Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ugatás, ürülék fórum

Ugatás, ürülék (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 19. 21:53

Sziasztok

Tudnátok segíteni? Egyik nap voltam dokinál új kutyusunkkal, de elfelejtettem megkérdezni tőle. Tudja valaki hogy milyen színűnek kéne lennie egy kiskutya ürülékének? Szegényke most jön ki egy több hetes hasmenésből és végig szürkés zöldes volt még most is. Javul ez ha már teljesen kigyógyult belőle?


Ja egyébként őt majdnem 3 hónaposan hoztuk haza és már következő héten ugatott játékból meg beszélgetésből, és rá 1-2 hétre már házőrzés céljából. :) Nagyon meglepődtünk mert az első kutyusunk ő sokkal később kezdett rá még játékból is.


Tud valaki jó módszert, hogyan vegyem el a szagot arról a helyről, ahova először ürített a kutyusunk és azóta is. Szerencsére oda is csinál, ahova kéne, de kb fele fele arányban xD. És meg kellene szüntetnem azt a részt ahol először kezdett, mert hát az nem olyan hely... Próbáltam Domestossal :s ami hát nem a legkörnyezet barátabb, az egy napig kb hatásos volt, próbálkoztam borssal, de ezek csak ilyen 1 napig érvényesültek. Akkor most napokig borsozzam a földet? xD Hiába hordom el onnan az ajándékcsomagokat, a szag ott marad és csak azt értem el vele, hogy 3 helyre csinál xD. (végül is haladás).

Előre is köszi a segítséget.

További jó kutyázást mindenkinek :)

2009. jún. 4. 08:25
nagy szél -bocs:)
15. H.Ancsi (válaszként erre: 14. - Hoverla)
2009. jún. 4. 08:24

Nekünk amikor még 2 hatalmas kutyánk volt nagy kerttel, azt csináltuk, hogy az összegyűjtött cuccot levittük a kert végébe egy helyre, mert ugye a kutya oda szeret menni, ahol jól érzi a szagot, viszonylag hamar odaszoktak, a kert többi része utána tiszta maradt.


A kutyaházba bármikor belemegy ha tetszik neki és miért ne tetszene? Egyébként nyáron is szeretik, mert ha esik az eső, vagy nagy cél van ott jól érzi magát. Egy jó tanács még, ha házat kap az ne legyen nagyobb, mint amibe éppen csak belefér, sokszor látok kis kutyát hatalmas házzal.

Ha nem tul nagy, télen be tudja melegíteni magának.

2009. jún. 3. 23:07

Én sem hiszem, hogy félne valamitől, mivel kertes házban elvileg oda kakil ahová akar, bár ez is zavaró, és jó lenne, ha egy helyre szokna, ahol van összegyűjtve a többi termék. Hogyan lehetne egy helyre szoktatni?


Másik dolog, ha most nem alszik kutyaházban, mert nincs még neki, mert nyár van, a lépcsőn alszik napközben a betonon, szóval és attól tartok nem fog beszokni a házba, ha már hideg lesz, akkor nem tudom hol fog szegénykém aludni. Szerintetek ha még nyár végén lesz házikója, bele fog szokni?

13. Hoverla (válaszként erre: 5. - E12ac2bb5c)
2009. jún. 3. 22:59

Szia! Mi is ugatunk neki, de ő is csak néz, még a fejét is oldalra fordítja, hogy "ezekkel mi van?" kb:)


Nem tudom elvisszük-e orvoshoz, az orvos még mikor kisebb volt mondta, hogy neki is a kutyája vagy 4 hónaposan kezdett ugatni.

12. Hoverla (válaszként erre: 2. - Danama)
2009. jún. 3. 22:56
Köszi!Egyébként össze van szedve az ürülék, egy helyre viszem, kertes házban lakunk, de ehhez a helyhez hozzáfér, pedig homok van rajta mindig, és hetente a szemétbe kerül. Tehát nincs szerte szét az udvaron, hogy zavarná, minden reggel összeszedem.
11. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. jún. 3. 16:11

Az én kiskutyám sem nagyon ugatott még ilyen korában.

Szerintem normális.

Később majd biztos fog, mikor elkezdi őrizni a házat.

De az se jó egyébként, ha túl sokat ugat.

10. H.Ancsi (válaszként erre: 9. - Monizsofi1982)
2009. jún. 3. 14:04
Fél , hogy büntetést kap érte??? Na ezt még nem hallottam. A kölykök még akkor kezdik el ezt csinálni mikor még szopnak. Nem hinném, hogy akkora már tudnák mi az a büntetés.
2009. jún. 3. 13:40

Az én kutyám nem eszi meg a saját kakiját, kiskorában szokta más kutyáét megenni, de most már leszokott róla. Vagy legalábbis nem vettük észre. Én úgy tudom, hogy ha egy kutya a saját kakiját eszi meg, az azért van, mert fél, hogy büntetést kap érte. /elsősorban lakában tartott kutyáknál fordul elő, ha még nem szoba tiszta, vagy "véletlenül bemegy" neki/.

Ugatás: 10 hónapos, lassan ivarérett /ha már nem az/, és szokott ugatni. Elsősorban játéknál, majd akkor, ha valami zajt hall a lépcsőházból, az utcáról, ami esetleg nem tetszik neki. Meg más kutyákat ugat meg, ha sétálunk. Ez egy ideje így megy. Ne keseredj el, hamarosan a tiéd is ugatni fog!

2009. jún. 3. 12:59

A kutyák általában akkor ugatnak már rendszeresen, házőrzés stb. ha már ivarérettek. Addig csak ritkán.

Az ürüléket minden kutya megeszi pici kölyökkorban, ez náluk normális, még ha nekünk gusztustalan is. Azért mostmár ne engedd neki.

2009. jún. 3. 12:51
A mi kutyánk már két éves, és ő szinte soha nem ugat. Itthon csak akkor mikor a párom nagyon bellendül vele játékba, vagy ha birkózunk, és a kutya azt hiszi verekszünk:) Egyébként nem szokott soha. Csak az őrző-védőn:)
2009. jún. 3. 12:36

Szia! Ha nagyobb lesz, többet ugat majd valószínűleg. Az ürülékevés az emésztéséhez is kell - a kiskutya a saját bélflórájának kialakításához szokott ilyet csinálni, de mondjuk 4 hósan inkább már rossz szokásnak mondanám.

A házikoszt viszont ebben a korban nagyon nem jó. Rendes kutyaeledelt (nem Tescosat vagy hasonló sz..rt) kellene kapnia és mindenképp vitamint! Csonterősítőt minimum! Meghosszabbítod az életét, annak minőségét, megelőzöl csomó kellemetlen nyavalyát. Szerintem érdemes lenne most legalább pár hónapig adni neki ilyesmit, persze ha nem gond anyagilag. A LAVET csonterősítő megfizethető és nem rossz. Megkaphatja a házi kosztot is, csak kapjon mellé megfelelő tápanyag- és vitaminellátást is.

5. e12ac2bb5c (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. jún. 3. 12:33

Szia!

Nekem palota pincsim van,és az is igaz már 9 éves . De sajnos ha nem figyelek ő is megeszi az ürülékét . Nagyon keveset ugat talán havonta egyszer, de akkor is ha nagyon akar valamit és nem figyelek . Én elvittem mikor még kicsi volt orvoshoz . De azt mondta ez egyáltalán nem gond,hogy nem ugat a kakiját meg azért eszi meg mert kiváncsi . Képzeld mi lefeküdtünk vele szembe és ugattunk neki provokáltuk de ő csak nézett ránk ,mert mi is megvoltunk ijedve . De azért vidd el orvoshoz,hogy megnyugodj,az a biztos .

2009. jún. 3. 12:29

Lehet túl barátságos és ezért nem ugat.

A kutyák nem tudom miért, de imádják a cicakakit, szinte sorba állnak érte.:)))

3. danama (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. jún. 3. 12:29
illetve még rossz szokás a kutyáknál a bélsár evés valószínűleg látta kölyök korában az anyjától
2. danama (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. jún. 3. 12:28
szedd össze a kakát minden nap, egyébként nem vitamin hiány miatt eszi, hanem azért mert a saját területét próbálja tisztán tartani
2009. jún. 3. 12:26

4 hónapos puli keverék kutyusunk még nem ugat, csak ha játszik, vagy ha nem tetszik neki valami, ami nem sok. Miért van ez?

Kinek mikor kezdett ugatni a kutyája és normális ez, vagy már rég kellett volna neki?


Másik dolog, meg az, hogy ugyanő néha eszegeti a saját ürülékét, ha kemény, és ez miért van, valamilyen vitamint pótol esetleg? Az igaz, hogy házi kosztot kap, de mellette tápot is nem sokat.Akinek van ilyen tapasztalata kérem írjon.Mi a megoldás?


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook