Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füldugulásra tudtok valamilyen gyógymódot a fülgyertya és a meleg són kivül? Fontos lenne! fórum

Füldugulásra tudtok valamilyen gyógymódot a fülgyertya és a meleg són kivül? Fontos lenne! (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 13. 19:07

Közben én találtam megoldást. :) Audispray


Az AUDISPRAY mikrobiológiailag ellenőrzött tengeri eredetű hipertóniás oldat, amely azáltal, hogy folyékonnyá teszi és feloldja a fülzsírt, elősegíti annak természetes kiürülését. Az AUDISPRAY feleslegessé teszi a vattás fültisztító pálcika használatát, amely a fülzsírt befelé nyomja a dobhártya felé.

2009. dec. 15. 18:44

Pontosítanék. A meleg só csak középfül-gyulladás esetén hatékony, hallójárat-gyulladásnál ártassz vele. Nekem gyermekként sokszor volt középfül-gyulladásom, akkor a kövi rózsa leve mentett meg a felszúrástól. Tavaly pedig a hallójárat gyuszitól szenvedtem. Mindig azzal kezdődött, hogy eldugult. Ha így jársz, ügyelj rá, hogy ne kerüljön bele víz, mert felülfertőződhet. És utána jön olyan fájdalom, mintha késsel vájkálnának a fülünkben. :(( Nem kívánom senkinek! Én naponta jártam valami gyull. csökkentős gézcserére a dokihoz. Miután 4-szer is át kellett élnem ezt a kb. másfél hétig tartó poklot, rájöttem, hogy a víz a ludas. Azóta nem érte víz a belső hallójáratomat, elvileg a fül meg öntisztult,kivülről áttudod törölgetni és az pont elég.Lassan egy éve tünetmentes vagyok!

Jobbulást!

27. Cand Ida (válaszként erre: 26. - Dencsikné)
2009. márc. 21. 14:08
FLP termék...aloes cucc. Én legalábbis ezt a fajtát ismerem, de nem zárja ki, hogy másnak is van.
2009. márc. 17. 22:21
írjon már valaki erről az activátorról, mert a gyógyszerkeresőben nem találok semmit.
2009. márc. 17. 16:09
ACTIVATOR TÖKÉLETES MINDEN FÜLBEN,ORRBAN LÉVŐ BAJRA ÉS MÉG AZONKÍVÜL SOKMINDENRE JÓ.LÁZRA,GYOMORRONTÁSRA,MÁSNAPOSSÁGRA,HÁNYINGERRE.EZ LEGYEN OTTHON MINDIG-MINDENKINEK.
2009. márc. 16. 18:48
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és sikerült orvosolnom a problémát. További szép estét mindenkinek
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Orsóka23)
2009. márc. 16. 13:57

a fültisztitót én nem is emlitettem,azt csak kivülre szoktuk alkalmazni,az audit spray az meg inkább megelőzésre,nekem nem volt jó,begyulladt tőle a fülem,anyukámnak viszont használt...nem vagyunk egyformák...:)))csak ez viszont meg nekem tapasztalat,hogyha oda mész "fölöslegessen",hogy kimosasd a füled,mert te ugy gondolod,hogy neked ez most kell,akkor azt modják,hogy minek jöttél...ez van sajna szekszárdon,máshol nem tudom ,hogy működik...nem okoskodsz,leirtad a véleményed,ez nem okoskodás,ezért vagyunk itt,nem???:DDDD

de tudom magamról,ha nátha miatt dugul el a fülem,akkor arra nálam nincs mentség...volt,hogy a munkahelyen már tizen orditottak a hátam mögött,én még mindig nem hallottam,csak amikor oda jött valaki és hátbavágott,hogy hééééé.........elmutogatták mit akarnak,mert annyira nem hallottam...tényleg elég kellemetlen tud lenni,aztán inkább elmentem táppénzre...

2009. márc. 16. 12:45
Én is az Activator-t írnám, utána meg fülészet, ha nem javulna, ott kimossák. Bár eddig bárkinek javasoltam 1-2 napon belül elmúlt a baja...
21. 6eead9eb79 (válaszként erre: 3. - Monizsofi1982)
2009. márc. 16. 12:41
teljesen egyetértek veled,az aktivátor nálunk is bevált.
2009. márc. 14. 13:54
Én régen rendszeres látogatója voltam a fülészetnek, mivel rendszeresen eldugult a fülem. Nagyon szégyeltem, hisz iszonyú mi jött ki belőle, mikor kimosták. De megnyugtattak, hogy ez alkati dolog, nem kell szégyellni. Egyébként kismosás, átmosással szüntethető meg szerintem a legjobban és leghatékonyabban. Ezt bármely fülészeten megcsinálják. Viszont manapság sajnos a fülészek hajlamosak ragaszkodni az ún. "porszívózáshoz", ami egy kis vékony csővel való kiszívást jelent. Na most nekem ehhez rossz élményem fűződik, mert érzékeny részekhez érve igencsak fáj. Nekem legalábbis. Viszont a kismosás, mikor egy jóadag langyos vizet engednek bele "hurkatöltővel", az kellemes érzés és kihoz mindent a fülből:). ÉN mindig ezt kértem, mondhatni ragaszkodtam hozzá. Szerencsére mára már elmúlt ez a problémám, de hogy mitől, arra nem sikerült rájönnöm. MIndenesetre a füldugulás(amit a jelentős fülzsír okoz - és ez alkati kérdés) állítólag az allergiával, náthával nem függ össze a fül-orr-gégész szerint.
19. Orsóka23 (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2009. márc. 14. 13:20

Én járok most kezelésre a fülemmel, és szoktam beszélgetni a dokival. Azt mondta, hogy ne használjak fültisztítót, mert azzal csak hátratolja az ember a fülzsírt. Az Audit sprayt is kérdeztem és azt mondta felesleges pénzkidobás. Azt mondta, hogy fél évente be kellene menni mindenkinek a fülészetre, és leszívattatni a zsírt.

Na jó én is fültisztítót használok, és fogok is, mert csak nem hagyja úgy az ember, de nagyon nem szabad belenyúlni vele a fülbe.

Az Audit spray meg tényleg nem ér semmit.

Nem okoskodni akartam, de tapasztalat, és a doki mondta.

18. Orsóka23 (válaszként erre: 11. - Lissa20)
2009. márc. 14. 13:14
Lehet hogy csak egy zsírdugó van benne. Ha elmész a fülészetre könnyen leszívatják, ami nem is fáj.
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 16. - Lissa20)
2009. márc. 13. 21:56

szerintem nem tudsz mást tenni,mint jóóóó sokszor orrot fújni és orrcsöpizni...a hárs méz gyulladáscsökkentő...(méhészkedünk,onnan tudom....de nem a boltira gondolok....)de a hárs tea is csodákra képes...


a párom esküszik a hárs mézre,ő fogfájásra is szokta csipegetni...jobb mint az akác...

16. lissa20 (válaszként erre: 14. - Cand Ida)
2009. márc. 13. 17:46
Nem tudom de elég kellemetlen egy érzés.
15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - Lissa20)
2009. márc. 13. 17:36
mindenképp keresd fel a gégészetet ha nem múlik vagy ha elviselhetetlen esetleg még fáj is,mert ezek a szerek nátha miatt eldugúlt fülre nem igazán lesznek jók...majd ha kikeveredsz a náthából valószinű a füldugulás is elmúlik,legalább is nekem el szokott...jobbulást mindenképpen neked...ne légy türelmetlen...
14. Cand Ida (válaszként erre: 13. - Cand Ida)
2009. márc. 13. 17:29
Mármint az oxigénhiányra gondoltam :)
13. Cand Ida (válaszként erre: 11. - Lissa20)
2009. márc. 13. 17:28
Az oxigénhiánytól is bedugul a fül. lehet, hogy ez a nátháddal függ össze?
12. lissa20 (válaszként erre: 10. - E584b61b26)
2009. márc. 13. 17:09
Ezt is próbáltam és már a kőrózsát is de sajnos egyik se jött be nekem pedig ezelőtt mindig használt a kőrózsa.
11. lissa20 (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2009. márc. 13. 17:07
Igen náthás vagyok de nem olyan nagyon, már egy hete füldugulással küzdök de akkor csak a bal fülem dugult be. Ma délelőtt meg már a jobb fülem is. És a legbosszantóbb hogy néha azt se hallom meg ha valamelyik gyerekem szólít. Köszi a választ majd kipróbálom
2009. márc. 13. 17:01

Nekem csak a repülőn szokott dugulni a fülem ott be szoktam fogni az orrom,és úgy csinálok mintha fújnám ki a levegőt!

De gondolom attól is függ mitől van bedugulva gondolom!

2009. márc. 13. 16:59

attól függ mitől van eldugúlva...ha náthától akkor félek nem tudsz sok megoldást találni...

a lányomnak volt eldugúlva a füle,és az ügyeleten ajánlották a CERUMINA GOCCE nevű cseppeket,nem olcsó,de jó megoldás...és még volt egy másik is,a Audit spray,ez porlasztott tenger viz, és a füledbe kell nyomni,ez is jó megoldás....az előző pedig egy olajos csepp..a neten utána tudsz nézni mindkettőnek...jobbulást...

8. Cand Ida (válaszként erre: 4. - Kacsa118)
2009. márc. 13. 16:58
Én épp egy ilyen műtétet úsztam meg az Audironnal. Naponta jártam a dokihoz, hogy leszívják a gennyt és komoly halláskárosodásom is lett, ami miatt nem bíztattak...ez a szer megoldott mindent, visszajött a hallásom és azóta sem volt gond a fülemmel soha (csak a másikkal).
2009. márc. 13. 16:57

Nekem is volt ilyen problémám, én is mindent meg próbáltam utolsó stádium az volt,hogy a doki kimosta, és utána rendbe jött. próbálj elmenni

Fül-Orr Gégészetre...Szia..

2009. márc. 13. 16:57
szerinem orvos, nekem is igy kezdődött és egy szép estén felszurták a fulem! ugy néztem ki mint a mumia feje! be volt kotve, hetekig járkálni cserélni benne a vattát meg nem tudom mit, ami szinten kellemetlen!
2009. márc. 13. 16:56

Remélem ezt nem reklámnak veszik:

[link]

2009. márc. 13. 16:54
irány az orvos! anyukámnak így kezdődött a középfül gyulladása, amit nem kezeltek, és műtét lett a vége!
2009. márc. 13. 16:54
Van a "kövi rózsának" mondott növény. én mostanában Aloés szert használok, Activator a neve. Azt lehet használni bárhova. Szembe, fülbe, szájon át... Nekem pikk- pakk helyre jött az összes bajom.
2009. márc. 13. 16:54
Igen, én tudok egy nagyon hatásos szert...Audiron a neve, minden jellegű fülproblémára szuper...tapasztalat.
2009. márc. 13. 16:52
Sziasztok! Füldugulásra tudtok valamilyen gyógymódot a fülgyertya és a meleg són kivül? Fontos lenne!!! Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook