Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Üdülési csekk fórum

Üdülési csekk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. júl. 27. 17:39
Én az idén először igényeltem üdülési csekket de sajnos nem kaptam bár szerintem az anyagi körülményeim alapján adható lett volna hiszen én 50% leszázalékolt vagyok 26.000 ft-al a férjem meg nyugdijas.Szerettem volna nyaralni menni de ez nem jött össze.
74. j357 (válaszként erre: 72. - Bartáné Erzsike)
2008. júl. 3. 11:19
Szerintem előtte kérdezz rá a hotelnél. Mi tavaly nyáron kempingekben fizettünk vele, előe megbeszéltük, az egyik helyen a végén a másik helyen előre rendeztük a számlát, a lényeg az hogy a számlát annak a nevére állítják ki akinek a nevére az üdülési csekk szól (lehet több névre is, mi mindkettőnk csekkjével fizettünk) és nem tudnak visszaadni készpénzben. Szerintem ha lehet, a végén fizesstek, mert úgy esetleg egyéb költségeket (ebéd, stb.) is rávezetnek a számlára és akkor az is fizethető csekkel (azért erre rá kell kérdezni).
2008. júl. 3. 10:59

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni, hogy milyen jogszabály írja elő a csekk hosszabbításának menetét? Tegnap lejárt,előtte érdeklődtem telefonon, egy szóval sem említették, hogy nem szabad megvárni a lejáratot. Csak az érdekes, hogy érvényes csekket, milyen alapon hosszabbítanak???

Köszi: teknős

2008. ápr. 15. 15:46
Arról szeretnék érdeklődni, hogy miképpen kell üdülési csekkel fizetnem. Nemsokára férjemmel (az ő nevére szól a csekk) együtt szeretnénk eltölteni egy héltvégét egy helyen, de nem tudom, mi a szokás, milyen adatok szükségesek a részünkről (személyazonossági stb.), igénybe vehetem-e a férjem nevén lévő csekket (persze vele együtt, úgy tudom, igen), illetve érkezéskor vagy távozáskor kell-e fizetni vele stb. Kérem, amennyiben valakinek van tapasztalata (egy soproni hotelbe mennénk), ossza meg velünk. Köszönettel: Bartáné
2008. márc. 26. 06:26

Sziasztok!


Szerintetek hány konditerem fogadja el az üdülési csekket ? Ha tudtok Budapesten ilyet akkor írjátok ide legyetek szívesek mert én nem nagyon értek ehhez, és az interneten se találok sok helyet ahol elfogadnák.

2008. márc. 3. 16:27
Én jó dolognak tartom az üdülési csekket, minden évben kapom és el is használom. Sokat spórolok vele.
69. CILUSKA (válaszként erre: 68. - Anita0619)
2008. márc. 3. 16:23
Ha nincs olyan magas igényed, hogy csak négycsillagos Wellnesz szállodában tudsz nyaralni, akkor tudom ajánlani a magánszállásokat, ahol 2-3 ezer Ft/fő/éj összegért is lehet jól nyaralni.
2008. márc. 3. 14:44
Az én munkahelyem is ad minden évben üdülési csekket, viszont sajnos nem annyit, hogy abból el tudnánk menni pl wellnesselni egy szállodába. Így sokáig elég nehéz volt értelmes dologra költeni, viszont most akadtam rá egy nagyon jópofa lézeres csapatjátékra. Mi már voltunk a barátokkal és nagyon jól éreztük magunkat. Mindenkinek tudom ajánlani.
67. deva01 (válaszként erre: 60. - Bocsy)
2008. febr. 9. 19:55

Mindig lehet segítőkész embereket találni!

Én a nagyobb címletű üdülési csekk vasúti menetregyre váltásakor "szövetkeztem" az előttem, vagy mögöttem állóval. Így sem el nem veszett, sem rá nem kellett fizetnem... Ha már kisebb címletet nem adtak, találékonynak kell lenni:-))

Valaki kérdezte, hogy lehet-e meghosszabbítani az üdülési csekk fel nem használt részét... Igen, de számítani kell arra, hogy kezelési költségre felszámolnak valamennyi összeget.

66. DOMA
2007. szept. 27. 07:55
Ja, és úgy kalkulálunk, hogy inkább 1-2 ezer forintot ráfizetek.
65. DOMA
2007. szept. 27. 07:54

A férjem is már 3. éve kap üdülési csekket. Először leizzadtunk vele, mert nagyon kevés helyen fogadták el. De már a neten is utána lehet nézni, és egyre több a felhasználási lehetőség.

Mi azért csak üdülésre használjuk. Tavaly voltunk Hévizen egy szállodában, félpanziós ellátás. Szerintem ez az igazi kikapcsolódás, amikor jóformán egy poharat sem kell elmosni. Idén Révfülöpön nyaraltunk, szintén csekkel, ez panzió volt, de a szállodai ellátást megemlegettük most is. Még van egy hosszú hétvégére való csekkünk, télen használjuk fel valamilyen welnes - szállodában.

64. 4c35511f0b (válaszként erre: 63. - Nikol79)
2007. szept. 22. 21:54
Ezt rosszul tudod bocsi, nem kérhető mindenhol (sőt megkockázattom a legtöbb helyen nem) adott címlet...azt adják, amit...ennyi.
2007. szept. 22. 21:10

Sziasztok!


A munkáltatótól kérjétek az üdülési csekkeket kisebb cimletekben. Van 1000.-Ft-os is. Tehát van, csak gondolom az igényeteket nem tudják.

A www.udulesicsekk.hu honlapon folyamatosan frissitik, hogy milyen helyen, és milyen szolgáltatásokra lehet felhasználni a csekkeket.

Voltam már több helyen is, ahol a masszázst, szoláriumot, egyéb wellness szolgáltatásokat is lehetett fizetni vele. Általában a fodrászat és kozmetika az ilyen szállodákban magánkézben van, ezért nem igazán lehet felhasználni náluk, de a szállodák recepcióján mindenről felvilágositást tudnak adni.

62. 441e85ce7b (válaszként erre: 60. - Bocsy)
2007. szept. 17. 09:10
Igen, neked is igazad van .Csak akkor mért nem adnak nektek 5000 ft-os címleteket . A férjem 5000 Ft-osokba kapta.
61. 4c35511f0b (válaszként erre: 60. - Bocsy)
2007. szept. 11. 12:47
Persze ez is igaz, nálunk sem örülnek a cégnél, hogy 10 000es címletekben kapjuk, de a semmihez képest még így is jó dolog.
60. bocsy (válaszként erre: 59. - 441e85ce7b)
2007. szept. 11. 05:28
Igazad van, csak nem mindegy, hogy pl egy állatkerti belépőt, -ami mondjuk 1200 Ft- szeretnék vele fizetni, és mivel nekem csak 10.000 Ft-os címleteim vannak... így aztán elgondolkodtató, hogy ilyen esetben érdemes-e erre felhasználni.Igaz, hogy szállásra és étkezésre jó, de nem biztos, hogy nekem vagy bárki másnak megfelelő az adott kaja. Másik példa: autóbusz és vonatjegyet is vehetek "érte", de ha nem pont akkora a címlet, mint a fizetendő összeg, akkor vagy nem kapok vissza a csekkből, vagy nekem kell ráfizetni és kipótolni. Úgyhogy nem is olyan ingyenes és jó dolog ez. Sajnos van olyan, aki nem engedheti meg magának, hogy mindenütt "pótolgasson". Sokszor akkor csalódnak a legnagyobbat az emberek, ha ez megtörténik. Sokan nincsennek tisztában ezekkel az apróságokkal... Ezért jó, ha itt tanácsot adunk egymásnak! Persze, ha a kitalálók kisebb címleteket is forgalomba hoznának, akkor egy szavam se lenne!
2007. szept. 10. 18:23

Sziasztok!

Nagyon sokan örülnének , ha kapnának üdülési csekket, nálunk csak a férjem kap, :-(

Mi még sosem jártunk úgy , hogy vissza kellett volna belőle kapni , mert nagyon sok helyen a szállás mellett az étterembe is fel használható.

58. bocsy
2007. szept. 10. 18:19
Nincs nekem sem fölösleges csekkem, de sajnos időm sem. Mármint szabi; akkor amikor kellene, illetve adott időpontban nem volt szállás.
2007. szept. 10. 18:17

Az üdülési csekk üdülésre, pihenésre, kikapcsolódásra, relaxálásra van.

Nem tudom elképzelni, hogy valakinek olyan sok "fölösleges" üdülési csekkje van, amit nem tud a fenti célokra fehasználni.

Nekem nem tudnának olyan sokat adni, amit nem tudnék szabályszerűen, a fenti célokra felhasználni.

56. 4c35511f0b (válaszként erre: 55. - Bocsy)
2007. szept. 10. 18:08
Akkor fizess vele fogorvosnál vagy sportolj, étteremben is ehetsz stb.
55. bocsy
2007. szept. 10. 18:06
Budapesten én sem találtam egész nyáron szállást. Már egyszer meghosszabbíttattam a csekket, de úgy tűnik; a nyakamon marad. Elég drágák a szálláslehetőségek és tényleg nem adnak vissza a csekkből. Ha pl. 9000 Ft egy éjszaka, és 3 éjjel szándékozom maradni, akkor 3000 Ft oda. Nem jó üzlet! Debrecenbe októberben tud valaki valamilyen kedvező árú szállást?
54. 4c35511f0b (válaszként erre: 53. - Alexa77)
2007. szept. 9. 23:42
Nekem is ez a véleményem...lehet, hogy 8000 hely van már ahol elfogadják, csak éppen ezeknek többsége nem ér semmit, illetve akkor ha százezreket akarok költeni...
53. Alexa77 (válaszként erre: 52. - 4c35511f0b)
2007. szept. 9. 23:33
Igazad van, tenyleg nincs sok logika benne. Es pont emiatt nem is olyan jo dolog ez az udulesi csekk, mint amilyen lehetne.
52. 4c35511f0b (válaszként erre: 51. - Alexa77)
2007. szept. 9. 23:28

Igen ezeket tudom.

Alap dolgokkal tisztában vagyok köszi, csak ez érdekelt...nem látom a logikát, hogy pl. kondi bérletnél jó, de ha már kondi cuccot veszek nem,,,wellness hétvégén mindenre jó (kozmetika, sport stb) de ha simán bemegyek nem...

51. Alexa77 (válaszként erre: 50. - 4c35511f0b)
2007. szept. 9. 21:30
Szallodakban sok mindenre elfogadjak, talan meg fodraszra vagy manikurosre is, egyeb helyeken nem talalkoztam ezzel a lehetoseggel. De strandbelepoket, muzeumbelepoket, stb. is fizethetsz vele. Vigyazz, nem adnak belole vissza! Ezen okbol kifolyolag nem is tudtuk elkolteni a nyaralas alkalmaval mindet, mert 10 es 20ezres cimletekben volt.
2007. szept. 9. 21:23

OKOS EMBEREK SEGÍTSETEK:)


Üdülési csekk jó-e kozmetikába, fodrászatba, HA NEM wellness hétvégén veszem igénybe pl egy hotel szolgáltatásaként? Mert nem találok a fővárosban helyet neten, ahol elfogadnák keresgéltem,,,s ez elég fura....

49. gpetra
2007. aug. 13. 16:51
Valaki hosszabbíttatta már meg a csekkjeit?
48. daroki (válaszként erre: 47. - Hoxa)
2007. aug. 13. 15:18
Igen,erről hallottam én is,nem is mertem senkitől sem átvenni.Most jól is alszom éjszaka:)
47. Hoxa
2007. aug. 13. 15:12

<B>Az üdülési csekk átruházását, illetőleg megvételre történő felajánlását a törvény bünteti.

E cselekmény készpénzt helyettesítő fizetőeszközzel való visszaélésnek minősül, amely a Btk.313/C.§. szerint két évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett.

A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány minden tudomására jutott törvénytelenséggel szemben fellép.


Mindenki tartsa ehhez magát.</B>

46. hajny
2007. júl. 5. 18:11
Tavaly is,és idén is üdülési csekkel nyaralunk,a Balcsinál.Tavaly Balatongyörökön voltunk a Panoráma Hotelben-nagyon jo volt!Idén Füredre megyünk.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook