Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éjszakai ugatás...:-S fórum

Éjszakai ugatás...:-S (beszélgetős fórum)


2011. júl. 15. 11:43

Köszönöm mindenkinek a segítséget!Szépen módszeresen sorba veszek minden tippet és reménykedem,hogy az egyik beválik majd!

Köszönöm!

28. a44109caaa (válaszként erre: 27. - 5bfba16667)
2011. júl. 15. 11:42

:-))

Igen...

2011. júl. 15. 11:34
én is:) pont a fejem alatt. A legrosszabb, ha még csak félálomban vagy.. Hujjj..:S
26. kahlan_amnell (válaszként erre: 25. - A44109caaa)
2011. júl. 15. 11:34
Mi is ébredtünk erre...nem túl kellemes:-)
25. a44109caaa (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2011. júl. 15. 11:33

:-)

ezt is tudom...most éjjel viszont az tette be a kaput ami miatt végül megnyitottam ezt a fórumot,hogy annak ellenére,hogy ő maga által kiválasztott fotel a helye,amióta fel tud ugrani rá,nem hajlandó máshol aludni,mi ezt el is fogadtuk...legyen...-szóval az ágyam alá feküdt be,pont a fejemnél és egyszercsak ott kezdett ugatni...senkinek nem kívánom azt,hogy erre ébredjen...

de majd megoldjuk...:-))

24. a44109caaa (válaszként erre: 21. - 5bfba16667)
2011. júl. 15. 11:29

Tudom..:-)

Nem úgy értettem...mi is labdázunk vele,sétálunk,lót-fut egész nap,fáradhatatlan,ha mégis kidől,akkor kómaszerűen alszik 20 percet és kezdi előlről,háztömböket kerül meg naponta...

Ne haragudj,nem akartam félreérthetően írni..komolyan!!!

És köszöm a segítő szándékot!.

2011. júl. 15. 11:29
Sajnos a kutyáknak van egy rossz szokásuk: éjszaka "beszélgetnek" egymással. Figyelnek, fülelnek... A tacskó pedig különösen érzékeny a hangokra... A város kellős közepén lakom, mégis hallani a kutyák ugatását, a macskák nyávogását, és még éjszakai szürkületkor a feketerigók ébredezést. Mit lehet tenni? Az autók, motorok sem hangtalanok, sőt, még a mozdony hangjelzései is idehallatszanak. Ez az élet.
2011. júl. 15. 11:26
Köszönöm a tippeket,próbálkozom....
21. 5bfba16667 (válaszként erre: 20. - A44109caaa)
2011. júl. 15. 11:26
Én csak segíteni szeretnék, és a tapasztalataimat mondom, a fajtáról. Az én kutyám már nem csinálja ezt, tehát nekem mindegy, tényleg minden rossz indulat nélkül próbáltam segíteni.
20. a44109caaa (válaszként erre: 15. - 5bfba16667)
2011. júl. 15. 11:24

Szerintem nem játszanak,foglalkoznak minden kutyával annyit,mint mi vele....


Sajnálom,ha ez jött le abból amit írtam....

19. kahlan_amnell (válaszként erre: 16. - A44109caaa)
2011. júl. 15. 11:24

Nálunk az a szabály, hogy egyet ugathat. Jelezzen.De csak egy ugatással. Ha többször próbálkozik, akkor határozott 'Elég'-gel letiltjuk. Egyre jobban működik.


Nyanyóca, akkor úgy látom, nem lehet nagy gond, légy továbbra is jó alfája!

2011. júl. 15. 11:22
A mi tacsilányunk jelenleg a férjemmel edzőtáborozik(tájfutó a párom). Nem teljesen fajtatiszta a kisasszony, magasabbak a lábai, így elég jól bírja a futást, agility-t. Tegnap két edzésen voltak túl. Kutyikánknak meg se kottyant.(Mondjuk kicsi kora óta fut vele a párom...)
17. a44109caaa (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2011. júl. 15. 11:21
Majdnem minden nap sétál vele valaki a családból....
16. a44109caaa (válaszként erre: 10. - Kahlan_amnell)
2011. júl. 15. 11:20

Abszolút egyet értek minden szavaddal!

Egyébként nekem engedelmeskedik legjobban...ha lent van és fent hívom,a kert bármelyik részéből egy másodperc alatt rohan első szóra...imádom...és ezt csak nekem teszi meg.A gyerekeket a testvéreinek tekinti,féktelenül tudnak játszani,bohóckodni-a kutyit is beleértve persze :-)

Azt is tudom,hogy kötelességének ézi,hogy megvédjen bennünket,szerintem az egyik legjobb fajta jelzőkuyta,tulajdonképpen feltétel nélkül rábízom magam éjszaka,tudom,ha bármi gond lenne azonnal szólna,de itt az indok nélkülit kellene megkülönböztetnie a valódi veszélytől...lehet,hogy túl sokat akarok túl korán?...

2011. júl. 15. 11:20

Járunk egy kis kutyaközösségbe, ahol egy törpetacsi a legbrutálisabb mennyiségű energiával van megáldva!


Múltkor, 5 órát voltunk ott. Az én ebem a többivel volt elfoglalva, ez a lüke meg nyomatta a labda dolgot. Nem túlzok, több mint 3 órán keresztül dobtam neki a labdát, és ő abban a másodpercben hozta is vissza, h újra. De nem ám lajhár tempóban..


Én nem ismerem a fajtát, de ebből kiindulva, hogy a 3. óra végén is nyelvlógatás nélkül rohant, nem elég neki a kertecske. Nagyon nem.....

2011. júl. 15. 11:16

A tacskó alapvetően nem egy csendes fajta, főképp nem szobakutya. Jó házőrző viszont, minden neszre felfigyel és jelez, ez a fajta sajátossága.

Amit tehetsz, az tényleg a fárasztás, esetleg néhány pohár vizet készíts magad mellé éjjelre(félig elég, de több pohárral legyen). Ha elkezd ugatni, határozottan szólj rá(ne azt, hogy nem szabad,mert azt sokan használják és mástól is félős lesz, inkább: Befejezted? Abbahagyni! vagy Csitt! vagy bármi vezényszó megfelel), majd ha nem fejezi be, mégegyszer határozottan szólj rá ugyanazzal a vezényszóval, löttyintsd rá a vizet és vidd a helyére. Ez eltarthat akár 4-5éjjelen át is, viszont megtérül a ráfordítás. Kutyakiképző az egyik ismerősöm, ezzel a módszerrel tanítottam a kutyámat én is arra, hogy ne rágja szét a házat, ne vegye el a gyerek játékait, stb.

Remélem, tudtam segíteni.

13. 5bfba16667 (válaszként erre: 11. - A44109caaa)
2011. júl. 15. 11:15

Na, pl a felfedező kutyának édes kevés a kertecske, ahol ímmel ámmal elvan vele valaki, és amúgy szaglászik..


SÉTA!!! Új illatok, felfedezés, és a lényeg, hogy MEHEt :) A kutya lételeme a vándorlás (lsd farkas). Próbáld ki úgy, hogy sétálsz is vele!!

12. Aranka2 (válaszként erre: 9. - Kahlan_amnell)
2011. júl. 15. 11:15

Ha Te így látod :( Nekem a tacskókról csak rossz tapasztalataim vannak. Mondjuk nekem nem is kéne semmi pénzért.

Miért csak a tacskó ugat a környékünkön és a többi nem?

2011. júl. 15. 11:13

-A kutya bent van a lakásban,tetőtérben lakunk,tehát a szomszédok ebből semmit nem észlelnek,jóban vagyunk minden szomszéddal....

-A lefárasztással nincs gond,kertes házban lakunk,szinte egész nap kint van,rohangál,a gyerekeim is,mi is sokat játszunk vele,imád pl.labdázni

-Normális kaját kap-szárazat is és konzervet is-,friss víz a ház 4 pontján mindig van előtte,ebben a hőségben még nagyobb gondot fordítunk erre...

-Talán a "kor" majd meghozza a bölcsességet is neki,mert egyébként nagyon jó kutyusok,nekünk-a gyerekkoromat is beleértve-ő a 7.tacsink,mert egyébként nagyon szeretnivalóak!

..és én sem ütném meg semmi pénzért...

2011. júl. 15. 11:12

Csakhogy értsétek, másfél éves tacsilányunk van. Ugyanezen végigmentünk. Amióta mi vagyunk a férjemmel az alfák a falkában, azóta nincs probléma.


Azért ugat, főleg éjjel a kutya, mert úgy gondolja, úgy érzi, ő a falkavezér, neki kell védeni a területet.


A területvédés nem baj, azért (is) társunk a kutya, mert jobb érzékszervei vannak.De ha mi ott vagyunk, akkor neki tudnia kell hogy át tudjuk venni tőle a falka védelmét. És csak akkor tudja, ha érzi, hogy már nem neki kell felelnie értünk, hanem mi érte.

9. kahlan_amnell (válaszként erre: 7. - Aranka2)
2011. júl. 15. 11:09
Most írtál nagy butaságot, ne haragudj. Nem fajtafüggő az ugatás. Valószínű, hogy a szomszédban jobban kezelik a kutyát.
2011. júl. 15. 11:08

Kedves nyanyóca!


Neked kell lenni a falkavezérnek. Ha teljes mértékben az vagy, akkor egy szóra le kell tudjad tiltani őt az ugatásról.

Gondold végig, mennyire teljesül ez.Hosszú távon így tudod megoldani a dolgot.

2011. júl. 15. 11:06
Nekem azért nem kellene tacsi mert ettől hangosabb ebet még nem hallottam. Sajnos a szomszédban van. Szerencsére az én keverékem elengedi a füle mellett.Ja és a másik szomszéd kutyája is csöndes:)(kaukázusi)
6. 8625c5bd9b (válaszként erre: 1. - A44109caaa)
2011. júl. 15. 11:06

Ismerős sztori, csak nálunk a szomszéd dögje volt ilyen.


Gondolom a szomszédaid is nagyon szeretnek miatta.


Lehet kapni ilyen ugatásra jelző eszközt, az ember számára hallhatatlan, a kutyának zavaró.


Pavlovi reflex, megtanulja, ha ugat kellemetlen hang lesz, így hamar leszokik az ugatásról. Neten keress rá, úgy rémlik 6000 Ft körül volt.

2011. júl. 15. 11:06

Az én kutyám kis jelzőkutya, westie.Bent alszik velünk. Na, ő is ezt tette egy darabig, hogy bármi történt az utcán, ugatott, morgott. Aztán lefárasztottam estére, és semmi gond sem volt..


Kb mindennek az a kulcsa, hogy ki legyen fárasztva az eb, legyen előtte friss víz, normális kaja, és be legyen oltva.. De a legfontosabb, hogy ne legyen ideje, ereje rosszat tenni:)

2011. júl. 15. 11:05

Nekünk is tacsink van és sok szempontból nagyon makacs, van, hogy ő is ugat 1-2 napközbe.

Van aki nem ért egyet ezzel de megütni nem fogom viszont egy jó nagyot rákiabálok és abbahagyja, elküldöm a helyére szépen és befejezi.

2011. júl. 15. 11:02

Igazából most kinn van a kutya, v benn?

Lehet, hogy csak nekem nem világos..


Ha éjszaka nem alszik, az azt jelenti,hogy nem fáradt. Ez ellen, pedig lehet tenni. Lefekvés előtt egy jó nagy futtatás, séta, játék, és máris jobban alszik..

2011. júl. 15. 11:02

Gondolom, a szomszédok sem örülnek neki...

Nekünk nincsen kutyánk (még), de épp jövő hónapban készülünk befogadni egy törpetacsit. Lehet, nem kéne...?

2011. júl. 15. 10:59

Segítséget szeretnék kérni!

Szeretnék tippeket-használható,igazi ötleteket!!- arra,hogyan szoktathatnám le 1 éves tacsi leányzónkat arról,hogy éjszakánkét szinte minden utcai neszre,zajra-autó,kutyaugatás/távoli is!/,lassan már a falevél rezdülésre is-ugatni kezdjen.

Szinte képtelelnség éjszakánként nyitva hagyni az ablakot,mert vagy csukva az ablak és ritkábban ugat a kutyi,vagy nyitva és akkor gyakrabban.Már az erőm vége felé járok,néha sírni tudnék a kimerültségtől,mert éjszakánként 4x5x biztosan felriadok az ugatására,morgására és akkor ablak csukogatás,később amikor lenyugodott akkor nyitogatás...tiszta diliház...

Kérem,akinek van használható ötlet,írjon!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook