Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? fórum

Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
6. 5c98b496b3 (válaszként erre: 4. - Mazsinka)
2013. febr. 18. 19:35
igen , mindenkeppen jottunk volna
5. vikucka (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. febr. 18. 19:35

A férjem 3 éve ismertem meg, aki észt. Kb. ekkor döntöttem el, hogy vele fogok költözni. 2012. augusztusában költöztünk ki. Munkát nem találtam, illetve találtam, de elég szar volt. Nem dolgozom, jelenleg babát várok. Az első két hónap volt nehéz.

Mivel Észtországban élek, az első és legfontosabb dolog a nyelv megtanulása. Anélkül semmire sem lehet itt menni. Nem bántam meg abszolút, hogy elköltöztem. A tél hosszú az igaz, néha honvágyam van, de már nem költöznék vissza. Most még nem mondhatom, hogy sikertörténet, bár valamiért mégis csak az.

Mert megfogant a gyermekünk, fél év alatt megtanultam alapfokon észtül, és tudom, mire lejár a GYES munkát is fogok találni.

a kultúrával még mindig ismerkedem. Elég érdekes :)

Ha van még valami, amit tudni akarsz, kérdezz.

4. Mazsinka (válaszként erre: 2. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 19:24

Ezek szerint viszonylag rövid idő alatt fel lehet építeni egy minimális életszínvonalat...


Akkor is mentetek volna, ha nincs kihez?

2013. febr. 18. 19:12

Mi sokat agyaltunk ezen a kerdesen. Aztan mikor megszuletett a dontes, a teszt 2 csikos lett.

Gyerekkel nehezebb menni - sztem.

Meg mindkettonknek jo allasa van, csak neha elkap a tehetetlenseg es rossz latni, mi megy az orszagban:-(

ha nem lenne allasunk, nem gondolkoznek.

2. 5c98b496b3 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. febr. 18. 19:06

2 eve koltoztunk Angliaba, egy akkor ket eves gyerekkel, miutan el kellett dontenunk, hogy rezsit fizessunk, vagy egyunk.

Volt kihez jonni, igy nem idegenkent kerultunk ki, de az eletunket mi epitettuk fel. Sikernek elem meg, a masodik lanyunk 2 honapos, itt szuletett. A ferjemnek stabil munkaja van egy etteremben, mint chef, nem kell gondolkoznunk azon, hogy mit vegyunk meg, hogy eppen ruhara koltunk, vagy mire.


Semmi penzert nem koltoznek haza. Most epp a hazvasarlason gondolkozunk, mert itt az is konnyebb.

2013. febr. 18. 18:45

Sokat hallani manapság, hogy Magyarországon nem élet az élet, nem lehet munkát találni, megélni, baj van a mentalitással, kultúrával esetleg.


Van-e köztetek olyan, aki ezt megelégelte, és úgy döntött, új életet kezd külföldön akár anyagi, akár más okból kifolyólag? Mikor telt be a pohár, mikor született meg az elhatározás? Cselekvés és elhatározás közt mennyi idő telt el? Hogyan sikerült dobbantani? Hol sikerült elhelyezkedni? Hogy sikerült a kultúrát magadba szívni? Mióta élsz külföldön? Az életutadról elmondhatod, hogy sikertörténet? Ha mindenzt megpróbáltad, és nem sikerült, beszámolsz a kudarcaidról?


Várom a sikertörténeteket és balsikertöténeteket, ha van kedved, írd meg a tiédet! Csak mert érdekel...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook