Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? fórum

Új élet kezdése külföldön: sikertörténet vagy teljes kudarc? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. febr. 19. 14:16

illetve engem kb 2 vagy 3 hete megdolgoztatott hasonlóan,akkor szoltam neki,ez nem pálya,ó csak egy nap,ok,ledolgoztam és beadtam a felmondásom.azóta meg alig melózok(ha megyek ha nem ugyanannyi a bérem).a felmondást egyenlőre nem fogadta el,mondvan beszéljük meg.részemről meg nincs mit beszélni.


mondom,aki idekint avagy otthon is csicska az is marad mindenhol a világban.ne alázkodj meg senki előtt.

2013. febr. 19. 14:11
egy ujabb tapasztalat.itt ahol én vagyok németnél,vannak erdélyi románok.a góré párszor bekóstolt hogy menjek túl majd ő fizeti,mármint a büntetést,nem a túlórát,az ingyen.én nemet mondtam.a román berezelt,mivan ha kirugják.hat elcseszte.őt már keményen kihasznája a góré.most jött hozzám,es panaszolta hogy 2 órája lejárt minden ideje,15órája dolgozik,de még mennie kell 5órát.mert ő félt szólni hogy nem csinálja meg.itt aki becsicskul annak annyi.megeszik.igenis szólni kell ha nem tetszik,szolni kell ha kevés a fizetés és másnak töbet ad.harcolni kell.aki gyenge az itt is gyenge marad,és csoró
154. Mazsinka (válaszként erre: 153. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 14:06
Elolvastam a naplódban leírtakat, szomorú, de a vége jó, és most boldog lehetsz méltán, hisz a kis családoddal szépen, jól éltek. Gratulálok a kitartásodhoz!
153. 5c98b496b3 (válaszként erre: 152. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 13:40

nyarrol van a naplomban :D 30 fok, azt hittem megpusztulok.


Tavaly nagyon sok volt. Bar az otthonihoz kepest turo :D De olyan kovaszos ubikat gyartottam :D

2013. febr. 19. 13:38

ha már anglia:))mindig eszembe jut valami.mint említettem én is itt vagyok heti 4 esetleg 5 napot.


nincs igazán tél bár igazán olyan nagy nyár sem.ezen a télen talán 2szer vagy 3szor esett a hó,bár akkor ne akarjon itt lenni senki:)))az S mercik hogyan fordulnak keresztbe,halál:)))nincs téli gumi,nem takarítják az utakat járdát semmit,max az autópályát.hisz itt eddig nem volt tél:)mind1.szoval az időjárás kellemes 15fok szerintem átlagban.ma is ennyi.vannak esős időszakok is.időjárása nekem tetszik.


a télröl van videóm,a 30milliós merci megy előttem por hóban 10-el:)))állatok.

151. 5c98b496b3 (válaszként erre: 146. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 13:38
van olyan ismerosom , aki heti szinten cserel kocsit, mert hu de vagany. Na az ilyet en se ertem meg :S
2013. febr. 19. 13:37
Az angol nyelvterület engem jobban vonz, de Ausztria közelebb van, és akinek családja van, az húz is hozzájuk jó esetben. Mi is ilyenek vagyunk. Félek, ha messzebb terveznénk menni, akkor alig jönnénk haza. A német nyelvet viszont utálom, és félő, ott nem boldogulnék még annyira sem, mint másutt.
149. 5c98b496b3 (válaszként erre: 148. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 13:37
szerencsere most mar ott tartunk h havi 800 megy bele a megtakaritasba. De ezert tenyleg kellett harcolni. Nekem meg emellett mukodik a cegem, pozitiv merlegben. Most a baba mellett nem aktivkodom, de mivel nem vettem ki belole fizetest, igy ebben is benne van a toke ...
148. 5c98b496b3 (válaszként erre: 146. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 13:35
En erre a 8ra is buszke vagyok :D
147. 5c98b496b3 (válaszként erre: 145. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 13:34
van heti, ketheti es havi, de valoban a heti az altalanos. Agencyk heti fizetessel fizetnek. Havi inkabb a full time meloknal van
146. 0e83a78045 (válaszként erre: 144. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 13:34
jo te gyerekkel vagy,úgy nem gyűlik ugy a zseton mint egyedül vagy barátnővel.de lényegtelen,van aki azért jön hogy itt éljen.és elveri mind.nekem csipi a szemem,de nem az én dolgom.
145. 0e83a78045 (válaszként erre: 143. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 13:32
Jah arról még nem esett szó,angliában heti fizetés van,tehát ha van meló hamar jön a fizetés.
144. 5c98b496b3 (válaszként erre: 142. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 13:31

Nyilt leszek : 2 ev alatt felretettunk 8ezret, most elkoltottem ( nem ebbol, hanem a visszamenoleg kifizetett creditekbol 3at ) komolyan, szarul erzem magam, pedig csak a lakasba es a gyerekeknek vettem a dolgokat :D


Nekunk is voltak nagyon kemeny honapjaink. Hasonlok az otthoniakhoz. Annyi volt a kulonbseg, h lehet, h nem ettunk hust minden nap, de osszesen 150 font volt az a tartozas, amit felhalmoztunk. Ez az a nyugalom, amit mar nem adnek fel. Mert sajna otthon , ha nem fizettem ki az aramot, biza volt, h kikapcsoltak.

143. 5c98b496b3 (válaszként erre: 141. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 13:27

Mi Kelet kozep Anglia ez egy 70ezres kisvaros.

Sokkal olcsobb...


Munkavallalas :

kell NI ( adoszam, TB szam ), kell bankszamla. Ha ugynoksegen at mesz mondjuk azonnal melozni, van lehetoseg NI nelkul is, tobb adot vonnak, viszont adoev vegen visszakapod.

Bankszamlat a baratainkkal ugy oldottuk meg ( oket, es ez nem dicsekves, szinte masnap elhelyeztuk ugynoksegen keresztul gyarakba ) , hogy megadtak a mi szamlaszamunkat addig, amig nem lett meg a sajatjuk) . Ez persze csak baratok kozt mukodik.


Szamlahoz viszont angol cim kell, tehat addig nem nyithatsz, amig nem elsz itt.


Neten 10 nap alatt jon meg kb a szerzodes, ki lehet kerni csekken is fizut, ezt be lehet valtani nemi koltseg levonasaval postan, banknal paypoint-oknal.

2013. febr. 19. 13:25

én azt mondanám nem a kicsik gondolkoznak így,persze aki nehezen összeszed fél milliót ugymond fél kockára tenni.de inkább a magyar ilyen.földhözragadt.és sok embernek elmagyaráztam már,ne itt akarjon élni.van akinek bőven jó hogy otthon keres havi 100at,csak kellene neki mondjuk 3 millio a bankban,hogy érezze hogy biztonságban van.ez egy 1 év alatt itt megvan.de akkor ne maradjon tovább,mert akkor egy mókuskerék,hogy nah még egy autó,még egy hawai nyaralás,még....és itt van 10 éve.illetve szerintem senki ne akarjon itt élni.én mint pl angol,biztosan nem örülnék neki.gyere dolgozz,keress pénzt és huzz a pic.ába innen.ez nem magyarország.csak ezt sokan elfelejtik és itt ragadnak.a legszomorubb hogy hallaom a beszédén hogy nem angol,kérdem honnan jöttél,és azt hazudja angol.jártam igy lengyell vagy románnal.ez már szégyen.


1 év nem nagy idő,illetve aki kijön legalább megéli ezt is.szerintem a siker szinte garantált,ha tényleg nem kap el a hév az első fizetésnél.ausztriában már sok a magyar,linzben multkor már magyarul fizettem a kúton,németben az auópályán minden 3.auto magyar.2éve egy sem volt.szoval ez egy uj keletű dolog.én örülök neki.viszont aki kijön,valahogy nagyon a száján ül,mintha elvenné itt töle valaki a munkát:))én szeretek nyiltan beszélni,nem ugy hogy sok vagy kevés stb...ennyi xy.másképp az egész totál félreérthető.

141. Mazsinka (válaszként erre: 140. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 13:21
Engem sem vonz a nagyváros. Te hol élsz Angliában? Mekkora lélekszámú település? Mennyivel olcsóbb? Jól tudom, hogy az angliai munkavállaláshoz sokkal több minden kell, mint pl. az osztrákhoz? Hogy mi, nem tudom, csak bonyolultabb. (?)
140. 5c98b496b3 (válaszként erre: 138. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 13:17

Rengeteg oldal van. Ami miatt pl Euwork : ugy jossz ki, h mar kezdhetsz is. Utana pedig, egy ( igaz meg nem meses elettel, de mondjuk hatterrel mar ) elkezdhetsz magad is korulnezni.


En szemely szerint Londont sosem valasztanam.Voltunk, megneztuk, imadtam 3 napot. De a videk nyugalmat nem adta meg, a nyuzsges a tomeg engem taszitott.


Balatoni gyerekkent kerultem Budapestre, azt is utaltam :S


Londonban magasabbak a fizetesek valamivel, de az arak is !

139. 5c98b496b3 (válaszként erre: 137. - Mazsinka)
2013. febr. 19. 13:14
Nem tevedsz es nem kisember gondolkozas ez. Az emberek jo resze, aki kijon mostansag, mar lassan ehenhalna otthon. Igy megprobalnak mindent penzze tenni, es elindulni. Ha eleg az akarat, akkor sikerul.
2013. febr. 19. 13:12
Mely oldalakon lehet külföldi álláshirdetés után nézni? Hogy megy ez? Feltöltöm az önéletrajzom, és valaki ráharap, vagy folyamatosan küldöm szét, vagy mindkettő? Ha elküldtem az önéletrajzom, e-mailben értesítenek, hogy várnak állásinterjúra? Mondjuk, az kemény menet lenne pl. Londonban, nem? Kinek van erre pénze? Vagy csak simán szólnak, hogy x időben lehet kezdeni, és már lépünk is?
137. Mazsinka (válaszként erre: 136. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 13:09
Erre reagálok, de az előbbi pozitív szavakat köszönöm meg! Nálunk ez csak elméleti szinten van még, de nagy valószínűség szerint ott is marad. Tipikus kisember gondolkodás: érjük be azzal, amink van, örüljünk, és fogjuk be a szánk, ha már egyáltalán munkánk van, ha pedig még reálisan, vagy jobban is fizet, mint az átlag, akkor már boldogan tegyük össze a kezünket mindezért. Az ilyen emberek, pl. mi, nehezebben is szakadnak el, nehezen mernek nagyot álmodni. Tévedek?
136. 5c98b496b3 (válaszként erre: 134. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 12:52

Az Euwork is es mi is ugy mukodtunk, hogy a cegtol kaptunk penzt, ha elhelyeztunk valakit.


Nekunk amiert fizettek, szigoru szerzodessel, az a lakaskereses volt, az NIra elvitel, az ugyintezesekre valo elvitel. Munkaert semmit, mert buntetik.


Igenis ki lehet kerulni a kozvetitoket, meg otthonrol is lehet melot intezni. Volt, akinek segitettunk lakast keresni, az idoert, telefonokert fizetett 25 fontot.

135. 0e83a78045 (válaszként erre: 133. - Annie1130)
2013. febr. 19. 12:29
megkönyneztem amit írtál.de sajnálom azt az országot.karácsony +20fok almeria:)az emberek milyen rendesek voltak.és mi lett velük.látni a csúcsról szinte napról napra hogyan lett vége:(barátom még ott él.mikor vette a házat 4000eurot keresett.ma a lakása értéke 1/4 el csökkent hitel fullon,fizetése 1500euro.és nincs munka.elmúlt.sajnos.és a szellemvárosok.látni az ujságban és ott lenni.valahol a spanyol hibája is.
134. 0e83a78045 (válaszként erre: 132. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 12:25

kérlek mond el nekem,hogyan zajlik ez.pl az euwork kap utánnam fejpénzt avagy az óradíjamból részesül hogy engem beszervezett?mit kap,avagy mit kap egy közvetítő?tudom hogy angliában szinte lehetetlen kikerülni a közvetítöket de még is kilehet csak olyan cég kell aki direktben felvesz.


aki ismerősöm kijött az euworkel,végülis ugy volt ahogy ígérték,csak a fizetéseket keveslem,ezért gyanakodom arra,hogy pl te min angol közvetítő bevállalod hogy találsz embert,ezért kapsz x összeget.jön az euwork es ö is levesz még a bérből.bár nekem tényleg hülyén jön ki,hisz aki beszél angolul,azt amit az euwork ajánl saját maga is megtalálná angliában.persze tudom aki életében nem járt külföldön ez is jó.igy igaz.


másik:még mai napig lehet olvasni mennyi embert megvezetnek,akár közvetítők akár ugy hogy fizess be x összeget stb...senki ne vegye magára,de megérdemlik.ennyire hülyék nem lehetnek az emberek.


én egyszer fizettem 150eurót,akkor kérdezte a spanyol,el tudom e intézni a papirjaimat,adó,jogsi,stb...nem.ok itt egy magyar ő elvisz mindenhova fordít stb de ennyiért.kell e?kell.


közvetítőnek munkáért fizetni nem szabad.ilyen nincs.az kamu.tudni kell azt is melyik munka mennyi az adott országban.sokszor becsapják az embereket hogy sokat ígérnek aztán kint a fizetésnél nézik hoppá...


aki kijön,soha ne adja fel otthon az életét.SOHA!!!ami biztos az a mi hazánk.tudom hogy xar,de az az egyetlen biztos támpont.láttam embert aki kijött es hajléktalan lett!vigyázz!!legalább a lakásod meglegyen.


aki kijön szerintem minimum az 500.000ft legyen zsebben,ez szerintem 2 honapra elegendő esetleg 3 + oda vissza ut.aki nem készül fel,az xarba kerül hamar.

133. Annie1130 (válaszként erre: 123. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 12:19
Èn 10 éve élek külföldön, ez idő alatt 3 különböző országban. Londonban diplomàztam, majd ugyanùgy mint más,elhelyezkedtem. A nyelvtudásom és a képesítésem muatt nem kellett "lejjebb adjam". Viszont belekerültem a mòkuskerékbe, mert Londonban relatìve sok pénz kell ahhoz, hogy az ember ne másik 8 emberrel lakjon együtt és ne kelljen azon gondolkozni, hogy melyik kaja a legolcsòbb.Nem luxusdolgokròl beszélek,hanem egy szerintem teljesen normális életvitelről,amelyben nem okoz problémát egy fodrász, vagy egy étterem.Ingatlanoztam, ez 5 évig ment, majd belefáradtam és elköltöztem a napsütéses Spanyolországba.Èletem legboldogabb éveit töltöttem ott.Vállalkozni kezdtünk a párommal, nem ismertük azt a szòt, hogy stressz, csak a pálmafàk, tenger, boldogság.Aztán jött a krìzis,amely sùlyos csapást mért az àgazatra,amelyben tevékenykedtünk.Még egy kicsit ellenálltunk,mert ugye nem szìvesen hagytuk volna hàtra ezt az életet, de gyorsan beláttuk,hogy ha céljainkat meg szeretnénk valòsìtani, lépnünk kell!Ìgy lett végül Németorszàg. Itt is és Spanyolországban is sokkal olcsòbb az élet,mint Magyarországon,legalább is ami a bolti bevásárlásokat illeti.P
132. 5c98b496b3 (válaszként erre: 131. - 0e83a78045)
2013. febr. 19. 11:57

Euworkot ismerem, oket amugy ajanlom.


Amikor megvolt a kozvetito cegunk, mi dolgoztunk egyutt.

2013. febr. 19. 11:56
munkát minap láttam magyarban az euwork hírdet angliába.akit érdekel még azt megnézheti.nekem kicsit fura hogy magyar közvetiton keresztül kijönni de...angliában rengeteg van,igy nem látom értelmét.de megnézni meglehet,bár az igéretét fizetésben sokalltam.kamionosnak 25-30ezret iger/év.nah persze:)))))))))))jo az havi 1600nak is:)de megnézni meglehet.láttam keresnek csomagolokat,raktárosokat stb..
130. 5c98b496b3 (válaszként erre: 128. - Skóciababy)
2013. febr. 19. 11:43
megtanithatnad a vedonoket a magyar rendszerre :D
2013. febr. 19. 11:40
Ami még fontos: így az itthoni dolgaink is rendben vannak, bár néha kidobott pénznek érezzük, ami hazajön a lakásra,hasonlókra. A kocsink most lesz eladva. A családot is tudjuk segíteni, így végre mindenki egyenesben van, végre nem örökké az aggódás megy. Az itthoniaknak is csak egy kis kezdő lökés kellett, bár nagyon nem akarták elfogadni az elején. De ők is ott segítettek régen, ahol tudtak, legalább megháláltuk.:-)
2013. febr. 19. 11:35

Sziasztok!


Tegnap kidőltem a sorból, látom kérdeztetek.

Igen, sajnos a lakás üresen áll. Új építésű társasházban van, alig négy éves. Közben nem sikerült eladni az építtetőnek legalább a felét, szépen bebuktatta és most a tulajdonosok szívnak a számlákkal, köztük mi is. Végrehajtás alatt van az épület. Ami a gáz, hogy központi kazánnal van a fűtés és a melegvíz. Mivel az épület félig üres, nekünk tulajoknak kell az összes költséget fedezni. Nagyon magas a közös költség, a fűtés és a melegvíz ára. Aki kiadta a lakást, még mindig megszívta az éves elszámolásnál, amikor százezreket bukott a lakóin, akik közben már lehet ott sem laknak... Nekünk ráadásul senki nincs a közelben, aki felügyelhetné. De amúgy sem megy bele senki, ha meghallja a rezsit.


Mindkettőnknek volt itthon munkája. Én is diplomás vagyok, védőnő. Párom irodai munkát végzett, én két nagyon szegény településre jártam ki elég messzire. A nagyobb fiam akkor ovis volt.

Amink volt, azt vagy hitelből vettük (lakás,kocsi), vagy mi kapartuk össze. Szülők vidéken élnek, maguk is alig boldogulnak. Szóval mi keltünk fél hatkor, gyereket 7-re oviba vittük, rohantunk dolgozni. Este 5-kor gyerkőcöt összeszedtük, 6-ra hazaértünk, főztem, mostam stb. 11-re keveredtünk ágyba, párom otthon i dolgozott. Reggel jött ez újra. Pénzünk hónap végére általában nem nagyon maradt. Másik gyerekre gondolni sem mertünk.

Ezt gondoltuk nagyon át...Így nem tudom hogyan lehet még 30 évet leélni. Sajnos van aki kénytelen, de ez borzasztó.A fiamra soha nem jutott elég idő a nagy rohanásban. Férjem pályázgatott, de csak Skóciába, a városunkba. Két év után jött ez az ajánlat, amit elfogadott.

Én tavaly nem dolgoztam ott, nem beszélek túl jól angolul még és ott védőnő sincs. A fiam iskola előkészítős volt, ott 5 évesen mennek suliba. Vele voltam otthon. A párom 9-re járt, elég rugalmas a munkahelye egyébként is. Nem volt rohanás,idegbaj, sokat jártunk a tengerpartra és végre normális életünk van.:-)

2013. febr. 19. 11:26
Akit Anglia erdekel : a naplomban eleg sok infot leirtam most, a munkarol es lakaskeresesrol delutanra osszerakom magam :D
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook