Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Úgy tudom nem szabad megszídni a gyereket ha bepisil (3 év), még is hogy adjam a tudomására hogy ezt nem szabad? Hogy szóljon előtte? fórum

Úgy tudom nem szabad megszídni a gyereket ha bepisil (3 év), még is hogy adjam a tudomására hogy ezt nem szabad? Hogy szóljon előtte? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. nana00
2010. júl. 16. 12:55

Nekem szerencsém volt, mert mindhárom gyermekem viszonylag korán szobatiszta lett. A legfontosabb szabály, hogy nem szabad erőltetni! Én bizony "letoltam" néha. Nem akkor, mikor elkezdtük, hanem mikor tudatosan pisilt a bili mellé, vagy valahova a lakásban. Érdekes, hogy eszembe sem jutott leszoktatni. Nyaralni voltunk, és elfelejtettem rá pelust adni este. Ő sem szólt, pedig máskor szokott. Azóta nincs pelus egyáltalán. Középső gyermekem elég pufók volt, mindig kidörzsölte a combját a pelus. Levette 1.5 évesen, és ott vége lett.

Idősebbik gyermekem napközben szintén 1.5 évesen bilis lett, éjszaka viszont 3.5 éves koráig pelusos.

Én is felébresztettem őket éjjel eleinte, 1-2 hónapig.

2009. aug. 3. 10:18
Sziasztok! A kisebbik lányom 3,5 éves, már rég szobatiszta nappal is és éjszaka is. De néha bizonyos időközönként van hogy egymás utáni napokon, nappal többször is bepisil, mintha nem érezné meg, hogy kell neki. Van hogy az utolsó percben megy a wc-re, és már nincs ideje ráülni és bepisil. Van hogy éjszaka is bepisil néha. Amikor a 9,5 hónapos kisfiam felébred éjszaka Apa eteti meg, és olyankor kiviszem a kislányunkat a wc-re, de magától eddig csak 1x ébredt fel éjszaka, hogy pisilnia kell. VAn hogy nappal is úgy eljátszadozik, hogy "nem veszi észre", hogy pisilnia kell. Mit csináljak, hogy időben menjen pisilni?
2009. febr. 7. 13:32
yyyyy
2009. febr. 7. 13:32
lzlizihro u8tö98pgékhppghltjpdrzhéc,nmglutp6lnlrőősoozl
32. jnka (válaszként erre: 31. - Jnka)
2008. júl. 10. 13:48
Ja igen, ő 2,5 éves.
31. jnka
2008. júl. 10. 13:47
Én két hete vettem le a lányomról a pelenkát azzal, hogy többet nem is adok rá. 2 nap alatt szobatiszta lett. Első nap még tartogatta a pisit, és este bugyiba kakilt. Akkor rosszallóan mondtam neki, hogy ezt nem szabad, és legközelebb a bilibe kakiljon. Másnap nem kakilt, viszont a pisi már elég jól ment a bilibe, harmadnap már figyelmeztetnem sem kellett, ment magától ha pisilni, kakilni kellett, ült a bilire és intézte. Éjszakára sem kap pelust, szóval nekem könnyű dolgom volt vele. Előtte ha nappalra levettem a pelust, akkor inkább visszatartotta a pisit, míg alváshoz meg nem kapta a pelenkát. Ebből lett elegem, és úgy döntöttem, inkább rengeteget mosok - szerencsére nem volt rá szükség. A két hét alatt eddig 2x volt éjszakai baleset, de van gumilepedő is az ágyán, így csak az ágyneműt kellett mosni.
2008. jún. 19. 15:19

Ági 2 hét alatt lett szobatiszta, 25 hósan. Eldöntöttem, nincs több pelenka nappal.

Volt, hogy 3-szor bepisilt. Sosem szidtam, annyit mondtam, semmi baj, legközelebb a bilibe pisilünk. És negyedóránként kérdeztem, kell-e pisilni.

Már a városba is pelus nélkül megyünk.

29. M_Marcsa (válaszként erre: 26. - 874eb11dfd)
2008. jún. 19. 15:16
Én mindig viszek váltónadrágot, bugyit, zoknit, így kiküszöbölhető.
28. 512009e634 (válaszként erre: 27. - 7934d1ac97)
2008. jún. 19. 15:08
"Nagydolog" Nálunk meg az volt, hogy mindig megvárta vele az esti pelust... inkább tartogatta. :( De 1-2 hónap múlva elhagyta ezt is.
27. 7934d1ac97 (válaszként erre: 25. - Syria)
2008. jún. 19. 09:51
Itt vagyok!! :) Hát a pisilésnél 10-ből 7-8 alkalommal szól már, de van hogy bepisil még. :( A nagydolgot viszont zokszó nélkül bele a bugyiba. És úgyhogy elbújik, nem is veszem észre. Ha kérdezem hogy menjük wc-re állandóan tagad. Egyenlőre itt tartunk. Nem tudom hogy a nagydolgot hogy lehetne rábeszélni hogy azt is a wc-be kell. :(
2008. jún. 19. 09:48
Nekem a sogornom is sokat szenvedett emiatt.. egyszer volt,hogy utkozben pisilt be a gyerek,es igy setaltak vegig az utcan..a gyerek vegig sirt,de aztan szobatiszta lett :)
25. syria (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. jún. 19. 08:47
Hahó fórumindító! Hova tűntél? Ha megoldódott a problémád, arról is szeretnénk tudni.
24. syria
2008. máj. 24. 13:43

Egyetértek a 21 és 22. hozzászólással. Úgy tűnik, hogy nagyon erőltetnéd a dolgot, s a gyerek ezt pontosan „leveszi”, talán még boldog is, hogy csak azért is az van, amit ő akar.

Szerintem szemrebbenés nélkül adj rá pelenkát nappal is, hátha ő dönt úgy, hogy mégsem kéne.

Nálunk a következő történt: A fiam 3 év körül szobatiszta lett minden különösebb erőltetés nélkül, viszont minden éjjel bepisilt. Anyukám is forszírozta volna a korai szobatisztaságot, de én nem engedtem. Hallgattam is eleget, amikor már 7 éves is elmúlt, s még mindig minden éjszaka bepisilt. Vittem én mindenhova, amit el lehet képzelni, meg amit nem, oda is. Viszont nem volt részemről se bántás, se szemrehányás, „csak” NAPONTA pizsama, meg lepedőcsere, a takaróról nem is beszélve. Aztán megszületett a második fiam. Na volt is pánik anyám részéről: már 1,5 éves és még nem szobatiszta! Majd úgy jársz, mint a másikkal! Nem jártam úgy. Nem sokkal a 2. szülinapja után egy hosszú hétvégén sikerült bilire szoktatni. Persze éjszakára még 1-2 évig pelenkáztam, nem volt semmi gond. A nagyobbik fiamról menet közben kiderült, hogy „gyártási hibás”, de nem beteg, csak más, mint a többség. 16-17 éves korára hagyta el fokozatosan a nyűgöt. Azóta boldogan él a 10. éve tartó párkapcsolatában. ÚGYHOGY CSAK TÜRELEM.

23. tengericsillag (válaszként erre: 22. - 512009e634)
2008. máj. 22. 17:38
Tökéletesen egyetértek!
22. 512009e634 (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2008. máj. 22. 09:37
Ne görcsölj, teljesen egyetértek papevaval! Ne erőltesd. Előttetek még a nyár, az hosszú idő! Szerintem az sem lenne katasztrófa, ha nem szeptemberben, hanem pl. októberben-novemberben menne oviba emiatt, hisz gondolom a kistesóval amúgy is otthon leszel. A gyerek megérzi, hogy görcsölsz emiatt, és ez őt is szorongással tölti el. Hagyd a fenébe az egészet, mint írtam már, mi is így jártunk, és pár hónnappal később már ment a dolog. A lényeg, hogy NE ERŐLTESD, mert nem érsz el vele eredményt.
2008. máj. 22. 09:17

Hagyd már az a wct. Van pelenka, meg mosógép.

Nem szabad erőltetni!!! Ez a legnagyobb szabály!

Az én középső fiam is magától egyik napról a másikra döntött úgy, hogy nem kell pelus. Szeptemberben még úgy kezdtük az ovit, hogy este még pelus kellett rá. De novemberre lefekvés előtt pisilt és reggelig aludt tiszta ágyban.

Előszőr én is erőltettem és hasonlóan reagált a gyerek, mint nálatok. Aztán azt mondtam, hogy nem érdekel, legfeljebb nem megyünk oviba, én ezért nem zaklatom tovább. És láss csodát, a gyerek magától helyre tette a dolgokat.

Úgy hogy nyugi!

Nyár van, kint a szabadban is lehet jókat pisilni, azt nagyon tudják élvezni, hidd el, az oviig helyére kerülnek a dolgok.

A lényeg, hogy ne érezze ezta görcsösséget rajtad, ami szerintem még inkább blokkolja a gyereket.

2008. máj. 22. 08:30
:(
2008. máj. 21. 21:35

kézeljétek ma odáig fajult a dolog, pedig Isten lássa lelkemet tényleg nem szidtam meg soha, csak mondom neki ezerrel hogy nem szabad bepisilni, szóval ma odáig fajult hogy ha szólok neki hogy menjünk pisilni akkor borzasztóan keserves sírásba kezd, így nem tudom elvinni a wc-re se, ha meg kérdezem tőle hogy kell-e pislni állandóan letagadja aztán mikor már bepisilt akkot meg ott a "baj" :(

HÁt én nagyon elvagyok keseredve, nem tudom mi lesz velünk. De hogy ebből ősszel ovi nem lesz az is biztos.

2008. máj. 21. 17:47
a fiuk később szoknak le általában, van aki 5-6 évesen is még néha bepipil, szegénykének épp elég lehet....
2008. máj. 21. 17:42
eleinte nem kelt fel,ezért nekem kellett kelteni,különben bepisilt.később már csak egyszer keltettem,most meg már maga kel fel ha kell neki.Van olyan gyerek aki keveset pisil éjszaka a pelusba,ő pl.csurig tette mindig(pedig este nem szokott sokat inni),ezért gondoltam ripsz-rposz nem fog leszokni az éjszakai pisilésről.
16. 512009e634 (válaszként erre: 15. - Tengericsillag)
2008. máj. 21. 14:42
Nem tudom, az éjszakai felkeltés, pisiltetés jó-e. Én soha nem keltettem fel ezért.(de ez én vagyok) Mert én nem érezhetem helyette, hogy kell-e neki. Este lefekvés előtt vittem pisilni, 1x-2x pisilt csak be éjjel. De olyan is előfordult, hogy magától felébredt rá, és jelezte, hogy kell neki.
2008. máj. 20. 17:34

éjszakai pisilés:mikor már nappal tuti ment a pisi ,éjjel se adtam rá,alvás elött pisi,beállitottam az órát éjfélre és 3órára(nem kiröhögni!:)),kivittem pisilni,persze sokszor bepisilt,éjszakai huzatolás,átöltözés,gondoltam egyszer ezt a macerát is megunja,ha mérges voltam duzzogva visszafeküdtünk,de ha nem szóltam semmit azt mondta:"Szeretlek,hogy nem vagy mérges",és hálásan megölelt.Most 3és fél éves,nagyon ritka kb. havonta -kéthavonta ha bepisil éjjel.

"BEZZEG" ő is leszokott:)

BEZZEG EGYSZER MINDEN GYEREK LESZOKIK!

14. 14775640c4 (válaszként erre: 13. - Tengericsillag)
2008. máj. 20. 17:11

igaz!

az én fiam 3 évesen lett szobatiszta

már agyonra idegeskedtem hogy sosem fog.és én is beleestem a hibába hogy bezzeg a lányom.ő másfél évesen igy meg úgy

aztán egyszercsak szinte szemvillanásra a kicsi is lehajította a pelust.

az ovi nem lehet alku tárgya de viszont rosszallást lehet éreztetni.

szidni nem szabad, de dorgálni igen.

pl. volt olyan nálunk is hogy bepisilt.

fél óra múlva kért csokit, amit amugy ritkán adok, de most valahogy kedvet éreztem megosztani a gyerekkel. elhúztam előtte és azt mondtam:bepisiltél nincs csoki. szevasz.legközelebb odafigyelt ha csokit akart enni:))

aztán ami végül bevált és elinditotta a szobatisztaság felé, az az volt hogy egyszerűen nem vetkőztettem le ha pisis volt. képzeld el egy óra múlva mikor marta a seggét

úgy ült a bilire mint a huzat:))

apró trükk. nálunk bevált

13. tengericsillag (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. máj. 20. 17:00

Szia!

"nem mehetsz oviba ha bepisil"

Remélem nem veszed sértésnek.Ha lehet az ovi ne legyen alku ,üzlet,jutalom vagy büntetés.Ő még nem tudja mi az az ovi.Ha előre tudja hogy ott majd kinevetik,vagy vmit nem szabad akkor hiába várjuk el tőle hogy örömmel menjen.Én pl. ovikezdés elött 1-2 héttel beszéltem neki róla mert igy nem volt olyan "nagy várakozási idő",tehát "mindenki az oviról beszél,de mikor megyek már",nem tudja felmérni mennyi az a 3 hónap,5hét múlva.Ilyen sok idő alatt összegyűjt egy csomó információt az oviról,de mégse tudja mi is az ,tehát izgatott lesz.

Nálunk a következő volt:Pisilésből 3 éves korára lett szobatiszta(elég későn,de ez más történet),viszont a kakit visszatartotta.Persze egyesek szerint buta a gyerek,pedig én tudtam ,ha bekerül az oviba ,megnyugszik hogy "igen ez az ovi amiről beszéltek,ide fogok járni,vannak gyerekek,ovónéni,nem bántanak".Na igy is lett,második héttől fogva bilibe kakilt.Szó nélkül beszokott és szeret is járni.

Csak türelem,nem szabad megszidni,nem szabad idegeskedni rajt,mert a tudatalatt is sok minden kihat a gyerekre.Nem vagytok elkésve,sőt talán ha visszaraknád rá a pelust egy pár hétre..?Messze van még szeptember!

Ne érdekeljen ki mit mond:"Bezzeg régen.."Bezzeg az ő gyereke"stb,nekem soxor mondták ezt,s az ilyen hatások(beszólások) nélkül,idegbaj nélkül simábban leszoktunk volna a pelusról.

SOK SIKERT!

12. 512009e634 (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. máj. 20. 16:44
Adtam rá az első 1-2 hétben, aztán mikor már rendszeresen tudatta, hogy mikor kell neki pisilni, levettem, és alvás előtt elvittem pisilni. De előfordult 1x-2x, hogy bepisilt álmában. Az érdekes az volt, hogy a kakival mindíg megvárta az esti pelust, amíg azt is el nem hagytuk idén.
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - 512009e634)
2008. máj. 20. 13:27

Azért nem használjuk a bilit, mert azt még annyira se akarja mint a wc-t nekünk is van szűkítőnk. szuper találmány! :)

És szeptemberbe amikor, ismét elkezdted a délutáni alváshoz is adtál rá pelust? Vagy már akkor se csak éjszakára?

2008. máj. 20. 13:14
Van több topic, ami a szobatisztaságról szól, sok jó ötletet írtak már mások. Egy tuti: tényleg soha ne szidd meg! Sok dícsérettel, finom irányítással még az én nem épp zseni kutyám is nagyon hamar szobatiszta lett.
9. 512009e634 (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. máj. 20. 13:11
Huh, hát nehéz, az biztos. De szerintem ne erőltesd, mert csak az ellenkezőjét éred el. Szeptemberig még van bő 3 hónap, az még sok idő. Esetleg WC helyett próbáld a bilit. Enyém abba nem akart, WC-be inkább. Ő márciusba volt 3 éves,akkor kezdte az ovit, tavaly júniusba gondoltam, megpróbálom levenni a pelust. Vettünk bilit. Ugyanúgy jártam, mint te. Vettünk WC-re szűkítőt, abba sem akart. Pedig látott már engem is, mert sokszor még a WC-re is utánam jött. Hagytam az egészet a csudába. Közben beteg is lett, nem nyektettem vele. Majd szeptemberben megpróbáltam újra, a bili ezúttal sem jött be neki, de a WC szűkítővel már ment.És 1 hét alatt (de inkább 2) szobatiszta lett. Az éjszakai pelust pedig csak idén hagytuk el , ovi előtt. Ezért írtam, hogy 3 hónap nagy idő.
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - 512009e634)
2008. máj. 20. 12:37
Egy két hete kezdtem, 2.5 évesen nem mertem mert akkor született a kistesó, féltem sok lesz neki a változás egyszerre, de most már nagyon itt az ideje, ősszel ovi lesz. Azt hogy kézzel oda nyúl tegnap és ma láttam először. Úgyhogy erre próbálok figyelni hátha akkor kell neki, de ha kérdezem ő letagadja, ha ráültetem a wc-re meg nem pisil és csak dacosan mondogatja hogy nem akarok!! Nagyon ritka amikor pont akkor pisil, ha ráültetem a wc-re. Persze akkor nagyon örülünk, de ha bepisil és épp nem veszem észre akkor van olyan is hogy egyáltalán nem szól, ugyan úgy játszik tovább a pisis nadrágba. És ha mondom neki hogy ilyet nem szabad, kinevetnek a többiek, nem mehetsz oviba ha bepisil, stb. csak nevet rám. És ilyenkor belül olyan sík ideg vagy. :( Fogalmam sincs mit tehetnék, hogy előre szóljon. :( Sajnos.
2008. máj. 20. 11:29
Sziasztok! krucifix, nem tudom, mióta vetted le róla a pelust. Az enyém is 3 éves, 2,5 volt, mikor levettem róla. Az első héten ő is sokat bepisilt. Mondtam neki, hogy semmi baj, majd legközelebb előbb szóljon. És egy idő után zavarta, hogy bepisilt, és nedves a nadrágja (noha rögtön átöltöztettem). Neki más "baja" is van, még nem beszél, úgy jelzi, hogy toppog, és a kezét a lába közé teszi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook