Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerős ingatlanába hogyan történik a lakcímbejelentés ? fórum

Ismerős ingatlanába hogyan történik a lakcímbejelentés ? (tudásbázis kérdés)


16. siba22 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 8. 11:50
más ha te akarsz kijelenteni önmagad más ha az új tulaj.ez a mérvadó sajnos.közös lakásból jelentett ki a volt férjem,mondtam játszhatjuk 1 ideig ezt amíg meg nem unja.elviekben ez esetben neki kellett volna állandó címet biztosítania mert közös a tulajdon,igaz én már nem lakok ott de így is érdekesen járt el az okmány iroda.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Siba22)
2015. jan. 7. 12:56
Biztos kerülete válogatja. Személyes tapasztalatom. Eladni készültem két lakást egyszerre. Nem szerettem volna senkitől szívességet kérni. Megkérdeztem a kerületünk önkormányzatát, okmányirodáját, félve az előttem tapasztaltakból, ha eladtam a lakásokat kehet csak ideiglenes lakhelyem, addig amíg nem találok véglegeset. A válasz nem volt. Kérdeztem, de ki az a marha, aki így megveszi, hogy én állandóra oda vagyok bejelentve, amit eladtam, a válasz az volt, majd kényszer kijelentenek. Tehát a mi kerületünk elég bürokratikus.
14. siba22 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 7. 11:45
ezt cáfolni tudom,a volt férjem jelentett ki a közös lakásunkból és kb fél óra volt az egész neki.erre még okmány bélyeg sem kel.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2015. jan. 7. 11:42
Nem tudom nála mi volt a probléma, de szegény sokat szenvedett. De mondjuk ez a kérdéshez nem tartozik. :)
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 7. 11:34
Fiktivvé nyilvánítják a lakcímet...nyilatkozat, 2 tanú aláírja,hogy 30 napja nem tartózkodik életvitelszerűen az ingatlanba,magánszemélynek díjmentes....kb ennyi...
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Suesue)
2015. jan. 7. 11:31
Ezt az ismerősöm nem így élte meg. Elváltak,a lakás az övé volt, de mivel a volt férje nem tudott másik állandó lakcímet szerezni, az önkormányzat nem engedte kijelentkezni, hogy állandó lakcím nélkül nem szerepelhet senki.(nem tűnhet el a rendszerből adó és hasonló nyalánkságok miatt) A kényszer kijelentés meg hosszadalmas, bonyolult, pénz és tanúk kellenek hozza, hogy tényleg nincs már ott egy db kanál sem ami a kijelentetté.
10. siba22
2015. jan. 7. 07:52
kell maga a lakás tulajdoni papír vagy adás-vételi szerződés ami a tulajdon igazolja.a tulajdonos ha nem tud megjelenni kell egy nyilatkozat tőle a cím bejelentésre vonatkozóan,a lakcím bejelentő és okmányok.tavaly márciusi tapasztalat,alapból pedig alkotmány írja elő ezeket a sok vissza élés miatt.ezt önkormányzati rendelet nem írhatja felül,max lazábban kezelik esetenként ezeket.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2015. jan. 7. 07:29

Ennyi.....

Saját tapasztalatot ír mindenki....és mint oly sok minden,ez is lehet önkormányzat függő...

8. trapiti (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2015. jan. 7. 07:27
Nekünk kb. egy éve elég volt, két esetben is. Meg kell kérdezni az okmányirodát ahová mennek...
2015. jan. 7. 06:55
Már vagy 3-4 éve a tulajdonosnak is meg kell jelennie a lakcímbejelentésnél....nem elég ha az aláírt bejelentő lapot viszi magával..
2015. jan. 7. 05:02
Kijelenteni pedig a tulajdonosa az ingatlannak bármikor ki tud, csak annyit kell tennie, ha elköltöztek tőle, hogy bemegy bejelenteni, ez akkor kellemetlen, ha neked nem szólnak, de manapság egy toll vonás az egész.
2015. jan. 7. 00:49
Nagyon köszönöm a válaszokat
4. trapiti (válaszként erre: 2. - 02de97fdd6)
2015. jan. 6. 23:25

A lakcímbejelentőt kell aláírnia a "szállásadó" helyén, és kell egy okirat amivel igazolja hogy a lakás az ő tulajdona.

Nálunk a barátnőm és a kislánya van bejelentve anyósomhoz az iskola miatt, nálunk így volt, az örökösödési papírt vittük és az aláírt bejelentőt, ez teljesen elég volt.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 02de97fdd6)
2015. jan. 6. 23:18

Természetesen kell a lakástulajdonosának az aláírása.

Nagy felelősség valakit állandóra bejelenteni, mert ha bármi történik, nem tudja utána kitenni, csak nehézségek árán.


Az okmányirodában kapsz űrlapot, amit ki kell töltenetek. Lehet időpontot is kell hozzá kérnetek.

2. 02de97fdd6 (válaszként erre: 1. - 02de97fdd6)
2015. jan. 6. 23:03

Ismerősöm édesanyjához költöztem, nem kell neki fizetnem semmit. Szeretnék erre a címre bejelentkezni mint állandó lakcím, mit kell tennem ezügyben?

Mit kell vinnem az okmányirodába, szükséges-e bármiféle ún. szerződés közöttünk, vagy kell-e egy általa tett kijelentés? stb.

Köszönöm a válaszokat előre is.

2015. jan. 6. 23:01
Lakcímbejelentés ismerős ingatlanába, hogyan történik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook