Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkáltatóm üdülési csekket akar adni, azt mondta a hideg étel mellé, kötelező üdülési csekket is adni. Kötelező elfogadni? fórum

Munkáltatóm üdülési csekket akar adni, azt mondta a hideg étel mellé, kötelező üdülési csekket is adni. Kötelező elfogadni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2012. jún. 30. 13:11
elfogadni nem kötelező, de elesel némi pénztől. én sem örültem neki, mert nem tudom elkölteni, de nekem 2 évig érvényes. Hátha adódik addig valami.
2012. jún. 30. 12:49

Kedves fórumozók!

Szeretnék üdülési csekket vásárolni, akinek van felesleges, kérem jelezze. Saját részre lenne rá szükségem, SŰRGŐS!Előre is köszönöm!

74. 4c35511f0b (válaszként erre: 73. - Moncsicsi83)
2009. febr. 4. 20:19
Szerencse dolga kérik-e vagy sem...
73. moncsicsi83 (válaszként erre: 66. - 4c35511f0b)
2009. febr. 4. 19:48
Nálunk is mindenhol kérték, igaz mi mindig üdülésre használtuk fel, már mint amíg párom kapott...
72. 4c35511f0b (válaszként erre: 69. - Sena)
2009. febr. 3. 23:51
Szállásnál kérték és kondi bérletnél is.
71. 0cec113ec4 (válaszként erre: 70. - 0cec113ec4)
2009. febr. 3. 23:42
Tőlem még soha nem kértek igazolványt!
70. 0cec113ec4 (válaszként erre: 64. - Moncsicsi83)
2009. febr. 3. 23:40
CSak alá kell írni a tulaj nevét. De mondjuk én is le tudom írni,hogy kis mariska. Pedig én Nagy Julcsa vagyok!!!:DDDDDDDDDDD
69. Sena (válaszként erre: 66. - 4c35511f0b)
2009. febr. 3. 21:19
Elvileg nem átruházható, de tőlünk az étteremben sem és az élményfürdőben sem kértek személyit. Ha szállást fizet az ember akkor viszont elkérik és okirat hamisításnak számít ha kiderül hogy másét használtad fel.
68. ileus
2009. febr. 3. 02:22

Nem kötelező adni!!!!

Ez amúgy is választott, mármint neked.

Ha nem fogadod el, akkor vagy elveszited ( mert másban nem adja meg ) vagy ha jófej hozzácsapja a fizudhoz, és megkapod a negyedét.

2009. febr. 2. 21:58

nálunk pár éve van ez a CAfeteria, de mindig nyilatkozni kell, hogy milyen formában igénylem:

lehet internet

üdülési csekk

színházjegy

stb.


Szerintem nálatok a munkahelyed önkényesen kijelölte, hogy ő üdülési csekkben fogja kiadni és kész. Neki könnyebb így az adminisztráció.

66. 4c35511f0b (válaszként erre: 64. - Moncsicsi83)
2009. febr. 2. 21:56
ÉN is jeleztem ezt, de többen azt írták simán fel tudták használni másét (tőlem mindenhol kértek személyit:)))))))
65. anyuca66 (válaszként erre: 62. - Sena)
2009. febr. 1. 21:54
Így igaz ! A nethozzájárulás se rossz...
64. moncsicsi83 (válaszként erre: 63. - 0cec113ec4)
2009. febr. 1. 21:45
Más nem használhatja fel, úgy tudom nem átruházható. Vagy igen? :)
2009. febr. 1. 21:43

Kötelező elfogadni és utána kötelező nekem elküldeni!

(majd én elköltöm!!!!)

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

62. Sena
2009. febr. 1. 21:27
Mi gyakran járunk étterembe a párommal üdülési csekkel. Ha nem kapna ilyet sose mennénk, mert nem olcsó mulatság. Többször voltunk már élményfürdőben is és egyszer a bp-i állatkertben. Szóval szerintem jó dolog, legalább tartalmas dolgokra használja az ember. Ha kp-ben kapná meg az összeget az elfolyna kajára, rezsire.
61. **Rita** (válaszként erre: 60. - Rosa)
2009. jan. 27. 15:41

több mint 12 000 elfogadóhely van


18. Milyen szolgáltatások fizethetőek Üdülési Csekkel?


Szállás és hozzá kapcsolódó egyéb szolgáltatások

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező szállásszolgáltatók szálláshely szolgáltatása és ahhoz közvetlenül kapcsolódó egyéb saját szolgáltatásai (étkezőhelyi-, fürdő-, gyógyászati-, rekreációs-, szabadidősport-, wellness szolgáltatás, stb.).


Étkezés

Elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező szolgáltatók étkezési szolgáltatása.


Utazási szolgáltatások

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező utazási irodák igénybevételével szervezett belföldi turisztikai szolgáltatások költsége.


Vonatutak

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező távolsági vasúti tömegközlekedési szolgáltatást nyújtó vállalkozások járataira szóló egyirányú, vagy menettérti menetjegyei.


Buszutak

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező távolsági tömegközlekedési szolgáltatást nyújtó vállalkozások járataira szóló egyirányú, vagy menettérti menetjegyei.


Hajóutak

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező belföldi hajózási szolgáltatást nyújtó vállalkozások menetjegyei.


Sétarepülés

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező sétarepülési szolgáltatást nyújtó vállalkozások menetjegyei.


Autópálya díj

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező autópálya matricát értékesítő helyeken négy és tíz napos autópálya matrica megvásárlása.


Kulturális szolgáltatások

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező színházak, múzeumok, fesztiválok, egyéb kulturális rendezvények belépőjegyei, bérletei, valamint könyvtári szolgáltatás. Továbbá felhasználható olyan oktatási szolgáltatásra, mely iskolarendszerű közoktatás, felsőoktatás és az iskolarendszerű szakképzés körén kívül eső, szervezett formában (tanfolyam) folyó oktatás, képzés, amely meghatározott hatósági bizonyítvány, valamely foglalkozás, munkakör ellátásához szükséges képesítés megszerzésére készít fel. (Kivéve: Jogosítvány megszerzése)


Mozijegyek

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező mozi belépőjegyei.


Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés


A fizikai és szellemi rekreáció igen széles körét felölelő szolgáltatások (Wellness, Fitness, természetgyógyászat, fogászat, stb.) ellenértéke, valamint az egészségbiztosítás Üdülési Csekkel fizethető az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező szolgáltatóknál.


Fürdő- és uszodai szolgáltatások

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező fürdő- és uszodai szolgáltatást nyújtó vállalkozások belépőjegyei, bérletei vásárolhatóak meg.


Sport- és szabadidő szolgáltatások

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező sportszövetségek, szabadidősport-szolgáltatások részvételi díja, bérletek ára és egyéb részvételi díjak.


Vidámpark, HUNGARORING és HUNGEXPO rendezvények belépőjegyei, valamint Magyarország horgászható területeire értékesített horgászengedélyek, horgászjegyek vásárolhatóak meg az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező szolgáltatóknál.


Állat- és növénykerti belépők

Az elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező állat- és növénykertek belépőjegye.


Kölcsönzés

Elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező vállalkozásoknál igénybe vehető szabadidős cikk (kerékpár, vízi bicikli, kenu, stb.), gépkocsi, motorkerékpár, lakókocsi kölcsönzésének ellenértéke.


Belföldi utasbiztosítás

Az Allianz Hungária Biztosító Zrt. fiókjaiban megkötött belföldi utasbiztosítás díja.


Internet előfizetés

Elfogadóhelyi szerződéssel rendelkező vállalkozásoknál igénybe vehető internetes szolgáltatás ellenértéke.

60. Rosa (válaszként erre: 58. - **Rita**)
2009. jan. 27. 10:15
Sőt,most olvastam,hogy felnőttképzésen is elfogadják.
59. Lilly1 (válaszként erre: 36. - Monica25)
2009. jan. 27. 10:07

Nálunk most vezették be a cafeteria-t, és nagyobb választási lehetőségünk van. Nem tudom, Nálatok miért így van kitalálva. Én értem a problémádat, valószínűleg jobban fel tudnád használni az összeget más formában. Amúgy semmi baj az üdülési csekkel, én kértem, abban bízva, hogy így majd "muszáj" lesz elmenni valahová a családdal. :-) De lehet, hogy más családok inkább egyéb célra fordítanák azt az összeget, ezért jó a választási lehetőség. De valóban sok mindenre tudod használni az üdülési csekket akkor is, ha nem utaztok el, csak az a baj, hogy többnyire nagyobb címletűek, és visszaadni nem tudnak belőle!

Azért szerintem kérdezz rá: biztos, hogy 3 felé KELL osztani? Kétfelé semmiképp nem lehet?

2009. jan. 26. 15:21

Nem kötelező adni se étkezési utalványt se üdülési csekket se kultúra utalványt se semmi hasonlót.

Ezek adható juttatások.

Nem értem mi a problémád vel? Miért nem akarod elfogadni. A mindenkori minimálbér értékéig adómenets,sok orvos( magánrendelés) is elfogadja. SZóval nem csak üdülni lehet vele

2009. jan. 26. 15:15

3 éve kapok és eddig mindenhol kérték:)


KOndi teremben is és ha nyaraltunk is:)



Szerintem ciki, ha valakinek ajándékba adod s majd azt mondják bocsika ezzel nem fizethet...de aki ezt megkockáztatja, az ajándékozza el:)))

56. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 54. - 4c35511f0b)
2009. jan. 26. 14:48
Eddig ahány helyre leadtuk a kutya se nézte kinek a neve szerepel rajta! :)
55. emagdi (válaszként erre: 54. - 4c35511f0b)
2009. jan. 26. 14:47
csak elvileg nézik, nagyon sok helyen "tojnak rá", végülis nekik mindegy, hogy ki adja oda:))
54. 4c35511f0b (válaszként erre: 53. - Anyuca66)
2009. jan. 26. 14:36
Az üdülési névre szól és nézik.
2009. jan. 26. 12:28
És ha tovább ajándékozom mert nincs pénzem ajándékra ? Miért lenne baj ? Nincs névhez kötve a "sorszám".
2009. jan. 26. 09:31
Szerencsés vagy. Nagyon sok elfogadó hely van. A neten megtalálhatod, milyen célokra veheted igénybe.
51. supin
2009. jan. 26. 07:38
Ismered a mondást? Ha adnak vedd el......
2009. jan. 26. 05:00
Nem kötelező adni sem étkezési utalványt, sem üdülési csekket. Ez azonban úgy működik, hogy vagy mindenki kap a munkahelyen vagy senki. Ha nekem számítana az üdülési csekk és valamelyik munkatársam miatt nem kapnánk, biztos mérges lennék. Egyébként nem kötelező felhasználni, bár mindenkire ráfér a pihenés (tavaly előttig 15 éve nem voltam nyaralni). Általában a munkáltatók ehhez folyamodnak béremelés helyett, higszen ha csak a törvényben meghatározott mértékig adják, akkor semmilyen járulékot, adót nem kell utána fizetni, tehát jóval olcsóbb, mint a béremelés.
2009. jan. 25. 18:21
Furcs én ijenröl még nem hallotam
48. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 45. - Rosa)
2009. jan. 25. 18:18
Nem így van!
47. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 44. - Magdi8)
2009. jan. 25. 18:18

Miért ne kapnál?

Én az első munkahelyemen automatikusan kaptam, a másodikon pedig kértem és kaptam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook