Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Valaki lenne olyan aranyos, és leírná nekem a rizs-diétát? fórum

Valaki lenne olyan aranyos, és leírná nekem a rizs-diétát? (tudásbázis kérdés)


19. fe9e12ede0 (válaszként erre: 18. - Sorceress87)
2010. márc. 29. 17:08
Netről, könyvekből. Testépítő oldalak és fórumok is tele vannak hasznos tippekkel, sok "működő" dolog van leírva, és rengeteg orvosi tanulmány is fellelhető. Csak rengeteg idő, rengeteg utánajárás kell hozzá, mert bármilyen állításra találsz több 100 forrást kapásból. Nem utolsó sorban puding próbája az evés, tehát nekem ami beválik, azt szoktam kipróbálásra ajánlani másoknak.
18. sorceress87 (válaszként erre: 17. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 29. 16:50
Tök jó dolgokat tudsz, köszi az infókat! Honnan tudod ezt a sokmindent?
17. fe9e12ede0 (válaszként erre: 16. - Ekka)
2010. márc. 29. 15:42

Pár helyen olyat is olvashatsz, hogy reggel rosszabb a szervezet inzulin érzékenysége. Ez eleve halálos ítélet a "reggeli" kakaós csigára. Elrettentő példa a lekváros kenyér.


[link]


Ezért reggelre szoktam időzíteni a zsiradék bevitel nagyobbik részét. Olajoshal retekkel, (télen fekete retek), füstölt makrella, sült tojás baklazsánnal stb. Vagy melegszenyó, aminek "Dreikorn" "vizes" feketekenyér (cipőtalp) szokott lenni az alapja. (ezt hanyagolom mostanában).

Továbbá előnye, hogy beindítja az epeváladékot, ami az emésztőváladékkal közös záróizmon keresztül távozik, így jól "befűtöd a kazánt". Míg az epe nem telik vissza, addig nem leszel éhes. További szempont, hogy naponta legalább egyszer tökéletesen kiüríted az epét, nem sűrűsödik be, elkerül az epekő. Nem utolsó szempont, hogy az epeváladékos kaja mikor lejut a vékonybél alsó szakaszába, ez beindítja a vastagbélben a futószalagot, majd irány a porcelánfotel :) és távozik az előző napi salak. Szorulás, puffadás messziről elkerül.

Délelőtt kizárólag rostos CH-t ajánlom, azaz piroskáposzta (szinte amennyit meg tudok enni) reszelve, majonézzel (lenmagolajból magam keverem), vagy savanyú káposztát, uborkát, esetleg előző napról maradtt párolt zöldséget.

(kiegészítve almával, vagy bármi más gyümölccsel). Ezek segítenek emészteni a zsírokat, majd "lassú lángon" ellátják a szervezetet (idegrendszer nem éhezik) CH-val. Ebédre bevitt CH-nak már van hely, nem a zsírszalonnába tárolódik. Vacsira azért nem ajánlom gyümölcsöt, mert ugye zsiradék nélkül nem lesz epe (emésztőváladék sem), azaz csak erjedni fog a belekben. Ezért szoktam megtoldani 1 marék mogyoróval, és vagy egy pár vékony szelet kemény sajttal. "Hivatalosan" meg azért nem ajánlják, mert a gyümölcsben lévő fruktóz nem tud izom glikogénként tárolódni (nincs hozzá enzimünk),

csak zsírrá alakulva tárolható. De ha nem eszel belőle többet, mint amennyit elhasználsz, akkor nem hizlal. (mivel alig eszem a gabonaféléket, sokkal de sokkal több gyümölcs belefér). (sajnos lassan elfogy az aszalt gyümölcs készletem, idén 3szor 4szer annyit szeretnék bekészíteni, mint tavaly)

Ami a tojást illet leggyakrabban szétválasztom, a sárgáját el szoktam tenni a reggeli "begyújtáshoz", hisz tartalmaz zsírt. Dr. Légrády szerint 3 tojássárga (csak 225 kcal) közel 100%-os epeürülést okoz.

Ajánlom olvasgatni a fent idézett tojáskönyvet, sok mai "divatos" dologgal szembe megy. (pld. hogy napi 2.5 étkezés elég) Saját tapasztalataim közé tartozik, hogy soha semmi más diétával nem sikerült normális testsúlyt elérnem, örökké éhes voltam. Próbáltam lehetőleg "fittness" legzsírmentesebb kajákat fogyasztani, nekem nem működött. Sors iróniája, hogy a könyvre azután akadtam rá, miután kikísérleteztem az étrendem. Így viszont megerősített abban, hogy jó úton jártam. Nincsenek étvágyrohamjaim, és mennyiségben sokkal több kaja belefér mint a magas kalóriasűrűségű gabonákból, és még sportra is jut energiám, heti 2-3 alkalommal, és ilyenkor 800-1000 kcalt szoktem elfüstölni egy nekifutásra.

Hogy "honnan jött" az embereknek, most ne firtassuk. Maradjunk annyiban, hogy a szervezet egy bizonyos "üzemmódon" működik optimálisan, és soha semmilyen divatnak nem fog behódolni, nem fog máshogy működni, csak megbetegedni, ha nem "rendeltetés" szerűen használod.

16. Ekka (válaszként erre: 15. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 29. 14:23

Köszi szépen ezt a sok mindent, amit leírtál:)


Paleolit taplalkozasról már hallottam, olvastam is róla, de nem merültem (még) bele.


Igazából egy dolog érdekelne. Még nem olvastam mindenféle diétáról, diétázási módokról, addig én is "rengeteg" diót, kesudiót, mogyorót stb. ettem. Akár vacsorára is, na meg gyümölcsöt.

Most viszont mióta "felvilágosult" vagyok, azóta szinte agymosásom lett..:) Mindenhonnan az folyik, hogy délelőtt "zabáljuk" magunkat tele ch-val, du. meg este meg már csak füveket együnk, és Isten ments a gyümölcsöktől, magvaktól, tojás meg már lassan tiltólistás..


Vajon ez honnan jött az embereknek?

15. fe9e12ede0 (válaszként erre: 14. - Ekka)
2010. márc. 29. 13:27

És gyümölcsön, és még sok mindenen. De valóban a tésztaféléket kerülöm, de jóformán minden ami lisztből van kihagyom. Gabonafélék közül egyetlen a rizs, amit előszeretettel fogyasztok, de nem naponta (most 3 napig nem ettem). És az az érdekes, hogy azóta nem vagyok édességfüggő, azóta heverhet a csoki az asztalon, nincs kísértés...

Keménysajt, tojás jöhet, meg husik. Persze husit sem szoktam enni minden nap.

Igazából 2 és fél éve annak, hogy ledobtam a felesleges kilóimat, megszabadultam a pocaktól. Eleinte nem is értettem, hogyan sikerült, mert bizony nem spóroltam a szalonnával a melegszenyókra. Viszont drasztikusan csökkentettem a tésztákat, a kilók meg megindultak lefelé.

Például ma reggel bringával jöttem melóba. 26 km 55 perc alatt. (kb. 800 kcal ebben a tempóban - csak azért írom, hogy ilyenekhez karfiolból meg brokkoliból tényleg nagyon sokat kell megenni, és még husi is elmegy mellé) Éhgyomorra tekertem, mert teli hassal nem lehet közel 30-as átlaggal haladni. (20 g maltodextrint tettem az ivóvízbe....80 kcal) Utána (reggel 6-kor) betoltam 1 főttojást, kb. 5cm kolbászt, darab keménysajtot, és fél uborkát. (kenyér nélkül) Utána 1 alma, meg 3 diómuffin (liszt nélküli).

És még nem vagyok éhes. 1 óra múlva elmegyek a menzára (később mennék, de becsukna), rakottkelt néztem ki, na abban lesz rizs. (kell is, hogy legyen elegendő glykogén hazatekerni) Vacsira meg kotyvasztok valami gyümölcssalit. Néha csak 1-2 marék aszaltgyümölcs meg 1 marék mogyorót szoktam vacsizni, megtoldva 2-3 szelet kemény sajttal. Nemrégiben akadtam rá a paleolit táplálkozás alapelveire, magam is meglepődtem, hogy nagyon hasonló alapelveket vall, mint amit magamon "kikísérleteztem". [link] Most lehetőségeimhez képest megpróbálok minél többet megvalósítani ezekből az elvekből. Amiben eleve eltérek tőlük, az az, hogy kb. 3 napig töltöm a glikogén raktáraimat, aztán azt követő 3 napban szoktam nagyobb edzéseket beiktatni (10-13 km futás vagy 40-60 km bringa) 2 alkalommal. Ez így tök jól bejön, mert megemelkedett a glikogén tároló képességem, és hatalmas mennyiségű energiát tudok betárolni erre a 2 nagyobb edzésre.

Ha érdekel a téma, kérdezz, megpróbálok válaszolni!

14. Ekka (válaszként erre: 13. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 29. 12:16

Akkor Te csak zöldségen- és husin élsz?

Komolyan érdekel, hogyan táplálkozol.

13. fe9e12ede0 (válaszként erre: 12. - Ekka)
2010. márc. 29. 12:11
Bocsika, ezt visszavonom, most látom, hogy a 9.-ben ott volt a ;) jel. Szóval ennyit a tortáról meg a rántotthúsról. (ha már beleugattam, leírom a véleményem, legyen benne valami építő jellegű is) Rántotthússal nem lenne baj, ha nem tocsogna az omega6-ban gazdag, omega3-ban szegény napraforgóolajban, de az olajok 150 C felett amúgy is tönkremennek. Tortára egyáltalán nincs szükség. Rizs 100 g-ként csak 7g fehérjét tartalmaz, ráadásul nem a legjobban hasznosuló fajtából. Ami pedig a rizs 360 kcal energiáját illeti 100g-ként, inkább maradok a zöldségeknél. Ezekből egy hatalmas tállal be lehet vágni (erre vállalom fel a zabálást), hisz csak 30-50 kcal körül mozog a kalóriasűrűségük. Végigolvastam a "minta" étrendet, spagettit szintén ki lehet belőle hagyni. A kakaóscsiga reggelire szerintem is a legnagyobb marhaság, amit ember tehet maga ellen. Azt meghagyom az öngyilkosjelölteknek. A többivel egyetértek.
12. Ekka (válaszként erre: 11. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 29. 11:28
NEm tudom miről beszélek? Miért is??
11. fe9e12ede0 (válaszként erre: 10. - Ekka)
2010. márc. 29. 10:50
Szerintem nem tudod miről beszélsz. Ha úgy gondolod, felvállalom, zabálok. De nem rizst, meg nem is tortát.
10. Ekka (válaszként erre: 6. - 486f159516)
2010. márc. 28. 15:42
Rántot hús, meg a torta valóban jobban beilleszthető az egészséges életmódba;)
9. Ekka (válaszként erre: 6. - 486f159516)
2010. márc. 28. 15:41

Légyszi ne írj már ilyeneket!


A barnarizs gazdag fehérjében, rostokban, cinkben, folsavban, E- és B vitaminban, kalciumban.


A barnarizs élettani hatásai:

Tisztítja a beleket, magába szívja a mérgeket a bélrendszerből – így fejti ki tisztító, méregtelenítő hatását. Jó hatással van keringési, emésztési bántalmak esetén, kimerültség, stressz, magas vérnyomás csökkentésére, hasmenés ellen. Érdemes fogyasztani magas láz, hajhullás, bőrbetegségek esetén is. Segíti a zsírleadást, jótékonyan hat a vérzsír és vérkoleszterin szintre. Segíti a veseműködést, gátolja a vesekőképződést, segíti a salakanyagokat eltávolítani a szervezetből, az idegrendszerre nyugtató hatást gyakorol!


Ezen kívül a diéta előírja még a zöldséget, gyümölcsöt.


Akkor megmondanád, hogy mi ebben a veszélyes?

Attól, hogy valaki így táplálkozik 1-2 hétig, még nem lesz baja.


Igen, hajtja a vízet, de napi 2-3l vizet is javasol a diéta, így tuti nem leszel dehidratált.



Érdekesnek tartom, hogy egyből hurrogjátok a diétát, de azoknak az embereknek a hiánybetegségéről miért nem írtok, akik nem diétáznak, csak esznek..

Mondjuk reggelire kakaós csigát, délben valami gyorskaját, lökik magukba a szénsavas üdítőket, kávét cigit, majd vacsira felfalják az egész hűtőt, mert napközben csak szemetet ettek. (persze este is ezt teszik)

Ők így élnek évekig...


10 emberből talán 1-2-nek kiegyensúlyozott a táplálkozása, szóval nem azokat kellene "köpködni" akik egy évben 3-4 hetet a méregtelenítésükre fordítanak.

És, ha még fogynak is tőle, az miért baj???

2010. márc. 28. 14:36
Ja, szerintem úgy is működik, ha nem pont ezeket a gyümiket eszed.
2010. márc. 28. 14:35

Én egy ilyet ismerek, talán shaolin diéta a neve. Szerintem jó lehet,én majd ki fogom próbálni.


Étrend

1. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

1 db körte

* Ebéd

20 dkg párolt csirkehús, reszelt répa

* Uzsonna:

1 fürt szőlő

* Vacsora

gyümölcssaláta (körteből, szőlő, ananász, narancs)



2. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

1 db alma

* Ebéd

1 csésze párolt rizs, 20 dkg halfilé

* Uzsonna:

2 db narancs

* Vacsora

20 dkg párolt zöldség



3. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

10 dkg aszalt barack

* Ebéd

5 dkg tésztából és 20 dkg brokkoliból spagetti

* Uzsonna:

1 db körte

* Vacsora

gyümölcssaláta (körteből, szőlő, ananász, narancs)



4. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

1 db alma

* Ebéd

15 dkg párolt csirkehús, 1 db főtt krumpli

* Uzsonna:

2 db narancs

* Vacsora

20 dkg párolt zöldség



5. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

10 dkg aszalt barack

* Ebéd

20 dkg főtt sonka, 10 dkg párolt brokkoli

* Uzsonna:

1 db körte

* Vacsora

gyümölcssaláta (körteből, szőlő, ananász, narancs)



6. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

10 dkg aszalt barack

* Ebéd

3 dl narancslé

* Uzsonna:

1 db körte

* Vacsora

3 dl narancslé



7. nap


* Reggeli

1 csésze párolt rizs, 1 bögre tea

* Tízórai:

10 dkg aszalt barack

* Ebéd

1 csésze párolt rizs

* Uzsonna:

1 db alma

* Vacsora

gyümölcssaláta (körteből, szőlő, ananász, narancs)

2010. márc. 28. 13:43
Minden egyhangú diéta veszélyes és a jojó effektushoz vezet.Tartós fogyáshoz ezek nem alkalmasak.Tulajdonképpen kihajtja a szervezetedből a vizet, mivel a rizst só nélkül kell fogyasztani.Az ilyen villámdiéták arra valók, ha nem férsz bele valami ruhádba néhány nap alatt beledolgozhatod magad, utána meg a dupláját
5. Ekka (válaszként erre: 4. - 9c8432d068)
2010. márc. 28. 13:29

Igen, van ilyen is:)

Ez csak 3 napig ajánlott, és napi 3-4l vízet kell inni:)

2010. márc. 28. 13:24
A rizsdiéta csak rizs fogyasztását engedélyezi. Nagyon egyhangú, vitamin- és fehérjehiányos étrend, amely kiszáradásra vezethet.
3. Ekka
2010. márc. 28. 13:22
Szerinem mindegyik jó:)
2010. márc. 28. 13:19

Neten keresgéletem, de nem tudok rájönni, hoy a sok közül melyik a jó.

Egyikben 5x kell rizst enni, a másikban 3x, 2x gyümit.

Van amiben a rizst zöldséggel kell enni, van amelyikben gyümölccsel.


Akkor most melyik a Jó?:D

2010. márc. 28. 13:18
Valaki lenne olyan aranyos, és leírná nekem a rizs-diétát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook