Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az építési vállalkozók miért megbízhatatlanok? Vagy csak én fogom ki őket mindíg? fórum

Az építési vállalkozók miért megbízhatatlanok? Vagy csak én fogom ki őket mindíg? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 20. 22:31

azert nem kell tulzasokba esni.


termeszetesen vannak csalok. de egy komoly vallalkozo nem veszi komolyan azt, aki mar az elejen fenyegetozik.

2009. márc. 11. 16:45

Nem semmi, mennyi rossz tapasztalat van...

elhűltem, hogy én mennyire szerencsés vagyok. Amikor építkeztünk egy borsod megyei faluban, nekem ajánlottak egy kőművest, aki 2 segédmunkással dolgozik, +nagyobb munkarészekhez hozott több embert. Tele volt ötletekkel, tanácsokkal, én rengeteget köszönhetek neki. Nem szállt el az árakkal sem. Most a bátyám fog építkezni, mindenképp ezt a vállalkozót fogjuk keresni.

2008. okt. 19. 21:14
Azért, mert a legaljából lesz csak építkezési vállalkozó. Aztán munka közben tovább züllenek. Mindegyik félanalfabéta gazember.
2008. jún. 12. 08:27

:) Most nézem, milyen témákat írtál ki....:DDDD

Az én férjem is vállalkozó (ő kőműves-burkoló-festő munkákat csinál), ha valamiben tudok segíteni, szólj nyugodtan, elég jól kialakult a szakmában az ismerettsége.

35. fe6fe7671f (válaszként erre: 34. - Ritamoto)
2008. jún. 1. 22:02

Akkor arra nem nyitunk oldalt, oksi? :)


Különben csak azért nem csináltam meg, azt a SZÉGYENFALAT, mert nem értek hozzá, hogyan kell - teljes kezdő vagyok. Alig értek (értek?...nem értek) a számítógéphez.

2008. jún. 1. 21:37
De emellett szívesen leírnám a pozitív tapasztalataimat is.Ha lenne...:-)
33. ritamoto (válaszként erre: 31. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 1. 20:38

Én is támogatom az ötletet!

Borzasztóan tud dühíteni amikor valaki hülyének néz,kihasználja a jóindulatomat, és rabolja ezzel a pénzemet , időmet.

32. tixtina (válaszként erre: 31. - Fe6fe7671f)
2008. jún. 1. 17:22

Ez nagyon jó ötlet.

Kerüljenek csak szégyenfalra a r.h.dékok.

2008. jún. 1. 14:36

Engem is átvertek egy páran ezek az un. szakemberek.


Gondoltam rá, hogy nyitok egy lapot a neten, és fel lesz sorolva azoknak a szemétládáknak a neve, akik trehány, szemét munkát végeztek, akik átvertek, akik nem teljesítettek időre és ezért súlyos ezreket, tízezreket veszítettem.


Talán ha a nyilvánosság előtt meg lennének szégyenítve, nem kapnának megbízást, nem hívnák őket dolgozni - ugyanolyan kilátástalan helyzetbe lehetne őket hozni, mint amilyenbe minket, megbízókat hoznak.

30. ritamoto (válaszként erre: 29. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 14:24
Szia Szeditke28! Írtam neked priviben.kösz a segítséget!
2008. jún. 1. 14:06
Ha anyagot te veszed és jól tudsz alkudni a teljes végső ár bizony 1 millával is kevesebb lehet.
28. szeditke28 (válaszként erre: 27. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 14:04
ezek négyzetméter árak voltak :D
2008. jún. 1. 14:04

Hát az messze van, pedig tudtam volna segíteni.

Viszont szerződésügyben tudok segíteni. Ha gondolod, írj privit.

És az körülbelüli árban is tudok segíteni ha középkategóriás dolgokban, anyagokban gondolkodtok.

Eléggé elszállnak a kivitelezők, de kb. kulcsrakészen megcsinálják anyaggal együtt br. 150.000 Ft-ból. (kb. 20000 FT/m2 marad így is náluk...) Sokszor több az ajánlat jóval. Emelt szintű szerkezetkész kb. 120000-130000 Ft bruttóban. Ennyiért kb. megszokták csinálni a nem nagyképű cégek.

26. ritamoto (válaszként erre: 25. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 13:57

Miskolctól 6 km-re Szirmabesenyő.

És csak egy szoba, zuhanyzó, wc, garázs amit építenénk.

25. szeditke28 (válaszként erre: 24. - Ritamoto)
2008. jún. 1. 13:53
Hol építkeztek?
2008. jún. 1. 13:51

Mi az egész tervezést tavaly októberben keztük. Kifogtunk egy tervezőt, aki 1 hónapot igért, akkor majd megrajzolja.Gondoltuk, jó, iőben vagyunk.Amikor eltelt az egy hónap,azt mondta nem tudja vállani.Kerestünk egy másikat,3 hónapunkat rabolt el hitegetett, nem vette fel a telefont, stb, de hát tapasztalatlanok és naivak voltunk.Egyszercsak betelt a pohár,elhajtottuk.

Ekkor már január volt.Gyorsan kerestünk másik tervezőt, elávállalta, de nem rögtön, márc.3-án adtuk be az ép. tervet.

Majdnem 3hónap, mire meglett az engedély.De janauártól keztük kérni a vállakozóktól az árajánlatot, de mivel ekkor még nem volt se terv, se engedély, ezért nem tudtak adni pontos árajánlatot sem.De 4-ből egyet kiválsztottunk, akit írtam, hogy szimpatikus is volt, meg az árajánlat is tetszett.

Ekkor úgy volt, hogy mivel Fundamentás pénzből csináljuk, oda pedig kell az ép.engedély, ezért azt mondták, hogy kb. 2 hónap mire pénzhez jutunk. Ezért nem rohantunk, mert ugyan van saját pénzünk, de nem mertünk belevágni, mert a fundamentás pénzzel el kell számolnunk számlákkal.Mivel nem tudjuk mennyibe fog kerülni az egész,-de a fundamenta csak a pénz kiutalásától fogad el számlát, ezért várnunk kellett volna addig, amíg meg nem jön a pénz.

De mikor beadtuk a fundás hitelkérelmet , azt mondták, hogy kb. 1 hét múlva kezdhetjük, mivel a hitelkérelem beadásától már elfogadják a számlákat.Szóval it meg félretájékoztattak.

Most elvileg a jövőhéten már kezdhetnénk, de nincs még meg az árajánlat, sem a szerződés.

Szóval ne mondja nekem senki, hogy nem keztük el időben, mert mi mindent megtettünk, előre gondolkoztunk, de mégis így jártunk.És még el se kezdtük...

Hát ilyen a világ...

23. szeditke28 (válaszként erre: 22. - D@nu)
2008. jún. 1. 13:51

Ne különböztess.

Teljesen egyforma a két dolog.

Csak ugye minket már ismernek.

De a tényvázlat ugyanaz. Csak nálad be mernek próbálkozni maximum, mert nem vagy annyira járatos.

Nem, mi nem fogadunk egy építési vállalkozót. Mi veszünk egy telket, megtervezzük a házat, és darabokra bontjuk, úgy adjuk ki az építkezést, nincs azalatt alvállalkozósdi.

Nagyon jól gondolkozol. Pont így csinljuk mi is. Nem is értem azt az előbbi hozzászólásodat, ha ilyen jól csinálod.

22. d@nu (válaszként erre: 19. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 13:38
Alapjában nincs különbség, persze. A lényeg szerintem az anyagi helyzet, te egy vállalkozás vagy, mi meg "kisemberek" vagyunk és nagyon meg kell néznünk, hova tesszük a pénzünket. Te lehet, hogy fogadsz egy építési vállalkozót, aki aztán szétosztja a munkát alvállalkozóknak, mi meg szakemberek után szaladgálunk és mindenkinek egyesével adjuk ki a munkákat, mert így is spórolunk pártízezer forintot. Te nagy volumenben gondolkodsz, mi pedig csak a kis kuckónkat akarjuk "összetákolni". Rád teljesen máshogyan néz egy vállalkozó, mint rám, te más árat kapsz, mint én és téged másképpen kezel, mint engem. Ez tény. Mindketten megpróbáljuk kihozni a legjobbat magunkból és az embereinkből.
21. szeditke28 (válaszként erre: 20. - D@nu)
2008. jún. 1. 13:30

Nem azt írta hogy megvan az aki ajánlatot ad?

Ha ajánlatot ad, szeretne dolgozni. Az hogy miért húzza azt nem tudom, lehet van más is.

Nagyon is igazad van, hogy időben kell szólni, de nem lehetetlen találni valakit.

20. d@nu (válaszként erre: 17. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 13:29

Igen, de szerintem ritamoto még idén szeretné a munkákat elvégeztetni - márpedig ehhez ilyenkor már igencsak érdekes vállalkozás embert találni. Azt hiszem, ez az egyetlen bökkenő itt.

Nálunk nagyon sok olyan vállalkozó van, akik még este 11-kor is húzzák az igát, csak azért, mert egyszerűen nincs elég szakember, építkezés viszont van dögivel. Ha valaki lemond egy munkát, mindig tudnak hova menni helyette. Sajnos ez van, kevés a szakmunkás.

19. szeditke28 (válaszként erre: 18. - D@nu)
2008. jún. 1. 13:29

Nincs különbség.

Egy társasház építés is nagy munka.

Kőműves csapattal még mi is hadilábbal állunk, azt a legnehezebb jót találni. Nagyon kell figyelni rájuk, hogy ne folyton bontogatás, újraépítgetés, kötbér, minőségi levonás legyen.

De ha kell hát kell.

Elsősorban az anyagnál van nekünk kedvezményünk igen. Mert sok kell.

De egy családi ház is mennyiség. Nem is kicsi.

Sok idegen céggel dolgozunk.

Amúgy valóban nehéz ilyenkor munkaerőt keresni, mert be vannak táblázva a cégek.

És vannak kókler cégek az is igaz. Azt meg a korábban leírtak el kell zavarni.


Örülök hogy szerencséd volt a céggel.

És ha jól olvasom ügyesen is csináltad, mert szétbontottad a munkát. Így lehet a legolcsóbban megúszni, főleg ha te hozod az anyagot is.

18. d@nu (válaszként erre: 16. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 13:22

Természetesen, a társasház építkezésekkel nem tudok és nem is akarok vitába szállni, én csak egyetlen családi házat építettem fel két normális, hétköznapi fizetésből. Könnyű neked "okosnak" lenni, hiszen ha sok társasházat építettél fel, nyilván előnyt élvezel a vállalkozóknál, nyilván bejáratott embereid vannak és nyilván még "mennyiségi kedvezményt" is kapsz.

Az egyetlen építkezésemen minden szakember abban az időben jött, amikorra rendeltem, egyikük sem vágott át és viszonylag olcsón megúsztam. A titok: nem júniusban kezdtem el szakembert keresni, hanem januárban, amikor még nem vállalta be a teljes évet. Mindehhez nem kötöttem kötbéres szerződést, nem is lett volna kivel, ugyanis nálunk még mindig több a "főnök", mint a "szakember", azaz ha építkezni akarsz, jobb, ha nem ugrálsz sokat, így nem vernek át és még lesz is, aki felépítse a házadat.

17. szeditke28 (válaszként erre: 16. - Szeditke28)
2008. jún. 1. 13:15
Na jó, persze a határidőt normális keretek közé engedjük...
16. szeditke28 (válaszként erre: 14. - D@nu)
2008. jún. 1. 13:14

Ne haragudj hogy ezt mondom ,de nem helytálló amit írtál. Így nagyon ki tudnak veled babrálni, és tényleg nagyon sok pénzt le fognak rólad húzni.



Mi sokat építünk társasházat. Egy vállalkozóval megállapodunk (alkudunk!!!) a vállalási díjban. Megkérdezzük (!!), mikorra lesz kész. És ugyan már, ha ő azt mondja addigra megvan, akkor neki elvileg nem jelent a szerződésben semmit a kötbér, mert kész lesz időben, hiszen ő mondta a határidőt...

Ha nincs kész viselje a következményeit.

2008. jún. 1. 13:09

Mindegyiknél van valami stikli.

Mi viszonylag,egy "normális" brigádot fogtunk ki.

Legalább is azt hittük az elején.

Persze nyár lévén,nekik is temérdek munkájuk volt.

Aztán,hol jöttek,hol nem.

Szeptemberre kellett volna befejezzék a házat,és csak február-márciusra lett kész.

Igaz,hogy a főnököt közben egy enyhébb fokozatú

szélütés érte,aztán hetekig káosz volt.

Elegünk lett az építkezésből.

14. d@nu
2008. jún. 1. 13:08

Az a baj, hogy minden jobb szakember ebben az időszakban már be van táblázva - jó esetben csak - az év végéig. Pontosan ezért a hitegetés és az időhúzás.

A kötbéres szerződés jó megoldás lehet, de a vállalkozók nagyobb része nem ír ilyet alá, amelyik igen, annak viszont kb. dupláját fizeted. Emellett még a szerződés sem biztos megoldás a problémádra, mert ha ilyen jellegű szerződést írsz, jól megnézik, hogy mikorra kell teljesíteni és közel sem biztos, hogy hajlandó vállalni bárki is az általad megszabott határidőt.

Az az igazság, ha csak nem - erős túlzással - "korlátlanok" az anyagi lehetőségeid, akkor csak ugyanazt tudod tenni, mint a többiek: várod, hogy mikor ér hozzád a szaki.

13. szeditke28 (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2008. jún. 1. 13:07

Jegyezd meg az a főnök aki a pénzt ossza.

Ha nincs meg az ajánlat mondd meg neki, hogy ígérte ekkorra és ekkorra, és ha így lesz ez a munkával is akkor lehet más után kell nézned. Erre majd észhez kap.

2008. jún. 1. 13:06
Az anyagok nem azok.
2008. jún. 1. 13:05
földmunka, fuvarozás, zsaluzás és a legtöbb építőipari szolgáltatás.
2008. jún. 1. 12:53

Jajj, és még 1 kérdés: mit tudtok a fordított adózásról, amikor bizonyos építési munkák áfáját nem a vállakozó hanem a megrendelő fizeti? Milyen munkákra vonatkozik ez, és hogy működik a gyakorlatban?

Kösz a segítségeteket!!!! :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook