Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? fórum

Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
36. 5c98b496b3 (válaszként erre: 34. - 0e83a78045)
2013. febr. 18. 20:47
Laci, Ketteringben 2 egesz csirket veszek a hentesnel 5 fontert :D raadasul, a ferjem padlot fogott amikor meglatta, mert hazi volt. Nem a bolti sz.r, o pedig a szakmaja reven ert hozza.
35. b8103f009a (válaszként erre: 31. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 20:45
Ha nem veszed tolakodásnak, mi olyan fejvadászt keresünk, aki elekronikai, vagy autóipari cégekhez keres embereket. Férjem mérnök, tanár. Itthon felső vezetésben dolgozott, pr igazgató volt. De halott szinte minden. Első nekifutásra jó neki egy szállodába, de szeretne a saját területén elhelyezkedni majd. Tisztába van vele, h ott nem kezdheti vezetőként, jó lenne neki egy sima beosztott mérnöki pozíció is. Van párral már kapcsolatba, most is tárgyalt eggyel, de az lenne jó, ha minél többfelé tudnának nézelődni neki. Nem ragaszodik Londonhoz, bárhol megfelel máshol is.
34. 0e83a78045 (válaszként erre: 24. - Anumnaki)
2013. febr. 18. 20:44

én kamionosként heti 45-50 órával itt a 2000fontot keresném.minden este mehetnék szobába vagy ha olyan helyen lennék esetleg barátokkal házba.agyaltam ezen.csakhogy,kinek hogy.én magam részéről egyik országban sem élnék,csak és kizárólag Magyarban,Az az én hazám.És nem mondok le róla soha.Ebből kifolyólag viszont a cél hogy minnél több pénz legyen a számlám.Anglia ahogy mondod egy nyugis hely,bár szerintem olyan hogy angol már nincs:)csak külföldi.Nagyon drága hely.én mivel egészségesen élek,nem eszek pl disznót,csak csirkét,hát az itt kb 4-5font/400g.németben 4euró/kgnem mind1.a zöldség gyümölcs is drága.a lakhatás közlekedés megint.anglia akkor jó,ha idejössz élni.nyugis,van meló,takaritó is keres 6.40et /óra,elvan.Autó olcsó,nyelv könnyü,talán londonban még meló is van így hogy job?ami nekem nem tetszik,nem minimál bér van hanem minimál oradij.ami azt jelenti hogy lehet egy honapban lesz 10 órád és szia.senki nem garantálja hogy lesz munka.

Egyszer talán kiróbálom a helyet,angolul egyébként is beszélek,de ennyi bevándorlót,én gyűlölöm őket,a legdúrvább hogy lelakják ezt a helyet.Gynítom látod mit írnak minden autópályán?tedd a szemetet szemetesbe,ne dobd el ,állj meg és szedd 5-10 percig stb...mivel az angol meg is áll és szedi.lassan románia tisztább mint anglia.idézőjelben.

33. Mazsinka (válaszként erre: 16. - Timmy0520)
2013. febr. 18. 20:44

Tudom, olvasom a naplódat! :)

Nekem is jobban bejön az angol nyelvterület, de a német közelebb van, bár ne utálnám annyira!

32. b8103f009a (válaszként erre: 30. - Monika86)
2013. febr. 18. 20:41

Köszönöm neked is.

Végre tudott írni, hívni még mindig nem tud, nekem meg azt mondja, h előfizető ezen a számon.....Bleee!

2013. febr. 18. 20:36
Ha valaki errefele jonne, annak szivesen segitek. Elmeletben, tehat szivesen elmondok mindent, lakaskeresesben sokszor nem art egy itteni segitsege. Ebben gyakorlatban is tudok segiteni, meg par honapig Maternityn vagyok.
30. monika86 (válaszként erre: 22. - B8103f009a)
2013. febr. 18. 20:36

Szia!


Nekünk giffgaff kártyánk van és az is ingyenes egymás közt és neten ingyen rendelhető.Én csak ajánlani tudom.

29. b8103f009a (válaszként erre: 26. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 20:35
Neked is nagyon köszönöm. Mindenképp váltania kell, mert nagyon rosszat fogott ki. Ráadásul 20 fontért 500 perc lebeszélhetősége van velem, hálózaton belül az is ingyenes.
2013. febr. 18. 20:33
szerintem aki életrevaló, annak sikerül kint is (itthon ebben nem vagyok biztos). mi is tervezzük, s nemsokára a tettek mezejére lépünk. nyelv nélkül viszont nem lehet, szerintem legalábbis nem érdemes. és hogy miért? mert jónak mondott szakmáinkkal kitörölhetjük itthon. persze eleinte kint is, de mi van, ha nem? próba cseresznye. :) és mert unalmas, hogy a munkahelyeinken a stresszkeltés etalon, az egyre több feladat nálam szó szerint éhbérért. és még miért? mert torkig vagyok a pusztulásaal, a rablással, a nyomorral ami errefelé terjed. mert jobb életre valók vagyunk annál, hogy itt verjenek agyon mindket majd 60 évesen 5ezer forintért. mert nem akarom elkótyavetyélni az eszünket. mert világot szeretnénk látni. s hogy miért angol nyelvterületre vágyunk? egyszerűen mert úútálom a németet, noha egész gyermekkoromban azt tanultam, és valószínű fel is tudnám eleveníteni. abban biztos vagyok, hogy a családtagjaink hiányozni fognak, de egy életünk van, abból is annyit elfecséreltünk már itt, a semmiért. no, majd ha ott tartunk, élménybeszámolok a sikertörténetről. :)
27. 5c98b496b3 (válaszként erre: 23. - 0e83a78045)
2013. febr. 18. 20:33
a 3 net itt pl szar volt, es sokszor a halozat is :S nem mellekesen szinte semmi segitseget nem adtak, amikor az 500 fontert naluk vett Nokia E7 behalt. Kicsereltek 6-szor, javittattak 6szor. Ez segitseg volt, viszont nem voltak hajlandok mas telefonra cserelni, nem adtak a javitasok idejere cseretelefont, es meg sorolhatnam. A vegen Ombudsmanhoz fordultunk, most per alatt vannak.
26. 5c98b496b3 (válaszként erre: 22. - B8103f009a)
2013. febr. 18. 20:31
Mi Virginnel vagyunk elofizetesen. 17 font a havidij, halozaton belul korlatlan hivas, sms, nekem az emeltdijasok is azok. Emellett barmilyen halozatba 2500 perc, korlatlan sms es korlatlan mobilnet.
25. b8103f009a (válaszként erre: 23. - 0e83a78045)
2013. febr. 18. 20:28
Köszi szépen, továbbítom, amint tudom.
24. Anumnaki (válaszként erre: 19. - 0e83a78045)
2013. febr. 18. 20:26
Látod éppen erre írtam,hogy mindenki máshogy éli meg a dolgot,más körülmények-emberek közé kerül..nekem elég a heti 45 óra ha szépen meg tudok élni belőle,eleget robotoltam itthon 12-14 órát a semmiért..Nekem tetszik a nyugodt angol mentalitás,ha csinálod a dolgod az égvilágon senki nem szól hozzád..jobb mint az itthoni kihajtod a lelked,miért nem vagy még kész,kevés,még többet,állandó stressz alatt tartó munkakörnyezet,mert sajnos itthon a legtöbb helyen ez megy,szar vagy ha jót ha rosszat csinálsz,a fizetésről meg ne is beszéljünk..
23. 0e83a78045 (válaszként erre: 22. - B8103f009a)
2013. febr. 18. 20:25
nekem van LYCA mobile soha nem volt vele gond,én is ingyen beszéle hálózaton belűl,netem network 3 ez is működi mindenhol.én sokat jövök angliába ezért van angol telefonom netem.
22. b8103f009a (válaszként erre: 17. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 20:23
Tudnál ajánlani egy megbízható telefon szolgáltatót? Ahol a férjem van, nagyon bizonytalan. Múltkor karbantartottak majd egy napig, sokszor nem érjük el egymást. Most megint nem tud hívni, én sem Őt, net sem működik. Az ismerőseink akik kint vannak, szintén annál vannak, mert ingyen beszélnek így egymással. Most Ők is elérhetetlenek telefonon is, neten is.
21. 5c98b496b3 (válaszként erre: 19. - 0e83a78045)
2013. febr. 18. 20:18

Az angliai szarnak mindenkire dolgot cafolom. A 2 ev alatt csak elozekeny, udvarias emberekkel talalkoztunk az angolok reszerol. Bar ez "kis"varos, 70 ezres, videk, de nekunk mindenben csak pozitiv volt.


Csak egy pelda : az autopalyan leallt az elso kocsink, meghalt alattunk, annyi lehetosegunk volt, h egy szervizutra bealltunk. A telefonunk lemerult, ultunk a kocsiban, h na akkor most mi van. Egy munkas jott oda, segitett telefonalni, intezett automentot, 2 ora mulva otthon voltunk.

2013. febr. 18. 20:13
Én 10évig éltem kinn Kanadában.Ott lehetetlen éhenhalni,de nincs mit ismerkedni a kultúrával,mert nincs,csak mindenki a sajátját tarthatja fenn.Torontoban van Magyarház,tehát mi oda jártunk.Az életszínvonal magas,2gyerekem ott született,de nekem nem minden a pénz.Mivel a gyerekeim kettős állampolgárok,ha nagykorúak lesznek,bármikor mehetnek,de mi is,viszont az oktatási színvonal annyira alacsony,h jobb,h itthon járnak iskolába.Mostanában tényleg egyre rosszabb itthon a helyzet,az emberek is megváltoztak,mivel nincs pénz,mindenki próbâl a felszínen maradni és csak kevésnek sikerül tisztességesen,a többiek lopnak,csalnak,hazudnak,mindenki ellenséges lett és bizalmatlan,persze joggal.
2013. febr. 18. 20:13

2008 májusától élek kint.Miért?Mert úgy gondoltam a kinti ember 100 szor hülyébb mint én,és én a szakmámban,(kamionsofőr)nagyképűség nélkül nagyon jónak érzem magam,emellett talpraesett vagyok,illetve xarok az életre az élet egy kaland,aki megtudja élni,aki tudja játszani az boldog.


Kimentem előbb spanyolba.Miért oda?Mert szerintem a spanyol ember egy nagyon rendes,bulizós,kúltúrában történelemben gazdag ember avagy nép.Érdekelt hogyan élnek,mit esznek stb...imádtam,itt elértem álmaim fizetését 1millió ft(azaz euró)/hó nettó.Sajnos a válság tetőzött ,a cég 2011-ben román lett így eljöttem.Elmentem Hollandiába,mert a hollandok szeretik a külföldit,illetve Hollandia olyan mint Svájc,mintha a legelőt is fésülnék.Gyönyörű.Itt 2 hónapot voltam igazából a fizetés volt kevés(500 ezer ft/hó)sok a lengyel,és lementek az árak,de azért örültem hogy lehettem itt is.Vágyom vissza,jó nép.Ezután 1,5éve eljöttem németbe,itt sok a munka,igaz nagyon megbecsülnek,végülis megvagyok fizetve is,de valami hiányzik.Az a plussz,a kihívás a kaland.lehet lepattanok írbe,ott még nem jártam.Angliát kifejezetten gyűlölöm,iszonyat sok a bevándorló,és szó szerint le kell hülyülni a néphez hogy elviseld,de a legfontosabb,a legnehezebb,hogy ott el kell fogadni azt hogy mindenki xarok mindenkire.vagy te és senki más.ha vérben fekszel az út közepén,max a mentőt hívják,mondván nem az én munkám igy nem az én gondom.U hányszor hallottam ezt a mondatot.De ha ezeket betartja aki idejön,annak meloja van,max takarít,bérel egy szobát,bár szerintem ez egy gusztustalan élet,mindegy ha kamionban lakok,a ház itt iszonyat draga,főleg a szemét díj.


Összefoglalva.Én nagyon jól élek idekint.Az életem a csúcson mióta kijöttem.Tény nincs gyerek se feleség.Minden álmom valóra vált.Én németországot avagy ausztriát ajánlom.Szerintem anglia az első pici gazdasági nyekkenésnél padlótfog,azaz nem egy magabiztos hely.Németország sokkal keményebb e téren,viszon dolgozni kell és nem heti 45órát mint angliában,de számíthatóbb az élet.Spanyolország-olaszország sajnos messzire kerülendő.

2013. febr. 18. 20:12

Véleményem szerint,mindenki máshogy éli meg ezt a dolgot..mindenki más körülmények közé kerül az épp új országban,értem itt ezt az alatt hogy van-e ismerőse kint,tud-e segíteni dolgokban,milyen szinten beszéli a nyelvet,és mennyire elszánt..

Magam részéről én Angliába költöztem tavaly,kb egy gyenge társalgási szinten beszéltem az angolt,tehát meg tudtam magam értetni,azóta sokkal jobban megy,volt segítségem,nem barát csak egy ismerős,kerített nekem szállást mire kiérkeztem,és a szükséges papírok beszerzésében,NI number,bankszámla...melót magamnak kerestem,sikerült eladnom magam a szakmámban(hegesztő),amivel több mint a kétszeresét keresem mint sok magyar aki pl takarítóként.konyhai kisegítőként stb dolgozik,ezt nem hencegésből írom csak hogy tudjatok viszonyítani hogy ott is különbség van segédmunka és szakmunka között,bár néha nem túl nagy a differencia az órabérekben,de akinek lehetősége van,helyezkedjen el a szakmájában.tehát nekem így az eleje sem volt nehéz mivel 2000-2200 fontból vígan elvoltam...Tudnék sok mindent írni,megélhetési árakról,Anglia szépségéről stb..de ez már eléggé lerágott csont véleményem szerint..

Én ezt a költözés dolgot 34 évesen határoztam el,bánom hogy nem hamarabb,kedvesek az angol emberek,legalábbis akikkel eddig találkoztam,,most hazajöttem és végre jön ki velem a barátnőm is,mivel megteremtettem az alapokat,vele már sokkal könnyebb lesz elviselni a honvágyat..

2013. febr. 18. 20:10
Kivanom, h sikeruljon nektek is :)))
2013. febr. 18. 20:06

Szinten Anglia :)

Az en dontesemnek is a munkanelkuliseg volt az oka.

2 ev munkanelkuliseg es tovabbi kilatastalansag.

Az en szivem angol nyelvteruletre huzott, bar meg nem beszelem jol a nyelvet, de rajta vagyok az ugyon.

Az elhatarozas es a cselekves kozott kb. 5 honap telt el, bar rajtam kivulallo okokbol, en akar azonnal is utnak indultam volna.

Az ugynoksegesdirol sok rosszat hallani, rizikos...en ismeretseg reven jutottam ki.

Volt hova koltoznom, de munkat magamnak kellett keresnem. Ezt itteni ugynokseg altal, de sikerult masfel honapon belul elhelyezkedni.

Egy gyarban, tehat nem egy alom munka, de maris joval tobb, hiszen otthon meg egy gyarba sem vettek fol, pedig nem vagyok alulkepzett.

Itt sincs kolbaszbol a kerites, meg kell dolgozni a penzert (minimalberert dolgozom, de itt ez is sokra eleg ). Nincs akkora letbizonytalansag.

Bo fel eve elek kint es egy percig sem bantam meg ,hogy jottem, hatarozottan sikeres dontesnek itelem.

Termeszetesen a csalad, a baratok nagyon hianyoznak, de 2 het mulva hazalatogatok :)

2013. febr. 18. 20:05
Amugy pedig, kiveve, hogy igy a szallas megoldodott, mindent mi inteztunk magunknak, nem kertunk senkitol segitseget. Amikor NIra stb mentunk, es meg nem volt meg a kocsi, Detti keresztapjanak is fizettunk a benzinert, de elmentem volna en vonattal vagy busszal is :)
2013. febr. 18. 20:04
Munkavallalasnak, mindennek utanajartunk, tudtuk, hogy mindenhol vannak Agencyk, tudtuk, h mukodik az ovi stb.
13. 5c98b496b3 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 20:02
Ebben az esetben joval nehezebb lett volna hazat berelni, de mivel mi mar elobb eldontottuk, en otthonrol mar probaltam szallast intezni. Talaltam akkor egy maganembert, aki adott volna ki szobat, mivel fel tudtuk mutatni a lakas eladasanak arabol a toket.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 19:50

Ha nem lett volna ismerős, akkor is kimentetek volna?

Ez esetben, hogy csináltátok volna?

11. 5c98b496b3 (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. febr. 18. 19:49
Elsosorban a nyelv volt a donto, mert mindketten folyekonyan beszeljuk. Masodsorban, en imadom Angliat, es Skociat is :)
10. 5c98b496b3 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 19:48

minthogy az utolso ket elo szulonk egy honap alatt ment el, es tulkepp anyagilag ez vert minket szet, igy nem maradt otthoni elet.


A tagabb csaladommal rendszeres a kapcsolat.

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 19:44
És mi lett az itthoni életeddel?
8. Mazsinka (válaszként erre: 6. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 19:43
Miért pont Anglia? Nyelv miatt, vagy azért, mert mégiscsak ott vannak a rokonok, ismerősök?
7. Mazsinka (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2013. febr. 18. 19:42
Hol, hogy ismerkedtetek meg a férjeddel? Észtországról nem sokat tudok...a kultúráról sem. Milyen volt az első munkád konkrétan?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook