Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas? fórum

Tudtátok, hogy a depresszió fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
47. a1a3db480a (válaszként erre: 46. - 4b6a2525df)
2007. aug. 11. 23:22

Igen, olvastam az elejét a fórumnak...

Most még a gyógyszereknél tartok, de nem nagyon használ. Van egy-két jobb napom, aztán vissza a gödörbe. Már hetek óta szenvedek, nem alszok, sírok, és nem tudom még az okát sem. Nagyon gáz :/ most szeptember 13.-án megyek kontrollra, aztán meglátjuk, de nem hiszem, hogy nagy változás történne az állapotomban. Most kaptam egy jó tanácsot, gyógynövényes-cseppes történet, azt megakarom próbálni, valamit ki kell találjak, mert bár azt mondják, csak te magad tudsz segíteni magadon, ebben én most nem nagyon hiszek. Nem vagyok erős, nem tudom mit csináljak? A kineziológiában hiszek, már vannak jó tapasztalataim, csak hogy azt megfizetni nem tudom :( de hááát majd csak lesz valahogy...

2007. aug. 11. 23:01

még mielőtt "agyon gyógyszereznének" menj el kineziológushoz, és végezz el egy agykontroll tanfolyamot. Ja pont fordított sorendben.

Tudom mit beszélek, mert ha visszaolvasol (én indítottam a topikot a mélypontomon) láthatod hogy mit tettem:)

2007. aug. 11. 22:55

A depresszió fáj. Nekem fizikai fájdalmam van, már hetek óta szenvedek, és mikor a párom kérdezi, hogy de pontosan hol, mi fáj, csak annyit tudok mondani, hogy a lelkem fáj. Mintha ülnének a mellkasomon, nehezen veszek levegőt, és egyre jobban el kezd szorítani, amíg a sírás beindul. Akkor aztán a sírást nem tudom abba hagyni, nem én irányítom az érzelmeimet. Amikor nem tudod megmagyarázni, hogy miért, és a kérdésekre nincs válasz, csak éjjeleken át bambulsz a sötétbe, és nem tudsz aludni, közben úgy érzed, egy senki vagy, és semminek nem látod értelmét. A gondolatok jönnek, ezerrel cikáznak a fejedben, és nem tudod leállítani, aztán megint jön a szorítás, és a sírás. Amikor már az fáj, hogy egyáltalán függőlegesen is lenned kell, pedig semmi mást nem szeretnél, csak egyedül feküdni egy sötét szobában és azért imádkozol, hogy reggel ne ébredj fel, csak aludj el csendesen örökre...

Igen, a depresszió fáj. Nagyon.

2007. júl. 21. 20:02
Örülök, hogy minden oké lett veled! :)Bár csak most olvastam a hozzászólásokat.
2007. ápr. 23. 19:13
Közel egy hónapja írtam ide, és úgy érzem, hogy többet nem is kell irnom. Megköszönöm mindenkinek a segítségét, jótanácsait bátorításait, és kijelenthetem, hogy teljesen gyógyult vagyok. Tiszta szívből kívánom mindenkinek, hogy úgy sikerüljön talpraállnia, mint ahogy nekem sikerült. Már az egy fél gyógyulás volt, hogy kiírhattam magamból a gondjaimat, de a ti kedves, szerető és biztató szavaitok nélkül biztos megrekedtem volna. KÖSZÖNET MINDENÉRT :) Ha bárkinek is segíthetek bármiben, nyugodtan irjatok a priviben, biztosan minden tőlem telhetőt megteszek értetek Puszi nektek :)))
2007. márc. 26. 22:56
Depresszióra vannak természetes szerek, amik a meditáció, pihenés, beszélgetés stb. mellett segítenek visszaállítani az egyensúlyt a szervezetben. Egyszerű orbáncfű kivonat (Modigen), nem gyógyszer, de jó hatása miatt pl. Németországban a legkedveltebb pirula, eladásban megelőzi a gyógyszereket, nálunk is kapható a patikákban.
2007. márc. 26. 22:01
A depresszió három oka: önvád, önsajnálat, sajnálkozás másokon.
2007. márc. 26. 15:32
Most, hogy egy kicsit visszaolvasgattam az jutott eszembe, hogy a "lekikbetegségekre" jó dolog az agykontroll tanfolyam. Én több mint tíz éve végeztem, és most, hogy gödörbe voltam, eszembe jutott és végeztem egy felújítót. Bizony mondom jót tett. Igaz még nem pörgök a szokásos fordulatszámon, de már tudom mit akarok. Egy hónappal ezelőtt történt velem, hogy napkon keresztül belső remegésem volt. Elmentem egy privát dilidokihoz, aki a beszélgetés végén azt mondta, hogy a testem és a lelkem nincs összhangban. A testem nyugdíjbahelyezte magát, a lelkem meg még nem akar lassulni, mást nem tud ajánlani menjek el kineziológushoz. Már a dokival való beszélgetés is sokat javított a remegésen, olyannyira, hogy kb. 1 hét múlva már csak néha jött rám, ugyan minden indok nélkül. El is felejtettem a kineziológus dolgot, amikor az agykontrollon a Domján bemutatta Baghy Bátor Teréz gyermekagykontroll oktatót és kineziológust. Rögtön be is jelentkeztem nála. Nagyon érdekes volt, több mint 4 órát voltam ott, megcsinálta az oldásokat. Nem is sok oldanivaló volt bennem (ez az agykontrollnak tudható be, oldottam magam magamat). Csak tudom ajánlani a fenti két dolgot azoknak, akik "kilátástalannak" látják a jövőjüket, és nem anyagi szempontból
39. 4b6a2525df (válaszként erre: 38. - Ezvagyoken)
2007. febr. 22. 07:12
Nézd én azt vallom,hogy a sorsát mindenki maga irányítja. Én 22 évesen vesztettem el az anyukámat, 25 évesen az apukámat. 23 éves koromban mentem férjhez. Most leszünk 30 éves házasok. Ez persze nemcsak az én érdemem, hanem a férjemé is. Ő egy nagyon családszerető, a lányát a mai napig imádó ember. voltak összezördülések nálunk is, de kiabálásig nem ment el a dolog. Valahogy mindig megéreztem, hogy meddig feszíthetem a húrt. Úgy látszik valaki fentről vigyázott rám, mintegy kárpótolva a szüleim korai haláláért.Az elmúlt 30 év nagy részét tanulással töltöttem. Estin érettségiztem, levelezőn végeztem főiskolát, sőt egyetemet is. Talán a tanulás miatt nem volt időnk a nézeteltérésre. A férjem is már a házasságkötésünk után végezte az egyetemet, sőt utánna még tudományos doktori fokozatot is szerzett. Szóval a munka meg a tanulás kivédte a mindennapi összezördüléseket. Persze ezt nem azért irom, hogy te is ezt tedd, hanem azért, hogy talán valamilyen neked tetsző tanfolyamot ha elkezdenél, nem lenne időd azon rágódni, hogy miért olyan a férjed amilyen. És ha a beszélgetés nem segít, hátha segít a hallgatás.(mármint, hogy tanulgatsz)
38. ezvagyoken (válaszként erre: 37. - 4b6a2525df)
2007. febr. 21. 14:15

A szüleim is hasonló korúak mint Te.Egy generációval korábban a "kezdetek" bizonyára erősebbek voltak mint mostanában.Az a "bajom" /nem bajom../ hogy bármennyire szeretnének segíteni,a lelki bajaimat nem tudják helyettem megoldani.

Egyébként örülök neki,hogy neked SIKERÜLT. Tudod mire gondolok.

2007. febr. 16. 19:21
Nem, ne folytasd. Nincs ötletem, mert nem ismerlek. A szituációd sem éltem át. Az az igazság, hog én a kezdetektől úgynevezett "erős" nő voltam, vagyok, és leszek is. Sajnálom, hogy nem tudok segíteni,de biztos, hogy rossza irányba vinnélek.
36. ezvagyoken (válaszként erre: 34. - 4b6a2525df)
2007. febr. 16. 06:55
Sajnos a romantikus vacsorák régen megszűntek.Öt évvel ezelőtt még minden másképp volt.Négy éves házasok leszünk? augusztusban,két éve jöttek az ikrek.Szólnom kellett volna már az elején,néha ha mostanában szóba hozom,fogja magát és elmegy itthonról.Egyébként sem szeret tulságosan itthon lenni.Nem segít, a kicsikkel türelmetlen,ők állandóan az enyémek...folytassam?
35. opelzafira (válaszként erre: 33. - Ezvagyoken)
2007. febr. 12. 13:41
mintha csak én irtam volna! velem ugyan ez a helyzet! szerintem fizikailag nem fáj,csak lelkileg de nagyon.lehet jel is de csupán egy rossz nap is lehet!
34. 4b6a2525df (válaszként erre: 33. - Ezvagyoken)
2007. febr. 6. 15:22
Nem a depi, hanem a tehetetlenség és a kommunikáció hiányának a jele.Látom az adatlapodon, hogy igen fiatal vagy, talán egy "romantikus" otthon töltött vacsora során szóba lehetne hozni a párodnak, hogy mi minden nem tetszik. Persze nem ajtóstul a házba..
2007. febr. 4. 11:19
Sokszor haragszom a páromra,de nem szólok neki hanem mindent megcsinálok egyedül és emiatt dühös vagyok magamra is.Sajnos utána a gyerekeken csattan az ostor,mert türelmetlen vagyok velük.Ez már a depi jele?
2007. febr. 2. 20:43
Az elmúlt két hétben borongósabb volt a hangulatom, fizikailag is rosszabbul éreztem magam, a vérnyomásom minden indok nélkül január közepén 203/123/75-re változott. Elmentem az orvoshoz, irtak fel egy csomó másik csökkentő gyógyszert, és befészkelte magát az agyamba a gondolat, hogy mégiscsak dolgozik a tudatalattim még mindig. Gondoltam egyet és kerestem a Pszichiátriai Klinikán egy orvost. El is mentem hozzá.(berezeltem a vérnyomásom miatt, mivel a laboreredmények jók voltak, csak a pszichémre, a tudatalattira, gyanakodhattam Másfél órás beszélgetés után annyit közölt velem, hogy ujjítsam fel az agykontroll ismereteimet, aztán én is gyógyíthatok. Na a mondta második fele vicc volt. Szóval már a gödör tetején vagyok.:))
2007. jan. 5. 07:52
Gyopár. Köszönöm a bíztatást. Kívánom neked, hogy a nyugdíjas éveid (úgy 3o év múlva) álmaidnak megfelelően alakuljanak.:))
30. gyopár (válaszként erre: 28. - 4b6a2525df)
2007. jan. 4. 15:06

Szia!


Örülök, hogy jó úton vagy.


A nyugdíjasságról megcsak egy korábbi élményemet írnám le: mikor elkezdtem dolgozni, hamarosan megfogalmazódott bennem az a gondolat, hogy mennyire jó lehet nyugdíjasnak lenni, pedig nagyon szerettem a munkámat. Csak annyi minden más is érdekelt, s hát munka mellett nincs mindenre idő. Úgyhogy egy ideig elég sok időt töltöttem gondolatban azzal, mi mindent fogok majd még az életben nyugdíjasan tanulni/megismerni/csinálni stb. Ha te is ilyen sokminden iránt érdeklődő alkat vagy, ez a természetgyógyászati képzés biztosan kielégít majd. Szóval szerintem mindent bele az új életedbe, és élvezd azt, amire most lehetőséged van. Szerintem sokan vannak, akik egyáltalán nem néznek ferde szemmel egy fiatal nyugdíjasra, maximum irígykednek egy kicsit.

2007. jan. 4. 12:32

Helyes,Évi.Ha karbantartod magad,10 év múlva is fiatalnak fogsz látszani.Nem mindegy?Hát én úgy vagyok vele,hogy a "sajnálatot" ki nem állhatom!

Inkább szeressenek vagy gyűlöljenek.Mondták nekem is:te szegény...volt ilyen időszakom.Úgy éreztem,a sajnálat engem lejebb nyom.További szebb napokat neked Rian

2007. jan. 4. 10:32

Rian. Lehet, hogy sajnálatra volt szükségem, de az is lehet, hogy csak a saját magam sajnálatát akartam kiírni. Mindegy. -A kirás volt a lényeg, mert ez is segített. A feletteseimmel sem volt semmi bajom, mivel öreg rókának számítottam, igy megbecsültek, pl az 50. születésnapomra aranygyűrűt kaptam a balügyminisztertől. A dühöm a nyugdijrendszer ellen irányúlt. De már nem. Nagyon sokat segített a Hoxa, meg az itt szerzett barátok. Egyszerűen az volt a gondom, hogy életerős, aránylag egészséges ember vagyok, akit egy jogszabályváltozás kizár a munkából, amiért nagyon sokat tanultam. Feleslegessé váltak az eddig tanult dolgok. Azonban úgy döntöttem, hogy szeptemberben elkezdem a Természetgyógyászati egyetemet, ez egy 3 éves képzés, lehetek természetgyógyász, de még oktató is.

A másik döntésem pedig az, hogy nem azt mondom, hogy nyugdíjas, hanem munkanélküli. Így sajnálni fognak, és nem néznek rám ferde szemmel, hogy ilyen "fiatalon nyugdíjas? Vajon hogy csinálta? Kit fizetett le? stb :)) Meg talán emiatt az időjárás miatt voltam ilyen borongós hangulatban.

Kösz a törődést Éva

27. KNM1947 (válaszként erre: 25. - 4b6a2525df)
2007. jan. 4. 02:27

Szia Évi! Nos elég szokatlan időpontban írok,de ma telihold van és én ilyenkor nem alszom jól. Elgondolkodtam a beírásodon,és leírom milyen következtetésre jutottam.Még félig ülsz abban a nyavalyás gödörben,bár már látod a kifelé vezető utat.Nagyon nehéz azt lelkileg megemészteni,hogy kényszerűségből kell nyugdíjba menned.Ezt főleg abból látom,hogy sajnálatra van igényed.De miért sajnáltatná az magát,aki becsülettel és minden igyekezetével, a szakmáját szeretve 37 kemény évet végigdolgozott?! Szavaidból kiderül,hogy kollégáid is szerettek.Szerintem a feletteseid méltatlan hozzáállásából adódhatnak problémáid,de ezzel nem szabad törődnöd.Sajnos a világ megváltozott,főnökeink felfelé "törnek",lefelé nem néznek.A helyedben a foglalkozásomat úgy mondanám,hogy:nyugdíjas fodrász.Vagy egyszerűen polgárpukkasztóként: háztartásbeli.(a férjem megengedheti magának,hogy eltartson)Próbáld a szabadidődet olyanokra fordítani,amire munka mellett nem jutott időd.Gondolataidat kösd le annyira,hogy minél kevesebbet rágódj az elmúltakon

Én így látom,nem bántásként írom.Fog ez menni neked pozitív irányba is,meglásd,csak egy kis idő kell hozzá.Üdv.Rian

26. gkreka
2007. jan. 3. 20:48
gratulálok, hogy ilyen erős vagy és egyedül meg tudtál közdeni a "gödörrel". nekem nincs tapasztalatom a gyógyszerekkel kapcsolatban, de amikor közeli családtagomat érintette a depresszió, akkor én is a határán voltam, hogy azt kérjem, hogy menjen el egy orvoshoz és kérjen tanácsot v. gyógyszert. végül is több hónap alatt sikerült talra állnia/állnunk .
2007. jan. 3. 20:36
Mivel január van, igy jelentkezem. Szerencsésnek mondhatom magam, mert úgy 90%-ban kimásztam a gödörből. Az a 10% az az, hogy ha megkérdezik a foglalkozásomat és azt kell, hogy mondjam, hogy nyugdíjas, hát ez a gondolat még kiakaszt.:)) De kitaláltam, azt fogom mondani, hogy munkanélküli és így legalább sajnálnak.
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 23. - Juniperus)
2006. dec. 8. 09:44
Köszönöm a kedvességedet, ha januárra nem tudom kihozni magam a gödörből, akkor jelentkezem.
23. figarina (válaszként erre: 22. - Gyopár)
2006. dec. 1. 22:19
magánrendelést érdemes felkeresni,tb szakrendelésen nem jut idő ilyesmire!!Vannak lelkiismeretes orvosok!
22. gyopár (válaszként erre: 21. - 4b6a2525df)
2006. dec. 1. 19:54

Nem igazán vagyok tájékozott pszichoterápia ügyben, de amiket eddig életemben hallottam az alapján gyanítom, hogy a magyar egészségügyben előforduló "pszichiáter" nem biztos, hogy foglalkozik ilyesmivel. Ő ugyanis orvosin végzett, ő írhat fel gyógyszert/és persze ír is. Míg a pszichológus az bölcsészkaron végez, ő nem írhat fel gyógyszert, viszont "beszélget". Fogalmam sincs, hogy tb-re hol lehet, lehet-e egyáltalán pszichológussal találkozni.


Egyébként bocs, ha tévedek, és javítsatok ki, ha nem így van.

21. 4b6a2525df (válaszként erre: 20. - Figarina)
2006. nov. 30. 14:16
Csak a tömegpszichiátert ismerem, "az" meg nem ad tanácsot terápiás ügyben (szerinte nem tudja hol van ilyen) Igy a kőr bezárult, ha csak ti nemtudtok segíteni.
20. figarina (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2006. nov. 29. 22:57
Neked egyáltalán nem kell gyógyszer csak a terápia!!!!Keress olyat,aki hajlandó ebben segíteni!!!Kitartás!
2006. nov. 28. 11:55
Nagyon kedvesek vagytok, hogy bátorítatok. Nem nagy "durranás" az egész és látom is a végét. A lényeg, hogy jól elfáradtam (52 éves vagyok,37 éve dolgozom)és az új nyugdíj törvény miatt dec.30-val nyugdijba megyek. Na most ez jó dolog lenne, ha én döntöttem volna el, hogy nyugdijba megyek és nem mások helyettem. Mivel nem volt időm "felkészülni", így szépen elkezdett csúszkálni a talpam alatt a talaj. Magyarán szólva elborult az agyan, útáltam az egész világot. Még mindig pocsék, mert van még egy hónapom, amig akár vissza is mondhatnám. Ráadásul az összes kollegán visszahív. Ez pocsék érzés. Meg az is, hogy nem tudok mit kezdeni az előttem álló jó sok évvel. Persze mindenki azt mondja: Biztos találsz valamit, te aztán biztos... Na ettől is tele van a hócipőm. Szóval még egy hónapig kell kitartanom, és ha a kezembe tartom a leszerelő parancsom, amikor már tényleg nem lesz visszaút, akkor biztos elindulok a gödörből kifelé. :)) De azért ha van kedetek ápoljátok még a lelkemet egy kicsinység. Minden tanácsra vevő vagyok. Mégegyszer köszi mindenkinek.
18. gyopár (válaszként erre: 7. - 4b6a2525df)
2006. nov. 27. 12:34

Szia! Sajnos ismerem a problémát, az egyik családtagom küzdött depresszióval, és valóban feltűnő testi tünetei, fájdalmai is voltak. Gyógyszert kapott, pszichoterápiát nem. Aztán mikor egyszer ment a háziorvoshoz más miatt, az mondta neki, hogy azonnal hagyja abba ezeknek a gyógyszereknek a szedését, ha nem akar "hülyébb" lenni. Szóval valószínűleg orvosok között sincs egyetértés a kezelést illetően. Már nem emlékszem, miket szedett, de többfélét.


Útólag viszont úgy gondolta, akkor egy rövid időre mégis jó volt a gyógyszer, mert legalább ki tudta pihenni magát (alvásproblémái is voltak), és a testi tünetei mérséklődtek. Szerintem nagyon sokat jelentett neki a családtagok segítsége. Sokat beszélgettünk vele, többször "végigrágtuk" a problámákat.Természetesen ő is nagyon ki akart kerülni ebből. Persze valószínű, hogy a pszichoterápia jól jött volna.


Nem tudok mást mondani, kitartás és fel a fejjel!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook