Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valaki tud valamit a Rezia nevű fogamzásgátló tablettáról? Elsősorban a mellékhatásaira lennék kíváncsi, és hogy megbízható-e? fórum

Valaki tud valamit a Rezia nevű fogamzásgátló tablettáról? Elsősorban a mellékhatásaira lennék kíváncsi, és hogy megbízható-e? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. márc. 29. 17:29
Sziasztok!Ma lesz egy hete, hogy eszem a Reziát. Előtte még semmilyen fogamzásgátlót nem ettem. Tegnap este azt éreztem h fáj a hasam mára meg még jobban fáj és hasmenésem van. Szerintetek ez a Rezia mellékhatása lehet? mit csináljak?
60. livus94 (válaszként erre: 59. - Tamcsi06)
2013. márc. 19. 17:05
Igen . Elvileg akkor kell megjönnie , de ha nem is jön meg , akkor is kezd el a következő levelet:)
2013. márc. 13. 13:43
Sziasztok. Most váltottam ki a gyógyszert. Kérdésem hogyha megjön pl. a hónap első napján a menszeszem elkezdem a fehérrel. Szedem amíg tart és amint elfogy el kell kezdeni a zöldet. Azt mondta az orvos hogy a zöld alatt kellene megjönnie majd. De ha nem jön meg akkor mit tegyek? Szedjem tovább és később beáll majd?
2013. márc. 12. 22:52

Sziasztok !

Rezia-t szedek már 6 hónapja,első 1-2 héten volt szédülés,fejfájás,kisebb mellékhatások,de azóta rendben vagyok,viszont ez idő alatt híztam 6 kilót,én nem érzem,hogy többet ennék,és ráadásul az utóbbi bő 1 hónapban rendszeresen mozgok,odafigyelek mit eszem és nem tudok fogyni..egyszerűen 1 gramm sem ment le rólam.Télen általában hízni szoktam,2-3 kilót,de rendszeres mozgással mindig sikerül pár hét alatt lefogynom.

Szerintetek a gyógyszer miatt nem tudok fogyni?

57. livus94 (válaszként erre: 56. - Ercsikeh)
2013. febr. 21. 22:57
Ember függő , hogy kinek hogy reagál vagy azután , hogy áll vissza az egész hormonháztartása. Nekem helyre tette a menstruációmat. Szedése előtt a 2012-es évben 3x menstruáltam igaz ez a PCOS-nak köszönhető de nálam nem történt változás... Nem híztam szóval én nem tudok rosszat mondani a Reziara:O
2013. febr. 14. 07:04
Szerintem nagy sz.r.!Abbahagytam kb 2hete azóta sem jött meg normálisan a cicim fáj mint az őrület,nem ajánlom senkinek aki nem akarja h a hormonháztartása felboruljon az NE szedje!
55. brózsa (válaszként erre: 53. - Strupy92)
2013. febr. 11. 21:41

Én is most kezdtem pár napja a második levelet és ezt a bogyót még nem szedtem soha.

Nekem is sokkal kevesebb volt a menzeszem mint szokott.

Hogy baba lehet-e, arra nem tudok válaszolni.

2013. febr. 11. 18:47
Nekem mikor nyáron felírta gyógyszertárba se volt :S
2013. febr. 11. 17:42

Én most fejeztem be az első levelet, most szedtem be a 3-at a 2. levélből. Az lenne a kérdésem, ha a 28. napon délután megjött, de másnap délutánra (tehát 24 óra) már nem volt meg az normális az első levél szedésénél? Most szedek életemben először antibabyt, így tudatlan vagyok. A párommal a leírást figyelembe véve, amiben az volt, hogy ha a ciklus 1 napján elkezdi az ember a fehéret szedni, akkor azonnal véd. Mi kb az első db bevétele után 3 nappal már együtt voltunk minden egyéb védekezési módszer nélkül.

Vélemények? Lehet hogy az 1 napos mensi mögött baby áll vagy a hormonok miatt van?

52. 18e79e1970 (válaszként erre: 44. - Dmj.)
2013. jan. 15. 18:29
Az első hónapokban előfordulhat. nekem is így volt -bár én mást szedek - nyugi. Viszont nekem nem kimondottan menzesz volt az a pár nap, hanem inkább barnás folyás.
2013. jan. 15. 18:08

Sziasztok!

Én most kezdtem el a 2.levelet. Nekem is az első levélnél közel 10-12napig volt meg, de most tart már 3. napja és alig-alig van meg. Azonban, iszonyatosan görcsölök, ami azelőtt egyáltalán nem volt jellemző rám. :/ De kibírható. :)

A második héten megijedtem, mert nagyon megnőtt az étvágyam, de szerencsére elmúlt,s azóta a mellnövekedésen kívül semmi mást nem érzékeltem :D Nagyon remélem, hogy továbbra sem lesz problémám vele.

2013. jan. 7. 07:46
Sziasztok!4hónapja szedem a reziát!Híztam 2kgot,a melleim iszonyat fájnak,azelőttmajd 3évig a sensonettet szedtem,ott a libidóval volt gond.Most ettől alig mensizek kis barna pötyik a betéten kb 2 napig de irtó kevés! a melleim úgy fájnak hogy nem tudok hason feküdni! Szerintem felnyomta a prolaktin szintemet is mert jön nyomásra vmi a cickóbol! Én befejezem ezt a levelet utána áttérek hormonmentes fogamzásgátlóra!
49. livus94 (válaszként erre: 44. - Dmj.)
2013. jan. 5. 15:39
Nekem azt iszem , hogy az első levélnél volt ,hogy 13 napig volt meg és a 6.nap környékén intenzívebb lett de azóta nem volt ilyen.(5 hónapja szedem..)
48. andrea1986 (válaszként erre: 47. - Majszkutya)
2013. jan. 1. 09:29

Sziasztok!

Én körülbelül két és fél hétig szedtem a tablettát, és másfél hét után elkezdtem vakarózni, viszketni, majd másnapra csalánkiütéses (hozzáteszem soha nem voltam allergiás eddig semmire...) lettem, majd harmadnapra az egész testem fel volt dagadva, a nyakam, mindenem... Mindez kivizsgálás után sürgősségi osztályon voltam, kiderült, hogy emiatt a gyógyszer miatt van, valamelyik anyagára allergiás vagyok, úgyhogy nekem nincsenek jó tapasztalataim!

Két havi tablettámat eladnám 5000 forintért!

Volt még valakinek ilyen tapasztalata????

2012. nov. 28. 17:33
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy nekem most a Reziat írta fel a doki (már kísérleteztem kb 3 gyógyszerrel de a libidómmal volt baj leginkább..) és hogy aki ezt a gyógyszert szedi legyen kedves írja meg, hogy milyen hatással volt a libidójára.. én nagyon reménykedek benne, hogy ez egy olyan gyógyszer, amit már nem kell leváltanom, és nem lesz vele gondom! Köszönöm a választ előre is!
2012. nov. 26. 18:32
Hali!! Én ma kezdem meg a 4. levél szedését. Nagyon bevált a gyógyszer,rendesen megjön, nem tapasztaltam semmilyen változást :)
45. Fisica
2012. nov. 19. 12:38
ha 10 napja megvan az nem biztos hogy jó..
44. dmj.
2012. nov. 18. 21:51

Sziasztok!

Én nem tapasztaltam eddig különösebb mellékhatást. Most tartok a 2. levél 10. tablettájánál. Csak a második levél első napján jött meg, de azóta kitartóan megvan. Sőt, egyre intenzívebbnek tapasztalom. Lehet ebből még jó? Járt valaki hasonló cipőben?

43. Fisica (válaszként erre: 40. - Zsuu:))
2012. nov. 12. 17:37
amit szedsz levelet azt fejezd be
2012. nov. 12. 15:07
Nem tudom kitörölni a bejegyzésemet, de már eladtam, úgyhogy ne írjatok:)
41. p.rekus (válaszként erre: 40. - Zsuu:))
2012. nov. 8. 12:58
Szia, én végigszedtem bár nagyon rosszul voltam tőle.
40. Zsuu:)
2012. nov. 7. 17:35

Sziasztok!

Hogyan hagyjam abba a gyógyszer szedését?Egyik napról a másikra abba lehet vagy van ennek valami menete?

2012. okt. 22. 10:28

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni nemrég kellet volna megkezdenem az ujabb csomag rézia nevű fogamzásgátlom de az okokat most nem irom de nem tudtam bevenni az első 2 tablettát ma viszont akkor már 3-at kéne bevennem.Mit tegyek ilyenkor??

Válaszokat előre is köszönöm

38. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 34. - Lorkaa)
2012. okt. 15. 14:16
köszi a választ.Remélem nekem is jó lesz majd.
2012. okt. 15. 06:11
3 havi 7600 ft
2012. okt. 8. 11:41

Sziasztok!


Engem az ára érdekelne a tabinak, hogy tudjam mire számíthatok, ha megyek kiváltani a receptet! Köszönöm!

2012. okt. 4. 16:02

Sziasztok!

Múlt hét hétfőn kellett volna megjönnie a menzeszemnek. Azért várom ennyire, mert végre el tudnám kezdeni szedni a Rezia tablettát.

Arra gondoltam, ha 2 hét múlva sem jön meg elkezdem magamtól szedni.

Szerintetek baj lenne ebből vagy tényleg várjam meg, amíg megjön?!

34. Lorkaa (válaszként erre: 33. - ÉÉÉVVVAAA)
2012. okt. 4. 11:26
Én nagyon meg vagyok vele elégedve, semmilyen mellékhatása nem volt eddig, nem híztam, normálisan menstruálok... szóval minden oké :)
2012. okt. 3. 21:19

Ma írta fel a dokim ezt a fog.gátlót.A Lyndinett 30-at váltom, mert az túl erős volt-van valakinek további véleménye a gyógyszerrel kapcsolatban?

Minen infónak örülök:)

32. Zsuu:)
2012. szept. 22. 08:57
Jaa és nem híztam!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook