Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha jövőre az üdülési csekk adóját neked kéne megfizetni, igényelnéd? fórum

Ha jövőre az üdülési csekk adóját neked kéne megfizetni, igényelnéd? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. febr. 17. 08:57
Én nem a munkáltatótól kapom,hanem magam igényeltem.Így nem adóköteles.
30. Pircsi24 (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2009. febr. 18. 19:01

Lehet erről tudni már valamit egyáltalán?


Nekem az lenne a logikus hogy amelyik hónapban megvásárolja az üdülési csekket a munkáltató abban a hónapban lerója az adó és a járulék részét is ... én úgy értelmeztem hogy a járulék és az adórésze is a munkáltatót terheli, nem a munkavállalót.

Viszont eléggé elképzelhető hogy egyezkedni akar majd nem hivatalosan a munkáltató úgy, hogy csak akkor ad üdülési csekket ha az alkalmazottja a járulék és adórészét visszaperkálja neki. Erre írtam hogy megegyezés kérdése.


Rosszul gondolom hogy valahogy így lesz?

29. petiandi (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2009. febr. 18. 18:05
Egyetértek. Bár szerintem ez inkább elvi kérdés. Mármint hogy megint "alulról" kezdik összehúzni az a bizonyos nadrágszíjat.
28. emagdi (válaszként erre: 27. - Pircsi24)
2009. febr. 18. 15:36
az adót úgy vonogatja a munkáltató, ahogy a jogszabály mondja neki, ez sajna nem megállapodás tárgya.
27. Pircsi24 (válaszként erre: 21. - Petiandi)
2009. febr. 18. 14:34

Rengetegmindenre felhasználható nem csak üdülésre, olyanokra is amike a hétköznapjaidon is igénybeveszel.

Csak néhány példa:

fogászaton is lehet ezzal fizetni, uszodába is.


nézd meg az üdülési csekk oldalon mire használható fel ...


Nem tudom milyen ütemezésben kellene az adót fizetni utána, de szerintem meglehet egyezni a munkáltatóval hogy ne egy összegbe vonja le az, hanem éves szinten egyenletesen elosztva, ha már átvállalni nem tudja .. persze ehhez olyan viszonyban kell lenni hogy ő is biztosítva érezze magát arról hogy holnap nem lépsz ki aztán intesz neki búcsút.

26. 75bb1970ba (válaszként erre: 23. - Csillag85)
2009. febr. 18. 13:09
Ez egy kicsit durva volt.
25. emagdi (válaszként erre: 22. - 0bc15d9cef)
2009. febr. 18. 10:49
pontosan.
24. supin (válaszként erre: 20. - Nyta)
2009. febr. 18. 09:28
Én is. Habár valamikor 26 évvel ezelőtt voltunk utoljára nyaralni. Utánna jött a gyerekek iskoláztatása. Nem telt rá. Ahogy számolom ,ezután még ugy se fog..
2009. febr. 18. 09:25
Szerintem meg inkább le kéne lőni a Gyurcsányt!!! A levegőt nem akarja megadóztatni???
2009. febr. 18. 09:21
Feltételezem HA tényleg megadóztatják, úgy fog működni, hogy a munkáltató azt mondja: szánok rá fejenként pl. 50 000 Ft. Eddig ezt megkaptad csekkben, ezentúl 50 000mínusz adót fogod megkapni. Nem fogod kérni? Akkor 0-t kapsz.
21. petiandi (válaszként erre: 17. - Pircsi24)
2009. febr. 18. 09:10
alig 70ezer a nettó fizetésem. ha az üdülési csekk adóját az én béremből vonnák le, akkor nem kérném, mert igy is nagyon kevés az amit keresek. Ez kb a befizetni valókra elég minden hónapban. Na ezért nem tudom - illetve ha választhatok akkor nem akarom - befizetni.
20. nyta
2009. febr. 18. 07:29

nekem az a véleményem,hogy az emberek eddig is megvoltak üdülési csekk nélkül,ezután is meglesznek.lehet,hogy a munkáltatóra akarják terhelni,de akkor egy munkavállaló sem fog kapni,sem ezt sem étkezési utalványt.

sokkal jobban érzem magam amikor összegyűjtöm a pénzt és ugy megyek el nyaralni:)

19. Mókicaaaa (válaszként erre: 2. - Petiandi)
2009. febr. 17. 22:52
Jól mondod..
18. Mókicaaaa (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. febr. 17. 22:51
Ja igen, csak ha te lennél a munkaadó, akkor lehet te sem adnál ezekután...
2009. febr. 17. 21:11

Üdülési csekket ajándék és nem JÁR. Ha megengedheti magának a munkáltató adhat, ha nem, akkor nem ad.

Tehát még ha adót is kell fizetni utána jobban jár bárki mintha semmit sem kapna.

Miért ne tudnád kifizetni az adóját Petiandi?

Hisz több pénzed marad belőle, mint ami adóra elmegy.

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Petiandi)
2009. febr. 17. 19:50

az adót ugyanúgy kell majd fizetni gondolom mint az összes többi béred után, majd a munkáltatód levonja.


ha adott összeget kapsz, és az üdülési csekk kedvezőbben adózik, mint a normál bér, akkor még mindig érdemesebb a csekket választani, mert akkor effektíve több marad neked, mintha bérként kapnád.

(és annyi mindenre fel lehet használni az üdülési csekket, tuti mindenkinek van olyan jellegű kiadása amire jó)

15. petiandi (válaszként erre: 13. - Sylva)
2009. febr. 17. 19:44
Én viszont nem tudnék igényelni, mivel nem tudnám kifizetni az adóját. Egyszerűen azért mert nem keresek annyit hogy ezt megengedhessem magamnak.
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Sylva)
2009. febr. 17. 19:38

jó, de ilyen felfogással a teljes havi munkabéred "ingyen" van.

persze, ingyen, csak épp dolgozol érte:))

13. Sylva
2009. febr. 17. 19:37
Még ha 40%-os adót vetnek ki rá (ami szerintem kizárt!) Akkor is 60% "ingyen" van. Jobb, mint ha semmi sem lenne. Én igényelnék.
12. petiandi (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. febr. 17. 19:36
Ha marad még adómentes juttatás....
11. emagdi (válaszként erre: 9. - Petiandi)
2009. febr. 17. 19:33
vagy max olyat adnak, ami marad adómentes v nagyon kedvező adózású.
10. emagdi (válaszként erre: 9. - Petiandi)
2009. febr. 17. 19:33
ez így van.
2009. febr. 17. 19:31
Senki sem gondolja hogy a pénzt odaadják helyette. De azért ez a dolog elgondolkodtató. a cafeteriában van étkezési jegy, üdülési csekk, egészéségpénztár, iskolakezdési támogatás, önkéntes nyugdíjpénztár (legalább is ott ahol én dolgozom). Ennek a nagy része adóköteles lesz jövőre, de úgy hiszem mivel ezek adhatók, nem lesz kompenzálás a munkabérben. Ha a munkáltatónak nem éri meg, egyszerűen nem ad és kész.
2009. febr. 17. 19:25

jajj, itt szerintem alapvetően rossz a szemlélet.

az üdülési csekk egyetlen lényege, hogy adómentesen juttatás, tehát a munkáltatód úgy tud neked pénzt adni, hogy nincsenek hozzá magas adóterhek (mint a munkabéren). minden adómentes juttatás lényege ez, hogy adott pénzt minél olcsóbban megkaphass.


ha az üdülési csekket meg fogják adóztatni, még akkor is kérdéses a mértéke. ha olcsóbb lesz, mint munkabért adni, akkor megéri ezt választani.


(mert ugye senki nem gondolja, ha mondjuk idén kapott 70eft üdülési csekket adómentesen, akkor jövőre ezt megkapja munkabérként, ha nem kéri az ülülési jegyet?)


persze ha cafeteria rendszer van, akkor megfontolandó hogy esetleg mást kérjen helyette az ember, amit jobban tud használni.



amúgy a világon semmi sincs ingyen.

7. petiandi (válaszként erre: 6. - Júlia*)
2009. febr. 17. 19:22

És mégis mindig hiány van ezeken a területeken.

Befizetsz 100 ft adót. Ennek közel a fele elmegy az érintett hivatalok működési költségeire.

Keresek 72 ezret nettóban. ha kapok üdülési csekket, és fizetnem kéne az adóját, bizony nem tudnám fizetni mert az akkor már elengedhető luxus lenne. Eddig kaptunk egy lehetőséget arra hogy a munkáltató által finanszirozva lehetőségünk legyen "nyaralni". Jövőre nem lesz.

Kell a megszorítás, de szerintem nem az alján kéne kezdeni lefaragni ezt-azt.

6. Júlia* (válaszként erre: 4. - Petiandi)
2009. febr. 17. 19:15

"Az adó amit befizetsz nem a rászorulóhoz megy."


Dehogy nem,

ebből finanszírozzák az

Eü.-t

az oktatást

a közbiztosságot, stb

2009. febr. 17. 19:04
NEM
4. petiandi (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2009. febr. 17. 18:58
Az adó amit befizetsz nem a rászorulóhoz megy. Szerintem az más ha találsz pénzt és abból adsz annak aki rászorul. Én nem igényelném meg, mert abból a kevésből amit kapok erre már nem telik.
2009. febr. 17. 18:56

Ha én találok az utcán 10 000Ft, abból boldogan adok 1-3000 Ft egy jobban rászorulónak.


Az üdülési csekk plusz juttatás, vagyis ajándék.


Igen, igényelnék.

2009. febr. 17. 18:52

Ha jövőre azt mondja a munkáltatód hogy kérhetsz üdülési csekket de az adóját nem fizeti meg igényelnéd?

Véleményem szerint a munkáltató egyszerűen nem fog adni csekket, és igy nem lesz bevétele az államnak a kapcsolódó adóból. Ti mit gondoltok erről?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook