Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas? fórum

Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
17. figarina (válaszként erre: 15. - 4b6a2525df)
2006. nov. 27. 10:05

Csatlakozom az előttem szólóhoz!Annyit tennék hozzá,hogy azért írják fel a sok hülye gyógyszert,mert a sok"hülye"beteg azt várja!Tudod ,mint amikor a hülye szülő azta gyerekdokit tartja jónak aki még a vírusfertőzésre is antibiotikumot ír,nehogy felülfertőződjön a gyerek!

Szóval a dokit sürgősen cseréld le,mert a problémáidat fel kell tárni,úgy tudod feldolgozni őket!A gyógyszer pedig azért kell(het),h tudjál a bajaidra "Tojni"és így könnyebb elindulni a gyógyulás útján!

16. Droma (válaszként erre: 15. - 4b6a2525df)
2006. nov. 26. 14:51

Igen,sajnos ez tényleg sok esetben igaz.Kevés a jó orvos.És a gyógyszer sem minden esetben megoldás.

Az egész ott kezdődik,hogy akardd a gyógyulást.És keress egy tényleg jó szakembert.

Attól is sok függ,hogy miben hiszel.Pl.ha a természetes gyógymódokban hiszel,akkor inkább valami olyat keress,persze ne magad,hanem azt is segitséggel.

15. 4b6a2525df (válaszként erre: 13. - Droma)
2006. nov. 26. 11:28
Köszönöm a kedves figyelmességed, de ugye Te is azt irtad, hogy "remélhetőleg ért hozzá". Valószínű, hogy ért. De akkor miért mindjárt csak az a hülye gyógyszer? Miért nem terápia? Anyira azért nem vagyok beteg.A doktornő szerint se. Csak totózott, hogy mit irjon fel. Először a Zoloftot akarta, de arról sok rosszat hallottam, és amikor azt mondtam, hogy inkább nem, akkor azt mondta jó, lehet is hogy az erős, akkor inkább mást irt fel. Na ez volt ám a határozottság. Az volt az érzésem, hogy mindegy, csak menjen már ki a beteg, mert ott ül másik 32.
14. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - Figarina)
2006. nov. 26. 11:22
Köszi. De terápiát nem, csak gyógyszert kaptam. Még javaslatot sem, hogy menjek terápiára, és ezért döntöttem úgy, hogy nem szedem a gyógyszert. Most dec. 20-án kell visszamennem. Kiváncsi vagyok, hogyan leszek gyógyszer nélkül addigra, és hogy észreveszi-e rajtam, hogy nem szedtem mégse a gyógyszert.
13. Droma
2006. nov. 25. 17:32

Igen,sajnos én is átéltem már.Nem tudom,hogy én mit kaptam,de attól tényleg jobb kedvem lett,és az is igaz,hogy vissza lehet esni.

csorieva:szerintem halgass a dokira.Ő ezt tanulta,remélhetőleg ért is hozzá:)

12. figarina (válaszként erre: 11. - 4b6a2525df)
2006. nov. 24. 22:29
Átéltem már.....kezdőlökésnek nagyon kellett a gyógyszer!!És mellé nagyon fontos a pszichoterápia!!!!És nem kötekedsz!:))))
11. 4b6a2525df (válaszként erre: 10. - Figarina)
2006. nov. 24. 11:42
Te értesz az ilyesmihez? Örülnék ha igen. mert akkor mond meg nekem hogyan mérlegeljek? Milyen szempontok szerint. De tényleg. Nehogy kötekedésnek vedd, inkább segítségkérésnek!!
10. figarina (válaszként erre: 9. - 4b6a2525df)
2006. nov. 23. 22:08
Vannak esetek,amikor jobb,ha nem kerülöd el a gyógyszereket....MÉRLEGELJ!!!!
9. 4b6a2525df (válaszként erre: 8. - Figarina)
2006. nov. 23. 12:04
Igazad van, mondták. De úgy döntöttem, hogy inkább nem szedem.Pont a tartósság miatt.
8. figarina (válaszként erre: 7. - 4b6a2525df)
2006. nov. 23. 11:28
Az antidepresszánstól nem mosolygos leszel(segít,h ne járjon az agyad állandóan a problémán rágódva)!!!És 1 nap alatt nem hat,nem mondták???5-7 nap kell,míg beállsz.és arra is számíts,h huzamos ideig szedned kell a tartós hatás érdekében!
7. 4b6a2525df (válaszként erre: 5. - 2ab728965c)
2006. nov. 22. 10:44

A kérdést azért tettem fel, mert tegnap pszichiáternél voltam. (Küldtek) Nos a gyógyszerekről: Kaptam nyugtatót, kedélyállapot javítót és altatót. Nem vagyok egy tudós, de amikor a 3 tablettát kiraktam, elkezdtem gondolkodni. Ha beveszem a kedélyállapot javítót, akor ugye tán virgoncabb (mosolygós, felszabadult) leszek. Ezzel egyidőben beveszem a nyugtatót, akkor pont olyan leszek, mint amiért az orvoshoz küldtek. Szóval a kettő üti egymást. De azért kipróbáltam. Semmi. Annyira semmi, hogy az altató ellenére is felébredek éjszaka 2x. Igaz én borzasztóan gyógyszerellenes vagyok, lehet, hogy ezt a gyógyszerek is megérezték és ezért nem hatnak? Szóval valamilyen más utat kellene találnom Tud valaki valami jó megoldást. Ha mást nem egy maszek pszichiátert, mert ezek a szegény üzemi pszichiáterek már sokszor maguk is pszichiáterre szorulnak. Ha valaki tud valakit, aki budapesti orvos, irja meg legyenszíves.

Bolondfáni, te milyen kezelésen vettél részt? Megirhatod priviben is, de légyszi válaszolj

6. figarina (válaszként erre: 3. - Reni79)
2006. nov. 22. 07:34

kedves Reni!

Az ideggyógyász és a pszichiáter az nem egészen ugyanaz...:)

2006. nov. 21. 23:32

És ami talán még szörnyűbb, nem csak a test fáj ilyenkor, hanem a lélek is.

Ez tényleg így van,- sajnos a tapasztalat mondatja velem.

Annyira intenzíven tud fájni a puszta lét, a mindennapi élet, hogy bármi áron véget akarsz vetni a szenvedésnek.

Nálam már kidolgozott "utiterv" van arra az esetre ha nem bírom tovább...

De MINDENKINEK azt ajánlom, menjen szakorvoshoz, mert hatásos gyógyszerek vannak, és nagyon jók a pszichoterápiás beszélgetések is.

Ne szenvedjen senki, ha nem muszáj.

2006. nov. 21. 09:10

Igen. Ráadásul elég alatomos, mert alig lehet észre venni, és nagyon nehéz leküzdeni. A tetejében már egész fiatalon is lehet valaki depressziós.

Az embernek minden baja van ilyenkor, fejfájás, szédülés, étvágytalanság. Nincs ellene gyógymód, de bármikor vissza lehet esni.

2006. nov. 21. 08:55
Igen.Nekem gyakran fájt a fejem és sokat szédültem.Vér és vizelet vizsgálat után elküldött a doki idegorvoshoz.
2006. nov. 21. 08:26
Olvastam, hogy a magyar pszichiáterek véleménye szerint a betegek több mint felénél jelentkeznek depresszióhoz társuló fájdalmak. A leggyakoribb: a nyaki fájdalmak, fejfájás, derék-hátfájás, hasi,- izületi fájdalmak. Volt, vagy va-e köztetek olyan, aki, ha ilyen fájdalmakkal fordult orvoshoz, akkor elküldték psziciáterhez?
2006. nov. 21. 08:23
Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook