Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosan háborodok fel, ha a unokatestvérem nem hívott meg az esküvőjére? fórum

Jogosan háborodok fel, ha a unokatestvérem nem hívott meg az esküvőjére? (tudásbázis kérdés)

26. csgybzs (válaszként erre: 25. - Edynahugi)
2012. ápr. 4. 15:44
Hidd el ez a jellemzőbb.... amit Te leírtál.
2012. ápr. 4. 15:39

Sok szituációt olastam itt, érdekesek voltak.

Nálunk pont fodítva van a helyzet. A körülöttünk lévő unokatstvérek, rokonok egész évben le sem tojják a fejünket, csak akkor ragadnak telefont ha nekik segítségre van szükségük a férjem által.De akkor mosolyogva és természetesnek veszik.Esküvőre és most keresztelőre is meghívtak minket.Én nem vagyok rájuk kíváncsi, nagyon nem.Kellene a pénz amit odaviszünk. Hát ha egész évben egy telefont sem érünk meg akkor házasodjanak egyedül.

24. dd874e511d (válaszként erre: 22. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 3. 16:12

Ez annyira szánalmas hozzáállás! Tipikus magyar mentalitás.

Gondolj bele abba, hogy mondjuk volt ott 80 fő. Ebből ugye legyen mondjuk14 fő a ténylegesen szűk körü család:a fiatalok, nekik a szüleik, mondjuk mind2nek 2 testvére és annak a párja.

Marad 64 Ebből mondjuk20 fő az nagyon jó barátok, marad a 44, ebből mondjuk 20fő szintén legyen mindennapi kapcsoltban lévő kollégák akik szintén barátok és esetleg egyetemi cimborák akikkek azóta is jó napi szintű viszony van. Marad 24ha ezt elosztod2 vel az 12 fő még a két család részére. Hát nem tom van e okod sértődni.

2012. ápr. 3. 16:06
Az attól függ hány fős volt e a lagzi és egyéb rokonok meg voltak e hívva. Mert ha pl csak szűk körü és tényleg csak a szülők és a testvérek lettek meghivva, akkor nem. Ha volt randes nagy lagzi, kaja pia buli menyasszonytánc stb akkor igen.
2012. ápr. 3. 13:56
Nem csak én vagyok jó viszonyba vele,hanem a családunk is.Viszont ezekután azthiszem mindig is meglessz a 3 lépés távolság köztünk,és ugyanúgy ők kimaradnak a mi összejövetelinkből.Mert ha ők nálunk húzták meg a határt akkor mi nálunk húzzuk meg.Köszönöm a hozzászólásokat!
21. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 3. 12:54
Te jó viszonyban vagy vele, de az egész családot hagyta ki. Nem lehet, hogy a család többi részét kívánta a háta közepére?
20. RockyRoad (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 3. 12:31

Szerintem jogosan esik rosszul, de nem kerheted szamon, mert mindenkinek maganugye kit hiv meg az eskuvojere.

Biztos engem is bantana. En tartanam a harom lepest ezek utan, ha o igy, en is igy.

19. csgybzs (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 3. 11:29

Lehet, hogy a nagyobb "tömeg" csak az esti bulira mehetett el. Lehet, hogy mégsem vagytok olyan viszonyban, mint gondoltad. Lehet, hogy a szülők között van (általad nem ismert konfliktus), így az egész család sztornó. Mert ugye az első unokatestvér az a szülőm testvérének a gyereke...

Ezer meg egy oka lehet, amit nem tudsz. Én nem sértődnék meg. Ha meg ilyen, akkor ennyi. Így tartsd magad hozzá. Odasétálni a képekkel és mindkettőtöket kellemetlen helyzetbe hozni szerintem felesleges és megalázó.

18. simple
2012. ápr. 3. 11:03
Egyébként érdekes, nálam pont fordítva volt ez. Csak a közeli családtagok, akikkel valóban van rendszeres kapcsolatom, és a nagyon közeli barátok voltak meghívva az esküvőmre. És a munkahelyen a kollégáim voltak megsértődve, és sokáig hánytorgatták hogy őket miért nem hívtam meg. Hozzáteszem, hogy nem is dolgoztam ott régen, és a munkatársi viszonyon kívül más nem volt köztünk, jóformán nem is ismertük egymást. És hogy még tovább menjek, fel sem merült bennem hogy meghívjam őket, mert nem volt külön szertartás és külön vacsora, hanem minden egy helyen volt, egy kastélyban, és emberenként kb. 30 ezer forintba került nekem, mert a szállást és a kaját piát is, szóval mindent én álltam mindenkinek. Teljesen le voltam döbbenve, mikor a fejemhez vágták hogy "Minket nem hívtál meg."
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 3. 10:12

Ha igaz az általad leírt jó kapcsolat, akkor JOGOS a felháborodásod.


Én biztos, hogy a fényképekkel a hónom alatt odasétálnék hozzájuk és a szemükbe nézve megkérdezném a frankót!....kihangsúlyozva, hogy nem az ingyen kaja hiánya zavar, hanem az eljárás.


De nézd a jó oldalát, nem kellett nászajándékot vennetek. Mert remélem, nem vettetek ?!

16. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - Reload)
2012. ápr. 3. 10:08

Szerintem Ő sem az esküvő miatt nyűgös, hiszen amikor még úgy tudta, hogy szűkkörű lesz, akkor nem problémázott, hogy miért nem mehet.


Én úgy értelmezem, hogy azt nem érti, hogy más - távolabbi - rokon és idegenek ott voltak, csak ők voltak kizárva.

...és ezt nem érti és ez bántja!

15. reload (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 3. 08:37

Szia!


Szerintem nem jogos a felháborodásod. Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy kit akar meghívni az esküvőjére függetlenül attól, hogy kivel milyen viszonyban van.

Én is voltam hasonló szituációban nem is egyszer,de még senkivel nem alakult ki rossz viszony egy ilyen "eset" után. Mondjuk én annyira nem is szeretek esküvőkre járni, lehet azért sem esik rosszul ha nem hívnak meg :)

14. 2100 (válaszként erre: 12. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 3. 06:35
:(
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 2. 20:40
De kis genyó vagy :)
12. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 2. 20:10
Nem feltétlen, valahol meg kell húzni a határt. Hát itt a ti orrotok előtt húzták meg.
2012. ápr. 2. 20:02
igen
2012. ápr. 2. 18:36
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Köztünk nem okozott akkora feszültséget, sza.ul esett, morogtunk. Segítünk nekik amiben lehet, ott vagyunk velük a családi rendezvényeken stb. Most mi sem hívjuk meg őket. Fehér ember nem felejt.
9. simple (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 2. 18:31
Ha tényleg ilyen jó viszonyban vagytok mint írod, akkor igen, jogosan háborodtál fel.
8. 2100
2012. ápr. 2. 18:23
Jogos, persze, es nemcsak, mert unokateso vagy, de jo volt a kapcsolatotok is. Ezutan en sokkal visszafogottabb lennek egy ilyen "ismerossel" kapcsolatban..
2012. ápr. 2. 18:22

megértelek..tényleg elég fura.és azóta mi van?beszéltetek erről?

vajon mit szólna,ha lájkolnád az esküvői fotóit,vagy írnál 1 nagyon szép gratuláló levelet?

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 2. 18:22
Nyilván nekem is szarul esett volna.
2012. ápr. 2. 18:22
nekem is rosszul esne...
2012. ápr. 2. 18:19
hát, én is biztosan megbántva érezném magamat ebben a helyzetben.
3. sutoczkine (válaszként erre: 1. - Zs.ó.f.i.)
2012. ápr. 2. 18:18
És rákérdeztél az okára?
2012. ápr. 2. 18:13
igen
2012. ápr. 2. 18:08
Sziasztok!Csupán kiváncsiságból kérdezek,hogy megtudjam másnak is az-e a véleménye mint nekem.Tehát a történet a következő:Első unokatesóm férjhez ment,biztos voltam benne,hogy én is hivatalos leszek.Mert jó viszonyban vagyunk,járunk egymáshoz és telefonon is tartjuk a kapcsolatot.Vita soha nem volt köztünk,úgy gondoltam jól megértjük egymást.DE!Kiderült az esküvöbe a mi családunk mégsincs meghívva.Amikor megkaptuk az értesítőt azt a magyarázatot kaptuk,hogy nem csinálnak nagy esküvőt.Megértettük ezt és nem is furcsáltuk különösebben a dolgot,mert hát kis esküvő kevés ember.Rendben van.Az esküvő után viszont az egyik közösségi oldalon ráakadtam a képekre a lagziból.Bizony nem csak a szűk családi kör volt ott.Barátnők,kollégák és távoli rokonok is voltak ott.Hát bizony felment az a bizonyos pumpa,mert nem értem ezt az egészet.Nem ingyen kajára éhezem,csak sértő,hogy ha ezeket megtudta hívni engem mint unokatestvért miért nem? Szerintetek jogos a felháborodásom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook