Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kölcsön kért a párom unokatestvére! Mit tegyek? fórum

Kölcsön kért a párom unokatestvére! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 80ASIQ (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 29. 08:01
Igazán szívesen és nehogy elgyengülj!
dec. 28. 21:23
Köszönöm a leginkább támogató kommenteket. Igen, észrevettétek, hogy nem nagyon akarok adni, de féltem, hogy ez egy rossz döntés lenne. A párom ezt rám bízta a döntést, mert általában én kezelem az anyagiakat. Van félretéve pénzünk, de erősen gyűjtünk ház felújításra. Köszönöm mindenkinek! :)
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Solar-Tochter)
dec. 28. 18:51
Így van! A Provident meg még könnyebben ad mint a bankok. Nekem bank már nem adna a korom miatt, de a Provident bárkinek. De hát én nem kérhetek kölcsön, mert nem tudnám megadni.😀
dec. 28. 18:48
Soha senkinek kölcsön nem adunk! Menjen a bankhoz.
30. birebora (válaszként erre: 27. - Szegfűrózsa)
dec. 28. 13:55
Jól tetted. 20+ éves barátságunk ment tönkre mert elmentem kezesnek és nem fizetett a barátnőm. Jött a felszólítás. Elmentem hozzá, Gyes-en voltam. Mondtam én mindent. Fizetett, nekem egy fillérembe sem került csak a barátságba mert még neki állt feljebb és ő sértődött meg. Soha, többet senkinek. Ez ma már nem tréfa.
29. Tunde44 (válaszként erre: 3. - Gigi>)
dec. 28. 13:48
Nem adnék neki,még ha meg is haragudna...
28. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 13:34

Ezt írod :

"van egy barátnője, aki felmondott (lusta neki a munka), és őt finanszírozza a X mindenben."

Miért is kell ezt a nőt bárkinek is finanszírozni ? Felmondott ! Most várja a sült galambot ? Ha nincs pénze, nem kellett volna felmondani ! Vagy kérjen kölcsön ő a saját rokonaitól ! Gondolom, már ismerik, nem adnának neki. Tartsa el a barátja, ha akarja, a saját pénzéből !

dec. 28. 12:26

Elég hihetetlen ez a töprengés/tépelődés!

Nincs min gondolkodni!!!

Ne adjatok, mert még aranytartalék is kell(ene) minden családnak!

Persze ne ezt mondjátok, s a továbbiakban vigyázzatok arra, hogy NE IS GONDOLJA rólatok, hogy van plussz-pénzetek!

Inkább legyen abban a tudatban, hogy a váratlan kiadásotokat ti is kölcsönből oldjátok meg.

Engem régebben jó ismerőseim/kolléganőim kértek meg kezesnek a sokadik kölcsönük felvételéhez. (Felelőtlenül költekeztek.) Már akkor hivatkoztam "a mai világban kiszámíthatatlan, bizonytalan jövő"-re. Még kezességet sem vállaltam.

26. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 09:34
Mondjátok meg, hogy nálatok is hó vége és karácsony után van. Nincs pénzetek, mert kiköltekeztetek mindent.
dec. 28. 09:16
Amúgy meg, akinek ilyen barátnő kell, az teremtse elő neki a pénzt a dolgaira!
24. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 09:15

Féltek, hogy megsértődik? 🤣🤣

Ne viccelj. Majd akkor féljél, amikor nem adja vissza a pénzt!

23. Sirga (válaszként erre: 4. - Scheryl)
dec. 28. 09:11

Pontosan. Én is erre hivatkozva mondanék nemet.

A Ti megélhetésetek hadd legyen fontosabb Nektek, mint az ő félretett pénzének érintetlensége! Ha megsértődik, hát megsértődik.

dec. 28. 08:28

Megmondanám, hogy van pénzük, a barátnő dolgozzon, és tanuljon meg bánni a pénzzel! Mi is el tudnánk költeni az utolsó fillérünket is, de a pénzt be kell osztani ! Mindenkinek ! Adjon az unokatesó a nőnek, ha akar !

Miért probléma, ha megsértődik ? Szégyellje magát, még azért is, mert kölcsönkért abban a jó anyagi helyzetben, amiben van !

dec. 28. 08:27
Párod mit mond? Gondolom ha ő nemet mondana ez a kérdés fel sem merült volna.
dec. 28. 08:22
Nem, és nem is magyarázkodnék, hogy ezért meg azért nem, azt gondolom, ez nem az a helyzet ahol még neked kell magyarázkodnod, hogy dehát nektek is alig telik meg ilyenek. Nem és kész.
19. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 08:13

Ne!

Ha megsértődik, megsértődnek, az ő bajuk! Mondd neki: ha kenyérre kell, szívesen adok abból ami itthon van.

18. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 08:08
Ne!
17. eunuch
dec. 28. 08:04
Nehogy adj! Sose látod viszont.
dec. 28. 08:00
Nem adnék. És megsértődni sincs joga.
15. 80ASIQ
dec. 28. 07:53
Lófütyit neki!
14. 55Judit (válaszként erre: 10. - 1872ce0988)
dec. 28. 07:34
A vérszívók eleve a gyenge emberekre telepszenek rá. Ők a legkönnyebben befolyásolhatók.
13. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 07:34
Kizárt dolog, hogy adnék és ha megsértődnek, legalább megszabadultok tőlük. Felháborító a viselkedésük, soha nem adnák vissza és még Te lennél a rossz.
12. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 07:32

A leírásból kiabál hogy nem akarsz adni. Azt várod hogy a fórum rábeszéljen hogy mégis adjál? vagy mi?

Én biztos hogy nem adnék, mint tudom te se. Az a nő olyan lehet mint egy feneketlen kút. lehet, hatalmas adósságba fogja verni az unokatestvért, amikor meg már teljesen kicsavarta, eldobja.


Szomszéd férfi így járt pont. A motorját, a kocsiját eladta, a nem rég meghalt anyja után a házból az örökség részét elkérte a testvérétől, de az meg csak úgy tudott pénzt adni neki hogy kölcsönt vett fel. Tehát elúszott a házrésze is. Mikor nyilvánvalóvá vált hogy többet nem tud adni a nőnek sehogyan sem, akkor lelépett.


Unokatestvér nagyon megszívja azzal a nővel. Ha adtok, nagyon meglehet egyre többet kérnek majd, de nem fogjátok viszont látni mert képtelenek lesznek visszaadni.

11. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 07:22
Nehogy adj. Ő tett egy próbát. Ha most kap, a nyakadra fog járni. Kedvesen mondd meg, hogy ti is nehezen jöttök ki belőle.
10. 1872ce0988 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 07:08

már azért is balek vagy mert erről fórumot nyitottál


tudod te nagyon jól hogy nem kell adni neki. gyáva vagy megmondani?

dec. 28. 07:06
Ne adjatok neki. Férjed akar adni?
8. Hanga_08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 06:02
Nem adnék! Senkinek nem finanszírozok egy magasabb színvonalát mint amin én élek. Nem kenyérre kell neki az a pénz.
7. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 02:22
Ne. Ha megsértődik, majd megbékül.
dec. 28. 01:19

Eszetekbe ne jusson adni neki! Számomra felháborító, hogy egy kisgyerekes családtól kér kölcsön a nője luxus kiadásaira. Ha megsértődik, hát megsértődik, nem baj.

És légy szíves ne írd azt, hogy "kisfiúnk". Helyesen: "kisfiunk".

dec. 28. 00:32

Még azt sem mondhatni, hogy közvetlen rokon. Azt megint nem, hogy önhibáján kívül megy rosszul a sora és éhezik. Akkor meg is van a válasz: Nem!

A másik meg, hogy fenn áll annak a veszélye, hogy nem adja meg soha, miközben jól szórakozik. Sőt, ha egyszer adtok ki fogja kunyerálni a következő kölcsönt, amit szintén nem fog megadni. Ti akarjátok finanszírozni az ő jólétét? Meddig? Megint csak az a válasz, hogy nem.

Véleményem szerint ne adj neki sem most sem máskor, nyugodtan sértődjön meg, ehhez joga van, legalább nem fog máskor tőletek kérni.

Más volna ha nem volna félre tett pénze, ha beteg lenne, ha nem volna munkája és valóban az elemi megélhetésre kellene.

Nem alapból ellenzem a kölcsönt , adtam már unokatestvérnek én is de egészen más volt a helyzet és valóban csak átmeneti és jól esett , hogy tudtam segíteni.

Megint más volna a helyzet ha éhezne,tartósan munkanélküli volna akkor vissza sem kérném és támogatnám, amiben tudom. De itt szó nincs erről.

A jelen helyzet az, hogy baleknak néz benneteket , próbálkozik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook