Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallási furcsaság?! fórum

Vallási furcsaság?! (beszélgetős fórum)


15. da54621ded (válaszként erre: 1. - 096a6417bb)
2014. ápr. 9. 23:36

Most azt várod, hogy adjunk tanácsot ilyen fábaszorultaknak?

Az ő dolguk, az ő világuk.

Neked mi közöd ehhez?

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Muraja)
2014. ápr. 9. 22:57

Szia!


Igen lehetséges. Nem is olyan rossz ötlet, főleg abban az esetben, ha a szülők válnak, és az a fél akinél a gyermeket elhelyezik, bosszúból nem engedi, hogy a másik fél szülei lássák a gyereket/gyerekeket.


Itt a felnőtteknek kell /kellene/ észnél lenni, hogy a gyereknek mi a jobb. Minél többen szeretik annál jobb. Ha a nagyszülő nem akarja a gyereket manipulálni, érzelmileg teljesen rendjén van unoka és nagyik részéről, hogy szerethessék egymást.

Lehet nem helyesled, de gondolj bele, szoros kapcsolat van az unokád és közted, majd a vejed, vagy menyed eltiltja. Az érmének mindig 2 oldala van.

13. grizus
2014. ápr. 5. 05:17
Egyáltalán nem fontos dolog, hogy ki milyen vallást gyakorol. A legjobb, ha semmilyet se, csak simán hisz Istenben, vagy ami neki szimpatikus. De ha valamilyen közösség tagja, és ott ez a kikizösösítősdi megy, akkor az bűzlik. Vallásomtól függetlenül toleránsnak kell lennem másokkal, mert ez fontosabb dolog, mint maga a vallás. Az csak egy színház.
12. Muraja (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 4. 23:21

Bocsanat kicsit elter a forumozo kerdesetöl de ez a ( unoka latogatas ) lehetseges törveny segitsegevel követelni ?

Erdekel csak amiatt mert szemelyesen nem helyeslem .

11. c6cc1a938e (válaszként erre: 10. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 20:22
Hülyeség.
10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - 096a6417bb)
2014. ápr. 3. 17:33
Sajnos a mélyen vallásos emberekre gyakran jellemzőek az érzelmi szélsőségek. Hiszen éppen ezért lettek vallásosak.
2014. ápr. 3. 14:27
Fanatikusok. Ismerek ilyet és ha ebből indulok ki, akkor azt mondom nem igazán lehet mit tenni. Nagyon kényes és nehéz ügy. Igazából a szülő szava számít. Szerintem jogi úton sem érnének el semmit.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 096a6417bb)
2014. ápr. 3. 14:19

Nem tudok okos lenni, ha én lennék a szülő, akkor hagynám a gyerekem legyen boldog úgy, ahogy azt Ő akarja, mert szeretem a gyerekem olyannak, amilyen.


Vagy, lehet esetleg a magyar törvényeket alkalmaztatni, (unoka láthatást), de nem tudom ezzel nem lenne-e még jobban elrontva, az egyébként is rossz kapcsolat.

2014. ápr. 3. 14:13
Gondolom, Jehova Tanúi. Nekem vannak ilyen barátaim, szeretnék, ha én is ezt a vallást gyakorolnám, de nem mentem bele eddig még a dologba, s nem bántja őket, ugyanúgy barátkoznak velem.
6. 096a6417bb (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 14:06
A gyerek szülője (a házaspár gyereke) nem akarja mert ő nagyon szerelmes egy olyan vallásúba ,és esküvőt akarnak de nem engedi nekik a közösség ha tartja a szülőkkel a kapcsolatot :(
5. szafaripók (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 14:01

Ezzel csak az a baj, hogy nem minden esetben kivitelezhető. Pontosan nem tudom, melyik vallásról van konkrétan szó.

De tudom, hogy van olyan felekezet, akik egyenesen megtiltják a tagjaiknak, hogy nem a felekezthez tartozóval barátkozzanak. Meg is indokolják, miért. És ez vonatkozik azokra a családtagokra is, akik szintén nem "igazhitűek".

Sajnos ez nehéz kérdés. Kívülről szerintem nem lehet ezen segíteni...:(

2014. ápr. 3. 13:50

Azt tanácsolnám, hogy beszéljék át a gyerekükkel, Ők nem akarják megváltoztatni az unokát a vallásuktól eltéríteni, hogy békéljenek meg, hogy Isten úgy akarta, a nagyszülők más utat válasszanak, és éljenek olyan megbocsátással, ahogy az egy Istenhívőtől elvárható.

Ha nem állnak szóba a szülőkkel, akkor írjanak egy levelet nekik.

A nagyszülők tényleg ne akarják megváltoztatni az életüket, két egymástól eltérő hit is élhet egymással békében, ha tényleg tisztelik a másikban az embert.

3. megi04 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. ápr. 3. 13:48
Igen.Ez sajnos így van.:(
2014. ápr. 3. 13:45

Amikor kiléptek ebből a közösségből, tudniuk kellett, mi vár rájuk, ha 20 évig aktív tagok voltak.

Sajnos nemcsak a szekták "mossák át" az ember agyát. Vannak olyan vallások, amik a modern korral nehezen összeegyeztethetőek.

Bár gyakorlatilag minden vallás, ha szó szerint betartod a dogmákat, mások számára minimum fura lesz...

2014. ápr. 3. 13:39
Először is leszögezném,hogy ezt nem bántásból ,és nem mások megsértése a cél. Adott egy középkorú házaspár akik 20 évig egy bizonyos vallásnak éltek,dolgoztak 2 felnőtt gyereket felneveltek az évek alatt a gyerekeket is gyakorolták a vallásukat. Pár évvel ezelőtt a középkorú házaspár úgy döntött hogy többé nem akarnak ehhez a vallási csoporthoz tartozni (inkább nem részletezném miért) ezért az addigi barátaik nem beszélnek velük,sőt még köszönni sem hajlandóak,bántják ezek a dolgok a házaspárt de nem tudnak mit tenni ,de a legjobban az fáj nekik hogy az egyik gyereküknek van már gyermeke ,tehát az ő unokájukat a saját gyereke nem engedi el velük sehova tiltja tőlük mert többé nem tartoznak ehhez a valláshoz. Folyamatosan fenyegetik őket ,számomra megdöbbentő olyan mintha egy szekta lenne. Ti ismertek valakit aki így járt? Mit tanácsolnátok neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook