Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kapok határozott időtartamú szerződést? fórum

Miért kapok határozott időtartamú szerződést? (tudásbázis kérdés)


9. KicsiPöttöm (válaszként erre: 8. - Mirror)
2014. okt. 8. 14:26

Tényleg nem értem miről beszélsz. Egyik hozzászólásodban megcáfolod a másikat!

Te írtad, hogy ha kiderül valakiről, hogy terhes annak nem hosszabbítják meg a szerződését. Erre írtam, hogy szerencsére ez nem így van, vissza is szokták venni őket.

Most meg azt írod, hogy persze, hogy visszaveszik! Miért ne vennék? Akkor most döntsd már el, hogy még is mit gondolsz? :D


Értem, hogy te ezt hoztad fel példának, de ha már ebbe bele kezdtél, és erre válaszolok, akkor nem válaszolhatom azt, hogy milyen szépek a felhők. Ezért folytattam ezt a példát, hogy ez szerintem nem játszik közre olyan nagy mértékben.

8. mirror (válaszként erre: 6. - 9d7dfcb81b)
2014. okt. 8. 14:17

Azt hiszem nem értjük egymást! :P

Én egy példát hoztam neked hogy miért nem hosszabbíthatnak a cégednél, nyilván ez nem 100% hogy emiatt, de ez is lehet egy eset!

Egyébként meg miért ne vennék vissza gyes után a dolgozót? Nekik az eltelt időszak nem került többletkiadásba! Mivel tisztában vagy a jogszabályokkal, pláne tudod hogy "mennyibe kerül" munkáltatóként a kismama!

7. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2014. okt. 8. 14:03
Én is valami ilyesmire gondolok inkább. Bár az az érdekes, hogy az egyik kolléganőm 2009 októberben kezdett a cégnél. Kíváncsi vagyok, vele most mi lesz akkor. Nekem azt mondták interjún, hogy először fél év határozott, és utána kapok határozatlant. Csak hogy amikor lejárt a 6 hónap, kaptam újból 3 havit. Ne ezen akadtam ki, hogy akkor most mi is van? Mert akartam hitelt is felvenni, de így nyilván senki nem fog velem szóba sem állni...
6. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 4. - Mirror)
2014. okt. 8. 13:59

Leírom újra :)

Visszaveszik a nőket, akiknek lejárt a gyed, magyarul nincsenek elküldve, ha kiderül, hogy terhes.

Amúgy meg teljes mértékben tisztában vagyok vele, mikor jár a gyed, de köszi...

5. mmacus (válaszként erre: 1. - 9d7dfcb81b)
2014. okt. 8. 08:28
A határozott idejű munkaviszony tartama az öt évet nem haladhatja meg. Addig van lehetőség szerződés hosszabbításra, utána vagy határozott idejűvé alakul (erre kicsi az esély, akkor minek várna a munkáltató 5 évig?) vagy megszűnik a munkaviszony. Nyilván azért a határozatlan, hogy ha bármi történik, ne kelljen végkielégítést fizetni.
2014. okt. 8. 07:08

Kezdjük újra.

Ahhoz hogy kapj gyedet a szülés pillanatában is kell lennie munkahelyednek! Azért nem véglegesítenek, mert nem akarnak fizetni 2évet sem utánad sem más után ha terhes lesz. Ahhoz h szüléskor is biztosítva legyél, minimum a terhesség 5--6. Hónapjában még egyszer hosszabbítaniuk kellene, de totkolni úgysem tudod addig, így erre ilyen szerződésnél esély sincs.

Persze h elengedik, minek tartanák vissza? Semmi kötelezettség nem terheli a munkáltatót! :)

3. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 2. - Mirror)
2014. okt. 7. 22:02
Eddig mindenkit elengedtek szó nélkül gyed-re, és vissza is veszik őket.
2014. okt. 7. 21:50
Pl h ha terhes is leszel közben, nem kell állományban maradnod
2014. okt. 7. 21:39

Sziasztok!


Az a problémám a munkahelyemmel, hogy 3 havonta kapok újabb 3 hónapos határozott idejű szerződést. Mindenki így van felvéve, aki 5-6 éve dolgozik a cégnél, annak is 3 havonta hosszabbítják a szerződést. Úgy tudom, hogy adókedvezmény már nem jár erre. Akkor miért csinálják így? Gondolom a végkielégítés miatt is, illetve könnyebben ki tudnak rúgni. Vagy is nem rúgnak ki, csak lejárt a szerződésem... :D Esetleg van még valami, aminek jelentősége van? Ez engem milyen hátrányokkal érhet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook