Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas? fórum

Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
77. 2ab728965c (válaszként erre: 74. - Egnisz)
2008. febr. 18. 07:02

Bocs,azt megkérdezhetem hogy Neked hogy sikerült meggyógyulni belőle????

Ha kínos, nem kell rá válaszolnod.

76. 2ab728965c (válaszként erre: 74. - Egnisz)
2008. febr. 18. 06:59

Igen, ez a hasonlat is jó, meg az is amit én olvastam valahol, ott úgy jellemzik a depressziót hogy "a lélek rákja".


Sajnos azért ilyen jó a megfogalmazás, mert csak magamra kellett gondolnom a jellemzéshez...:(((((((((((((

2008. febr. 17. 23:51
nem ,még nem halottam róla
74. Egnisz (válaszként erre: 73. - 2ab728965c)
2008. febr. 17. 23:50

Nagyon frappánsan megfogalmaztad.

Egy ismerősöm írta tegnap, hogy olyan érzés, "mintha a lelkem elevenen égne a testemben".

Nekem is ilyesmi volt, amikor depressziós voltam, fájt a lelkem, szörnyű érzés.

73. 2ab728965c (válaszként erre: 72. - Nila)
2008. febr. 17. 18:00

Semmi mással össze nem téveszthető jelei vannak: életuntság, enerváltság,örömre való képtelenség, alvás és evészavar, apátia minden és mindenki iránt, agresszív vagy autoagresszív gondolatok. Valahogy olyan, mintha a beteg ember szeme előtt legördült volna egy reluxa, ami mögött ott ugyan a világ meg a fény, de ő maga csak a sötétet érzékeli. Ha nagyon súlyos illetve régóta tart, akkor egyre erősebb a késztetés az önpusztításra.

Még lehetne regényeket írni, de talán a lényeg ebben is benne van.

72. nila
2008. febr. 17. 16:11
Miből lehet tudni azt, hogy valaki depressziós????
71. korbely (válaszként erre: 49. - 4b6a2525df)
2008. jan. 21. 12:07

Üdvözöllek!

Kérlek küld el a kineziológusod elérhetőségét.

én is depresszióban szenvedek,2 hónapja tart.Remélem ez majd segít kimászni.

Köszönettel:István

2008. jan. 21. 07:00

Sajnos én is átestem egy középsúlyos depressziós fázison, ami 3 hónapig tartott, és nekem az is maga volt a pokol :( A gyógyszerekről 1 év elteltével sikerült leállnom.

Amikor előjött ez a betegség, akkor én is éreztem különböző fájdalmakat, és érdekes módon akkor szinte mindenféle betegség elkapott: mandulagyulladás, középfülgyulladás, stb...

Az egyik nagybátyám is volt már depressziós, neki meg olyan fájdalmai voltak mindkét lábában, hogy éjszakákat nem aludt. Küldték MR, CT vizsgálatokra, röntgenre, stb... a vizsgálatokon viszont kiderült, hogy nincsen semmi baja a lábainak, hanem a depresszió uralkodott el rajta. Amint felgyógyult, abban a pillanatban a lábfájdalmai is eltűntek.

69. Yudy
2008. jan. 21. 01:36
igen
68. 298dc77b34 (válaszként erre: 41. - Castellina)
2007. dec. 31. 20:29
Már ne is haragudj, de oltári nagy hülyeséget írtál!
2007. nov. 15. 23:59

Sziasztok! Gondoltam, beköszönök! :)

Én jól vagyok... Bár Évi te tudod, hogy ez részben neked is köszönhető :) !

Az elmúlt egy évben nagyon sok minden történt velem, de a depresszióval sikerült megküzdenem! Győztem :)

Tudom, én a szerencsésebbek közé tartozom, és drukkolok nektek, akik most élitek meg a 'gyötrelmet'... Itt a hoxán nagyon sok segítséget kaptam a lányoktól, sok kedvességet, ami segített átvészelni a borzasztó napokat, és erőt, hogy visszatérjek a régi önmagamhoz... nekem sikerült. Higgyetek magatokban, mindenki értékes és fontos, csak meg kell találni a helyes utat...

Légyszi olvassátok el 'Zizisicc naplóját :)

Nagyon klassz dolgokra rávilágít..., nekem használ :)

Puszi nektek, és sok erőt kívánok ahhoz, hogy ti is múltidőben tudjatok majd mesélni arról, ami most fáj!

Az élet túl értékes és szép ahhoz, hogy azt mi magunk tegyük értéktelenné..., miért küzdhetnénk leginkább, ha magunkért nem tesszük meg?

Küzdeni kell!

66. 4b6a2525df (válaszként erre: 64. - Esztella100)
2007. nov. 14. 11:48
A leggyakoribb: a nyaki fájdalmak, fejfájás, derék-hátfájás, hasi,- izületi fájdalmak.
65. e6e06af85c (válaszként erre: 64. - Esztella100)
2007. nov. 14. 09:11
Tiszta szivből kivánom, hogy soha de soha ne tudd meg.
2007. nov. 14. 09:07
Érdekelne mik a tünetek,mármint a fájdalom terén???
2007. nov. 13. 15:57
OLYAN VAGY MINT AZ EMAILCIMED:):)
2007. nov. 12. 07:48
Ha majd az leszek, tudni fogom. :)))))))))
2007. nov. 12. 05:34
Tapasztalat.
60. 4b6a2525df (válaszként erre: 56. - Cikicakk)
2007. nov. 11. 21:44

Neked azért azt tudnám tanácsolni, hogy keress fel egy természetgyógyászt, aki nagyon ért a homeopátiás gyógyszerekhez, és még azt is, hogy vedd fel a kapcsolatot a böbi67 nevű csajszival. Ő nagyon sok jótanáccsal tud neked szolgálni:):)

De olvass bele a naplójába, meglátod honnan hova jutott:)

59. 4b6a2525df (válaszként erre: 54. - Reszti Ria)
2007. nov. 11. 21:34

Addig örülj, amig nem kerülsz pszichiáter keze közé. Mert akkor nem kerülöd el a dilibogyókat.

Senkit nem akarok megbántani, nekem sikerült kilábalnom, már csak egy gyógyszert szedek, de azt már nagyon régóta (10 éve) és erről sajnos már nem tudok leszokni.

Az izületi (hát és térdfájás, nyakmerevség, mindkét váll fájdalma) már szinte teljesen megszünt, ezt pedig egy ceragem nevű masszázságynak köszönhetem, ahova hetente legalább 2-3 alkalommal eljárok már február óta. Budapesten (de vidéken is) sok helyen van ugynevezett bemutatótermük, ahol ingyenesen ki lehet próbálni az ágyat, naponta egyszer:):)

Tehát aki teheti, az próbáljon meg a környezetében felkutatni ilyen bemutatótermet, és ha van ideje minnél többször menjen el. Nem kerül pénzbe, csak sorbanállási időbe.

58. supin
2007. nov. 11. 14:57
Tapasztalatból,,sajna..
2007. nov. 11. 14:15
Bocsánat,Pánikbetegség
2007. nov. 11. 14:14
Sziasztok!Több mint 10 éve én is deppresszióval,és pánokbetegséggel küszködöm.Fájdalmat csak a fejemben érzek.A többi fádalom amit érzek igazolást nyert a reumatológustól.Nem szabad félválról venni a gyógyszereket.Igen is szükségünk van rá,ha már a sors ezzel a betegséggel vert bennünket.Én 2 éve fellázadtam a gyógyszerek ellen,mert úgy éreztem hiába szedem őket csak nem jobb.Addig addig sztrájkoltam,hogy nagyon súlyos depressziós rohammal szállítottak korházba.Azóta tudom,hogy a gyógyszerekre igen is szükség van,csak figyelni kell rá,mert van amelyiket egy bizonyos idő után le kell cserélni,mert a szervezet már megszokta és ezért nem használ.
55. dundy
2007. nov. 11. 10:10

Nekem is fáj. Most vagyok a gyogyis időszakban.Nyugtató+ hangulatjavító+ altató.

Ezek nélkül sokszor olyat érzek, hogy félek magamtól.

54. Reszti Ria (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2007. nov. 11. 09:18

Nekem is mindenem fáj (az általad leírtak).

NEM KÜLDTEK PSZICHIÁTERHEZ ! Biztos, hogy a váll, hátfájás egyik oka a lelki teher !!!!!

53. 2ab728965c (válaszként erre: 50. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 13. 21:52

Docens, akkor te nem voltál/ vagy depressziós, ha ezt hiszed.

Ha pedig viccnek szántad, hát akkor legfeljebb fa-kategória, reccs.:(

52. 4b6a2525df (válaszként erre: 41. - Castellina)
2007. aug. 13. 19:28
Nálam a depresszióhoz az önsajnálat vezetett:)
51. 4b6a2525df (válaszként erre: 50. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 13. 19:28
Ezzel nem értek egyet. Mármint az akartgyengeséggel.
50. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 41. - Castellina)
2007. aug. 13. 08:40
És akaratgyengeség.
49. 4b6a2525df (válaszként erre: 47. - A1a3db480a)
2007. aug. 12. 16:11

A gyógynövényes cseppest feltétlen csináld, az csak használhat. Én olyan kineziológusnál voltam, aki 20 ezer forintot kért, reggel 8-ra mentem, háromnegyed egykor jöttem el tőle. Többet nem kellett mennem, megkaptam az email címét, ha gond volt írtam neki és max. másnap válaszolt. Ráadásul ő gyermekagykontroll oktató és mivel én végeztem agykontroll tanfolyamont, nagyon jól rá tudtunk hangolódni egymásra.

Amikor a dili doki a kineziológust ajánlotta nem tetszett, mert évekkel ezelőtt próbálkoztam, akkor 3 ezer ft volt egy óra, vagy ötszört voltam és semmit nem használt. A mostani kineziológusnak az a hitvallása, hogy egy pácienst együltő helyében hallgat végig, hisz így tudja felfogni és kezelni. Kb. 10 óráig beszélgettünk, majd oldás, majd megint beszélgetés, megint oldás.stb.

A 28 éves lányom is épp februárra fogott padlót, és elzavartam hozzá (ámbár ő nem hisz az ilyesmiben) azóta isteníti, sőt már több barátnőjét is elküldte és mind sikerrel járt.

Tudom, hogy sok pénz, de (nekem legalábbis) egyszer kellett kiadnom, és ha összeszámolod, hogy edig mennyit költöttél gyógyszerre, és ezután mennyit fogsz még, uganis az orvosok csak azt irnak fel,nem hallgatnak meg, ha mégis meghallgatnak, akkor is gyógyszereznek.

Szóval ebből az ördögi körőbl akartam és TUDTAM is kiszállni.

2007. aug. 12. 05:36
A depressziós ember produkálhat valóságos fájdalmat, ami egy bizonyos betegségre utal. Sőt bármilyen betegséget is produkálhat. A depresszió megszüntetésével ezek a panaszok is megszűnnek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook