó a levegő..
2014. jan. 8. 14:15
18 ker Pestlőrinc Erzsébettelep nemtudom mi a megfizethető neked,itt csak kertes vagy sorházak vannak,tömegközlekedés rettenet,itt kocsival jutsz el mindenhova.Nagyon szép környèk,jó levegő,szép házak,viszont a repülőket meg kell szokni mert itt van nem messze a Liszt Ferenc Reptér
11. syria (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. jan. 8. 12:49

Pedig mennek. És tragédia lesz: nem jutunk az örökségünkhöz. :( (És nem csak mi vagyunk szoaréban az ingatlanárak miatt.)


A fórumindítónak: kár reménykedni. Bp.-en és 15 km-es körzetében évek óta rendszeres a szmogriadó határát súroló levegőszennyezés. S nézzünk szembe a ténnyel: a tendencia még jó darabig csak romlani fog. :(

2014. jan. 8. 12:36
Ennél lejjebb csak nem mennek az ingatlanárak. Az tragédia lenne. :/
2014. jan. 8. 12:18
Mi a XVII. kerületben lakunk kertvárosban . Csendes helyen , jó a levegő, az ingatlanárak nekünk sajnos a béka feneke alatt...
8. Gordonka (válaszként erre: 5. - Jajjj)
2014. jan. 8. 10:57
Köszi, az ingatlan milyensége most még mindegy. A területek el vannak osztva drágább és megfizethetőbb régiókra, utóbbi érdekes. Érdre nagyon nem mennék, falu hátrányai és város hátrányai együtt szerintem, zsúfolt, szmogos és ha nincs kocsid, szar közlekedés. Szóval Érd az nem.
7. Gordonka (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. jan. 8. 10:55
Köszi, igen messzebb és szerintem irreális árakkal.
2014. jan. 8. 10:52
Dunakeszin már jobb a levegő, mint Pesten. Bár mostanában a fűtés miatt, sajnos néha elég füstös a levegő, de ez máshol is így van.
2014. jan. 8. 10:52

Itt szerintem kicsit lehet több infó kéne... Családi ház, vagy lakás? Mekkora kert? Csak telek, vagy azonnal költözhető ház? Új építésű, vagy régebbi is jó... Az sem mindegy, hogy mi a megfizethető... én a budai hegyekben is láttam olyan ingatlant, ami szerintem megfizethető, de nyílván kompromisszumos, pl. ikerház, v. nyeles telek meredek bejáróval, v. meredek telek... de a levegő jó :) Az aranyhegyi hirdetések közt érdemes néha körülnézni. Sok van ami nem véletlenül olcsó, de néha felbukkan köztük érdekes.

Budapesten kívül nekem Érden és Szigetszentmiklóson élnek rokonaim és ismerőseim, ránézésre és nem ott lakva élhető helynek tűnnek. A pontos távolságot sajnos nem tudom.

4. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 2. - Gordonka)
2014. jan. 8. 10:48
A hegyi levegőt,nem pótolja semmi!Ha van lehetőségem,akkor irány Nagyhuta és társai,és miután hazajöttünk,nem kell sem gyógyszer,sem inhaláló,még csak nem is köhögök!És már ott sem használok semmilyen gyógyszert.
2014. jan. 8. 10:43

Biatorbágy.

Bár, az talán kicsit messzebb van, mint 15 km. Talán 20, 21..

2014. jan. 8. 10:41
Ha van saját tapasztalatod, ott laksz, akkor várom a tanácsaidat, merre érdemes légúti okokból költözni. Budai hegyek közé a megfizethetőség miatt nem megoldható, más ötleteket kérnék, amik nem annyira nyilvánvalóak, mint: költözz a hegyekbe. Biztos máshol is van jó levegő, max. 15 km-re mennénk, de Pest külső kerületei sem mindig megfelelőek, tapasztalatból mondom. Köszönöm.
2014. jan. 8. 10:39
Bp-en vagy 15 km-es körzetben hol van tiszta levegő-megfizethető ingatlanárakkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook