Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nevetséges, ha valaki NULLA forinttal kezd vállalkozást? fórum

Miért nevetséges, ha valaki NULLA forinttal kezd vállalkozást? (beszélgetős fórum)


1 2
35. adfa0d8bdb (válaszként erre: 34. - Adfa0d8bdb)
2010. aug. 30. 13:02
Múltkor volt a Fókuszban... egy kissrác eljutott vmi értéktelen tárgytól (talán egy golyóstoll, már nem emlékszem) egy házig... :)
2010. aug. 30. 13:01
Netes cserekereskedelem... :)))
2009. dec. 14. 07:37
Nekünk volt félretett pénzünk. amikor jött a válság : fektessük be, mert feléljük. egy kört megért, de mi 2 és fél millás tőkével nem jutottunk sehova. ja de, végelszámolásig....
2009. dec. 13. 20:23
én ugy látom pénzt csak pénzzel lehet sajnos legtöbb esetben keresni,nagyon kevés kivétel talán akadhat ,de az olyan mint a fehér holló
31. Laryan
2009. dec. 13. 19:22
Mi is már annyit gondoltunk,hogy bele kellene vágni valamibe de kéne hozzá valami tőke....és az nincs.Pedig olyan jó lenne ebből a sz.r pénzügyi helyzetből kilépni.
2009. dec. 8. 02:30

Nagyon szívesen elmondom. Mi két és fél millával kezdtük, ez sem volt elég. A következő a probléma: A kft alapításához a bejegyzett tőke 500.000 Ft. Enélkül nem alapíthatod meg. Itt is vannak persze kiskapuk, de ennek meg kell lennie. Emellett ott van az ügyvédi költség, ami alsóhangon egy alapításnál 80-100.000 Ft. Erre jön rá az, hogy bármilyen helyiséget bérelsz, berendezés, árukészlet, akármi (vállalkozástól függően).

A következő pont a könyvelő. Mivel köteles vagy magad után azonnali hatállyal járulékokat fizetni. Nekünk ez minimálbér bejelentéssel volt két emberre (úgy hogy csak magunkat jelentettük be, mivel mi dolgoztunk) 75-80 ezer Ft/hó. Erre jön rá a könyvelő fizetése, amit 40.000 Ft alatt aligha tudsz megúszni. És ezek havi kiadások... plusz a bankszámlanyitás, a bélyegző, a hivatalos nyomtatványok beszerzése...mind-mind pénzbe kerül. Azt hiszem simán tartok 1 milla körül, pedig még szinte bele sem kezdtél semmibe :)

És emellett nem árt némi tartalék, hogy az első, döcögősebb időszakot átvészelje az ember.

Bt-t nyitni valamivel olcsóbb, ellenben ha csődölsz, úszik mindened, mert saját vagyonoddal felelsz.

Na röviden ezért nevetséges nulla forinttal vállalkozni.

29. margareta51 (válaszként erre: 1. - Kiskesztyű)
2009. dec. 8. 02:22
Szerintem hihetetlen hogy nulla pontrol lehesen egy vallalkozast elinditani , megmagyarazom miert hihetetlen,igaz romaniai torvenyek alapjan magyarazom ugy gondolom ez nalatok is ervenyes.Ha egy vallalatott akarsz letre hozni legalabb 120.000 ft-tal/2500 lejjel/ kell kezdeni cegbejegyzes itt a kov.gondolok csaladi vallalkozas,kft,bt,iparikamara stb.sajnos nem tudom a magyar szakszavakat,kovetkezik az Apeh,tanacshaza/cegtablaado,berlesiado/,egeszsegugy,kornyezet vedelem,aram,viz,szemet stb.ez csak a kezdet,ha munkakonyvel alkalmazva akkor kezdodik a masodik kiadas koltseg,roviden nem kezdheted nullarol csak abban az esetben ha feketen dolgozol akkor pedig nincs /vallalatod/vallalkozasod torveny szerint.,a konyvelosegben jartas vagyok harom csaladi vallalkozast es egy kft-t vezetek ,a konyveloseg konnyebb a csaladi vallalkozasnal,a kft-nel ugyanugy kell csinalni mint egy nagy cegnel.Ha nalatok masak a torvenyek es maskeppen lehet mukodtetni egy vallalkozast ami nekem hihetetlen bocsanatott kerek.
28. pupákné (válaszként erre: 27. - 91d4989ab9)
2009. nov. 6. 05:51
Igen lehet sokat keresni csak nem "nulla" forinttal történő befektetéssel. A kérdés az volt, hogy vállalkozást lehet-e nulla forint befektetéssel indítani. Masszőrként is csak úgy tudsz elindulni ha először feketén csinálod, mert egyébként szerintem igenis kiadással jár egy vállalkozás beindítása.
27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 25. - Pupákné)
2009. nov. 6. 02:05

pl. masszőrként is lehet sokat keresni úgy, hogy szinte nulla a befektetés az elején, főleg pl. egy ruházati bolt megnyitásához viszonyitva.


aztán ha beindul akkor már lehet visszaforgatni eszközökre, saját üzlethelységre stb


meg van azért jópár ilyen szakma a szolgáltatások körében

26. helenhadsell (válaszként erre: 25. - Pupákné)
2009. nov. 6. 00:58
Barki aki tobbet tud, mint az atlag, érvényesul. Nem kell a tudast lekicsinyelni.
25. pupákné (válaszként erre: 24. - Helenhadsell)
2009. nov. 5. 21:33
Vannak kivételek, Te tudsz valamit. Gratulálok, hogy jól megy a vállalkozásod, további sikert hozzá.
24. helenhadsell (válaszként erre: 18. - Pupákné)
2009. nov. 2. 11:48
Na, most felvilagosodtam, hogy alacsony a jovedelmem :-) Eddig nem is vettem észre, még jo, hogy szoltatok, jobban fogok sporolni ezutan.
2009. nov. 2. 08:46
egészen semmivel nagyon nehéz lenne még ha valaki okos vagy annak gondolja magát...de egy egy jó ötlet esetleg jó időben meglovagolva még ma se reménytelen hisz néhány dolog mindig az orunk előtt de nem vesszük észre csak mikor már más megmutatja mit lehet ezzel kezdeni...
22. 40163fd81d (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 1. 19:14

Én csak a magunk példájából kiindulva,úgy gondolom,hogy "picibe " is el lehet kezdeni valamit.

Természetesen nem akkora durranás lesz,csak esetleg jövedelem kiegészítés,de minimális befektetéssel is el lehet kezdeni valamit.

(Természetesen ,ha már vállalkozó az ember,és amúgy is fizeti a tb-,adókat,áfát,akkor van így)

21. 00346cf747 (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 1. 19:09
Sziasztok, a pénzügyi zsargon ezt úgy hívja, hogy "leszArási pénz". Bocsi, de tényleg ezt használják. :) Amennyiben a vállalkozás nem váltja be a reményeket kb. fél évig, akkor is van miből élni, innen ered az elnevezés.
2009. nov. 1. 19:06
hogy lehet nulla forinttal kezdeni? szerintem se sehogy.
2009. nov. 1. 19:05
Nulla forintos vállalkozás nincs. Még a takaritócéghez is kell a befektetés.A söprűt meg a lapátot sem adják ingyen.
2009. nov. 1. 17:42
Nagyon nagy "tudás" lehet abban a fejben amelyik nulla forinttal vállalkozást kezd. Az biztos, hogy nagy jövedelemre nem fog szert tenni.
2009. nov. 1. 11:21

mert nem nagyon lehet nulla forinttal kezdeni, minden vállalkozásnak a lényege h legalább minim

ális befektető tőkéd legyen.- Ha csődba mész miből fizetsz??

16. helenhadsell (válaszként erre: 1. - Kiskesztyű)
2009. nov. 1. 11:19
A vallalkozas az lehet olyan szolgaltatas, ahol azt arulod, amit tudsz. A tudas, hatalom. Ha van valami a tobblet kobakodban, ami masnak nincs, akkor azt eladhatod. én is azt csinalom.
2009. nov. 1. 11:18

Sziasztok!

Arra én is kíváncsi lennék milyen vállalkozást lehet 0 ft-tal indítani!


De!Minden esetre alaposan utána kell nézni,át kell gondolni mire vállalkozol,mire mondassz igent!


A férjemék 2004-ben alapítottak egy kkt-t,mert a kft-fez 3.000000ft kellett volna amilyük nem volt!

Most a cég elég nagy szarban van.De remélem ki tudnak mászni belőle.(milliókkal tartoznak nekik)


Ha bedöntenék a céget akkor a saját vagyonukkal(a mi hitelből vett és még 15 évig fizetjük)házunk és a szintén hitelből vett(és még mindig fizetett) daewo matizunk is a fedezet részévé válhatna!!!


Ugyhogy mindenki nagyon gondolja meg jól,mibe vág bele!


A férjem azt mondja,ha ebből a pácból kimásznak ,és lesz rá pénzük,akkor inkább kft-t alapítanak

2009. nov. 1. 11:14

0 Ft-al még nem vállalkozott élő ember. Ahogy elkezd az ember egy vállalkozást már fizet. Vállalkozói igazolvány, Egészségbizt. és a kitudja hányféle adó. Van olyan, hogy valaki szellemi értéket visz egy vállalkozásba, de.

Akkor miről beszélünk?

13. Hoxa
2009. nov. 1. 11:11

A szavazás kiírója azonban üzlethelyiséget is keres, ha jól láttam.

Így viszont már igencsak rizikós a dolog.


Ha valaki csak egyéni vállalkozó lesz (nem céget alapít) és nem kell sem üzlet, sem eszköz, sem termék-készlet, akkor is vannak költségek, tehát végül az sem nulla, például a könyvelőt is fizetni kell, stb.

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2009. nov. 1. 11:11

Minden vállalkozáshoz szükség van indulótőkére. A költségeket akkor is fizetni kell, ha egy forint bevétel sincs. Járulékok, közterhek, irodaszerek, gépek, stb.


Akkor érdemes vállalkozást indítani, ha rendelkezésre áll egy akkora tőke, hogy ha 6 hónapig nincs bevétel, akkor is tudja fedezni a kiadásokat.

11. kiskesztyű (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2009. nov. 1. 11:09
Köszönöm Hoxa! Pont ezt gondoltam én is!
2009. nov. 1. 11:08
Én kiváncsi lennék milyen vállalkozásról lenne szó???????????
9. kiskesztyű (válaszként erre: 2. - Varga.nora)
2009. nov. 1. 11:08
Azt nem tudom.A szavazások között van a témával kapcsolatos kérdés, amire legtöbben a " ki fognak nevetni"-re szavaznak.Szerintem nem nevetséges! Sőt,le a kalappal azelőtt,aki mer belevágni bármibe,akár kényszervállalkozásba is a mai világban.Nem nevetséges.
2009. nov. 1. 11:07
Biztos igazad van, ma már minden lehetséges, csak az a kérdés, hogy milyen vállalkozást lehet elkezdeni NULLA forinttal? Mert én még nem hallottam ilyenről. De ez nem jelent semmit, és miután ma már tényleg minden lehetséges, miért ne létezne ilyen is. Csak jól nézd meg, hogy mibe vágsz bele.
2009. nov. 1. 11:04
Nincs lehetetlen, ha elég kitartást erőt és tudást érzel magadban vágj bele!
2009. nov. 1. 11:04
Attól függ,milyet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook