Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan akinek naponta kell hajat mosnia, mert olyan gyorsan zsírosodik? fórum

Van itt olyan akinek naponta kell hajat mosnia, mert olyan gyorsan zsírosodik? (beszélgetős fórum)


1 2
20. katuska8 (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. márc. 20. 12:53

1. Ki mondta, hogy plázában voltam? Egyáltalán nem ott vizsgáltattam.

2. Eleve nem emiatt mentem oda, megvizsgáltatni a fejbőröm, hanem más probléma miatt, csak a nő megjegyezte, hogy zsírosabb mint kellene.

19. szafaripók (válaszként erre: 14. - Cippora)
2013. márc. 20. 12:35

Szerintem nem az. Bizonyos esetekben valóban más áll a háttérben - betegség, hormonális probléma, stb., de alapvetően az egészséges haj gyorsabban zsírosodik, ha sokat mossák. Elég fodrász van a családban, hogy elhiggyem.

Én amúgy inkább kivizsgáltatnám magam, de nem plázában "hajbemérésen"...

18. 731e5b9ffb (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. márc. 20. 11:27
Ha több napig zsírban tocsog a haja, az nem csak esztétikai probléma. Mivel így a fejbőre nem tud rendesen lélegezni hajhullás is kialakulhat.
2013. márc. 20. 11:19
Nekem is nagyopn zsírosodik. Mindenféle tuti sampont próbáltam, mire 3 hete rátértem a jó öreg tojássamponra, semmi balzsam, és tényleg bevált. Sokkal lassabban zsírosodik.
2013. márc. 20. 11:18
Sok sok jónevű sampon után eljutottunk a gyógyszertári kénes samponhoz.Nekünk ez bevált./Heti 1x- mosással/
2013. márc. 20. 11:16
A férjem. :)
14. Cippora (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. márc. 20. 11:15

Ez is egy tévhit.Én is kipróbáltam azt,hogy csak heti 1-szer mosok hajat.Nem lett kevésbé zsírosabb tőle...

Én 2 naponta mosom,ha este kimosom,másnap még szép,de utána való nap,már zsíros :( engem is bosszant,de hiába próbáltam ki az olcsótól a drágább termékekig mindent,sajnos semmi nem vált be,ilyen típus vagyok...hajráfokkal,kendókkel,sapikkal fedem el olyankor.

13. katuska8 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. márc. 20. 11:00
Régen hetente egyszer mostam, de aztán vmi beütött és elkezdett gyorsabban zsírosodni, aztán méggyorsabban stb. Hiába mondja bárki is, hogy mossam kevesebbet, mert a 2 napon már csurog belőle a zsír, úgy meg én nem megyek ki az útcára, nem vagyok olyan igénytelen.
12. szafaripók (válaszként erre: 1. - Katuska8)
2013. márc. 20. 10:34
MInél többet mosod, annál hamarabb zsírosodik...
11. 731e5b9ffb (válaszként erre: 10. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 20. 10:09
Én viszkető fejbőrre kezdtem el használni, de a zsírosodásán is sokat javított, előtte Head&Shoulders zsíros hajra valót használtam, ez annál lényegesen jobb.
10. 731e5b9ffb (válaszként erre: 9. - Katuska8)
2013. márc. 20. 10:08
És a balzsamja is olyan, hogy nem lesz tőle olyan elnehezült, lelapulós, hamar zsírosodó, mint a legtöbb balzsamtól.
9. katuska8 (válaszként erre: 8. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 20. 10:06
Köszi :) Ennek majd utánna nézek.
8. 731e5b9ffb (válaszként erre: 6. - Katuska8)
2013. márc. 20. 10:03
Próbáld ki az Alverde Nyírfa-Zsálya bőrnyugtató samponját. Nem irritálja fejbőrt, nem teszi tönkre a PH-ját, és nem is zsírosodik tőle olyan hamar a haj.
7. katuska8 (válaszként erre: 4. - Taste)
2013. márc. 20. 10:01

Én nem nagyon próbálgatta még semmit, egyedül a Herba Vita hajszeszt régebben, de nem használt, lehet azért nem, mert csak 1 flakonnal használtam belőle. Most, hogy szeles az idő és összevissza fújja a hajam, nekem meg mindig le kell simítanom, így elég hamar zsírosodik nekem is. Tegnap már zsíros volt a hajam elől 2 óra körül.

Szárazsampont biztos, hogy nem fogok használni, mert csak eltömití a fejbőrt és pillanatnyilag jó, de később mégtöbb zsír termelődhet, és korpás is lesz tőle a fejbőr.

6. katuska8 (válaszként erre: 2. - Nadry)
2013. márc. 20. 09:57

Csak kétszer fésülöm egy nap. Igaz ha hazaérek rögtön összefogom a hajam, de van hogy ki van engedve és sajnos akkor is olyan. Nem szeretem az Elseve-t és társait. Természetes gyógynövényes samponom van, Farmasi a neve, nem is volt drága, a balzsamom Garnier Fructis, nem szoktam hagyni, hogy a fejbőrömre is menjen belőle. Nem hiszem, hogy ezek a bűnösek, ezeket még nem olyan régóta használom, de az én problámám már 4-5 éve megvan.

De még mondok egy érdekességet. Voltam a Herbária üzletben fejbőrvizsgálaton, előtte este mostam meg a hajam és a nő azt mondta, hogy kicsit zsírosabb a fejbőröm mint kellene. 1 éjszaka alatt már zsírosodott annyit, amennyit nem kellene.

2013. márc. 20. 09:56
és mégvalami: nekem a szárazsampontól még rosszabb a helyzet. Elnehezíti a hajam.
4. Taste (válaszként erre: 1. - Katuska8)
2013. márc. 20. 09:55
Szia, Ugyanezzel a problémával küzdök én is. 2 bőrgyógyásznál is jártam már, elég sok sampont/oldatot/csodaszert kipróbáltam már, de semmi. Mindemellé még korpás is néha (amikor épp nem a 4e Ft -os samponomat használom) Nekem már a hajmosás után fél nappal bezsírosodik és nincs tartása...Szóval izgatottan várom már én is az ötleteket kedves sorstárs :)
3. agis
2013. márc. 20. 09:51
Szaraz sampon.
2013. márc. 20. 09:49
Szia! ha sokat fésülgeted és ha össze van fogva hamarabb zsírosodik. Ja meg azt tapasztalom, hogy a méregdrága samponok, balzsamok semmit se érnek. pl: elseve stb.
2013. márc. 20. 09:45
Vagy esetleg sikerült valakinek ezt legyőznie? És hogyan? Nekem annyira zsírosodik, hogy a hajmosás utáni másnap reggelén már tiszta zsír. Most hetente 3-szor mosok hajat, mert nem kell minden nap iskolába mennem, de még így sem állt be, hogy hosszabb ideig bírja. Mit kellene megpróbálnom, hogy legalább két napig bírja úgy, hogy a második napon is frissen mosottnak látszódjon? Szárazsampont nem fogok használni, nem pillanatnyi megoldást szeretnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook