Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős gyereket vihet el magával az apuka a láthatás időtartamára? Van erre valami szabály, rendelet? fórum

Mennyi idős gyereket vihet el magával az apuka a láthatás időtartamára? Van erre valami szabály, rendelet? (tudásbázis kérdés)


14. lolitu
2011. júl. 29. 23:02

Sziasztok!!!

Húú ez hosszú lesz de minden infót tudni szeretnék. . . !

Szóval a lányom 13 hónapos az apja 1 hónapja minden előzmény nélkül lelépett egy sms-t írt, hogy a láthatást a bíróság majd intézi, 2 hétig nem jelentkezett és utána is csak a mocskolódásokat kaptam emailbe, személyesen nem kommunikál velem. . .

200 kilóméterre a szüleihez költözött neki se lakása , se autója, se jogsija (a szülei isznak)

na mármost az ügyvédem azt mondta hogy ilyen esetben 2hetente pár órát ítélnek, az én házamba és felügyeletem alatt, csak az apát kell beengednem a nagyszülőnek külön perben kell láthatást kérni. . .

a lányom csak velem van meg. . .

Azt mondja ki van okosítva mit tegyen, félek hogy elviszi és nem hozza vissza. . .

Minden érdekel mennyi joga van. . .

Köszönöm

13. e417245f24 (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2011. ápr. 18. 08:19
Teljesen egyet értek veled.Ha az ember gyereket vállal az ő érdekei lesznek az elsők.Arról nem is szólva-bár tudom ez még most távolinak tűnik-a kislányod apja és családja a legfőbb támaszod is lehet az évek során.Ha tiltanád,vagy uszítanád,később neked tenne szemrehányást.Ha akarja,engedd szeretni az apja családját és a féltestvérét.Nálunk a párom exe végzi az agymosást,uszítja ellenünk a már most kamaszodó lányt,kezdettől fogva,aminek hatására 10 hónapja nem volt itthon és egy lelkileg kibillent szerencsétlen.Senkinek nem kívánok ilyen szituációt,mert mindenki csak veszít vele,főleg a gyerek.
12. szemmelver (válaszként erre: 4. - Fügemag)
2011. ápr. 18. 07:27
ez csak tőled függ, de szerintem nagyon rosszat teszel, ha nem engeded meg! szüksége van apára és neked is rá ,még nagyon sokáig!
2011. ápr. 18. 07:03
Hú...nagyon sajnállak.Figyelj,a mi sztorinkat leírtam azon a fórumon,aminek az a címe,hogy "Bejöhet-e egy kövér nő a férfiaknak?"Ha érdekel olvasd el,tegnap szóltam hozzá.És én még azt hittem,nálam nehezebb helyzetben még nem volt kismama...Tudom,nehéz eset,nekem is lett volna egy másik kapcsolatból babám,ott akarta volna is az apuka,de én tudtam,hogy nincs közös jövőnk...Bár a lelkiismeret azóta is gyötör az abortusz miatt,sajnos mai eszemmel is ezt tenném.Ha meg a férfi nem akar babát,pláne.Tudom,nem nagy vígasz,de az ilyenek nem lesznek különbek az új nővel sem,mert míg élnek a farkukkal fognak gondolkodni meg saját önző szempontjaikat helyezik előtérbe.Tudom,a volt férjem is ilyen volt és ilyen is maradt.Igazad van,én az új nő helyében visszavonulót fújtam volna és hagytam volna legyetek ti ott az ünnepségen.És az exed is lehetne tekintettel még Rád és a lelki sebeidre,hiszen az a legfontosabb,hogy a kislányodnak kiegyensúlyozott anyukája legyen.De előbb-utóbb sajnos le kell nyelned a békát,mert bármennyire rossz hallani,a te gyereked meg az új nő kislánya féltestvérek!És bár pici,a köztetek feszülő ellentét,feszültség meg fogja viselni.Hidd el,ahogy telik az idő,egyre könnyebb lesz,pláne ha találsz egy aranyos pasit magatok mellé.1 gyerekkel még igazán nem nehéz,meg főleg,hogy még picike.Jobb,ha erősíted a lelkedet,mert jön jó pár ünnep,amikor döntened kell:vagy elvihetoi a kislányt,vagy találkozol a nővel.
10. Andibaba36 (válaszként erre: 9. - E417245f24)
2011. ápr. 17. 22:25
Az a baj,hogy nem egyszerű az én esetem..legalább is nekem nem..4 éves kapcsolatom volt vele, mindig történt olyan dolog,ami gyanút keltett bennem a hűségével kapcsolatban, de valahogy mindig megmagyarázta,én pedig próbáltam bízni,mert elvakultan szerettem..Aztán egy alkalommal borult a bili,minden kiderült,hogy ténylegesen egész kapcsolatunk alatt megcsalt,mind azokkal,akikre én/ő szerinte ok nélkül/féltékeny voltam...Csak hogy ekkor már terhes voltam.Ő azt akarta,hogy vetessem el a gyereket,én viszont annyira ragaszkodtam hozzá,hogy azt mondtam,ha egyedül nevelem fel is megszülöm.Nem bántam meg.Az életem értelme a picikém!Szóval kiderült,hogy épp akkor egy kolléganőjével van viszonya..A döntése az lett,hogy elhagy,mivel így,hogy én mindent megtudtam,már úgy sem bíznék benne,nincs jövője a kapcsolatunknak. 4 hónapos terhes voltam,mikor elment. Szenvedtem,majd meg őrültem. Az idő telt, nagyon vártam a babámat,és próbáltam mégis úgy élni,hogy neki nehogy valami baja legyen. Gyönyörű,egészséges kislányom született. Az apuka azóta együtt van a kolléganővel,sőt már gyerekük is született.. Picivel több,mint 8 hónap van az én, és az ő gyerekük közt. Gyerektartást fizet,vonják a fizetéséből, 2 hetente jár látogatni, csak szükséges dolgokról kommunikálunk. Most viszont a babám első szülinapja volt. Az apuka kérte,hogy vigyem el a nagyihoz/az ő anyjához/.Igent mondtam,viszont kitalálták,hogy oda hozza akkor az új nőt,és gyereket is. Én ebből nem kértem.Legalább is a nőből nem. Így viszont,hogy én nem voltam hajlandó a barátnőjével találkozni,lefújta az anyukájához szervezett szülinapot..Kérdem én,miért kellene nekem a nővel találkoznom,és azt néznem,hogy ők együtt vannak?Épp a közös gyerekünk születésnapján?Tudom,hogy örökre úgy sem kerülhetem el ezt a dolgot, de eleve 3 éves koráig el sem viheti a gyereket,csak nálunk láthatja,akkor mire fel akarnak rám kényszeríteni egy ilyen találkozást..
2011. ápr. 17. 18:25
Az első alkalommal nem találtam a helyem.Elmentem futni,biciklizni,barátnőzni,de semmi nem volt jó.És közben csak sírtam...Új párt csak akkor mutattunk be neki,amikor már komolynak tűnt a dolog.Így mindkét oldalról 2-2 ismerkedés jött a képbe.Hosszú,kényes folyamat,mert a gyerek rögtön leveszi,ki közeledik hozzá őszintén.Az új pár már nem érdekelt,én örültem,hogy a párom barátnője,akivel most már 5 éve együtt van,idősebb és 2 nagyobb gyereke van,így van tapasztalata meg kedve újraélni a gyereknevelést.Ha zavar az exed párja,érzelmileg akkor még kötődsz hozzá,nem tudom ilyenkor hogy lehet megúszni a szenvedést.Aztán minden egyes alkalommal egyre könnyebb és könnyebb lett.Az idő mindent elrendez az ember lelkében,meg kell tanulni elengedni a rossz érzéseket,a féltékenységet,meg nem szabad félteni a gyereket.Ha nem jó neki ott,úgyis elmondja és akkor legfeljebb nem engeded el megint egy ideig.
8. Andibaba36 (válaszként erre: 7. - E417245f24)
2011. ápr. 13. 21:38
És mikor már odaadtad,hogy élted meg lelkileg?Pl.azt,hogy az apuka új párja is találkozik a gyerekkel?
2011. ápr. 13. 15:21
Én 3 éves korig nem adtam oda,inkább elviseltem a jelenlétét a lakásban.Nem volt könnyű,de 2 hetente a gyerek érdekében kibírható.Aztán meg még örülni is fogsz 1-1" gyerekmentes "hétvégének,mikor feltöltődhetsz:)
2011. ápr. 12. 00:18
Nálam is 3 éves volt a kor szabályozva, de ez függhet a gyerek-apa kapcsolattól, a körülményektől, megbízhatóságtól. Valószínűleg inkább az a gond, hogy a nagyszülők is szeretnék látni az unokát és bizony ezt is biztosítani kell. Én megkértem, hogy jöjjenek el és kivittem a kislányomat a játszótérre, mert így nem feszélyeztette semmi, hogy legyen kapcsolatuk, hisz a gyereknek joga van ismerni őket is. Nem könnyű, de megoldható.
5. Andibaba36 (válaszként erre: 4. - Fügemag)
2011. ápr. 11. 22:05
3 éves koráig szó sem esett a nyári szünetről még a bíróságon sem. Az általános bírói gyakorlat szerint úgy van,ahogy leírtam.Persze,ha jó a kapcsolatotok az apukával,és neked nincs kifogásod az ellen,hogy hamarabb elvigye,mint 3 éves a baba,akkor nem szabályoz senki semmit..Nálunk ez másként van,én ezért ragaszkodtam a 3 éves korhatárhoz..Az utána lévő időszakot pedig nem is említik a végzésben,azt az apuka majd vagy újra indítványozza, hogy szabályozzák a 3 éves kor utáni láthatását,vagy így marad,ahogy most van..Én ennek örülnék,ha így maradna.
2011. ápr. 11. 21:15
Egyenlőre csak egy hitelesített papír van, bíróság még nincs. Abban a szokásos szöveg van a 2hetenkénti hétvégéről, nyári szünetről, stb...de ezek még messze vannak...szóban úgy egyeztünk meg, hogy jön amikor akar, amikor tud, a későbbiekben pedig minden 3. hétvégét náluk tölt majd...de a jelenlegi helyzetben nem tudok egyszerűen mit mondani, jobb lenne ha létezne valami szabály erre:S
3. Andibaba36 (válaszként erre: 2. - Fügemag)
2011. ápr. 11. 21:11
Szia!Nem volt valamiféle tárgyalás a pici születését követően?Értem itt a gyermekelhelyezést,vagy gyermektartás iránti igényt.Ilyenkor szoktak megegyezni a felek,hogy milyen körülmények közt,mennyi időnként,hol,stb.láthatja az apuka a gyermeket.A nagy gyakorlat szerint a gyermeket általában 3 éves kora előtt nem szokták "elengedni"láthatásra.Nekem ez bíróságilag így lett meghatározva,így kértem.Addig csak a lakásomban, és az én jelenlétemben látogathatja a kislányomat.
2011. ápr. 11. 21:02
A kislányom 14 hónapos, és nagyon anyás...Apukája jön, amikor ideje engedi, de én még nem szeretném elengedni vele, pedig anyósék már nagyon szítják...
2011. ápr. 11. 21:00
Mennyi idős gyereket vihet el magával az apuka a láthatás időtartamára? Van erre valami szabály, rendelet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook