Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére? fórum

Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
49. Mia87 (válaszként erre: 40. - Jázmin1975)
2010. jún. 10. 08:35

éjszakára szoktam kenni a fogkrémet, főleg ha jön ki a herpesz, mert ugyan csíip. és lüktet, de hamar hozza a felszínre, a neugranormon, meg hamarabb leszárítja...


sajnos nekem a zovirax nem használ..

2010. jún. 10. 08:33

szia jázmin!

én nagyon herpeszes vagyok sajnos,kb havonta kijön.sőt tavaly nyáron volt oylan h több mint 5 db volt a számon,szinte körbe volt...:(

na ekkor mentem el orvoshoz.

ő felírt nekem telviran kapszulát,meg telviran kenőcsöt.sztem nagyon jó ez a kenőcs és lehet recept nélkül is kapni.

azóta mindig van nálam és amikor érzem h ki akar jönni,bekenem vele az egész számat naponta többször...és mióta igy csinálom,kb 3-4 havonta jön csak ki a herpeszem.

a gyógyszertárba még javasolták nekem hogy ha már kijött a herpesz,jegeljem,mert a herpeszvírus nem birja a hideget.meg hogy tegyek rá citromot.

hát nem tudom mennnyit tudtam segíteni,de én ezekkel próbálkozok...

sok sikert!

2010. jún. 10. 08:33
Nekem a 70%-os alkohol volt a leggyorsabb. Állítólag a C-vitamin is segít, ha már a herpesz "kezdetekor" nekiállsz szedni.
46. Marjann (válaszként erre: 38. - Jázmin1975)
2010. jún. 10. 08:33
Sajnálom, nekem 2 nap alatt le szokta szedni a hólyagot, igaz én már akkor kenem, amikor még csak érzem, hogy ki fog jönni, és órámként-két óránként.
45. a9986bef96 (válaszként erre: 43. - Chrissy28)
2010. jún. 10. 08:32
Uh...és nem fáj?Te így szoktad?
44. a9986bef96 (válaszként erre: 41. - Jázmin1975)
2010. jún. 10. 08:32
Vírusra?Lehet próbálkozni...:S
2010. jún. 10. 08:32
egy pici tiszta alkohol gyorsan leszaritja
42. a9986bef96 (válaszként erre: 35. - Jázmin1975)
2010. jún. 10. 08:31

Ha akkor,amikor érzed bekened zoviraxal,ki se jön.Mos'má'...:(

De amúgy kikezelni is hamar kikezeli,én mást nem is használok,mert a növekedését azonnal leállítja,egy nap alatt kinyírja,a többi már csak a rehabilitáció.

2010. jún. 10. 08:29
bactroban kenöcs az nem jó rá?
40. Jázmin1975 (válaszként erre: 39. - Mia87)
2010. jún. 10. 08:23
Hogy szokttad kenni napi hányszor felválltva szokttad egyszer ezt egyszer a másikat?
39. Mia87
2010. jún. 10. 08:22
nekem a fogkrém, és a neugranormon jön be...
38. Jázmin1975 (válaszként erre: 36. - Marjann)
2010. jún. 10. 08:22
Már régen használltam de nekem nem vállt be,több mint egy hétig meg volt.
37. danama (válaszként erre: 35. - Jázmin1975)
2010. jún. 10. 08:22
homeopátiás bogyó
2010. jún. 10. 08:20
zovirax
2010. jún. 10. 08:19
A száj herpeszre mi a leghatékonyabb,hogy minnél hamarabb el tünjön?Hétvégén éreztem,hogy már jön ki felé ma már holyagos és fáj.Vasárnap meg randira kéne mennem de így még sem mehetek kérlek segítsetek nekem.
2010. márc. 7. 16:36
Én a patikában kapható Zovirax-ra esküszöm
2010. márc. 6. 21:01

Sziasztok!

25 éves vagyok, mindig is herpeszes voltam. Voltam már orvosnál is, írt fel erős gyógyszereket, de nem változott semmi.

Már nagyon sok mindent kipróbáltam, de végül megtaláltam a "megoldást"!!!Kijött a számon a herpesz és azonnal elkezdtem kenni az aloe vera novény eveléből levágott szárral!!!Nem kellett egy nap sem és leszárította a hólyagokat.Bekentem reggel és délután 1-2 óra körülre már csak a seb látszódott. Ajánlom mindenkinek.

Illetve szoktam szedni a Telviran kapszulát is, illetve a herpesztapaszt. Ezt az aloe vera levelet most használtam igazából először de tuti hogy ezután is ezt fogom. Remélem legközelebb is beválik.

2008. nov. 17. 21:42

Betadine kenőcs!!!

Tegnap kijött rajtam egy iszonyatosan nagy herpesz... rendesen megijedtem mikor a tükörbe néztem! Olvastam itt, vagy talán másik fórumon, hogy a Betadine milyen jó...kipróbáltam, minden 1 órában(amikor már rendesen leszáradt a kenőcs) újra bekentem és amikor ma felkeltem és még mindig bevolt picit dagadva, de jobb volt! ma is kenegettem,kb. 2 óránként és mostmár szinte semmi sem látszik!Csak ajánlani tudom, és gondolom minden háztartásban alap tartozék!

Sok jobbulást minden "betegnek".

2008. nov. 16. 19:12
Nekem régebben volt de nekem az arcomon volt,akkorák voltak, hogy még most is heges a helye mostanábban nem volt mert mikor elkezd viszketni az arcom egy helyen azonnal bekenem.Én soha nem használtam Zovirakszot, én mindig a bőrgyógyászaton kötök ki és valamilyen gyulladáscsökkentöt kapok a nevét sajnos nemtudom.Arcon se kellemes a herpesz.
2008. nov. 16. 14:17

Sziasztok!

Ma el kellett menni ügyeletre mert este eléggé elterjedt a herpeszem, én nem is tudtam de ma az orvos mondta hogy ne használjam a zovirax kenőcsöt mert csak elterjeszti.De ahogy olvastam mások ezt már tudták csak én nem...na puff nagyokos vagyok...:D

Kaptam Telviran gyógyszert, ötöt kell bevennem egy nap belőle...pfff

szóval most ez a helyzet, nem tudom meddig tart míg lemegy a hatalmas duzzanat de addig tuti nem megyek suliba...Egyrészt mert iszonyúan nézek ki( a hiúság) másrészt meg a gyógyszer pikk pakk kikészít és elalszom...

Na mindegy nektek NE LEGYEN ilyen durva herpeszetek mint nekem az a lényeg.!!!!!!

29. rubili (válaszként erre: 25. - A0365ec2ae)
2008. nov. 15. 23:16

Régebben sokszor kijött nekem is, ha a herpesz nem, akkor a szám sarka repedt ki. Nekem az aloe lips jött be. Elm. vírusölő hatása van, ráadásul a benne levő jojóba nem engedi kiszáradni és ebből kifolyólag kirepedni a sebet. Ha nagy területen van, akkor keress aloe növényt és annak a belsejével - a benne levő géllel kend folyamatosan, míg ki nem tisztul és közben gyógyul is.

Csíp, de ki lehet bírni.

28. MelisUK (válaszként erre: 27. - Ecci)
2008. nov. 15. 23:04

Ha mindig a menstruációd idején jön ki, akkor szükséged lenne valamilyen immunerősítőre, nagyon gyenge lehet akkor a szervezeted. Tudom, hogy eléggé megvisel a mensi minden szervezetet, de ha neked tényleg ilyenkor kijön, akkor gyengébb az immunrendszered, mint az átlag embernek.


Egyébként lehet herpesz elleni gyógyszert is íratni a dokival, lehet, hogy neked erre lenne szükséged, ha ilyen gyakran kijön. Nekem pl gimis koromban jött ki kb 1-2 havonta, akkoriban Centrumot szedtem. Most, hogy Tesco Multivitamint szedek, már jó ideje nem jött ki. Az öt év egyetem alatt jó ha évente kijött, 3 éve pedig, amióta külföldön élek akkor jött ki csak, amikor melegebb vidékre kerültem, tehát Olaszo-ban és Cipruson. Valószínűleg az erős napfény okozta. De más esetben nem jön ki, erős végre a szervezetem.

27. Ecci
2008. nov. 15. 21:47

nekem nagyon sokszor jön ki a herpeszem, pl menzeszem előtt is általában,igazából hiába használok rá akármit is... :( ha érzem akkor már kenem is....pl szerintem a 70%-os alkohol is nagyon jó rá.

De a gyógyszerész nő nekem kiírt két doboz b6 vitamint,hogy szedjem be,napi 3x..állítólag neki ettől már két éve nem jött ki...na hát én miután beszedtem azután pár nappal már volt is.

Érdekes,hogy kiskoromban nem volt,hanem amikor fogszabályzóra kezdtem el járni kb 10-11 éve azóta jön ki mindig:S

26. MelisUK (válaszként erre: 25. - A0365ec2ae)
2008. nov. 15. 18:19

Ha már kijött, akkor szinte tök mindegy, hogy kezeled-e vagy sem, az elmúlását megrövidítheti 1-2 nappal a kezelés, de sok kezelés végett csak még jobban bedurran. (Nekem a szememen jön ki, még kisbaba voltam, amikor először kijött, a rossz kezelés végett egyszer a fél fejemen szétterjedt... És a legtöbb herpesz elleni kenőcs terjeszti...)

A lényeg, hogy próbáld meg leszárítani, ha mégis kezeled. Erre megfelel a jód, a gyógyszertárban kapható Richtofit herpesz elleni gél vagy az eukaliptusz olaj. Ami még fontos, hogy ne kend semmilyen kenőccsel, ne használj semmilyen ajakbalzsamot.

2008. nov. 15. 15:45

nagyon jók ezek a tippek, de csak nagyon kevesen írtok arról, hogy ha már megjelent akkor mit kezdjek vele.

Nekem most másodjára alakult ki utoljára kb 7 évvel ezelött volt.

Most meg akkora herpeszem van hogy a gyógyszertáros is megijedt...

A szám kb kétszázszorosára dagadt és hatalmasak a hólyagok. Nem tudok semmit sem kezdeni vele nem változik semmi. Szóval elég gáz...

2008. nov. 1. 18:20

100% töménységű Azsztrál teafaolaj! Vírus,baktérium és gombaölő hatású.

Egy fültisztító pálcikával tudod ecsetelni a herpeszt. Gyógyszertárakban kapható amelyik gyógyszertárban nincs, a patikus megrendelheti a gyógyszer-nagykereskedésekben.

Meg tudod venni a Herbaházban is.

2008. nov. 1. 15:15
Hát... én keverek magamnak krémet. Körömvirág krém, bioparox, septosyl, betadine, sebhintőpor, folyékony C-vitamin. Ez hűti is, és gyorsabban meggyógyul. Mindenből csak pici kell.
2008. okt. 21. 14:11
Nekünk a Bioptron lámpa vált be,amíg nem volt gyógyszertárban készített kenőcs volt erre a célra a lejobb.
2008. okt. 21. 14:05
Mentolos fogkrém az szárítja
20. katácskák (válaszként erre: 16. - Kalmár Edit)
2008. okt. 5. 03:41
az én Kolléganőm ecettel ecsetelte
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook