Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vállalkozói átverés, miért van ez mindenhol? fórum

Vállalkozói átverés, miért van ez mindenhol? (beszélgetős fórum)


1 2
40. vivo44 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 10:00

Nem üt semmi, semmit.

Ahhoz hogy érdemben tudj intézkedni, ahhoz kellenek átvételi elismervények, számlák, hivatalos vélemény, hogy valóban nem jó (nem csak éppen a színe nem tetszik). Ezekhez azonban mindenhol fizetni kell. Ez a hivatalos része, ha baj van, mert így tudod bizonyítani.

Ha egy munkát szeretnél elvégeztetni egy vállalkozóval, akkor azt szerződésben rögzíteni. Az anyagot a vállalkozó veszi és lépcsőzetesen kiegyenlíteni az anyagbeszerzést, a munkát melyet kizárólag számla után fizet a megrendelő és nem bemondásra. Ez volna a normális menete (lett volna).

Kihasználta, hogy félénkek vagytok. Utólag nagyon nehéz bármit is pénz nélkül pláne. Kaptál sok tanácsot, egyik sem mond ellent a másiknak.

Sok sikert!

2021. febr. 5. 08:37

Meg ugye ezek a szakvélemények mind pénz... Ami mostmár nincs. Párom csökkentett bért kap :/


Jó nagy kaksa van a palacsintánkba :(


És lehet mi vagyunk a buta falusiak,de nem hiszem el hogy egy vállakozó ezt megteheti hogy átveri az embert és semmi szankciót nem kap.


Ez most olyan hogy én autószerelőnek adom ki magam elhozzák a gumit cserélni közben kikötöm a féket aztán meg azt mondom hogy a te hibád hát miért nem nézted meg hogy jó-e :/


Még jó h nem csok-os a ház mert cseszhetnénk azt is :(

2021. febr. 5. 08:34

Nem tudom :/ olyan dolgokat se jelentett be ami az ő dolga lenne de hát mi vagyunk a kaksi emberek hát nem nekünk kell intézni az ilyen olyan szakhatósági dolgokat, nem mi vagyunk a mérnökök.


Én már lehet túlparáztam de eléggê félek már tőle. Kicsit is múltkor majdnem fellökte annyira morgott mikor elment.

2021. febr. 4. 23:46
Nem tudom segítene-e az, ha egy szakértői (statikus, építészmérnök) véleménnyel mennétek újra a békéltetőre, aki igazolja, hogy a vállalkozó sz@r munkát végzet és jogosan nem fizettek addig, míg azt rendesen meg nem csinálja.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Vivo44)
2021. febr. 4. 22:52

Akkor itt most ütitek az egyik szót a másikkal.


Ne fizessek előre de mégis fizessem ki? Mert ha kivan fizetve elismerem a munkát.. meg átvettem...

2021. febr. 4. 22:50

Lehet hagyjunk inkább akkor a fenébe. Ügyvédre is elmenne sok pénz abból meg már akkor egy másik szakit is tudunk fizetni. :/


Igen sajnos tudom vannak még rajtunk kívül, buta és tanulatlan emberek de ez van sajnos. Ez a mi sorsunk


A.

34. vivo44 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:41

Azért lehet ez, mert sajnos a magyar jog ilyen.....

Előbb ki kell/ene fizetni mindent és ha nem tartod jogosnak, utána van jogalapod követelni.

Sajnos ez van, ez ellen nem lehet mit tenni.

A szolgáltatói szektorban is ez van (Telekom) pl.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Vivo44)
2021. febr. 4. 22:38

Határozottan meglett neki mondva, hogy addig nem is lesz kifizetve a maradék munkadíja amíg az nem lesz rendesen megcsinálva. Illetve amennyiben nem lehet éppségben felszedni az anyagot az a saját költsége.


Tehát a munkadíj lényegében ígyse úgyse lett volna kifizetve mert az anyag többe kerül így.


Erre hepciáskodott hogy ő nem ingyen dolgozik... És eltűnt. Vártunk hátha átgondolja. Egyelőre a békéltetőknél voltunk ott volt a félreértés... Még mi tartozunk neki. Nem értem

32. vivo44 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:32

Nem bántani szerettem volna, de nő létemre a magam 50 kilójával sem tudna elmenni egy vállalkozó sem tőlünk, ha a munka nem átvehető, balesetveszélyes, stb...

Nem is verekedést mondtam, hanem határozott fellépést.

31. vivo44 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:31
Igen. De mindenekelőtt informálódni és egy tértivevényel, vagy igazolható módon felhívni a vállalkozó figyelmét, hogy a felsorolt hatóságokhoz fordulsz, amennyiben 30 nap alatt nem javítja ki a hibás kivitelezést, vagy nem téríti meg az anyagköltséget, melyen nem hasznosan használt fel, épített be....
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Vivo44)
2021. febr. 4. 22:30

Igen nem az a típus aki verekedéssel oldja meg a dolgokat. Ebben az esetben szerintem sokra nem ment volna vele.


Férfi attól neki se kell az ácsmunkához meg a burkoláshoz, villanyszereléshez értenie hiszen nem ez a szakmája.


Ezért őt nem hiszem hogy így kellene bántani

29. vivo44 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:29
Feljelenteni.
2021. febr. 4. 22:29
Tehát akkor papírral mindennel írjunk a kamarába az a legegyszerűbb + ügyvéd?
27. vivo44 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:28

Azt lehet átverni, aki hagyja magát. Jaaa, hát ha a pasi pipogya, akkor lehet futni a pénz után:-((

Simple, nagyon hasznosan felsorolta.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Vivo44)
2021. febr. 4. 22:27
Ezért tünt el a vállalkozó. De hát hiába nem jelentkezik ha van szerződés meg minden. Nem is értem. :/
2021. febr. 4. 22:26

Persze de felénk vagy hogy mondjam mindenki kér előleget.


Anyagot a vállalkozók hoznak mindig, mert nekik van erre autójuk.


Persze mi hibánk is hiszen nem tudtunk ott lenni 0-24 hiszen nem lakható illetve most anyósnál vagyunk 23 km-el odébb párom se nézte. Igen lehetett volna máshogy is,de ennek ellenére szerintem nem kellene átverni az embereket :/

24. vivo44 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:24
Akkor kellett volna párodnak határozott fellépéssel, hogy vagy kijavítja ami szerinte nem jó, vagy feljelenti azonnal.
23. simple (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:22

Van erre egy nagyon egyszerű mód.


1. Soha nem adunk előleget!

2. Az anyagot magunk vesszük meg.

3. Az elvégzett munka után fázisonként fizetünk,

mindig csak azt, ami elkészült. Értelemszerűen ha

nem jól van elvégezve, csak kókányoltak, akkor nem

fizetünk, csak ha normálisan megcsinálta újra. Így

elkerülheted, hogy átverjenek.

22. vivo44 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:22

Van felelősséged neked is a kialakult helyzetben.

De nincsen veszve minden.

A jóhiszeműség sokba kerül néha.

Az iparkamara felelősségre vonhatja, kártéríthet akár, kizárhatja a vállalkozói státuszból, elveheti az engedélyét az adott területre.

2021. febr. 4. 22:21

Én a kicsivel nem jártam ki.

Párom mikor ment akkor " még nem volt elkezve meg nem lehetett"


Aztán " még ez nem a végleges"


Aztán mikor kész lett mentem én is, akkor már mondtuk hogy ez így nem igazán lesz jó...lesz e még rajta javítva hát beszakadunk... Jajj nem fog

2021. febr. 4. 22:19

Iparikamara mit tud vele tenni? Mert így hogy eltűnt mondhatja hogy mi nem fizettük meg neki a munkadíját... Ami azért ugye igaz ,de kaka munkára nem is fizetünk de ugye így alig vannak számlák . Munkadíj előlegről van meg az anyagról. Levan videózva hogy csinálta meg.


Borzalmasak ezek az emberek :/ napi szinten olvasom hogy kit mivel hogy vágtak át :/ számlát látom mindenki " a végén adja" aztán mégse. Ezt tuti tanulják valahol...

19. vivo44 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:17

Nekem csak az a furcsa, hogy menet közben nem vettétek észre, hogy "hoppá, itt mozog, ott nem jó" s akkor szólni azonnal, hogy ez így nem ok?

Ez esetben igen, feljelentéssel kell élni.

2021. febr. 4. 22:15
Na ugye ott a gond, hogy mi nem lakunk ebben a házban, mert még nem lakható. Elkért ( más is) munkadíj + anyag előleget amivel nincs is gond, hiszen eltünhet a megbízó is. De fogta magát megcsinálta ilyen gyönyörűen, megnéztük. Megkérdeztük mikor fejezi be... Hát ő ezt befejezte no akkor számol... Kérdeztük, hogy mi is van befejezve? Meg mit számol? Fel kell mindent szedni újat kell venni. Nekünk ez így dupla pénz mint anyagra mind munkára
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Vivo44)
2021. febr. 4. 22:11
De ért anyagi kár, hiszen amiket neki rendesen lekellett volna tenni, azt hibásan tette le, tehát újat kell venni + ami előlegezett munkadíj volt az is ment így a levesbe.
16. vivo44 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 21:56

Ha neki nem, akkor az a pénz megmaradt a javításra. Az idő és idegességen kívül mi is a probléma? Anyagi kár nem ért, erkölcsi igen. Le kell nyelni a békát, megcsináltatni rendes szakemberrel. S csak akkor átvenni az elvégzett munkát, ha megfelelő.

Az előző vállalkozót pedig jelenteni az iparkamaránál.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2021. febr. 4. 21:33

Neki nem, de a másik vállalkozónak a javításért kell majd fizetni arra meg per pill így hogy a rosszra lett fizetni már nincs keret.


Állítólag máshogy nem lehet...de ilyen nincs szerintem vagy igen?

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 21:23
De nyilván ha ilyen, nem fizettétek ki.
2021. febr. 4. 20:44
Párom okosabban megmondaná,de így konyhanyelven ezt tudom
2021. febr. 4. 20:43

Tetőteret nem jól csinálták meg így a padló az nem valami stabil " billeg" olyan érzésed van mintha beszakadna mindjárt.


Szerinte nem baj és nem fog.

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 20:33
Mi a probléma?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook