Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? fórum

Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. dec. 16. 00:41
2010. dec. 15. 10:36

Nem tiltják, csak pénzt nem adnak abortuszra


MTI

2010. december 15., szerda 06:51 | 1 órája frissítve

A jövő évi büdzsében harmadannyi pénzt különítettek el abortuszra, mint amennyi az idei évben jut erre a célra, írta szerdai számában a Népszava, amely szerint a költségvetés és az alkotmánykoncepció alapján egyértelmű, hogy valamilyen módon korlátozná az abortusz lehetőségét a kormány.

[link]

208. c27c71e957 (válaszként erre: 207. - Orsolya33)
2010. dec. 10. 20:22
Például megkérdezhetné, hogy hol töltötte csemete az éjszakát, amikor hajnali fél hatkor keveredett haza, nemrégiben kb. tízen megerőszakoltak egy hullarészeg tizenévest városszéli dombon, persze mindenki hibás volt, kivéve a szépreményű áldozat. Nyilván nem az első görbe éjszaka volt. Szerencsére ebből nem fogant baba.
207. orsolya33 (válaszként erre: 204. - Spinneli)
2010. dec. 10. 19:50
Lehet az az egy lenne a 100%-os, de akkor is megelőzöm,mint hogy megöljem,csak kár,hogy sokakat nem érint meg és nem gondolkodnak és éreznek előtte.Az államnak pedig a fogamzásgátlást kellene támogatni, a szülőnek pedig beszélgetni a gyerekkel,annyira csak ismeri mindenki a saját gyerekét, hogy tudja, nemi életet él e vagy sem és inkább 15 évesen fogamzásgátlót szedettetni vele,mint abortuszra járogatni,vagy felnevelni a saját unokáját, meg sorolhatnám.
206. f303be5590 (válaszként erre: 199. - F303be5590)
2010. dec. 10. 19:00
a területi megoszlás is érdekelne
2010. dec. 10. 18:55

Kifizettük a nyugdíjreformra felvett hitelt

Azért vettük fel 12 éve, hogy sikeresen áttérjünk arra a modellre, amit most szüntet meg a kormány.

(index.hu)


na, sok ilyet még

204. spinneli (válaszként erre: 198. - Orsolya33)
2010. dec. 10. 18:51
igen sok lehetőség van...és az az egy a 100 százalékos, ha nem csinálod.
2010. dec. 10. 18:50
az alkoholproblémák ezek után következnek (jó esetben)
2010. dec. 10. 18:50

nem csak szesz- és alkoholproblémáról van szó, hanem azokról a felnőtt emberekről is, akik önhibájukon kívül elvesztették az állásukat és egyszerűen nincs miből.

vagy azokról a pályakezdő fiatalokról, akik önhibájukon kívül nem tudnak állást vállalni

201. huncus2007 (válaszként erre: 192. - F303be5590)
2010. dec. 10. 18:48

Erre még reagálnék ha engeded...

Ha csak annyi gyereket kéne az államnak felnevelni aki véletlenül fogant,nem lenne gond.

Itt azokkal van a gond,akik szülnek a pénzért,a gyereknek nincsen ruha meg étel meg iskola,szülők isznak a cspből meg cigiznek.Aztán a tucat gyerekük bekerül az államiba,persze senki sem fogadja őket örökbe,mert kinek kell a 10 éves romagyerek.Persze nem az ő hibája hogy a világra jött,de sajnos ugyanazt a példát hozza általában mint a szülök.És itt jön az örök körforgás.

Mert ezek a gyerekek szándékosan fogannak a szülők szesz és dohányproblémáját megoldani.hIGGYÉTEK EL TUDOM MIRŐL BESZÉLEK.

Nos először talán ezt a problémát kéne orvosolni.

Én nem adnám a családit pénzben az tuti nekik.Ha csak az iskoláztatásra kapnák,meg más formában,tuti nem szülnének annyit.

És lenne hely az esetleg becsúszott babáknak,meg maradna támogatás a szegényebbeknek akik lehet tisztességgel felnevelnék még a nem kívánt gyereküket is.És utólag biztosan nem vetetnék el.Tehát én nagyon kivizsgálnám nincs e más lehetőség abortusz előtt.

200. huncus2007 (válaszként erre: 191. - 36a26f5226)
2010. dec. 10. 18:37

Én mint 3 gyereket egyedül nevelő viszont nem.

Én nagyon korán szültem az elsőt,és azért,mert nem védekeztünk megfelelően.Egyedül maradtam,mégsem vetettem el.Elenyésző azoknak az eseteknek a száma,ahol védekezés mellett becsuszik.Én nagyon megszigorítanám,16 év alatt,ha nem megfelelőek a körülmények stb..meg ha erőszakból fogant.Meg ha beteg lenne a baba akkor engedném.

De nem felnőtt nőknek.És nem 3-4 szer egymás után.

Ha 18 évesen összejön,nehogy már nem volt annyi esze.Az már nem gyerek.Én is annyi voltam!Ha a családja úgy dönt,hogy nem tudja felnevelni,akkor adja örökbe.Azzal is nehéz megbírkózni,de legalább más boldog lehet a babával.

Tehát felnőtt esetleg már gyereket nevelő nőnek biztosan nem engedném.

Én találkoztam olyannal,aki jó házasságban élt.volt egy 14 éves fia és úgy gondolta,hogy ő most már nem akar babázni.11 hetesen vetette el.Na ezt tuti nem engedném.

Inkább most durván hangzik,de például a romáknál én szabályoznám a születésszámot.Lehet utálni fogtok,de én büntetném őket.Mert sok azért szül,hogy legyen pénz sörre meg cigire.A gyerek meg kiköt a nevelőintézetbe.Túl sok ílyet láttam.A családom több tagja dolgozik nevelőintézetbe.Van olyan roma nő,aki foglalkozását tekintve prostituált.5 gyereke van nevelőintézetbe,meg még ki tudja hány máshol.Sosem látogatja őket.Ingyenes fogamzásgátlót a kiskoruaknak.Bár nem túl egészséges,de az abortuszhoz képest még jobb.Meg óvszert.És 1 szer abortuszt maximum,mert 3 szor már kicsit sok balesetnek.

Egyébként bocsássatok meg ha durvákat írok,de pont most vesztettem el a babámat 9 hetesen.Becsúszott szerelemgyerek.És akkor? A mi hibánk,mert nem vittük túlzásba a "rendes" védekezést.Nagyon vártuk.Pedig mi sem élünk hú de hogyan.Max lemondunk a hétvégi mulatozásról 1-2 évig.Sajnos nálunk másképp alakult.

2010. dec. 10. 10:54
továbbra is a korosztályi megoszlás érdekelne ab.ügyben
2010. dec. 10. 10:14
Annyi lehetőség van a fogamzás gátlásra,hogy hihetetlen!!!! Nem értem azokat a nőket,akik az abortuszt tekinti megoldásnak és a fiatal lányokat sem!!! Azt hiszem idejében fel vannak világosítva mindenről,egy felnőtt nőnek pedig igen is legyen már annyi esze, ha nem akar gyereket,akkor tegyen ellene és ne ölje meg a saját magzatát. Persze ezek a kemény szavak csak azoknak szólnak,akik felelőtlenek és a magzat nem beteg,vagy nem erőszakkal fogant.
197. hajnalfény73 (válaszként erre: 196. - Mézgapaula)
2010. dec. 10. 10:04
Egyetértek!
2010. dec. 8. 22:17

Látom, hogy már nem friss a téma, de csak most van időm olvasgatni:-)

Hihetetlen, hogy a 21. században ennyi mindenkinek az abortuszhoz való jog egyenlő a szexhez való joggal...

Számomra hihetetlen, hogy még ma is ennyi abortuszt végeznek évente az országban. Erre nem lehet más magyarázat, csak az emberi felelőtlenség, nemtörődömség. Ha szép fokozatosan betiltanák, hosszú távon nem a nem kívánt gyerekek száma növekedne meg, hanem a felelősen gondolkodó emberek száma.

Érthetetlen, hogy ha a csecsemőgyilkosságot és az emberölést szigorúan büntetik, miért természetes mindenki számára, hogy a magzat sorsáról az anyának van döntési joga? Miért nem él a döntési jogával még a fogantatás előtt?

Áhh, bocs, hogy beleugatok, de megint jól felhúztam magam...

2010. dec. 8. 21:11

Az abortuszra vonatkozó törvényeket valóban szigorítani kéne.Egyszerűen nem lehet valaki olyan felelőtlen, hogy mindig ez legyen a végső mentsvára.

Legyen abortusz, de szigorított feltételek mellett.

Ez komplex kérdés és nem a férfiaknak kéne dönteniük róla.

194. Talian35 (válaszként erre: 191. - 36a26f5226)
2010. dec. 8. 20:41

Az emberek majd jobban odafigyelnek. Évi 32ezer eset nyilván nem a gyógyszer vagy óvszer hibájának róható fel.


Ha minden utcasarkon megbüntetnék a szabálytalankodó autósokat, meglátod sokkal jobban odafigyelnének! :-)

193. spinneli (válaszként erre: 192. - F303be5590)
2010. dec. 8. 20:10

az állam...gondolom.

esetleg jelentkezhet itt pár ember, aki annyira ellene van.

2010. dec. 8. 20:05
ok. tegyük fel, hogy nem lehet annyi abortusz. ingyen óvszer még nincs. a megfogant gyereknek akkor meg kell születni. de ki a rák fogja felnevelni, enni adni, ruházni, iskolázni, munkahelyet teremteni
2010. dec. 8. 18:47

Vagy azért kevesebbet különítenek el, hogy csak az indokolt esetben lehet majd abortusz, és azt finanszírozza az állam, a többit nem, mert nem is fogják megengedni...


Még több lesz a babagyilkos, vagy az öngyilkos kismama... :((


Nem tudom, miért mások döntenek nők sorsa felől, ha valaki nem tudja vállalni, miért férfiak döntik el, hogy ki mit csináljon a testével...


Én abortuszpárti vagyok...

2010. dec. 8. 14:33
Ebből már lehet tudni, hogy drágább lesz az abortusz...
2010. dec. 8. 11:51
a többi biztos az ingyenóvszerre megy :D
2010. dec. 8. 11:51

1,1 milliárddal kevesebbet szánnak abortuszokra

Az eddigieknél szigorúbban védené a magzati életet a készülő alkotmány tervezete. Az egészségügyi államtitkárság idén már nem akar változtatni az abortusz szabályain, a jövő évi költségvetés tervezetében ugyanakkor harmad annyi pénzt különítettek el erre a célra, mint tavaly.

[link]

187. Talian35 (válaszként erre: 182. - Anita0027)
2010. dec. 7. 17:53

Én tudtam hogy valamikor lesz, de nem azért, mert vágytam volna, hanem mert inkább tudtam, hogy "ezt várják el tőlem". Biztos kiborultak volna nagyon a szüleim, ha nem kapnak unokát.

Ez az, amit előre nem lát az ember, és saját magát is meglepi, hogy némely dolgokban mennyire drasztikusan meg tud változni a véleménye :-)

186. hajnalfény73 (válaszként erre: 185. - Anita0027)
2010. dec. 7. 11:32

Nekem három gyerkőcöm van, egész fiatalon már gyereket akartam, korán szültem. 19 évesen már anya voltam.

Pár évvel ezelőtt még iszonyat vágytam babára. Még nagyon szerettem volna negyedik babát is. Valahogy úgy éreztem, hogy még nem teljes a létszám.

Most viszont kb. két éve nem vágyom egyáltalán babára, sőt más babájával, gyerekével sem tudok mit kezdeni. Olyan szinten megváltoztak bennem a dolgok...

Talán most jött el az idő, amikor lezártam agyilag is, hogy nem lehet több babám.


De ha esetleg terhes maradnék, akkor megtartanám.

185. Anita0027 (válaszként erre: 184. - Hajnalfény73)
2010. dec. 6. 22:07

Szia! Nem történt velem semmi. Igazán rendkívüli jó és összetartó családom van.

Egyszerűen csak nem vágyom gyerekre. Ennyi.

Nem idegesít más gyereke, egyszerűen csak nem érdekelnek.

184. hajnalfény73 (válaszként erre: 178. - Anita0027)
2010. dec. 6. 15:36

Lehet, hogy később majd megváltozik a véleményed erről és vágysz majd gyerekre.

Nem történt valami olyan hatás, ami miatt a gyerekeket nem tudod elfogadni?


A férjem detto ilyen volt. Őt is szó szerint idegesítette más gyereke. Viszont a sajátjait imádja. Ahogy megszületett az első gyerkőcünk azóta imádja.

183. hajnalfény73 (válaszként erre: 182. - Anita0027)
2010. dec. 6. 15:33

A mai világban egyre többen szülnek később, 40 éves koruk körül. De tény, hogy van olyan 40 éves, aki fiatalos és van olyan is, aki kinéz 5o évesnek minimum.

DE szerintem sokan addigra teremtik meg az anyagiakat. Vagy épp új párkapcsolat, ahová újra szeretne szülni, hogy az új párjával is legyen közös gyerek.

De én is amondó vagyok, hogy egy gyereket fel is kell nevelni.

Egy ismerősömhöz néhány napja kopogott a gólya...az apuka 60 feletti..az anyuka 40 feletti. Ez is tip. új kapcsolat...De én tuti nem vállalnék így már gyereket...Szeretném megélni az unokáim születését, cseperedését is.

Bár ki tudja, lehet holnap elüt a vonat...

182. Anita0027 (válaszként erre: 180. - Talian35)
2010. dec. 5. 21:52

Szia! 28éves vagyok, nemsokára 29.:)

Azt azért megkérdezném, hogy mondjuk 15-30éves korod között nem akartál gyereket, vagy mondjuk MÉG nem akartál,de tudtad, hogy valamikor azért lesz?

Magánvéleményem, hogy ha 40éves korom körül "kattannék be", hogy mégis akarok gyereket, akkor nagyon remélem (ill. biztos vagyok benne), hogy lesz annyira reális a gondolkodásom, hogy viseljem a döntésem következményeit. Úgy gondolom, hogy a gyermeket nem csak megszülni kell, hanem fel is kell nevelni, szóval negyvenvalahány évesen a nő már gondolkodjon el azon, hogy fel is tudja-e nevelni a gyermekét. Tudom, hogy sokan vállalnak 40év felett babát, de én ezzel már nem értek egyet. A béranyasággal meg azért nem értek egyet, mert nem akarok szülni. Sem magamnak, sem másnak. Nagyon erősnek kell lenni, hogy valaki lemondjon a gyerekéről, ha már megszülte, erre nem lennék képes, az is biztos!

181. c27c71e957 (válaszként erre: 169. - F303be5590)
2010. dec. 5. 20:28

:)

[link]

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook