Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Unom, hogy egyesek minden betegséget valamilyen lelki okra... fórum

Unom, hogy egyesek minden betegséget valamilyen lelki okra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
35. 55Judit (válaszként erre: 31. - Ariana)
2022. júl. 3. 15:08
Az. Megnéztem 2-3 videólukat. Gyönyörűen levezetik a lelki okokat, aztán mint egy zsákutca. Oldd meg, aztán meggyógyulsz. De hogyan oldja meg az a szerencsétlen?? Ezt nem ecseteli senki, pedig a csapból is ennek kellene folynia. Hogy hogyan! meg azt mondja hogy a daganatos megbetegedés tulajdonképpen nem betegség, hanem a probléma megszüntét jelzi, az már a gyógyulás. Noooormális? Azért halhalnak bele annyira? Így gyógyulnak meg? Na erre úgy berágtam, hogy már vártam milyen betegséget idéz elő bennem ez a stressz. Gyorsan rövidre is zártam a témát, mielőtt tényleg nyomot hagy bennem.
34. 55Judit (válaszként erre: 16. - Soufflet)
2022. júl. 3. 14:54
A védőoltással megvédik a földet a pusztulástól. Kihalunk, ismét burjánzanak az őserdők, és kitisztulnak a tengerek. Én is jól beoltattam magam, ezzel hozzájárulok a közjóhoz.😀
33. 55Judit (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. júl. 3. 14:50
Igen. Sokan arra hivatkoznak hogy azért szívbetegek meg elhízottak mert az a szüleiktől ezt örökölték. Persze kényelmesebb ezt mondani, mint áttérni egy másfajta életvitelre mint ami a családban mindig is szokás volt. A mozgásszegény életmód és a nagy zabálás. Vagy ennek is lelki oka van?😀
32. 55Judit (válaszként erre: 10. - Timycat)
2022. júl. 3. 14:46

Van igazságod. Nekem könyvem is van a lelki eredetű betegségekről. Persze minden betegség nincs benne, csak sok. Viszont kikerestem az akkori és régebbi saját betegségeimről mit ír. Hát egy nagy hanta az egész. Soha életemben nem volt olyan lelki gondom, trauma se ért, ami a könyv szerint a betegségemet okozta.

A genetikánkkal nem tudunk mit kezdeni(egyenlőre). Viszont tudu nk az étkezésünkön változtatni ha tudjuk mit érdemes, tudunk többet mozogni, tornázni, sportolni, aki tudja az a mérgekkel teli levegőt is elkerülheti, akinek szerencséje van, még a stresszes helyzeteket is el tudja kerülni nagyrészt. A stressz azt a részünket betegíti meg, amelyik a leggyengébb. Én már nyugdíjas vagyok, nem stresszelek. Ha mégis, akkor leülök egy csendes sarokba és addig várok, amíg el nem múlik. :)

31. ariana
2022. júl. 3. 14:36
Ez a germán medicina alapja.
2022. júl. 3. 12:52
Van, amelyik betegségnek van lelki oka, van, amelyiknek nincs. Genetika, kórokozók, fizikai behatás, és a többi, mind okozhatnak betegséget. Nemcsak végletekben lehet gondolkodni, sőt, nem is lenne szabad csak végletekben gondolkodni. Továbbmegyek, gondolkodni sem tilos ám. Bár megértem, hogy egyes embereknek, akiknek nehezére esik gondolkodni egyszerűbb valami jól bejáratott, akár divatos sablont ráhúzni mindenre.
29. globus (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2022. júl. 1. 11:48
Ezt úgy hívják, hogy negatív para :)
2022. júl. 1. 11:30
Igen ez szörnyű és félrevezető. Nekem nemrég hasmenésem volt, rákerestem neten az okokra. Stressz lelki okok, stb. - nem vagyok teljesen gondmentes,de azért ezt nem tartottam valószinűnek. Pár nap mulva kiderült : szalmonellás tojást kaptam ügyfeleimtől ajándékba.
2022. júl. 1. 11:17

A természet egyik fő szabálya, hogy minden a nagyobb rendezetlenseg felé halad.

A szervezetünk nagyfokú rendezettseget mutat amit folyamatosan fenn kell tartani és ebbe szepen lassan a statisztika által leírható mondon hibák keletkeznek. Erre van a szervezetnek is vedomechanizmusa, meg a fajnak is (az emlegetett epigenetika) de még így is maradnak "hibák" (=genetikai rendellenesség, rák, allergia, anyagcsere zavarok...). Ez egyszerűen azért történik meg mert a világnak ilyen a működési rendje.


Igazából ki tudja megmondani hogy mi volt előbb? A lelki ok vagy a betegség? Ugyanis bizonyos betegségek (ha nem az összes) hatással vannak a lelkiallapotunkra, meg mielőtt tudnánk róla.


Szóval ja lehet ezzel jönni, hogy lelki eredetű egy betegség, és utána ajánlani egy tuti vitamin-injekcios, csakraturbozos akciós rakgyogyito terápiát.

26. Soufflet (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. júl. 1. 10:04
"bevonzottad" :P foleg az nelso harmat.
25. csemár (válaszként erre: 14. - Syria)
2022. júl. 1. 10:03

"Ha nem is minden betegségnek, de legalább a felének bőven lehet lelki oka."


Szó nélkül aláírnám ezt, ha a "lelki ok" helyett "lelki vonatkozás"-t írtál volna.

(Ugyanis hiszem, hogy test és lélek dolgai szorosan összefüggnek. Oda-vissza.)

2022. júl. 1. 10:02

[link]


Én a saját betegségeim hátterében bizony felismertem a lelki problémát.

2022. júl. 1. 09:54

Nem lehetne erről úgy beszélgetni, hogy nem tituláljuk baromságnak azt amit a másik gondol? Feltételezem, Dr. Máté Gábor és Orvos Tóth Noémi sem tanulatlan suttyók akik könyveket írnak a témáról.


Kb. tíz éve olvasgatok az epigenetikáról, ami azt kutatja, hogy a gének reagálnak a környezeti információkra, vagyis a genetika már nem egészen ugyanaz, amit korábban feltételeztek.

22. csemár (válaszként erre: 15. - Unom)
2022. júl. 1. 08:11

Nem egyszerűbb, ellenkezőleg!

(Ettől kezdve lehet ködösíteni: "egy jó lelki segítő majd kigyógyít..!" Miből: a vérszegénységből, angolkórból, a tüdőbajból, epehólyag-gyulladásból stb.???)

21. andi6020 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2022. júl. 1. 07:59
Így gondolom én is.
20. globus
2022. júl. 1. 07:56
Mérgezések, balesetek, fertőzések, korral járó kopások, degeneratív betegségek, életmód okozta ártalmak?
19. Scherlock (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2022. júl. 1. 05:29

Vagy a tudásod nem elég széles spektrumú.


Ez kérlek morfogenetikai módon öröklődik. Akkor is, ha valaki nem hisz benne. 😉

Ezeket nevezik generációs családi öröklési mintának.


Szívesen! 😍✌️

2022. júl. 1. 03:48

Az igaz, hogy nem minden betegségnek lelki oka van, de rácsodálkoznánk, hogy ha az emberek rendben lennének lelkileg, akkor igen kevesen látogatnák az orvosi rendelőket :D


Ez a babás dolog, meg elég vicces :D Eleve egy babának és egy gyereknek még annyira fejletlen az immunrendszere, hogy pont, hogy az ilyen alapbetegségekkel (mint nátha, láz stb.) erősödik meg. Nekik így fejlődik a szervezetük, mert ugye az anyaméhben szinte teljes mértékben védve vannak a külső környezeti hatásoktól. Bár az is igaz, hogy sokban befolyásolja a baba fejlődését az, ahogy az anya a terhesség alatt érzi magát.

Itt arra kell gondolni, hogy egy depressziós személy, valószínűleg (általánosságban) kevesebbet eszik, a boldogsághormonja nagy eséllyel a béka feneke alatt van, így lényegében a baba azért lesz/lehet beteg, mert emiatt a lelki ok miatt, nem jut elég megfelelő vitaminhoz.


A stressz és idegesség megemeli a pulzusszámot, lényegében egy megerőltető tréning a szervezetnek, főleg a szívnek, így nem csoda, ha valaki emiatt mondjuk szívinfarktust kap. Hiperventillálni is szoktak ilyenkor egyesek, ez pedig a tüdőnek kifejezetten megterhelő, és az agynak sem jó hosszú távon, hisz ilyenkor az illető kapkodja a levegőt (ehhez annó volt sok szerencsém, és az oka, hogy most már ilyenem nincs, az az, hogy megszűnt az a környezet, amiben éltem, ami miatt folyamatosan szomorú voltam).

2022. júl. 1. 00:40
Amugy az biztos, hogy az allando stressz, levertseg kihat az immunrendszerre, de attol meg azok a franya virusok, bakteriumok, gombak, fergek leteznek.
16. Soufflet (válaszként erre: 10. - Timycat)
2022. júl. 1. 00:37
Az antibiotikum nem a bakteriumokat oli meg, hanem a lelket gyogyitja, a vedoltasok meg mint tudjuk, csak arra vannak, hogy kiirtsag a nepesseget.
15. unom (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2022. jún. 30. 22:52
Mert ez az egyszerűbb.
14. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 30. 22:50

Ha nem is minden betegségnek, de legalább a felének bőven lehet lelki oka. A többit lehet a környezetszennyezés, a genetika, stb. számlájára írni. A betegség nem csak úgy jön, hanem van valami oka. S hogy konkrétan mi lehet adott esetekben az ok, na az az igazi kérdés, amire nem mindig van válasz.

Ha unod, minek foglalkozol vele?

13. timycat (válaszként erre: 12. - Sütikee)
2022. jún. 30. 22:11
Amit írtam ez az örökölt sorsok is. Mert neked attól fáj a térded, mert öreganyádnak is fájt és lemásolod a mintát. Hát hogyne, a genetika meg csak ilyen kitaláció.
12. Sütikee (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2022. jún. 30. 22:09
Ezt én is hallottam. De ez is hülyeség
11. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Timycat)
2022. jún. 30. 22:04

Én azt a baromságot olvastam valahol hogy a csecsemő azért lesz beteg vagy születik betegen és a kisgyerek is azért betegszik meg mert az anyának lelki baja volt.


Ritka nagy ökörség!

10. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 30. 21:23

Tuti van benne lélek is sokszor, de én sem hiszem hogy minden bajnak az a forrása. Akkor mitől lesz beteg egy csecsemő, kisgyermek?


Tudom ilyen generációkon átívelő örökölt sorsok... 🙈


Fertőzések?


Az tény ha valaki lelkileg kivan, stresszes az hajlamosabb a betegségekre. De kb ennyi.

2022. jún. 30. 21:22
Add fel az ellenállásodat :D
2022. jún. 30. 21:04
Lehet oka vitamin, vagy mozgáshiány, nem megfelelő életmód.
2022. jún. 30. 20:40
Utálhatod, de ettől még így van. Az orvostól hiába várod a gyógyulást, ha te nem teszed bele a részedet.
6. Sütikee (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2022. jún. 30. 20:19
Ez nem igaz! És azért írom, mert saját tapasztalat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook