Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl sokat pisil, átázik a pelenka. Hogyan vehetném ki a pisiszagot az ágyból? Tudtok ötleteket adni? fórum

Túl sokat pisil, átázik a pelenka. Hogyan vehetném ki a pisiszagot az ágyból? Tudtok ötleteket adni? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 23. 19:49

Sziasztok!

Kicsit elmaradtam. Na köszi egyébként mindenkinek, aki segített. Megoldottuk a problémát. Egész egyszerűen elvettem a cumisüvegjét. Most egy kubus üveggel nyomulunk és úgy, hogy egész nap egyszer töltöm neki tele az üveget (sztem nincs egész fél liter), és éjjelre félig. Pár kortyokat iszik, így nem pisil annyit, és azóta sem ázik el az ágy :)))

Eleinte volt egy kis hiszti, de most már kb. egy hete rendeződtek a dolgok!

25. 0662c09cef (válaszként erre: 24. - Nikita33)
2012. ápr. 23. 13:04

Nem tudom milyen pelenkát használsz, de olyat keress aminek a dereka hátul gumis, mivel akármilyen nagy, az a folyadék mennyiség néhány másodperc alatt kerül bele és azt egyszerre nem tudja elszívni, tehát a kis testén kifolyik. Én használtam a DM saját márkás pelenkáját. Mondhatom felveszi a versenyt a Pampers-sel, vagy a Liberoval. Nem is drága, meg pontokat gyűjthetsz, amit ha beváltasz kuponfüzetre abban van bónusz % kedvezmény (25 v. 50), szerintem nagyon megéri.

Ezért nehogy abbahagyd a szoptatást, akárki is mondja. Az kincs. (az enyémek is 6 hóig csak szopiztak, akkor is azért kezdtük a hozzátáplálást mert a doki szerint már ideje lenne.) :)

2012. ápr. 20. 17:39

Sziasztok.

Nekem 13 hónapos a kislányom és én is hasonló gondokkal küszködöm. Nekem Az ágyat még nem pisili össze de reggelre állandóan rucit kell cserélnünk mert pisis lesz. Van, hogy nappal is. Éjjel kb 4 szer cicizik + néha vizet is kér.

Eddig neve nincs pelenkákat vásároltam a pelusdiszkontban, eddig beváltak. Este fürdés után már 6-os pelust adok rá de az sem elég (10 kiló a gyerek)nappal meg 4-est. Lehet meg kéne találnom az aranyközép utat? :)

Már arra is gondoltam, hogy valami betegség miatt pisil ennyit. Sajnos a folyadék mennyiségét nem tudom lemérni mert cicizik.(szerintem egész nap!)Tejem még mindig bőven van szerencsére.

Ha valaki járt már így vagy tud olyan pelus márkát ami neki bevált megköszönöm ha ír.

2012. ápr. 19. 13:07
szia! Hogy álltok az ivással? :)
22. flier (válaszként erre: 21. - 0662c09cef)
2012. ápr. 17. 23:31
Hát ezt kiprobálom!! Meg az asztal terítőt is,nem rossz gondolat,nekem eszembe se jutott!!
2012. ápr. 17. 12:36
Ja és nem lehet olyan szomjas, hogy 1 litert megigyon. Valami baja van, félelme ami felébreszti és ha inni kér foglalkoznak vele. Ha úy ítéled nincs ilyen baj, akkor sajna a megoldás 3 keserves éjszaka amikor nem adsz neki inni akárhogy kéri..., mint az éjszakai szopizásról leszoktatás. Persze fokozatosan, először nem kap inni, ha megint felkel csak keveset, később már akkor sem. Biztos vagyok benne, hogy beválik. Nem kegyetlenség, mert neki is jobb ha rendesen kipiheni magát.
2012. ápr. 17. 12:28
Vegyel műanyag asztalterítőt és azt tedd a lepedő alá, esetleg még egy plédet, törölközőt, hogy ne legyen hideg. A terítő méterre kapható és tartós, nem csörög, mint a nájlon, és nem "eszi" szét a mosógép mint a gumis lepedőt esetleg.
19. dina32
2012. ápr. 14. 18:24
Az ágyból a pisiszagot ha van takarítógéped azzal tisztítsd ki.Nekünk ez tökéletesen bevált.Ezután tegyél gumilepedőt!
18. Serry (válaszként erre: 16. - Flier)
2012. ápr. 14. 11:56
Ez nem kiságy amiben a 4 évesem alszik az emeletes ágy alsó szintje lehet rosszul írtam a méretet és 90x200 cm-s.
2012. ápr. 14. 09:32

szia

én a brendonban vettem olyan lepedőt ami felül frotír alul vízzáró és a szélein sarkain gumi azt ráhúzod a matracára amúgy nekem is nyáron lesz 3 sokat iszik és az eggyel nagyobb pampers kék csomagos soha nem ázott át és ő is szobatiszta napallra 2 éve skora óta!

13 kg és a 4+ vagy 5 veszem

hajrá

16. flier (válaszként erre: 14. - Serry)
2012. ápr. 14. 09:11
Ez valoban jó kiságyba a matracra.De mi francia ágyon alszunk s mellette van a gyerek sarokülő azon alszik a kicsi.Arra meg nem tudok g lepedőt húzni.19 hónapos még nem szobatiszta
2012. ápr. 14. 08:56
Használj gumilepedőt.
14. Serry
2012. ápr. 14. 08:54
Valamikor a tescoban leht kapni matracra húzható 90x140 cm gumírozott "gumi" lepedőt. Nekünk az van fent az ágyán, most hajtom,mert kéne még egy. ez tökéletesen megvédi a matracot, csak ágyneműt kell gyakran cserélni.....
13. Serry (válaszként erre: 9. - Kriszti1212)
2012. ápr. 14. 08:52
Ne engedd ilyen sokat inni éjjel! nincs rá szüksége főleg most,mert nincs kánikula. adj neki keveset ha kér. S próbálj meg te felébredni és megpisiltetni? illetve alvás előtt feltétlen pisiljen!
12. Rozália (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2012. ápr. 14. 08:50
Egy hosszú szigetelőszalaggal alul lehet rögzíteni, ha ilyen probléma van.
11. flier
2012. ápr. 14. 08:49
Sziasztok! Sajna nálunk is ez a probléma,s mi minden pelust kiprobáltunk ami létezik sőt még külföldről is kaptunk. VOLT olyan pampers,libero -ezeket szó szerint szétpisilte.A gumi lepedo elmozdult.Az összes kárpit tisztitót,illatositot kiprobáltuk de c semmi.Az 1 éves ágy tök ramagy már.Legutóbb kölcsönöztem kárpit tisztitó gépet,azzal szép tiszta illatos lett.Estig tartott.....
2012. ápr. 14. 08:49
Lepedő alá műanyag lepedő.
2012. ápr. 14. 08:44
Ja és pennybe veszem neki a pelust, mert az bevált. az a baj még, hogy éjjel megiszik akár 1liter folyadékot is.
2012. ápr. 14. 08:43
Nyáron lesz 3 éves. Junior méretű pelenkát használunk, de már csak éjszakára kell, napközben szól, ha pisi van. Köszönöm a segítségeket. Gumilepedőt akkor veszünk, a vanish-t is kipróbáljuk! Köszönöm!
7. syria (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2012. ápr. 14. 08:42

Annak idején viaszosvásznat tettem a lepedő alá. Annak bolyhos az alsó fele, nem tudott elcsúszni. Így megmenekült az ágybetét, s csak lepedőt, pizsamát kellett mosni, mert általában hason aludt.


A pelenkamárka csere is megér egy misét.

2012. ápr. 14. 08:39
gumilepedő?
2012. ápr. 14. 08:39
Mekkora a gyerkőc? Milyen méretű pelust használtok? A gumislepedő ötletek szuperek. Én is a pelus márka és méret váltást javaslom.
2012. ápr. 14. 08:31
Mi ebben a szituban masik markaju pelenkat vettunk es vettem gumilepedot a lepedoje ala. Felnott meretut vettem, igy az egesz agyat lefedte, a sarkaiba pedig gumit varrtam atlosan, amivel rogzitettem a matrachoz. Ha minderre meg gumirozott lepedot teszel pluszba rogziti es tobbet nem csuszik el alatta. Javaslom tobb gumilepedo vasarlasat ha minden este ataztok, de meg mindig elso sorban a pelenkaval lehet a gond sztem.
2012. ápr. 14. 08:23
cserélj pelenkát , mármint márkát az ágyát meg sztem a legjobb ha a vanis szőnyeg és kárpit tisztító porral takarítod ki... ez nem vizes dolog, szóval mit tom én kitakarítod reggel 8kor a deles alvást már nyugodtan az ágyában töltheti... amúgy ha nagyobb neylon lkepedőt veszel akkor azt betudod gyűrni a matrac alá a kiságyban és úgy rá a rendes lepedőt így megvan az esélyed rá h nem gyűri be maga alá
2012. ápr. 14. 08:20
Próbáltam már nejlont tenni a lepedő alá, de lemocorog róla. Összegyűri egy csomóba és a vége ugyanaz. Mivel tudnám eltávolítani a foltot és a pisiszagot az ágyából?
2012. ápr. 14. 08:19
Túl sokat pisil, átázik a pelenka. Hogyan vehetném ki a pisiszagot az ágyból? Tudtok ötleteket adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook