Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hallottál már a tantráról? Mit tudsz róla? fórum

Hallottál már a tantráról? Mit tudsz róla? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 10. 14:41
szeretnek venni 1 konyvet... s atszerveznem az eletemet... :P
2009. márc. 1. 15:11

Ezt egyszerűbb idézni, mint megfogalmazni.

A tantra egy módszere a hölgyek örömére...


[link]


"A női szexualitás misztikus falain hatol át az, aki elsajátítja a női nemiszerv különleges masszírozását, a jóni-masszázst.


A jóni szanszkrit eredetű szó, és a Tantrában nagy szeretetnek és tiszteletnek örvendő szentelt teret (templomot) jelent. A jóni-masszázs párja a lingam-masszázs, vagyis a férfi nemi szervének masszírozása. A masszázs segítségével a nő könnyebben lesz képes bizalmat és intimitást kiépíteni partnerével. Nem véletlen az sem, hogy szexuálterapeuták akkor is ajánlják a technika elsajátítását, ha a nő komoly szexuális traumát élt át, vagy képtelen a belső szexuális gátakat lebontani.


A jóni-masszázs célja nem az orgazmus elérése, hanem az ahhoz vezető örömteli út megtapasztalása. A masszázs lényege, hogy mindkét fél örömét lelje a technikában, és ne az olykor már kényszerű kielégülést erőltesse. Ha a férfi elsajátítja a jóni-technikát, ezzel hozzásegíti partnerét ahhoz, hogy ellazuljon és megismerje belső, női dimenziót. Amennyiben a masszázs mellékhatásaként az orgazmus is bekövetkezik, az sokkal intenzívebb és az egész testre kiterjedő élmény lessz.


A masszázs során a nő feküdjön a hátára, és helyezzen párnát a feje alá, hogy jól láthassa partnere mozdulatait és tekintetét. Térdeit hajlítsa be, lábait terpessze szét, és a kényelem kedvéért helyezzen párnákat a térd alá is. Ez a pozíció lehetővé teszi a jóni masszírozását, és a test többi része is könnyen elérhetővé válik. A masszázs kezdődjék mély és lassú légzéssel, és ezek után elkezdődhet a lábak, a has, a combok és a mellek masszírozása. Ezekkel a bevezető érintésekkel a férfi hozzásegíti a nőt a relaxációhoz, és felkészíti partnerét a különleges örömökre. Ezt követően dörzsöljön olajat vagy sikosítót a kezére, és szépen óvatosan közelítse meg a jónit. Kezdje a nagyajkak masszírozását úgy, hogy a hüvelykujj és a mutatóujj között dörzsöli őket, majd csúsztassa ujjait le és fel az ajkak egész hosszán.


Időzzön hosszan ezen a területen, majd folytassa ugyanezt a technikát a kisajkaknál. A masszázs közben fontos a folyamatos szemkontaktus és a kommunikáció. Elengedhetetlen, hogy a nő jelezze, ha túl erősen, gyorsan vagy éppen fájdalmasan ér hozzá partnere. Amint sikerül eltalálni a tökéletes ujjtechnikát, csendben hódoljunk tovább az élvezeteknek, mert a túl sok beszéd lerombolhatja az intim hangulatot.


A koronaékszer, a klitorisz egy olyan összetett szerkezetű gomb, ami körülbelül hat-nyolcezer idegvégződéssel rendelkezik. Nincs az emebri testen még egy ilyen érzékeny terület, ezért fontos elsajátítani annak megfelelő masszírozását. Finoman cirógassa meg a férfi a csiklót az óramutató járásával megegyező, majd azzal ellentétes irányban. Ezután nagyon-nagyon gyengéden nyomja össze a mutató- és a hüvelykujj segítségével a kidudorodó gombocskát. Nagyon sok nő nem szereti a csikló direkt érintését, és ilyenkor különösen óvatosan kell a masszázst alkalamzni. Ezen a területen is időzzön hosszasan a férfi.


A következő lépésben óvatosan helyezze be a férfi jobb középsőujját a hüvelybe, térképezze fel, és ki-be-oldalirányú mozdulatokkal maszírozza belülről a jónit. Ezután ugyancsak a középső ujjal csináljon egy "gyere ide" mozdulatot úgy, hogy a tenyér felfelé nézzen. Írjon le aprócska köröket az ujjheggyel, és aki szeretné, helyezze be gyűrűsujját is. Ezzel a technikával könnyen stimulálhatóvá válik a G-pont, vagyis a szent pont. A masszás folyamán állandóan változtatni kell a nyomás erősségét, sebességét és a mélységet. A technika fokozására kombinálható az ujjtechnika. A Tantra szerint ugyanis az, aki a hüvelykujjával a csiklót, gyűrűs- és középső ujjával a jónit és a kisujjával a popsit masszírozza, az univerzum egyik misztériumát tartja kezei között. Míg jobb kézzel a jónit maszírozza a férfi, addig a bal kéz kényeztesse a mellet és a hasat. A két kéz párhuzamos mozgásával dupla örömökhöz juttatja a nőt.


Előfordulhat, hogy a nő annyira átadja magát a masszázsnak, hogy teljesen átszellemül, és akár el is sírja magát. De előfordul, hogy más formában törnek felszínre érzelmei. A lényeg, hogy a férfi nagy szeretettel, gyengédséggel és türelemmel folytassa a masszázst. Ha bekövetkezik az orgazmus, vagy netán egymás után több is, akkor engedjük, hogy a nő - ahogy a Tantra fogalmaz - "meglovagolja a hullámokat".


A masszázs végén óvatosan emelje el kezeit a férfi, és hagyja, hogy kedvese lazítson és pihenjen. A jóni-masszás utóhatása nagyon jótékony hatással van a női lélekre. Az, aki képes elsajátítani a masszázst, a női szexualitás olyan dimenzióit ismerheti meg, amire csak nagyon kevesen képesek."

23. 8ee31e318f (válaszként erre: 20. - Hajszné)
2008. dec. 5. 12:23
ez jo lehet :) bar a mult het vegen a parommal hasonlot csinaltunk 24 oran keresztul egyutt voltunk. bar volt benne orgazmus tobb is. hogy lehet megallni nelkule? nem vagom . meg hogy birjatok napokig? paromnak ez is sok volt, mint utolag lemondta. kb 10-12 szer egy nap alatt.
22. Castellina (válaszként erre: 21. - Apokrif)
2007. szept. 14. 14:46
Hű! Ezt csodaszépen leírtad.
21. apokrif (válaszként erre: 2. - Kerha)
2007. szept. 10. 15:32

A "tantra" szó gyökerei két szanszkrit szóból erednek, melyek jelentése "felszabadulás" és "kiteljesedés". Ez arra utal, hogy tudat kiteljesítése felszabaduláshoz vezet.

Ahhoz, hogy kiterjesszük tudatunkat, és azt felszabadítsuk, azaz kiemeljük magunkat létünk fizikai szintjéről, először öt érzékszervünket egészen teljesítőképességük végső határáig terheljük túl, majd még ezen a határon is lépjünk túl.

Először az elménk nyílik meg - számtalan, szunnyadó agysejt válik ismét aktívvá, ez kiterjeszti az öt érzékeinket és átalakítja testünk/lelkünk minden megnyilvánulását.


Tantra - egy út, avagy technika, amelynek során megtanulható az elme elengedése és felfedezhető szívünk mélyén rejtező felettes Önvalónk. Ezzel a módszerrel megteremhető az ellentétek kozmikus egysége, azaz egyensúly a férfi és női energiák között.


A Tantra az Isteni Szeretet útja, a szexuális energia átalakítása révén.

Azáltal, hogy elfogadjuk a szexualitás isteni mivoltát, felszabadulhatunk a szexuális vágyak alól, úgy hogy, átalakítjuk, nem pedig elnyomjuk azokat. Vagyis megvalósítható az ellentétek egysége - a férfi és női energiák kiegyenlítődése, megszabadulhatunk a látszólagos világtól és visszatérhetünk az Örök Egységbe.

2007. jún. 14. 21:08
Húúúú, az állítólag érdekes. nekem egy tanárom foglalkozik ilyen kúltúrával és egyszer ö mesélt róla.kicsit ilyen izgalams szex. pár napig csak összebújtok, néha közösültök, de nem mentek el csak pár nap múlva. szóval kb 4-5 napig csak együtt vagytok, de nem mentek el csak a 6. napon.állítólag baromi izgalams.én nem próbáltam még.
19. kerha
2007. márc. 28. 23:47

Az az igaság, hogy mi az elején, amikor csak ismerkedtünk egymás testével, sokkal lassabban jutottunk el a csúcsra, mint most, "tapasztaltan", amikor már tudjuk, mi a jó a másiknak. (Ez mindenkinél igy van?)


Egyébként meg esténként olyan fáradt a párom, hogy nem is lenne lehetőségünk ezt gyakorolni.Ahhoz nyugalom, és sok idő kellene...

18. Castellina (válaszként erre: 17. - Kerha)
2007. márc. 27. 23:20
Volt már, hogy sikerült megvalósítanom. De talán azért, mert nagyon szerelmes voltam. Ebben az állapotban az is gyönyört okoz, ha a másik csak egyszerűen hozzád ér. Az egészet úgy képzeld el, mint egy lassított filmet. Mindaz, amit eddig félóra alatt véghez vittél, az most egy óráig tart. A gyönyör meghosszabbitva! Miért sietnéd el a pillanatot, amikor több ideig is élvezhetnéd? Lassitani az szokott aki a gyors tempóról átvált lassura, de itt pont az a lényeg, hogy ne legyen egyből gyors, fokozatosan gyorsuljon fel,lassan. Ez olyan, mint amikor egy finom ebédet eléd raknak. Melyik a jobb? 10 perc alatt magadba tömöd, meg se rágod igazán, vagy szépen megrágod, érzed az ízeket, nem beszélgetsz közben, hanem az ételre koncentrálsz, lehet, hogy félóráig nyamnyogsz rajta, de legalább élvezted.
17. kerha (válaszként erre: 15. - Castellina)
2007. márc. 27. 22:16

Te már próbáltad?

Mert én még csak most olvasok róla, és nem tudom, hogy néz ki ez a valóságban.

Arról nem is beszélve, hogy bár sejtéseim vannak arról, hogyan kell ezt kivitelezni, de mi lesz a párommal? Mert hiába vagyok én kitartó, ha ő esetleg besokall a folyamatos lassítástól!

16. Icus (válaszként erre: 14. - Castellina)
2007. márc. 27. 20:06
Na, azon nem tudok lassítani.
2007. márc. 27. 19:43
A tantrikus szexnek az a lényege, hogy meditativ állapotot hozzál létre, amelyben tökéletesen ott vagy a jelenben és minden porcikádban átérzed az aktus minden pillanatát és rezgését. Csodálatos élményt okoz olyan helyzetben is, amit hagyományos szex esetén meg sem érzel, észre sem veszel.
14. Castellina (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. márc. 27. 19:35
Gyakorolni! Biztosan nem volt elég lassú a felmenetel.
13. Castellina (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. márc. 27. 19:33
Gyakorolni! Biztosan nem volt elég lassú a felmenetel.
12. Icus
2007. márc. 27. 19:29
Igen. Volt, már, hogy próbáltam, elötte megtartani ezt az állapotot, de én hirtelen vissza zuhantam.
2007. márc. 27. 19:27
A tantrikus szex lényege, hogy lassan jutsz fel a csúcsig, de még a csúcs előtt visszafogod magad és próbálod kielégülés nélkül élvezni ezt az állapotot jó sokáig. Tehát nem hagyod kisülni a szexuális energiát, hanem sokáig élvezed. Kell hozzá önkontroll, de mivel lassan érsz el oda, ezért valamelyest könnyebb. Grafikonon tudnám ezt ábrázolni: a hagyományos szex meredek hegycsúcs, míg a tantra egy hatalmas fennsík. Nem tudom, érthető-e?
10. Icus (válaszként erre: 9. - Kerha)
2007. márc. 27. 18:34
Mi köze ennek a szexhez? Vagy hogy van ennek köze a szexhez?
2007. márc. 27. 17:46

Az az igazság, hogy én is még csak most kezdem tanulmányozni a dolgot.


Eddig úgy gondoltam, hogy csupán a szexről szól,de többről van szó.


Ez valójában az egyik módszer arra, hogy megismerd a valódi önmagad. (Ezt nem úgy kell elképzelni, mint a ma oly divatos önismereti tréningeket!)A tantrát Osho egyfajta meditációnak tartja, mely segít abban hogy tudatos légy.


Osho szerint az emberek alvajárók.Elrohanunk az élet mellet, s olyanok vagyunk, mintha nem is élnénk! Ezért beszél a tudatosságról (mint amit az étellel kapcsolatban is írtam) Ezért félünk a haláltól is, mert érezzük, hogy sokmindent elmulasztottunk.


A tudatosság elérésére két módszer van (lehet, hogy ezt hívják megvilágosodásnak??). Az egyik a jóga, a másik a tantra. Bár a cél közös, az út nem.Amíg a jóga önmagunk legyőzésére tanít, a tantra önmagunk elfogadására.


Remélem, valamennyire érthető volt.

A többit később.

8. Icus
2007. márc. 27. 13:28
Most, mi is az a Tantra? Mert amit eddig ide irtatok nekem nem tiszta? Elmagyaráznátok?
2007. márc. 13. 17:04

Osho szerint az az emberek legnagyobb problémája, hogy nem tudnak élni!


Ha például esznek, gyorsan és gépiesen teszik azt, nem figyelnek oda az ízekre, nem érezzük a szelló simogatását, egyszóval elrohanunk az élet mellett.


Osho arra tanít, hogy használjuk az érzékszerveinket, és tudatosan figyeljük meg mindazt, ami körülvesz bennünket!

2007. márc. 12. 12:57
Ha tudtok valamit, vagy van véleményetek a témáról, írjatok!!!
2007. márc. 11. 13:25

Egyébként most Osho könyvét olvasom a tantráról, melynek ez az alcíme:A lélekhez a szexualitáson keresztül.


Ez azért is érdekes, mert amit a "nyugati" ember a tantráról hallott, az főleg a tantrikus masszázs, s ezáltal talán a Kámaszutrával került egy kalap alá.


Arról korábban én sem hallottam, hogy ez nem a vágyak kielégítéséről szól, hanem a végtelen szerlem, és a teljesség megtapasztalásáról!


Oshot lefordítva a tantra lelkünk megváltásának egyik módja lehet!

(Ami a keresztény egyházak tanításaihoz képest szokatlan.)

2007. márc. 11. 13:19

Szia Antea!


Végre ír valaki!


Egyébként már több, mint 40-en kattintottak ide, de még nem írt senki!


Ezek szerint nem csak engem érdekel a tantra, de úgy látszik, más sem tud róla sokkal többet, mint én!

2007. márc. 11. 06:24
Hm, az Amerikai pite jut rola eszembe, amiben a srac elkezdett tantrazni, mert szerelmes volt a Stiffler mamajaba, akinel latott egy tantra konyvet :)
2007. márc. 3. 11:11

sziasztok!


Az az igazság, hogy nem tudok sokat a tantráról, de érdekel a téma! Most olvasok egy könyvet, amely szerint a tantra egy olyan "módszer", amivel szexuális úton juthatunk el a tökéletességig, a nirvánáig!


Ha tudsz erről bármit, vagy van tapasztalatod, kérlek, írj! Köszi!

2007. márc. 3. 11:07
Hallottál már a tantráról? Mit tudsz róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook