Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Úgy nézek ki, mint akit megtéptek. A fodrász levágta váll... fórum

Úgy nézek ki, mint akit megtéptek. A fodrász levágta váll... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

24. globus (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. ápr. 24. 08:16
Így van. Fodrász barátnőmnek pár éve volt két tanulója, csak azért foglalkoztatta őket, mert tágabb rokonsághoz tartoztak. De elege lett, többet soha. Az egyik egész nap nem mozdult, másik ugy vágta sarokba azt a gumi gyakorlófejet, hogy pattogott az üzletben. Csak mert újra kellett rakni a Marcell hullámot 😀
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Burrit0)
2023. ápr. 24. 07:41

Én olyat hallottam, hogy gyakorlat úgy van, hogy a tanulónak kell keresnie és leigazolnia, hogy részt vett gyakorlaton.

És a vállalkozók, akiknél elvégzi a gyakorlatot, pénzt kérnek a tanulótól, hogy nekik ne kelljen semmit fizetni...

22. Burrit0 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. ápr. 24. 00:03

Hol van most olyan, hogy ingyen a tanulo? Es utana a mester kiigazitotta.

Otthon a baratokon tanulnak, ha valaki ollo ala fekszik. Tapasztalat nelkul nyilvsn nem megy.

Meg mit varnak el.

21. Channa* (válaszként erre: 19. - Burrit0)
2023. ápr. 23. 20:06

Igen, a rövid haj, minden nap munkás;)

Engem nem zavar.


És igazad van abban, ahogy írtad, egy haj akkor van jól levágva, ha két rázás után, levegőn száradva is van fazonja;)

20. Channa* (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. ápr. 23. 20:03

'kb. 1.5 hét múlva akármilyen jol vágták, akkor is lelapul'


Na, pont ez a lényeg! Nem, 1,5 hét múlva nem szabad formátlannak lennie! Legalább 2 hónapot ki kell bírnia!

Ezért mondom, hogy a legtöbb fodrász béna.

Régen, szinte az összes fodrász jó volt, most, hogy rengeteg technika van, nem jók.

Az összes fodrász valami gyorstalpaló sulit végez el, aztán nyitogatják az üzleteiket arra, hogy a haj végéből tudnak vágni, mer se szárítani, se mást nem tudnak.

19. Burrit0 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. ápr. 23. 17:29

Az ilyen nekem is tetszik, csak nem az en hajamnak, turelmemnek, eletvitelemnek valo.

Ugy szeretnek egyenes hajat!


Mostanabqn nagyon gondolkodtam, hogy rovid hajat szeretnek, de ahhoz jo fodrasz es sok ido kell minden nap.

Igy maradtam annal, hogy szabadnapokon meghallgatom, milyen cukik a furthermore, maskor meg a Globus szerint szar hajam van :D

...ha latszik.

18. Burrit0 (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. ápr. 23. 17:20
Akinel regen vagattunk, o is, meg az anyja is oktato volt azzal az elvvel, hogy egy frizura akkor lett jora vagva, ha hajmosas utan ket razzassal, levegon szaradva is szep. Ok Gyorben dolgoztak, de a Mama ugyis ott lakott, ott vagattunk hajat. Csak aztan az egyik nyugdijba ment, a fia meg meg ezelott ugy osszeveszett a mutterral, hogy szakmat cserelt. Minuet meg otthagytak, bruhu. Par ev kellett az uj fodrasz megtalalasahoz. Hozza ugy szoktam beulni, hogy rad bizom, talalj ki valamit. Rita jokat csinalt. Akkoriban vasaltam a hajam. Annal latszik a vagas.
17. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. ápr. 23. 16:21

Szerintem ez inkább szárítási trükk, kb. 1.5 hét múlva akármilyen jol vágták, akkor is lelapul. Zselé, wax, tupírozás, többet kell bajlódni vele, mint hosszúval. Régen volt ilyenem, de csak fodrásztól kijőve mutatott, én nem tudtam belőni. Még úgy sem, hogy szerinte pofon egyszerű 😬

Szopottgombócról nekem az az egyenes hosszú jut eszembe, amit hátracsapva szorosan összegumiznak. Az egész fej lapos. Kevés arcformához illik.

16. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 15:58
Sajnálom. Köztük is vannak jók és rosszak. Egy rossz frizurát viselni nem jó. Sok éve ugyanaz a fodrászom, dús hajam van, ritkítja is és némileg tépett frizurát alkot.(rövid) Mindig megbeszéljük, mennyit vágjon. Még nem álltam fel csalódva a székből. Kívánom, hogy sikerüljön egy jó fodrászt találni.
15. Burrit0 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 14:06
Masik fodrasz, majd visszano, meg guglizz ra, mit hozhatsz ki belole annak megfeleloen hol hordod. Par csat, hajpant vagy kendo nem nagy beruhazas.
14. Channa* (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. ápr. 23. 13:35

Már nincs jó régen állandó fodrászom.


Olyan 25 éves koromtól volt sokáig egy fodrászom, aki nagyon profi volt. Szült 2 gyereket, és gondolom ezzel átment egy agymosáson is? Már nem tud hajat vágni. Időnként visszatérek hozzá, de úgy döntök mindig, hogy már nem jobb, mint a többi, aki 1 km-es körzetemben van, így nem éri meg több kerületen átutazni.


Évek óta próbálok egy jó fodrászt találni, de a felhozatal nagyon gyenge. Maximum arra képesek, hogy a hosszú haj végét levágják.


Egy hajat nem csak úgy tudnak elrontani, hogy túl rövidre vágják, hanem ezer féle módon.

Egy rövid hajat nagyon jól kell vágni ahhoz, hogy kezelhető legyen. Tehát, jól kell levágni, ritkítani, stb., de a legtöbben csak arra képesek, hogy kb. egy fiús hajat vágjanak, aminek a végét megcsipkedik (szerintük ez a ritkítás). Én ugye lány vagyok, így nem akarok fiús hajat.


kb. az ilyen hajat szeretem: [link]


De a mai fodrászok, csak bob frizurát 'tudnak' vágni, vagy nagyon rövid fiúsat, amitől szopottgombóc kinézete van a nőknek. És nem az a problémám, hogy nem áll jól az ilyen haj, hanem az, hogy annyira rosszul vágják le, hogy még hasonlóra sem lehet szárítani.


Tudom, nagyon háklis vagyok a hajamra, erre mondják azt, hogy te tessék már ennyire hiúnak lenni! Azért, mert már nem vagyok húszon éves szeretem, ha rendben van a fejem a lehetőségekhez képest maximálisan. Majd ráérek nyanya koromban, lelakott lenni;)

13. Érdekes73 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 07:21
Míg megnő addig feltűzködöd. Utána jól látó/jó szándékú családtag/barátnő szépen levágja egyenesre hátul . Nálam bevált ez a módszer.
12. Puncsos (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 01:28
Majd visszanől, vagy esetleg egy jó kis paróka, aztan gond egy szál se. Ha ritka lenne a hajam én vmi tüsisre vágatnám, azt zselézni lehet, vaxolnolni, vagy nem szereted a nagyon rövid hajat? ;)
2023. ápr. 23. 00:36
Kedves Hozzászólók! Az én hajamról van szó, köszönöm szépen a hozzászólásokat! Elgondolkodtam rajtuk. :( Erős szemüvegem van, és ha leveszem, nem igazán látom, hogy mi történik. A másik pedig az, hogy vékony szálú hajam van...pár csatt és már nincs is. Ha valakinek van további ötlete szívesen veszem. Már több fodrászban is csalódtam, többet ide sem megyek vissza.
10. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 22. 20:44

Az nekem sem ertheto, hogy nem vetted eszre ezt a kulonbseget a tukor elott.

Volt egy igen karakan baratnom. Mar nem emlekszem, hogy sikerult az agyat felcseszni ennyire, talan a bura alatt lett felejtve, utana ucsorgott orakat, vagy valami ilyesmi volt, de ugy felpaprikazta magat, hogy ledobta a kopenyt, es hajcsavarokkal a fejen otthagyta az uzletet, es ugy ment haza az egesz varoson XD


Nekem egyszer volt egy remes elmenyem. Igazabol akkor kellett volna otthagynom, mikor hajmosas utan meglattam, hogy az elottem levo vendeg hajat ugy csinalja, hogy fel kezzel porcukros fankot eszik.

Aztan kicsit bizonytalan voltam, es az albummal a kezemben, mutogatva magyaraztam, milyen hajat szeretnek, es erre a valasza az volt szo szerint, "qrvara nem ertem, mit akarsz". Ha nem lettem volna valami kis mazsola akkor, talan majdnem 14-15, nem hagytam volna, hogy nekialljon. Aztan mikor felkapta a lakkot, mondtam, hogy nem kerek, erre ugy korbefujt, hogy az arcom is tartositsa legalabb 2000 evre.

Akkor meg pincsifing voltam. Most ezt nem hagynam.

Elotte egy alalanos iskolai baratnommel gyerekkent oda jartunk, ahol tanulok voltak, es lassan, de ingyen sokkal jobbakat vagtak mar akkor:P

Visszanott. Es fejlesztette a kreativitasom. Abbol a carbol, amit vagott, nehez bolt olyat csinalni, amitol nem ereztem ugy, hogy meg akarom fejelni a tukrot.


Most nincs ez a gondom, meg a szabadidomben sincs kedvem vasalgatni, ami egy esos, paras helyen ertelmetlen is. Inkabb hordom gondoren, ugy meg a kutya nem latja, hogy itthon nyesem le.

Munkaban meg szorosan osszekotve, es rajta a chef sapi.

9. globus (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. ápr. 22. 14:59

Akkor nincs is állandó fodrászod?

Enyém is sokadik, ő nem szokott ötletelni. Azt mondom, hogy ugyanezt 3 centivel rövidebbre, úgy csinálja. Csak a homloknál szoktam jelezni minden alkalommal, hogy ott figyeljen. Hátha elfelejtette, hogy a frufruvonalam nem íves, és ha normál módon vágná, kétoldalt lenne "lyuk". Itt mindig hajtogatni kell vágásnál egy tincset.

1x rontották el a hajam, kb. 30-35 éves korom körül, szinte nullásra letolta azzal, hogy mennyire nőies. Oda többet nem mentem.

2023. ápr. 22. 14:47

Lassan 1 éve nem voltam fodrásznál. Utoljára a pókháló vékony hajamat kiritkította egy némber ritkító ollóval. Mondtam, hogy nem kellene, de ő állította, hogy sok hajam van és bizony kell. Miután elkezdte gyepálni, nem volt visszaút, kivártam a végét. Nekem lett igazam. Rövidebb lett, mint kértem és ritkított. 🤬 Úgy éreztem magam, mintha kopasz lennék vállig érő hajjal. Azóta nem látott.

Ő a 4-5. fodrász, aki elcseszte a hajamat. Már nem tudom, kihez menjek. Azért kell mindig másik fodrász, mert a régi fodrászom szült, őrá vártam közben, de 4 év után mintha ő is elfelejtette volna a szakmát.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. ápr. 22. 09:20

Nem, nálam nem a fejforma és hajminőség miatt nem sikerül a fodrászoknak, hanem azért, mert bénák.


Ezt azért merem kijelenteni, mert ritkán, de van amikor sikerül jól levágniuk.

Az bosszant legjobban, hogy amikor először megyek hozzájuk, akkor jól sikerül nekik, aztán soha többet.


Azt is észre vettem már, hogy ha kicsit hosszabb hajból indulnak, akkor aránylag jól sikerül nekik, de ha 2 hónap múlva megyek ismét, akkor elrontják.

Ha nem is másodjára, akkor harmadjára tuti, hogy nem lesz jó.



Elvileg nagyon jól lehet dolgozni a hajammal és a fejformám is pont olyan, ami kell a rövidhajhoz. Nincs benőve a nyakamba, nem sok, nem kevés, közepes szálú.


Amit írtál igaz lehetne, de soha nem olyat várok el, amilyen még nem volt, azaz tudom, hogy jó lehetne, ha a fodrász tudna hajat vágni...

6. globus (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. ápr. 22. 07:19

Szomszédasszonyom ugyanahhoz a fodrászhoz járt, mint én. Mindig úgy kérte hátul vágni, amilyen az enyém. Úgy is vágta, de mégsem olyan. Egyszerűen nem érti meg, hogy az ő tarkója más...sokkal "mélyebben" hajas, ha felnyírja, az pár nap múlva eldeformálódik, ha csak levágja, úgy meg más alakú. Hajszál minőségről nem szólva, selymes vékoly, erős vastag, egyenes vagy drót.

Van egy vendége (közös ismerősünk), ő mindig hódfarkat vágat 😀 Nem szép, nem divatos, jól se áll, ő tudja, miért...

5. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 22. 07:08
Miért nem szóltál neki? Azért a váll alattiból fél centi és az állig sem érő között nem kevés különbség van. Nem láttad mit csinál? Akkor kellett volna szólni, hogy állj! Én biztos nem fizettem volna ki. De ne haragudj ebben te vagy a hibás. Látod, hogy nem azt csinálja amit kértél és hagyod?!
2023. ápr. 22. 07:00

Nagyon béna fodrászok vannak!

Nem is értem, hogy merik annak nevezni magukat, és még pénzt is fizetünk nekik, az elrontotthajakért...


Sajnálom, hogy így jártál. Évek óta nem találok egy fodrászt, aki normálisan tudna rövid hajat vágni...

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 22. 06:22

Nem voltál ott, míg dolgozott?

Azért azt lehet látni, hogy mekkorát vág. Tíz centit vagy egyet.

2023. ápr. 22. 06:15
Sajnálom! Én nem fizettem volna ki a helyedben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook