Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van-e valami betegséged és tudod-e a lelki okát? fórum

Van-e valami betegséged és tudod-e a lelki okát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
247. Zizisicc (válaszként erre: 246. - 504d3546bf)
2010. szept. 26. 19:14
Mondjuk a kettő nem zárja ki egymást .... :o))))
246. 504d3546bf (válaszként erre: 245. - 504d3546bf)
2010. szept. 26. 19:13
Csabanak hivttak ES a kocsikat szerette
245. 504d3546bf (válaszként erre: 244. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 19:12
En is, volt egy osztalytarsam es hatarozottan allittom ,hogy nem erdekeltte az ilyen temak
244. Zizisicc (válaszként erre: 243. - F36e266467)
2010. szept. 26. 19:11
Nem. Ezt határozottan cáfolhatom. A Csaba név nem jár automatikusan ezzel a fajta hittel ..... ;o))))))
243. f36e266467 (válaszként erre: 242. - Csabi4)
2010. szept. 26. 19:08

Meg magamról. :O))


Amit írtál, mintha magamat hallottam volna:O))


Lehet, hogy a Csabák ebben hisznek :O))


(csak viccelek) :)

242. csabi4
2010. szept. 26. 19:05
rollam becélsz ?? :)
241. f36e266467 (válaszként erre: 239. - Csabi4)
2010. szept. 26. 19:00
A Csaba név kötelez minket:O)))
2010. szept. 26. 18:45
De szeretnem en lattni az arcod
239. csabi4
2010. szept. 26. 18:44

Nem csak neked de mindenkinek aki belátja hogy a betegségek nem ellenségeink hanem jelzések és nem véletlenül alakulnak ki -megvan a saját szerepük ajánlom ismerkedjetek meg egy 1xrű öngyogyitásos módszerrel -ajánlott elöszőr olyan valakitől tanulni aki ebben járatos -sok sok ingyen letölthető anyag van a neten -

egy orvos sem képes arra amit a saját lelkünk e záltal a testünk képes véghezvinni !! gyógyitani lehetetlen csak a gyógyulás lehetséges !!


[link]

238. Zizisicc (válaszként erre: 148. - Wecuska)
2010. szept. 26. 18:43

Ha rólad van szó, akkor érdemes elgondolkodnod, hogy számodra mit jelent a hajad. Mi jut róla az eszedbe?


Egyébként a haj szimbolikái: vitalitás, életerő, zabolátlan őserő, szabadságvágy, hatalom, szépség, kisugárzás, karakteresség, egyediség, a szellemiség kifejezője ..... stb.


A hajhullás egyrészt azt jelezheti, hogy az előbb felsoroltak közül valamelyikben veszteséget élünk meg, hiányt szenvedünk, de figyelmeztethet arra, hogy szükség van a megújúlásra, akár egy gyökeres változásra: el kell engednünk vmi régit, ami már nem szolgál minket, hogy vmi új léphessen helyette az életünkbe.

237. Médy-25 (válaszként erre: 235. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 17:49

Köszönöm szépen!

Értem! :)

Jó sok mindent írtál..érdekesek..érdekelnek az ilyenek :D! Kineziológuson már gondokodtam..lehet eza baj,hogy gondolkodom rajta,és nem cselekszem :)! Most a NES cseppeket szedem már lassan egy hónapja..nem tudom,hogy ismered e,vagy hallottál e már róla! Ez alatt az idő alatt kezdett el a fejem nagyon fájni jobban,de azt mondta a természetgyógyász,hogy fog is,és néha lehet megszédülök,vagy ha kellemetlenül érzem magam azon ne lepődjem meg,mert ez most előfudulhat..bár nem értem,hogy mért,de nem lepődöm meg rajta,csak azt nem tudom,hogy a folyamatos szédüléssel,hogy különböztetem meg a "néha lehet megszédülök"-től :D! De amiket leírtam azok állandóak szoktak lenni! :s

És ha valaki azt érzi,hogy midha remegne belül? Az mire vezethető vissza? Ez lehet az amit a pszichológus is mondott,hogy belső feszültség? És az ha valaki egyedül alig merészkedik ki,mert nem érzi jól magát,csak ha van vele valaki ( szorong,pánikol)?

Mondjuk a pszichológus annyira nem jön be,valahogy nem vagyok elriccenve tőle..de a kineziológuson gondolkodom! :D

236. f36e266467 (válaszként erre: 235. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 17:40
:O)))
235. Zizisicc (válaszként erre: 206. - Médy-25)
2010. szept. 26. 17:26

Azért mert gyerekkorból indul, nem jelenti azt, hogy nem lehet vele mit kezdeni ..... meg kell találni az érzelmi problémát a múltban, és feloldani ..... segíthet benne pszichológus, kineziológus, Bach-virágterápia, Hellinger-féle családállítás .... és még van jó pár lehetőség.

:o))


Az túl egyszerű lenne, ha azt mondanánk, hogy a férjed miatt van minden, és nem is lenne igaz. A probléma mindig bennünk van, abban, hogy mi mit kezdünk a külvilágból, a környezetünkből érkező eseményekkel, hogyan reagáljuk le őket ..... a külvilág csak szembesít bennünket ezekkel a gyengéinkkel, de egyben lehetőséget is ad, hogy erősödjünk és fejlődjünk. Ha azt mondjuk, hogy a külvilág az oka a bajainknak, akkor áldozatnak tekintjük magunkat, nem vállalunk felelősséget önmagunkért. Viszont ha látjuk ebben a mi szerepünket, akkor bármikor cselekvővé válhatunk, és ha tudatosodik bennünk a probléma, akkor akár változtathatunk is. A múltat nem változtathatjuk meg, de azt, hogy hogyan vélekedünk a múlt eseményeiről, azt igen. Ily módon letehetjük a múlt terheit is.

Természetesen a pároddal ugyanez a helyzet. Az ahogy felnőtt, jelentősen befolyásolja a mostani viselkedését, de most már felnőttként képes ezektől a terhektől megszabadulni, de ez az ő feladata. Neki kell ezen dolgozni. Neked meg magadon. :o))

234. csabi4 (válaszként erre: 218. - 504d3546bf)
2010. szept. 26. 17:04
Sajnos nem nyert :) de gondolj bele itt koszban élnek és éheznek sőt a képeken egyebeket is észrevehetsz gyerekek vigan fürdöznek az oszló hullák mellett - vajon mit nem tesznek - amit ha valaki egy fejlett országbol oda menne első reakciója lenne 100%
233. Zizisicc (válaszként erre: 203. - Médy-25)
2010. szept. 26. 16:58

Fül a hallás szerve, ide tartozik a külvilág hangjainak észlelése, befogadása - vagy épp kizárása, mások meghallgatása(!), de idetartozik a belső hangunk meghallása és követése is. Szorosan összefügg az engedelmességgel, az alázattal, az alkalmazkodóképességgel, a rugalmassággal.

Attól függően, hogy melyik fület érinti, lehet tovább boncolgatni, a probléma gyökerét.


A fájdalom, gyulladás az mindig vmi ellenállást, lázadást fejez ki ..... nem akarunk vmit meghallani, elutasítunk vmit.

A fejben lévő nyomás egyértelmű: televan a fejünk, hócipőnk, elegünk van vmiből, belül ez dologzik bennünk, agyalunk, feszít, de nem tudjuk vagy merjük kifejezni, nem vállaljuk fel a konfrontációt, nem cselekszünk, csak elszenvedjük, ami velünk történik.


Fülzúgás: szintén ehhez kacsolódik ...... kívülről beengedjük a minket zavaró külső "zajokat", ahelyett, hogy tennénk ellene ..... "benyeljük", és belülről bombáz minket. Mivel állandóan szól bennünk, hamar eljutunk odáig, hogy ezt mondjuk: "CSENDET AKAROK!". Tulajdonképpen ez lenne egyben a megoldás is. Egyrészt a külső síkon fel kellene lépnünk a külső "zajok" ellen, kiállni önmagunkért, elmondani, felvállalni önmagunkat, az érzéseinket, gondolatainkat, a nem tetszésünket, másrészt többet kéne befelé figyelni a belső hangunkra pl. relaxáció, meditáció, de ez akár lehet egy meditatív jellegű sport is, vagy egyéb monoton, automatikusan végezhető tevékenység, pl úszás, kocogás, rajzolás ..... kinek mi ....


A szédülés szintén arról szól, hogy forog velünk a világ, elvesztettük (vagy úgy érezzük) a kontrollt, nem mi irányítjuk az életünket, hanem mások .....

Megoldása egyrészt oldani a görcsös félelmet, lazábbnak lenni kicsit, könnyedebben venni az "apróbb" nehézségeket, rugalmasabbnak lenni, nem kell mindent kontroll alatt tartani, és elfogadni, hogy nem is lehet, másrészt viszont az igazán fontos dolgokban vissza kell venni az irányítást ..... itt megint visszakanyarodunk az önmagunkért való kiálláshoz.

2010. szept. 26. 16:42
Néha levedleném a bőrömet, nem tudom máshogy kifejezni, kibújnék belőle legszívesebben, meg nem kapok levegőt, de általában ez akkor van mikor elkezdek parázni hogy 25 éves vagyok, nincs rendes munkám, mikor lesz már házikónk, gyerekünk, és bepánikolok. Kibőgöm magam, és rájövök (mert az uram 500adszorra is elmondja), hogy ez van, akkor is ha meghülyülök és akkor is ha nem. :) Hát akkor inkább nem kéne.
2010. szept. 26. 16:16
Na es az esos idore erzekenyseg:A csodaba oyan vagyok mint a masnapos, szedulok, fulladok es nincs kedvem meg sem mozdulni. De ez csak ilenkor van jellen. Utalom az esot!!!
230. 9bbc382386 (válaszként erre: 228. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 15:53
Megerősítettél,köszönöm!
229. Zizisicc (válaszként erre: 226. - Médy-25)
2010. szept. 26. 15:48
Ehhez igazodik a fülprobléma is, mindjárt írom azt is.
228. Zizisicc (válaszként erre: 225. - 9bbc382386)
2010. szept. 26. 15:46
A lelki és gondolati síkról indul mindig ..... a fizikai tünetek csak utána jelennek meg .... ebben az esetben az eredeti lelki problémára ráerősítenek a "másodlagos" lelki tünetek.
227. Médy-25 (válaszként erre: 220. - 504d3546bf)
2010. szept. 26. 15:45
Na hát ebben egyetértek :D!
226. Médy-25 (válaszként erre: 223. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 15:43

Köszönöm szépen :)! Nem láttam,hogy már írtál róla..elkerültem valahogy :s...de most már tudom!

És most gondolkodóba estem :)

225. 9bbc382386 (válaszként erre: 224. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 15:40

A leírt lelki problémák okozták-e a pajzsmirigy-alulműködést,vagy a pmalulműködés okozta-e a lelki gondokat :)

Mert a pm alulműködés velejárója lehetnek mint tünetek.

224. Zizisicc (válaszként erre: 221. - 9bbc382386)
2010. szept. 26. 15:30

Szívesen. :o)

Jelen esetben mi a tyúk és mi a tojás? :o))

223. Zizisicc (válaszként erre: 185. - Médy-25)
2010. szept. 26. 15:28

A légzéssel kapcsolatos problémákról már írtam korábban ..... a külvilággal való kapcsolattartással, kapcsolatokkal, szabadsággal-kötöttséggel, az adni és kapni egyensúlyával, a nyitottsággal, az elengedéssel, a befogadással van kapcsolatban ..... Ha a belégzés fájdalmas, vagy nehezített, akkor a befogadással, elfogadással, az új dolgokkal szembeni nyitottsággal van gond .....


A levegő egyébként a gondolatokat szimbolizálja, a víz/folyadék pedig az érzelmeket .....

2010. szept. 26. 14:32

Van...

Köhögés - stressztől -magánélet-

221. 9bbc382386 (válaszként erre: 199. - Zizisicc)
2010. szept. 26. 14:30

Szia!Köszönöm:)

Beletrafált a mondandód második fele!Csak azt nem tudom mi volt előbb...a tyúk vagy a tojás :D

Mindenesetre nagy igazság van abban a könyvben!


köszi :)

220. 504d3546bf (válaszként erre: 219. - Médy-25)
2010. szept. 26. 13:20
Igyigaz , de attol ,hogy kinevezzem magam a villag szerencsetlenjenek nem lesz jobb
219. Médy-25 (válaszként erre: 214. - 504d3546bf)
2010. szept. 26. 13:19
Nah az a nem mindegy! Mind a vágóhídon :D! Bakker.. :D! A magyar eü.! :D Jót vidul utólag az ember rajta,de közbe meg nem is olyan vicces :(!
218. 504d3546bf (válaszként erre: 217. - Csabi4)
2010. szept. 26. 12:43
A koszban.Szerintem ezzek a dollgok nagyon osszefugnek (altalabba, de nem minden esetben): iskolazatlansag-muveletlenseg-nem torodomseg-kosz- es a kosz mindenkepen hozza a betegeseget. PL olvasttam egy gyerek pszihologiai konyvet miszerint: a hules nem feltelenul a hideg miatt van , ha nem a kosz miatt legyengult imun rendszertol(ez persze nem azt jellenti ,hogy a gyereket egy szall rovidujuba kirakjuk a hoba
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook