Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére? fórum

Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. aug. 31. 08:10
Lizin-c kapszula.
2008. aug. 31. 08:03
Nekem is nemrég volt.Neogramornonnal kend.Nem drága ,de nagyon jó krém.
17. gerna
2008. aug. 31. 06:18

Jegelés, rögtön az elején.

Bioptron lámpa

Lézerceruza (gyógyszertárban kapható)

2008. aug. 30. 23:36
Kolléganőm mindig kristálycukrot tett rá, Nála bevált.
2008. aug. 30. 20:27
Zovirax és Epavir (Rossmannban is kapható). Nekem mindkettő használt, de csak akkor, ha rögtön, ahogy bizseregni kezd, már kened is. Nekem a fokhagyma nem vált be: úgy kiszárította a sebem, hogy fel is hasadt tőle, jól be is vérzett, úgyhogy én azóta nem próbálkozom fokhagymával.De ja, a fogkrém sem rossz, az kevésbé drasztikus. Meg az omega3- zsírsavról is azt olvastam, hogy jó (Az Epavir tartalmazza is).
2008. aug. 30. 20:11
fokhagymával bekenni, mikor viszketni kezd, vagy fogkrémmel.
2008. júl. 25. 15:22

na, neke3m párévente van herpeszem, most kijött, pillanatok alatt, még észbe sem kaptam, szóval most már nicsn visszaút, kijött, és bizsereg, és duzzadt, és minden, ami vele jár.

MIT CSINÁLJAK?

ilyenkor, amikor már kijött, mit tehetek???

2008. jún. 30. 12:34
Jódtinktúrával kell bekenni, ez leszárítja.
2008. ápr. 16. 23:16

grapefruitmag-kivonat, de nem az alkoholos! ezzel ecsetelni!

+

Felnötteknek: folyadékban 3*10-15 cseppel meginni, de közben öblögetni vele, úgy lenyelni. Gyerekeknek: kortól függően 3*3csepp folyadékban ua.

10. Magdi8
2008. ápr. 16. 22:30
Nekem a Vectavir vált be. Amikor érzem, hogy bizsereg, 2 óránként kenem, és nem is mindig jön ki. Ha pedig mégis 3-4 nap alatt elmúlik úgy, hogy nem nedvedzik és nem sebesedik ki. Amúgy gyógyszertárban lehet kapni.
2008. ápr. 16. 16:16
Nekem semmilyen reklámozott csoda nem használt soha. Én egyszerűen felvágok egy fokhagymát, ha érzem, hogy lesz herpeszem és azzal bekenem az érintett ajakrészt. Nagyon hamar leszárítja és megelőzi a hosszadalmas folyamatot. Igaz, egy kicsit fájdalmas, de ki lehet bírni. Nekem bevált.
2008. febr. 28. 08:15

Amikor érzed,hogy kezd kijönni,de még nem hólyagos,akkor ecettel kendd be,mert az ecet savas,és irtja a vírust!Negyedóránként kell kenni,egy órán keresztül!Am,a fülzsírt én is hallottam,de még sosem próbáltam! :)

Ha pedig netalán mégis kijön,akkor én is a Pasta Zinci Oxidot javaslom!

2008. febr. 28. 08:13
a méz is kiválló az ajakrepedezésre.
2008. febr. 28. 07:57
Nekem sosem használt semmi, egyik extrás sem amit reklámoztak mindig kétszeresére dagadt tőle, van olyan hogy pasta zinci oxid, patikában lehet kapni nagyon jó, egy nap alatt kifakasztja és leszárítja ha hólyagos...mert enkem mindig nagy hólyagok szoktak lenni, amúgy azóta telviran nevü gyógyszert kaptam...mely bezsedése után kb 2 év telt már el és nem volt herpeszem :)
2008. febr. 28. 07:57
Tracsi, légyszi írd meg a nevét, úgyis itthon vagyok gyeden, nem sokan látják napközben.de gondolom éjszakára is jó felkenni.köszi
2008. febr. 28. 07:46

Zovirax

Nekem nagyon bevált. Amíg érzem, hogy bizsereg, óránként kenegetem vele. Alig varasodik és 3-4 nap alatt el is múlik.

2008. febr. 28. 07:45

a nagymamám,szokta mondani még régebben anyukámnak,hogy :kicsi lányom tudom fura,de tegyél rá fülzsirt,éjszakára...

anyum valoszinü kiprobálta,mert másnapra már nem holyagosodot fel neki,és két nap mulva se hire se hanva nem volt...

2008. febr. 28. 07:42
Házit nem de a patikában lehet kapni egy nagyon jó kenőcsöt. Nagyon fehér és nem az a kifejezetten "nemlátható" de két nap alatt rendbehozza a herpeszt! Ha kell a neve privátban megírom!
2008. febr. 28. 07:40
Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook