Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válóper időtartama fórum

Válóper időtartama (beszélgetős fórum)


22. Hekate (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 19:19
Nálunk 6 hónap volt, mire megkaptuk a tárgyalás időpontját. Úgy, hogy közös megegyezés volt.. és semmin sem kellett osztozkodni.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. márc. 4. 11:30
Nagyon köszönöm!
20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 10:10

Ne mondd, hogy senki nem segít, csak támad.

Én közös megegyezéssel váltam, a beadott keresetet mindketten aláírtuk. Akkor még volt kötelező békéltető, tehát a második tárgyaláson mondták ki a válást. Viszont nem kérdezgették, hogy mi okból, és kinek a hibájából.

Ma már közös megegyezés esetén nincs kötelező békéltető. Mi a közös vagyon megosztásáról szóló listát is beadtuk, pontosan egyformán osztottuk, azt is mindketten aláírtuk, és egy nekifutásban azt is jóváhagyták. Nálunk nem volt semmi olyan, amiben még civakodtunk volna.


Később úgy hozta az élet, hogy 2 választó cikluson keresztül voltam válóperes bíró mellett népi ülnök. Sok mindent tanultam, sok mindent láttam, hallottam...(ott tépték egymást, mert az egyiknek 2db. fakanállal több jutott!! és hasonlók. Mocskos dolgok mennek ott!)

Azért is írtam, ha a válást akarod meggyorsítani, akkor ne csatolj mellé sem gyerektartási ügyet, se vagyon-megosztási ügyet, a válás ez esetben gyorsan megy.

19. birebora (válaszként erre: 15. - C85d1d200b)
2022. márc. 4. 09:14

A stilus maga az ember.

Gondolom rossz tapasztalat. Hogy irhatsz ilyet ismeretlenül?

2022. márc. 4. 08:37
Nem értem ezt az ellenséges hozzáállást. Én úgy gondoltam, hogy kifizetem a ház felét, természetesen. A kérdésem az volt, mennyi ideig tart a folyamat, hátha segít valaki, aki már átélte ezt. Segítséget szerettem volna csak, nem kell támadni...
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - C85d1d200b)
2022. márc. 4. 07:16

A gyerektartás sem lesz nagy összeg, amennyiben nem tanul tovább 18 éves kora után.

Vagy megváltja a házat, vagy eladják és felezik az árát.

16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 07:14

Csak abban az esetben, ha a párodat megillető tulajdonrészt ki tudod neki fizetni. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor a legrosszabb verzió, amikor műszakilag felezitek a házat, két külön bejárattal, és ti is, ő is csak szorongtok a fele-fele tulajdonban, amit később úgy már szinte el sem lehet adni!


Ne ringasd magad ilyen álmokban, a törvény nem így működik!

15. c85d1d200b (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 02:50
Szamito egy dog vagy, de nem tul okos. A haz sehogy sem lesz csak ugy a tied, max. beszamitanak valami gyerektartast, hogy mennyivel kevesebbet fizess ki (mar ha van mibol).
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. márc. 3. 18:37
Gondolkodtam már ezen az ötlet jó. Csak arra is gondolok, amíg nem nagykorú a lányunk, nagyobb az esély, hogy miénk marad a ház, ugyanis ő velem akar maradni.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 15:01

Ha nem igazán sürgős, akkor a helyedben megvárnám, míg a lányod nagykorú lesz, mert akkor már a gyermek-elhelyezés ügyben nem kell a tárgyalást lefolytatni.


Az esetben kizárólag csak a válóper, közös megegyezés esetén akár 1 fordulósan is sikerülhetne. A vagyon megosztás egy külön ügy lenne, de ezek szerint az nem lenne síma dolog.

2022. márc. 2. 21:03
Mondjuk nem volt közös vagyon, közös ház, se közös hitel, csak a gyerek. Nyilván bonyolultabb, ha van valami más közös, pl tulajdon.
11. Sütikee (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 21:02
Pár hónap az egész. Mivel mi a nyár kellős közepén adtuk be, ezért számolni kellett a nyári szünettel, de így is szeptember végén megvolt az első tárgyalás, majd november közepén a második, ezzel lezajlott. A gyerek miatt kellett a második, mert ott döntött a gyerekről a bíró.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. márc. 2. 19:46
Nem, nem én voltam. Olvastam én is azt a fórumot, most megkerestem, ott élettársról ír. De a közös gyerek életkora megegyezik.:)Valóban hasonló a sztori,viszont nálunk nincs szülői segítség, sem egyéb. Én azért indítottam ezt a fórumot, mert volt, aki azt mondta, gyorsan lezajlik, mások éveket mondtak, és megijedtem kicsit.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 17:20

Ezek te indítottál már korábban is egy fórumot, ahol azt tárgyaltuk ki, hogy a párod nem akar kiköltözni a házból, inkább kifizetné neked a tulajdonrészedet, és a szüleid által nyújtott segítség értékét hogyan tudnád rajta bevasalni...


Ha a közös tulajdon megosztását nem kapcsoljátok össze a válóperrel, akkor a válást valóban gyorsan kimondják.


Van lehetőség, hogy a vagyonmegosztást egy külön perben indítjátok. Ha abban nem tudtok megegyezni, az a rész hónapokig is eltarthat.

2022. márc. 2. 17:05
Bocsi! Valóban nem voltam egyértelmű. Egy 17 éves lányunk van, a férjem hallani se akar válásról, holott évek óta van nője. Csak aludni jár haza, a házból kimenni nem akar. Hát én se. Mi lehet ennek a kimenetele?
7. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. márc. 2. 16:54

Persze! És még sok más egyéb esetben sem!

Az FI semmi támpontot nem adott, ezért raktam fel egy olyan oldalt a google-ból, ahol a különböző részletek ismeretében tud válogatni.

Kérlek, olvasd el az utolsó mondatomat is.

6. Sütikee (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. márc. 2. 16:40
Így van!
5. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. márc. 2. 16:14

Ha van kiskorú gyerek, nem lehet egy tárgyalással elválni.

Akkor sem, ha közös megegyezéssel válnak.

4. Sütikee (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. márc. 2. 16:04
Közös megegyezéssel váltam el, két tárgyalás kellett.
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 16:04
Mi július elején adtuk be de a nyári szünet miatt szeptember végére kaptunk időpontot az első tárgyalásra, a második novemberben volt, amikor kimondták a válást és a gyerek elhelyezése is akkor volt.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 07:41

[link]


Az első találat szerint minimum 2-3 hónap az első tárgyalás,...


De: ha lentebb görgetsz, írja a: közös megegyezés esetén akár egyetlen tárgyalással lehetséges.


Olvasd át, és sok mindent meg lehet tudni, attól függően, hogyan történik a válókereset benyújtása, közös megegyezéssel, ügyvéddel, stb.

2022. márc. 2. 06:43
Ha ebben a hónapban beadom a válópert (amit régóta fontolgatok), mikor számíthatok az első tárgyalásra? Valamint, a tapasztalatok szerint mikor zárulhat le az egész procedúra? Elváltak, és jogászok véleményét is szívesen várom! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook