Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Unokatestvéremet nem tudjuk beutaltatni a kórházba ki-mit tanácsol? fórum

Unokatestvéremet nem tudjuk beutaltatni a kórházba ki-mit tanácsol? (beszélgetős fórum)


1 2
32. 74f8c12b8e (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2012. nov. 7. 16:30
Alkalmaznak,oylan esetben,ahol más ötletük már nincs.az én anyukám is kapott,depresszióra,utána jobban lett,csak egy csomó mindent elfelejtett,de még messze jobb így is,mint volt.Jobbnak látszik,meg jobban is érzi magát.
2012. nov. 6. 08:32

Hogy lehet ideg beteget gyógyítani?

Nem ismeri el a baját, a társapedig már az összeomlás szélén áll. Én szedem már húsz éve a nyugtatókat,hogy eltudjam viselni az életemet.

30. Kukacc (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2012. nov. 3. 17:23
így van.
29. Kukacc (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 17:22

De-de.

Alkalmaznak, csak nem beszélnek róla.

És altatásban végzik.(felületes altatásban, nem jár intubációval)

28. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 15:34
A kiakalult helyzetért apád ugyanúgy felelős, sőt... Igazából a többiek léte tőle függ, szóval a legnagyobb nyomást ő tudná gyakorolni (ha már úgyis így eldurvul a helyzet).
27. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 15:30

Erre már rég megoldás lehetett volna a bankszámla, bár itt igazából nem a fizikai kivitelezésel van a baj, hanem édesapád lelki függetlenedésével. Hosszú távon az sem egészséges megoldás, ha hozzád csapódik, de átmenetileg jó segítség lehet ez a kapaszkodó neki.

Nem tud 2-3 hónapra hozzád költözni? Mert azalatt az idő alatt össze is jönne a pénz a kaucióra.

2012. nov. 3. 14:03
De attól félek ebből sem lesz semmi hála a nővérének...és a drága beteg fiának... :S
25. Lemonchello (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 14:02
Igen! :( Sajnos 1 forintja sincs.Ahogy van pénze ezt hozzál azt hozzál a boltból dolog van,mondja neki a nővére,majd oda adom az árát de soha nem adja neki vissza.Nem tud magának félre tenni,mert a nővére jobban tudja mennyit pénze van apumnak mint ő saját maga..De be rakja a szekrénybe nem 1szer fordúlt elő,hogy a nővére ki vette szó nélkül,apum meg ilyenkor már nem tud mit csinálni verje össze vagy mi?Szóval megbeszéltem most apummal,hogy amikor fizetés van oda ad nekem havonta 10-20ezer forintot és én azt el teszem neki,és gyűjtöm.
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 12:04
A kaució hiányzik, hogy elköltözzön?
23. spinneli (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 12:04
Igen, ennyit tudnék javasolni én is.
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 12:03
Más megoldás nincs, keres egy másik lakást, és elköltözik. Aztán ordibáljon a testvére az üres lakásban :/
21. Lemonchello (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2012. nov. 3. 11:52
Nem nem lesz jobb én is tudom és ő is tudja.De jelen pillanatban nem engedheti meg magának,hogy el menjen egy másik albérletbe mivel minden pénzét szó szerint le szedik tőle ha nem adja oda havi lakbért azonnal kiabál-ordít vele a nővére,hogy akkor innen el kell takarodnia. :(
20. Lemonchello (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2012. nov. 3. 11:50
Nem tudok róla,az anyja viszi orvoshoz meg járt vele injekciós kezelésre,mert az unokatesóm nem volt hajalnadó el menni,most is itthon vagyunk vele apummal,mert a nővére dolgozik,erre megint teljesen el van borulva az agya,nem akarja be venni a gyógyszert azt mondta nem veszek én be semmit sem...Nem tudunk vele mit kezdeni,az a baj,hogy nagyon megtudja magát játszani ha az anyja itthon van nem csinál olyan dolgokat mint amikor pl nincs itthon...Most hívtuk fel telefonon ennyit mondott,ha haza megyek nagyon kiosztom,mond meg neki ha nem veszi be a gyógyszert ne adj neki kávét!!De már ezzel sem lehet meg fogni a fiát,mert eddig a kávéba tettük bele a gyógyszert de mióta rájött azóta ott áll és nézi a kávét,hogy teszünk-e bele valamit...
19. spinneli (válaszként erre: 9. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 11:48
Ha jól látom apukád a játszma részese, a sajnálatától és, hogy ott marad jobb lesz a helyzet bárkinek is?
18. Lemonchello (válaszként erre: 14. - Ardilla)
2012. nov. 3. 11:47
Az a baj,hogy nagyon makacs mondom csak abban az esetben viteti el ha valakit megver,megüt,vagy épp meg akar késelni,amúgy tojik az egészre kb!:(
17. spinneli (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 11:47
De, de csak legvégső esetben, többnyire ön és közveszélyes embereknél.
16. spinneli (válaszként erre: 8. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 11:45
Úristen, elektrosokkot csak a legvégső esetben alkalmaznak...nagyon ritkán.
15. spinneli (válaszként erre: 1. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 11:44

A kórház nem pszichiátriai otthon nem maradhat ott élete végégig.

Gondokság alá van véve?

2012. nov. 3. 11:41

Erősen kétséges, hogy egészséges ember választaná-e a rájátszást, ha normálisan is élhet. Na de olyat biztos nem csinál egy rájátszós, hogy készül megkéselni az alvó nagybátyját.

Korábban is nehéz volt a pszichiátriai eseteket elhelyezni olyan helyre, ahol biztosított az állandó felügyelet, de most, hogy jól leépítették ezeket az intézeteket, szinte reménytelen.

Ha meg nincs is hajlandóság a nagynénéd részéről, akkor nincs tovább.

Az apukád sem tud hatni a nagynénire? Én is támogatnám a testvéremet, nekem is van szívem, de megpróbálnék beszélni vele, hogy találjunk megoldást, mert ha az életem a tét, sőt folyamatosan zaklatott körülmények közt kellene élnem, azt hiszem feladnám.

13. Lemonchello (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 11:40
Igen igyekszem rá beszélni,hogy menjünk el mi 2en albérletbe és akkor nem lesz ez a helyzet.
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 11:31

Gondolom, roppantul hozzáértően ezek az emberek :P


Ha apád saját akaratából tartja fent ezt az állapotot, akkor nincs mit tenni. Vagy rábeszéled, hogy a saját érdekében szüntesse meg ezt a kapcsolatot, vagy minden marad a régiben.

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 11:27
Azt hittem, elektrosokkot már nem alkalmaznak.
2012. nov. 3. 11:21
A "gyerek"akiről beszéltem lassan 50éves...
2012. nov. 3. 11:20
Remek..és akkor most konkrétan nem lehet semit sem csinálni mind addig még valakit "agyon nem ver,vagy meg nem ől"?Az anyja is hülye már elnézést,mert ha annyira szeretné a fiát és törödne vele akkor nem lenne önző és nem a saját érdekeit nézné hanem a gyerek érdekét,hogy minnél hamarabb meg gyógyuljon és helyre jöjjön.Apukám fizet majdnem mindent havi 40ezer albérlet +kaja,cigi kávé.Az a baj,hogy apukámnak van szíve és nem akarja itt hagyni a nővérét,mert akkor az éhen halna,de a fiát meg nem bírja-tudja elviselni,amiért ilyen.Sokak szerint nem is beteg csak rá játszik,mert tudja,hogy így az anyjától mindent meg kap!!!
8. Lemonchello (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2012. nov. 3. 11:17
Az anyja mesélte,hogy áram ütést kapott az agyába az volt a kezelése és attól helyre jött meg 2hétig volt gumi szobában.Amikor az anyját jól megverte.
2012. nov. 3. 11:01

A kérdés helyesen úgy hangzana szerintem, hogy te nem tudod beutaltatni kórházba.

Az anyja, ha úgy gondolta, valahogy csak bejuttatta. Utána meg úgyis kikéri.

Az apukád helyében meg keresnék más lakásmegoldást.

Az aggodalmadat megértem, de tényleg nem hiszem, hogy túl sokat tudnál tenni.

6. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Pirosbegre)
2012. nov. 3. 10:56
Ez bizony így van.
2012. nov. 3. 10:50
A gyámsággal se jártok jól, mert az anyja lenne a gyámja, aki akkor se vitetné el. Esetleg neki is kellene papír, hogy Ő se 100-as. Nem viccelek.
2012. nov. 3. 10:48
És gyámság alá helyezést csak közvetlen hozzátartozó indíthat, vagyis te, mint unokatestvér nem tehetsz semmit.
3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Lemonchello)
2012. nov. 3. 10:43

Ha cselekvőképes felnőtt, nem lehet bezáratni. Alaposan indolkolt esetben gyámság alá lehet vetetni, és akkor rehab. intézményekben vagy szelemi fogyatékkal élőknek fenntartott intézetekben el lehet helyezni, de szerintem ez sincs ingyen.

Mit jelent az, hogy "kisütötték az agyát"? :O

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook