Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? fórum

Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. nov. 27. 21:00

Mint már írtam, bármikor jöhet a család, bárki életében olyan helyzet, amikor nem tudja eltartani a gyerekét, ha az állam engedélyezné, akkor megölnétek a *PÁR ÉVES gyerekeket??


* Ez kimaradt..

89. hajnalfény73 (válaszként erre: 85. - Jozsi.38)
2010. nov. 27. 20:54

Ez itt a baj, hogy emberek a kis életet nem tartják még életnek addig míg meg nem született.

Egy pár hetes kis magzat is már él...

Nem is értem, hogy miért írtad ezt, hogy 12 hetes magzat ha megszületik, akkor meghal...De az anyukája pocakjában kell még maradnia ahhoz, hogy mindene szépen kifejlődjön. Aztán eljön az az idő is, amikor már kifejlődtek a szervei és növekszik.

Akár anyukája méhén kívül is képes életben maradni és tovább növekedni, erősödni.


Itt az a gond, hogy emberek nem tudnak felelőségteljesen gondolkodni.

A fiataloknak felvilágosításra van szükség, tudják, hogy mikor mi is történik.

De amikor 14 éves tinik a szakértőtől olyat kérdeznek, hogy vajon terhes lehet-e ha a szülei ágyában fekszik, ahol előtte szeretkeztek a szülei.

Olyan vagányak és nagynak mutatják magukat és sokszor nem is tudják, hogy mi hogy is zajlik.


Ez a gond sajnos.

Vannak emberek, akiknek mindig fontosabb a karrier és soha nem alkalmas az idő egy baba megszületéséhez.

Vannak nők, akiknek az abortusz a "fogamzásgátló"...


Mindenesetre furcsa, hogy emberek a pár hetes kis életkéjüket képesek megölni.

Ott bent egy kis életke növekszik!!!

Mint már írtam, bármikor jöhet a család, bárki életében olyan helyzet, amikor nem tudja eltartani a gyerekét, ha az állam engedélyezné, akkor megölnétek a gyerekeket??

Megoldást kell találni.

De ez furcsa, hogy addig elfogadott ez a dolog, míg az anyuka méhében növekszik/növekedne...Pedig ő is ott egy kis életke!


De megjegyzem, hogy vannak esetek, amikor sajnos muszáj!

88. 36a26f5226 (válaszként erre: 87. - 36a26f5226)
2010. nov. 27. 20:50
Mármint - hogy más döntsön egy nő akaratáról...
2010. nov. 27. 20:49

Szerintem senkinek sem lehetne joga ahhoz, hogy egy nő eldöntse szabad akaratából, hogy kell-e egy nemkívánatos gyermek, vagy sem...


Ebbe senkinek sem lehetne beleszólása, had döntsön mindenki saját maga, hogy mit akar, és ne az állambácsik!!!!

86. Talian35 (válaszként erre: 85. - Jozsi.38)
2010. nov. 27. 20:40
Vannak eu-s országok ahol jóval szigorúbb az ab-törvény, mégis kibirják. Egy 9 hetes magzatnak már ver a szive - én láttam az enyéimnek az UH-n - semilyen körülmények között nem tudtam volna elvetetni őket (mondjuk én akartam tehát nem azért irom). Van egy blog fent igyekszem már megtalálni, sokaknak segitett és végül nem az abortusz mellett döntöttek!
85. jozsi.38 (válaszként erre: 84. - Aidababa)
2010. nov. 27. 16:59
egy 25hetes magzatot már életben tudnak tartani, de egy 12hetes magzat ha megszületik/ elvetél az anya nem életképes! bár arról is vitatkozhatnánk hogy amelyik baba 25hétre születik milyen károsodással jönnek világra. nagyon sajnálatos ami az ismerősöddel történt, de ez benne van pakliban, ha valaki erre adja a fejét
84. Aidababa (válaszként erre: 79. - Jozsi.38)
2010. nov. 27. 16:50
Olyan alapon, hogy képviseli a magzat jogait. Mert bármilyen furcsa, neki is vannak jogai, csak nem tudja érvényesíteni. Ennyi és nem több. Én az ismeretségi körömben több abortuszról tudok, egyik sem azért történt, mert éhen halt volna a gyerek, ha megszületik, sőt nem volt túl fiatal sem az anya. És olyat is ismerek, akinek tönkretette az életét egy abortusz, mert nem tudott tiszta fejjel gondolkodni akkor, később meg megbánta, többet nem esett teherbe. Úgyhogy ne legyél abban olyan biztos, hogy aki eljut idáig, az tudja, mit vállal! Vannak, akik szerint az abortusz gyilkosság, és valjuk be, ebben van valami. Az a kérdés, mit tekintünk az élet kezdetének. Ha valaki a 25 hetes magzatában tesz kárt, vagy a már megszületett gyermekben, az büntetendő, aki a 12 hetesben, az nem? Biztos, hogy jól van ez így?
83. vikucka (válaszként erre: 82. - Jozsi.38)
2010. nov. 27. 15:30
Valaki megérti ezt, valaki nem. Igaza van kirának, aki azt mondja csak szeretet kell, akkor a szeretetből adjon enni a bébinek. Akkor magyarázza el a védőnőnek, hogy miért nem tudja kiváltani a tápszert, miért nem tud pelenkát venni. Az abortusz nem megoldás, nem védekezés, ez a szükséges rossz.
82. jozsi.38 (válaszként erre: 81. - Kira88)
2010. nov. 27. 15:18
így van, nem mindegy milyen élethez!amikor a nagyobbikat szültem másnap szült egy világian buta cigánycsaj, aki sehova nem járt terhesgondozásra csak bement a kórházba és megszülte a gyereket! a kicsit haza se engedték vele.a másikat amikor szültem, egy 15éves lány, már férjnél volt, és marha büszke volt magára hogy férjnél van és van egy gyereke, de gondoskodni szinte alig gondoskodott a babáról.tényleg olyan jó lenne ha mindenki megszülné a babát nyakra-főre?
81. Kira88 (válaszként erre: 78. - Aidababa)
2010. nov. 27. 15:00

Szerintem meg ez egy olyan kérdés, amibe nem szólhat bele az állam. Igenis van önrendelkezési jog, tehát mindenki saját maga dönti el,mit kezd az életével. Elcseszi azzal, hogy 18 évesen megszül egy babát, aki véletlenül csúszott be, és ezzel tönkreteszi a saját életét de valószínűleg a gyerekét is...

Vagy esetleg felelősségteljes, és nem szüli meg azért, hogy később a gyereknek csak a lemondásról meg kitaszítottságról szóljon az élete...

Ahogy már előttem is írták: persze, joga van a babának az életnek, de MILYEN ÉLETHEZ???ez a nem mindegy...

80. Kira88 (válaszként erre: 77. - Vikucka)
2010. nov. 27. 14:57
Vikinek teljesen igaza van. Utálom, mikor azt mondják hogy a gyereknek csak szeretetre van szüksége. Hát nem tudom mit szóltam volna ha kiskoromban, mikor éhes voltam és enni kértem, azt mondta volna anyukám,hogy szívem, sajnos kaja nincs de nagyon szeretünk...:S
79. jozsi.38 (válaszként erre: 78. - Aidababa)
2010. nov. 27. 14:56
valóban? milyen alapon határozza meg valaki hogy elmehet-e abortuszra egy nő? ha valaki eljut idáig, az tudja mit vállal! tényleg olyan jó lenne a sok tinilány megszülné a gyereket vagy valahol elvégeztetné az "angyalcsinálást" és abba belehalna vagy utána nem lehetne többet gyereke? szép új világ!
78. Aidababa (válaszként erre: 54. - Anka71)
2010. nov. 27. 14:33
Az anyának valóban van önrendelkezési joga, de a magzatnak is megvan az élethez való joga. Csak az a különbség, hogy ő azt még nem tudja érvényesíteni az anyjával szemben. Az állam nem "belepofázik", hanem próbálja a magzat jogát érvényesíteni. Nyilván nem a megerőszakolt nőkre gondolnak. Sok abortuszon átesett nő egyébként meg is bánja később a tettét, nekik is jobb lenne, ha sokkal nehezebb lenne eljutni a terhesség-megszakításig. Szerintem mindenképpen szigorítani kellene!
2010. nov. 27. 14:17
pénz beszél... hiába akar valaki boldog családi életet, ha a pénz beleszól, mert épp nincs pénz kenyérre, tejre. Akkor a boldogságot meg.....ák. Ha állandóan azon aggódnak a szülők, hogy miből adják fel a hitelt és azt sem tudják, hogy hány órát dolgozzanak, fáradtak.
76. f303be5590 (válaszként erre: 75. - Kira88)
2010. nov. 27. 12:57
nem az
75. Kira88 (válaszként erre: 73. - F303be5590)
2010. nov. 27. 12:29

:)

én úgy fogalmaztam hogy "nem csak" az az álmuk. Attól még valahol mindenki vágyik arra is, ez egyértelmű.

2010. nov. 27. 12:28
talán mert egyre kevesebben tapasztalják meg otthon, gyerekként
73. f303be5590 (válaszként erre: 72. - Kira88)
2010. nov. 27. 12:26
igen, kevesek álma a boldog családi élet!
72. Kira88 (válaszként erre: 71. - F303be5590)
2010. nov. 27. 12:24

Hát igen, régen úgymond volt "mire" szülni,egy fiatal pár könnyen jutott lakáshoz, a szüleim még építkezni is tudtak, aki dolgozni akart annak mindig volt mit. Ma meg? 50 év hitellel talán lehet lakásod, családi házról ne is álmodozz,munkahely meg ma van, holnap talán már nincs...

És azt se felejtsük el,hogy a fiatalok hozzáállása is más most, mint régebben. Ma már nagyon sokaknak (nekem is) ugyanolyan fontos hogy megvalósítsa az álmait, karriert csináljon, mint az hogy családot alapítson.

2010. nov. 27. 11:57

a népességalakulás szempontjából pedig azt kellene valahogy elérni, hogy az ifjak fiatalabb korban kezdjenek el családot alapítani. csakhogy erre napjainkban Mo-n igazán nincsenek meg a megfelelő körülmények. nem olyan régen volt az, hogy mielőbb szakmát tanul valaki le kell érettségiznie. az min. 18 év. utána egy szakma 1-2 év. nincsenek munkahelyek. nincs miben megkapaszkodni. egyre többen vállalják 30 éves koruk körül az első gyereket. az ő gyerekeik majd megint majd csak olyan idős korukban vagy még később fognak családot alapítani.


ez most nem ragozom tovább mert megéheztem

2010. nov. 27. 11:52
a tiltásra általában a lázadás a válasz
2010. nov. 27. 11:51

ki tudja pontosan milyen okok miatt de egyre korábban következik be a GYEREKEKNÉL az ivarérettség


szóval már az általános iskolában kéne minél hangsúlyosabban foglalkozni a kérdéssel (ha már a felelőtlen szülők nem mindenütt teszik meg)

68. f303be5590 (válaszként erre: 67. - Hajnalfény73)
2010. nov. 27. 11:47
én sem láttam a néma sikoly c. filmet (és nem is fogom megnézni) mégis úgy gondolom tudok felelősen gondolkodni
67. hajnalfény73 (válaszként erre: 65. - Vikucka)
2010. nov. 27. 11:17

Szerencsére már egyre több iskolában fontosnak tartják a felvilágosító órákat.

De az tuti, hogy a néma sikoly c. filmet mindenkivel megnézetném!

2010. nov. 27. 11:15

Az biztos, hogy az abortuszok legnagyobb %-a felelőtlenség miatt jön létre.

Megelőzhető lenne sok-sok abortusz, ha felelőségteljesebben gondolkodnának az emberek...

2010. nov. 27. 11:08

amúgy meg azokat is elitélem, bár ez másik fórum téma lenne, akik azért "csinálnak" gyereket, mert úgy akarják megfogni a pasit.


amúgy meg ha már egy pindur növekszik a szivem alatt 9 hónapig, akkor utána nem adnám örökbe.


a fiatalok felvilágositására kellene nagyobb hangsúlyt fektetni, hogy milyen következményekkel jár ha valaki védekezés nélkül szexel.

2010. nov. 27. 10:58
szerintem mindenkinek igaza van itt,főleg "vikuckának" de azért valljuk be mért mindig kevesebb ezaz arány az abortuszi osztályon mert még mindig fiatalok hada lepik el az ágyakat,akiknek csk úgy "BECSÚSZOTT".
63. 0d717b184a (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2010. nov. 27. 10:54
viszont ebbe igazad van
2010. nov. 27. 10:44

Más dolog ha megerőszakolás következménye a pici.


Ezért is írtam, hogy persze vannak kivételek...

Bár arról az a pici életke nem tehet, hogy hogyan is fogant meg:(


Én ha olyan helyzetbe kerülnék,hogy nem tudnám megtartani a picit, akkor sem venném az életét, hanem inkább örökbe adnám olyan családnak, akiknek nem lehet gyermekük és akkor élhetne jó körülmények között.

Hiszen sokaknak épp ez az indoka, hogy azért nem tartja meg, mert rossz körülmények közé születne a pici.

Van ilyen megoldás is, nem feltétlenül az az egyetlen lehetőség, hogy megöljük...

61. Talian35 (válaszként erre: 56. - F303be5590)
2010. nov. 27. 10:43
Ez még önmagában kevés. Én úgy döntöttem, hogy ha majd 14 körül lesz a lányom, amikor már tudja a dolgokat, akkor egy filmet fogok neki mutatni erről - azt hiszem kellő visszatartó erő lesz, pontosabban, hogy odafigyeljen mennyire fontos a védekezés. Nekem is egyszer megmutattak egy ilyen filmet, borzasztó volt látni, hogy az az icipici élő növekvő "mag" vagy nem is tudom hogy irjam, mennyire védi már odabent a kis életét, mennyire igyekszik menekülni előle :-( Kegyetlen, de sokkoló képekkel lehet a leghatásosabb eredményt elérni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook