Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? fórum

Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. febr. 20. 00:05
angol területnek aki mer belevághat a világ egyik leggazdagabb országának.quatar.sok embert keresnek majd .ott lesz a 2022es foci vb.már van munkáltatói honlapja.évi 100.000dollár az atlag kereset!!!igaz drága az élet.jo lenne,én mennék:)
2013. febr. 19. 23:59

csomagoloi szezonális állás németben

[link]

184. 06718ca650 (válaszként erre: 183. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 22:46
nálunk is ez van, mi sem vagyunk törtetők. sajnos. :) mi első körben egy közvetítő cég segítségét kérjük. tudom, neccesnek néz ki, de ez a kimegyek pénzzel a zsebemben és kajtatok nem az én világom. a tanfolyam vége előtt 1-2 hónappal kell élesben jelentkezni. addigra még gyűjtünk tőkét, de már ezt csináljuk hónapok óta, alfában járok a kirakatok előtt :D. szülőkre nem számolhatunk, nem is lenne pofám. bár amiben tudnak segítenek majd, ezt tudom. de furcsa lesz nem csak keresni pénzt, hanem találni is. :D angol nyelvterület a cél, mivel mindketten fogjuk beszélni. 28 és 32 évesek vagyunk, (istenem, most voltunk még 14 és 18. :)) gyerek projekt? hát majd ha eljön az ideje, akkor lesz. én nem félek, hogy nyanyaként kell majd mennem a szülőire. :) majd az idő eldönti, hogy hazajövünk-e. nem tudom a diplomám piacképes-e szakmai tapasztalat nélkül, majd kiderül. de nem abban szeretnénk első körben dolgozni, ahhoz kell komolyabb nyelvtudás, gondolom. és kell 1-2 év mire megszokja az ember szerintem a nyelvi környezetet, aztán lehet próbálkozni. majd az idő eldönti mi lesz, kb ennyire terveztünk előre. :)
183. Mazsinka (válaszként erre: 182. - 06718ca650)
2013. febr. 19. 22:19
Nálunk is kb. ugyanez a helyzet. Nekem nincs állandó munkám, csak hébe-hóba. Ő szereti a cégét, szereti azt, amit csinál, nagyon lojális, és nem törtető, a lehető legrosszabb párosítás. :) Anyósékkal élünk, de külön háztartásban.Gyerekünk nincs. Neki van egy jó diplomája, nekem is van, de külföldön nem használható. Ti hogy akartok nekivágni? Hová mennétek? Milyen lépéseket tettetek már meg? Mikorra tervezitek a kijutást? Hány évesek vagytok? Mi lesz a gyerek projekttel?
182. 06718ca650 (válaszként erre: 180. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 22:06

nálunk pl. hatásos ez, borsod megyében. :) nézz ki az ablakon. mit látsz? pusztulást, állandó betörést, füstölgő gyárkéményeket. így, itt akarod leélni az életed? világot szeretnék látni veled.

vagy, az egy dolog, hogy neked van rendes munkahelyed, de mire megyünk vele? ne várjuk meg, míg elhülyülök a tétlenségtől, az igazi feladatok hiányától, te meg a stressztől ami a f*sza munkahelyeden van.

mindig jött a könnyű nekem beszélni, nincs vesztenivalóm. hát szó szoros értelmében nincs, de neki van. ha nem akarja a szerelmét kényszerzubbonyban látni, akkor bizony lépni kell. s ha nem sikerül, hát az sz*pás, de miért ne sikerülne. ha nem is sikerül, ide tuti van neki hova visszajönni, az egyik legjobb ember. de ez meg nem fog megtörténni, nem vagyok hajlandó ezen jártatni az agyam. és sem hitel, se gyerek, se saját lakás. mégis mit vesztünk? de ha nem indulunk el, elszalad az élet mellettünk.

plusz példák ismerősöktől, akiknek már sikerült, történetek arról, mennyire más mentalitású emberek élnek máshol, nem ilyen egymást örökké csesztető, szűk látókörű emberek. a sok sok pozitív példa is nagyon hatásos.

hogy van ahol nem luxus a hobbidra költeni, milyen jó gitárra/motorra/bármire össze lehet spórolni.

vagy, nincs olyan hideg télen, és kölönben is imádom a sziklás tengerpartot, és a zöld füvet. :)

aztán eljutottunk oda, hogy meg kellene próbálni a másik felében az országnak. aztán meg odébb.

háét valami ilyesmikkel, de gondolom nálatok más a helyzet. :)

s végre a szerencse is mellénk állt, mert eddig nem tudott angolul, csak értett, de sokat, és alapmondatokat. most sikerült egy tanfolyamra bejutnia, ez már jel. :)

181. 0e83a78045 (válaszként erre: 176. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 21:42
aktuális nálam is a helyzet:)))barátnőmet csábítom,de ő nem vágyik a sokra,inkább csak nyugodt életre.elfogadja hogy kint vagyok,megért de egyenlőre nem akar jönni.én elfogadom ő elfogadja vita nincs:)
180. Mazsinka (válaszként erre: 179. - 06718ca650)
2013. febr. 19. 21:33
Te hogy puhítgattad a párod? Adj tippeket! :D
179. 06718ca650 (válaszként erre: 178. - 06718ca650)
2013. febr. 19. 21:22
na, eltértem a lényegtől. bocs. szóval szerintem a szép szó többet használ mint az erőltetés.
178. 06718ca650 (válaszként erre: 176. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 21:20
elmondom, hogy hogyan tettem én. szépen türelmesen addig mondogattam az én drágámnak, amíg be nem látta, hogy ez nem élet amit mi élünk. neki is biztosnak mondható a munkahelye, persze sajnálja is feladni. de nekem... nálunk fordított a helyzet, én nem tudok fejlődni, én vagyok a mérnök. így én egy idő után azt is megpróbálom kint, ahogy ő is a saját szakmáját. ezért hajlandóak vagyunk pár évig kulizni.
177. 06718ca650 (válaszként erre: 175. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 21:13
és ez min változtat?
176. Mazsinka (válaszként erre: 174. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 21:12
Ez klassz, de mit csináljon az ember, ha a párja nem hajlandó vele tartani, mert neki megvan a biztos helye, és nem vágyik nagy babérokra törni? Pedig neki kéne vágyni, az ő kezében az adu ász, a jó diploma. Én egymagam nem is mernék belevágni. Fiatal nő idegenben egy szál magában? Ennyire bevállalós nem vagyok, viszont ha megpuhítom a férjem, és belebukunk, egy életen át bánni fogja, hogy belerángattam. Ő mérnök, és az is szeretne maradni, ebben szeretne fejlődni, tehát neki nem mindegy, mit csinál, és én ezt is megértem egy szintig.
2013. febr. 19. 21:02
a véleményemhez egy fontos dolog hozzátartozik.az apróbetűs rész.Én nem menekültem el otthonról,ha nyügöm van,anyuci apuci 5 perc mulva küldi a pénzt,otthon vár a család,nem a szegény régióbol való,maradjunk ennyiben.
174. 0e83a78045 (válaszként erre: 169. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 20:55

erre az élet választ ad.nah én mit tennék a helyedben.azon túl hogy még ma nekikezdenek legalább az angol tanulásnak legalabb az jó legyen a munkádhoz,nem a kórházban kell tudni beszélni hanem ott ahol dolgozol.


2.mint irtam max takarítói állás.nem rossz az,hisz ausztriában ugye törvény van,ami iszonyat jó és minden ország elcseszte ezt,ausztria nem,hogy felvehetnek,dolgozhatsz de csak osztrák béren.olá.ezt a törvényt megtapsoltam.és csodálkozunk hogy itt tartanak,nem kéne.


tehattakarito kb 1300euro persze óra függő.


akkor igy keress valahogy:

Suche nach Reinigung Job bei austria

vagy suche job bei austria hotel mit tom en.

az elsö a takarítoi állás.


de kereshetsz másképp is.szerintem ne bécsben keress hanem beljebb.találj 10-20 helyet nagyjából egy helyen.mondjuk 50km es körzetben.szerkeszd meg az utvonalat,ulj be az autóba és indulj neki.zsebben legyen kb 300.000ft.egy laptop ,netezni igy tudsz pl BP kutakon,igaz csak 1 órát,ingyen.és igy személyesen tudsz az állásra jelentkezni és elmondani hogy angolul beszélsz.minden szállodában fognak szerintem beszélni angolul,többnyire legalábbis a nagyokban.

2013. febr. 19. 20:54
persze azlrt könnyen beszélek még, biztiosan honvágyam lesz, de ha az álmaink bejönnek, túl fogom élni. :)
172. 06718ca650 (válaszként erre: 170. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 20:49
igen. micsoda luxus dolgok ezek ám a XXI. században. ennyi kellene sokunknak, nem a mérhetetlen luxus. és ha a nyugis életet máshol tudjuk megteremteni, t*jok a szülőföldre, csúny vagy nem, ez van. kinőttem már azt amikor ragaszkodtam hozzá, mert láttam, hogy sehová nem vezet. egy életünk van. arra meg még úgyis tojok, ha örökké egy magyar leszek kint, mert nahát, tényleg az leszek. :)
2013. febr. 19. 20:47
170. Mazsinka (válaszként erre: 168. - 06718ca650)
2013. febr. 19. 20:19
Megértelek. Ahogy a sikertörténeteket olvasom, kikristályodosik előttem, hogy a mai fiatalság, ha marad, soha nem fogja megtapasztalni, milyen érzés úgy dolgozni, hogy perspektívája van a jövőre nézve. Hogy milyen érzés házra gyűjteni, hogy olyan bútorokkal berendezni, ami tetszik, ami vágyott, olyan kocsit venni, amit szeretne, nyaralni évente, síelni gond nélkül, étterembe járni, ruhákat venni anélkül, hogy folyton az árát lesnék. Mi ehhez késpest még jól élünk, de közel sem úgy, ahogy élhetnénk külföldön, és itt a pénz csak egy momentum a sok közül.
169. Mazsinka (válaszként erre: 166. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 20:15
Jó-jó nyelvismeret, de mi van, ha c.r a németem, de az angolommal lehetne valamit kezdeni, én mégis Ausztriába mennék, és ott ökögnék-makognék angolul? Ha azt nézzük, az angol világnyelv. Tudom, írtad, cégnél azért kell a német, de mi van ha angol van, és slussz?
168. 06718ca650 (válaszként erre: 157. - Annie1130)
2013. febr. 19. 19:57
számomra nem elképzelhetetlen. :) és még csak nem is a sok lóvé motivál elsősorban, hanem a nyelvismeret, a más légkör, mentalitás. mi úgy érezzük nem vagyunk valók a "balkánra". :)
167. 06718ca650 (válaszként erre: 150. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 19:54
a világ már nem olyan nagy, mint régen. minket is elfog a gyomorgörcs ha a családra gondolunk, de ha erre a putricselli helyre, akkor nem. az ország szép lenne, soha nem akartuk elhagyni, ezért nem mentünk eddig, de élhetetlen a magunkfajtáknak, bárki bármit is mond.
166. 0e83a78045 (válaszként erre: 163. - Bucóka20)
2013. febr. 19. 19:47

jó hogy megéltem ezt,így osztom a tapasztalatot.

Soha többé nem mennék ki úgy dolgozni hogy nem beszélek vagy németül vagy angolul.


Én spanyolban voltam így,bár nekem legalább volt ott egy csaj,aki irányította a magyarokat,azaz ő rendezte be a céghez a magyarokat,mert gondolta legalább 10 ember életét szebbé teszi.Hálás is vagyok érte.De,az a rettegés hogy soha nem tudtam mi van körülöttem,az hogy csak a csajtól függtem,ha épp ő elmegy a cégtől az én munkám is véget ér,nah ez kimerítő volt.


Én aztmondom nyelv nélkül esélytelen ma.vannak sikersztorik,bár nehéz elhinni hogy egy szakmunkás,tud dolgozni nyelvtudás nélkül,neki ha nem tolmácsolnak,mégis honnan tudja milyen anyagot használjon avagy mit kel egyáltalán csinálnia??lehetetlen.ott volt valami amit neked nem tettek hozzá.sajnos sokszor csak azt mondják,kimentem király lettem,ugyan beszélni?haha minek az.nah persze....


nyelvtudás nélkül te itt max takarítasz,mosogatsz.nah azt talán.de szakmunkát soha nem találsz hacsak nincs aki fordítson.

165. vikucka (válaszként erre: 162. - Annie1130)
2013. febr. 19. 19:00
A férjem észt, Magyarországon ismerkedtünk meg és most idejöttünk haza. nagyon szép ország, szeretek itt élni. Nem nyugati - jóléti állam, mint Anglia és Németország, de itt is lehet boldogulni. Jobban, mint otthon.
2013. febr. 19. 18:51
Ha Németországba mentek, nem németül kellene tudni? Más: miért nem Ausztria, ha már német nyelvterület, akkor az közelebb van? Na, ehhez semmi közöm, csak informatíve kérdezem, Bucóka...
2013. febr. 19. 18:34

Sziasztok!


Mi is tervezzük párommal,hogy kimegyünk külföldre,de sajnos a nyelvismerettel problémáink vannak.Párom minimálisan tud angolul,én semmit.Párom "festő"(nincs papírja),nyomdász,én kozmetikus vagyok,ruházati eladói,boltvezetői szakmával.

Mi Németország környékére szeretnénk menni.Párom fizetése most kb 90ezer az enyém(gyárba vagyok) kb 70 ezer lesz,most kezdtem el melózni.


Tudnátok nekünk esetleg közvetítő céget ajánlani(aki németbe közvetít)??

Gyári munka is jó lenne,bármilyen amihez nem kell nyelv.


Sokan mondják h ilyennel vigyázni kell,mert átverhetnek..ezt tudom,de pl ex barátom nyelv nélkül ment ki németbe hegesztőnek és igen szépen megszedte magát....

162. Annie1130 (válaszként erre: 161. - Vikucka)
2013. febr. 19. 18:06
Öröm olvasni a soraidat!Elárulod, hogy miért pont Èsztország?Kìvàncsi lennék rá!
161. vikucka (válaszként erre: 160. - Annie1130)
2013. febr. 19. 17:58
Köszönöm. Igaz most csak alkalmi munkákat tudok vállalni, mert várandós vagyok, de hiszem, hogy ha a bébi bölcsibe megy (másfél éves koráig jár a gyes), akkor sikerül majd valami munkát találni. Itt is szeretik az ambiciózus embereket.
160. Annie1130 (válaszként erre: 159. - Vikucka)
2013. febr. 19. 16:49
Hù, Èsztorszàg?Sajnos nem ismerem annyira a kultùràjukat, de biztosan nagyon érdekes lehet!Szìvből örülök ìgy, ismeretlenül is, hogy megtaláltad a szàmìtásodat!Minden jòt kìvánok!
159. vikucka (válaszként erre: 157. - Annie1130)
2013. febr. 19. 16:17

Én nagyon szeretek itt élni, mármint Észtországban. Abszolút új dolgokat ismerek és tanulok meg. A legnagyobb kihivás az észt nyelv megtanulása. Bonyolult, nehéz. Mondjuk itt nem olyanok a viszonyok, mint pl. angliában, vagy Németországban. itt nem lehet 3 év alatt egy ház árát megkeresni. Viszont sokkal nyugodtabb.

Nem érzem, hogy most nekem haza kellene mennem Magyarországra.

158. Annie1130 (válaszként erre: 157. - Annie1130)
2013. febr. 19. 15:23
Olyan élményekkel lettem gazdagabb, talán bölcsebb is,amelyeket nem lehet pénzzel megfizetni. Soha nem gondolkodtam ùgy,hogy na jò, most itt vagyok 1-2 évig,mert ennyit és ennyit kell gyűjtenem, aztán meg hùzok "haza".Két lovat nem lehet egy hátsòval megülni.Vagy átadja magát az ember a sajàt (!) döntésének, vagy sosem találja meg a helyét a világban. Hozzàteszem,ez utòbbinàl nem feltétlenül a földrajzi értelemben vett helyre gondolok...
157. Annie1130 (válaszként erre: 142. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 15:14
Mièrt olyan elképzelhetetlen, hogy valaki nem a szülőhazájàban akar élni?Ezt nem értem.Én ùgy vagyok vele,hogy elég nagy a Föld ahhoz, hogy bekorlátozzam magam x tìzezer négyzetkilòméterre, és a családom, illetve a sajàt boldogságomért,boldogulásért a világ végére is elmegyek, és el is mentem. Mondjuk az kétségtelen, hogy mindenkinek más a motivàciòja, ha külföldről van szò, csak nem értem,miért elképzelhetetlen, hogy valaki nem csak pénzt gyűjteni megy külföldre.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook