Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére? fórum

Tudtok valami házi gyógymódot ajakherpesz kezelésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. febr. 1. 22:18
Nekem is sajnos sokszor van a szamon herpesz.Egeszsegugyis vagyok egy alkalommal pont vizsgaztam amikor reggel ugy kelltem fel,hogy az amugy is vastagszam hatalmasra dagadt.Az egyik vizsgaztato dr no tanacsolta,hogy amint erzem ,hogy keszul a herpesz/bizsereg,viszket/ azonnal BETADIN vagy alkohol /mindig uj gezzel/ tobbszor kenjem at /fertotlenit/ majd ameddig birom jegeljem napjaba tobbszor.A virus elpusztul a hidegtol.Azota mar sikerul csirajaban elfolytanom .Remellem tudtam segiteni.Sok sikert M.
108. gubaa
2012. nov. 7. 14:33

Gyerekkorom óta szenvedek az ajakherpesztöl. Mindent kipróbáltam már. Mindent! Semmi sem segített.

Amikor legutóbb kijött, és persze a legrosszabb idöpontban... iszonyúan bedühödtem, és elkezdtem a neten keresgélni, utánaolvasni. Találtam valakit, aki a következö neki bevállt "receptet" ajánlotta:


1. amikor érzed, hogy ki fog jönni, zsiborog, viszket, éget, el kezd duzzadni, a legfontosabb a a fertötlenítés. Kend be azt a helyet alkohollal. Többször egymás után.

Én apu 54 fokos házi pálinkáját használom :) az sem baj, ha még erösebb, söt.

A hólyagokat tilos kipukkasztani!!


2. a második fázis: a támadás. 3 dologgal: méz, fogkrém és teafaolaj. Ezt péppé elkevertem, és felkentem a hólyagocskákra. Többször megismételtem, éjjelre kicsit vastagabban. Bár olyan is volt, hogy éjjelre nem kentem be, hanem azzal az átlátszó herpesztapasszal ragasztottam le.


3. az utókezelés, illetve a gyógyulás felgyorsítása: semmi más nem kell hozzá, csak teafilter. Kamillát szoktam használni, a kakukkfü is nagyon jó, forró vízzel nyakonöntöm, és a filtert úgy melegen (olyan meleg legyen, amilyen csak lehet) hozzányomom ahhoz a helyhez, ahol a herpesz van. Kb 5 másodpercig tartom rajta, aztán megismétlem megint. Sokan írták az aloe-t. Nagyon jó rá, bekenem ha van otthon, ha nincs, a teafilter is megteszi.

Harmadik napra már nem is látszik.


De ami nagyon fontos: táplálkozás! A herpesz a savas közeget szereti, ezért kerülni kell azokat az élelmiszereket, amelyek savasítnak. És a többi, mozgás, friss levegö, no cigi és alkohol bla bla.


Remélem tudtam másnak is segíteni. Ha már nagyon kétségbeesett vagy, és kipróbálod, talán neked is bejön ez a "terápia". Garancia nincs rá, de egy próbát megér!

V

2012. aug. 15. 13:52

Sziasztok, én is herpeszes voltam, ráadásul nemi tájékon, ami azt hiszem az egyik legkeservesebb. Én egy picit távolabbról nézném az embert és a problémát, ha van idődök. :)Nincsenek titkok és nem kellenek a hókuszpókuszok mindenféle embertől igen távol eső anyagokkal illetve népi módszerekkel. Én azt vallom nem leszárítani kell, hanem megakadályozni azt is, hogy egyáltalán előjöjjön. Idejét nem tudom megmondani mikor jött ki utoljára, úgy hogy előtte szinte havonta kétszer vagy többször. Hogy mi a titok? Az nincs. Maximum csak annyi, hogy alap felállásba kell, hogy az embernek legyen kondinciója. Sport azért,hogy ne érhessen hirtelen nagy fizikai stressz, ami ronthatja herpesz előbukkanásának esélyét. Az alap kondinció magával hoz sok mindent például várhatóan egy egészségesebb táplálkozást vitamin dús, lédus, friss zöldségekkel, gyümölcsökkel, húsokkal. Ettől erősebb lesz nagy valószinűséggel immunrendszerünk. Nem valószínű inkább biztos. Aztán a sport magával hozza még a gyulladás csökkentő hatás mechanizmusát, ami minden gyulladás eredetű problémának jó, ahogyan a herpesznek is, ugyanis igen sok köze van a szervezet szintű gyulladásokhoz, nem véletlenül jön elő akkor amikor. Csökkenteni kell a test gyulladás szintjét, ezt pedig a sport után csak a táplálkozással tudjuk megtenni és nem pedig gyógyszerekkel. A leggyulladáskeltőbb anyagok a glutén, a lektin és az omega 6. Abban pillantban, ahogy a glutén elhagyjátok, szinte mindenkinél megtörténik ez a csoda, név szerint a herpesz nem jön ki többé. Egy próbát asszem megér. :)) Fontos, hogy sok omega 3-at egyetek még mert az a 6-al ellentétben gyulladás csökkentő (lazacolaj)és egyetek sok D vitamint (vagy napozzatok). Igérem, hogy megoldódik ez nyűgötök, ahogyan nekem is. Ja és én az elején még ettem külön cink kapszulát is, de ezt már csak elvétve. Tehát gluténmentesség ez a titka. Vigyázz nem csak a gabonafélékben van benne, hanem gyógyszerekbe is rakják ragasztóanyagnak és sok mindenbe. Tuti recept sok sikert, de leginkább kitartást.


ui. gluténérzékenységed akkor is lehet, ha nem tudsz róla illetve akkor is ha ez ki nem mutatható, sajnos. Próbáld inkább ki.

2012. márc. 7. 13:14

Sziasztok


Nekem ma jott ki a herpesz a szamon. Alul kozepen. Alvas kozben, igy eselyem se volt kenegetni, hogy megfogjam az elejen. Tul keso. Holnap este randim van (elso randi). Szerintetek van barmi ami segit a helyzeten 36 oran belul. Ha meg nem is oldja, de kicsit enyhiti a problemat. Tettem ra zoviraxot, de gondolom mar keso. Ejszakara a fogkrem segithet?

105. 5588355d01 (válaszként erre: 104. - Ditti35)
2011. aug. 30. 09:21
A sok C vitamin valóban jó, én is nagy dózisban szedem ha érzem hogy ki fog jönni.
104. ditti35
2011. aug. 17. 18:16
Sziasztok! Nekem is sokszor van herpeszem, már szedtem Telviránt is és én Zoviraxal kenem. Gyógyszerész barátnőm az immunerősítést javasolja vitaminnal, főleg C-vitamin és Cink bevitelével. Én a Telviránnal egyidőben szedtem Milgammát is, akkor jó volt, de mindig újra előjön sajnos. Tehát próbálkozzunk és kenegessünk tovább.... :))
2011. aug. 17. 01:43
Corsodyl szájöblögető oldat. 2 nap alatt teljesen begyógyítja. Tescoban, dm is kapható 300 ml-es kiszerelésben és csak 1400 Ft.
2011. aug. 12. 06:59
Miért? Neked mennyi idő alatt lesz tünetmentes?
2011. aug. 11. 12:51
Citrom...,egyébként így is jó egy hét,meg kezelés nélkül is.Nekem talán a citrom hamarabb gyógyítja.A gyógyszertári csodakencék nekem semmit sem használtak.....
100. karika5
2011. aug. 11. 12:22
FOGKRÉM..........
2011. aug. 11. 12:18
sziasztok, lehet, hogy nem teljesen természetes, de azért leírom ide.. én nagyon sokáig szenvedtem a herpesszel, de már több mint 8 hónapja nem jelentkezett. Nálam a megoldás a Lizin-C kapszula volt. Az elején elkezdtem szedni, hogy kicsit ellenállóbb legyen a szervezetem, később pedig csak akkor, amikor úgy éreztem, hogy ki fog jönni, vagy ki is jött. . . Ha ezt szedtem közben, akkor sokkal kisebb volt és gyorsabb a gyógyulás is. Mindig van a szekrényeben, és néha úgy érzem, hogy ki fog jönni, csak bekapok egy párat és nem is jelenik meg a csúnyaság. Szóval: Lizin-C kapszula! (gyógyszertárban lehet kapni. . . )
98. af4dd29390 (válaszként erre: 99. - Naomi1)
2011. júl. 27. 16:18
Szőlőt? És az hatásos?
97. af4dd29390 (válaszként erre: 99. - Gmarta5)
2011. ápr. 26. 17:32
Hú azért én a szemem környékére biztosan nem kennék fokhagymát. Nem csíp?
96. af4dd29390 (válaszként erre: 96. - Anna102)
2011. ápr. 26. 17:29
Azért kösz, mert sok újat tudtam meg.
2011. ápr. 21. 15:42
FOGKRÉM
2011. ápr. 11. 20:42
amúgy kíváncsi lennék a fokhagymás tapasztalatokra, most nem kekeckedés miatt, csak mint szkeptikus :D
2011. márc. 24. 13:21
hát azért ez enyhe túlzás, hogy a fokhagyma másnapra leszárítja a herpeszt... Elhiszem, h remek dolog, de csodára még ez sem képes. Nem fog 2 nap alatt elmúlni a herpeszed, mert bűzlesz a fokhagymától :D
2011. márc. 16. 21:54

Házi gyógymód: fokhagyma

A gerezdet ferdén elvágod, és bekened vele. Nem lesz kellemes, de másnapra leszárítja.

91. Rixi68
2010. jún. 13. 16:30

Sziasztok!


Egyszer volt egy csúnya herpeszem,és nagyon sokáig nem múlt el.Aztán kaptam egy tippet. EGIFERON. Persze nincs agyon reklámozva,ennek megfelelően nem is drága annyira mint a Zovirax,és igen hatékonynak bizonyult.Pár nap alatt levitte.Egyetlen hátulütője,hogy hűtőben kell tartani,tehát a táskában hurcibálás nem működik,viszont átlátszó,zselé szerű és a hűtőből kivéve remekül hűsit is.....tehát 2in1,már ha ez szempont ebben a kérdésben.

Hátha valakinek ez működik,és kevesen ismerik.

Remélem,hogy tudtam segíteni.

2010. jún. 13. 15:30
Én fogkrémet szoktam keni rá.
2010. jún. 10. 12:24
ua a hatóanyaga...
2010. jún. 10. 10:28
Ezek szerint mindenkinek más a jó:)
2010. jún. 10. 10:28
Nekem a Teafa-olaj volt jó,tudom ajánlani.
86. Nita081 (válaszként erre: 48. - Molly24)
2010. jún. 10. 10:25

Sziasztok!


Nekem is mindig előjön :-( Az én véleményem, tapasztalatom is az, hogy a Zovirax helyett sokkal jobb a Telviran.

A Zoviraxtól sokkal csúnyább lett és tovább is tart a gyógyulás.

De a Telviran tényleg nagyon jó, már az első használat után érzem a gyógyulást! :-)

85. a9986bef96 (válaszként erre: 84. - Marjann)
2010. jún. 10. 10:15
Állítólag nem lehet.Mert hogy latens vírus,ráadásul állandóan változtatja a helyét,úgymond bujkál.
2010. jún. 10. 09:53
Nem is arra gondolok, hogy végképp kiirtani (azt hiszem azt nem is lehet), csak megelőzni, hogy kijöjjön.
83. a9986bef96 (válaszként erre: 82. - Marjann)
2010. jún. 10. 09:50

Áh,nem sokat.

Egyszer,abban az időben,amikor tényleg negyedévente nagy intenzitással támadt,elmentem a körzetishez és írt ő fel nekem valamit herpes vírusra,de hozzátette,hogy nagyon drága,nagyon brutál gyógyszer és nem kifejezetten arra van,de ha egy kúrát végigcsinálok,akkor az segíthet,ha tényleg ilyen gáz a helyzet.Nem tudom már miért nem váltottam ki,banális ok,de onnantól kezdve a vírus betojt és elmúlt az a gázos időszak.:)))

2010. jún. 10. 09:46
És a tablettákról tudtok valamit? Zoviraxnak is van elvileg ha jól tudom. Nekem folyton az a parám, hogy ha egyszer férjhez megyek tuti a nagy napon fog kijönni. Eddig mindig bejött, bankett, gólyabál...
81. a9986bef96 (válaszként erre: 79. - Marjann)
2010. jún. 10. 09:44

:))))))))

De tuti a humorod...:D

(jajj én úgy szeretek nevetni...:) )

Na ezért mindjárt dobok neked valami!

80. a9986bef96 (válaszként erre: 77. - Marjann)
2010. jún. 10. 09:43

Hát én nagyon mázlis vagyok akkor...:)

Na,nem is panaszkodom soha többé.Nekem nagyon bejött a krém,sok herpes-támadás múlt már el seb nélkül...:O

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook