Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki tudja, hogy 18 év felett éjszakai fogszabályzóért mennyit kell fizetni? fórum

Valaki tudja, hogy 18 év felett éjszakai fogszabályzóért mennyit kell fizetni? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 12. 14:47
Remélem nem kell kihúzni a fogam. Nagyon kicsit kéne csak korrigálni a fogaimon.
13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Picipoki)
2011. júl. 12. 13:28
az is lehet, hogy a bölcsességfog kihúzása után elég lesz a szilikon fogszabályozó éjszakára, és az nem is drága, viszont szép fogsorívet ad.
2011. júl. 12. 13:22

Sziasztok!

Én fogászaton dolgozok, és nem minden esetbe huzzák ki a bölcsesség fogat,nagyon sokféle módszer és lehetőség létezik, de ezt igy előre nem tudhatjatok, ezt csakis a kezelőorvos dönti el, hogy mi a megfelelő eljárás, nagyon sok szempontot figyelembe véve...

2011. júl. 12. 12:45
Szerintem ha fogszabályoztatsz, akkor is kihúzzák a bölcsesség fogat (vagy valamelyik metszőt, de gondolom a bölcsesség fogat, mert arra nincs nagyon szükség), mert máshogy nem tudnák helyreigazítani. Nincs ugye hely a szádban. Azt nem tudom, hogy helyrerendeződnek-e a foghúzás után, az is lehet, hogy csak a mellette levő fog dőlne picit be, az egész nem mozdulna:S
2011. júl. 12. 12:38
Áhhh azt nem bírom ki. :D És utána hogy megy ez? Visszarendeződik a fogsor?
2011. júl. 12. 12:34
A bölcsességfog húzás, még mindig olcsóbb mint a fogszabályzó:)
8. Agnik1 (válaszként erre: 5. - Picipoki)
2011. júl. 12. 12:29
Ha tolja a fogsorodat a bölcsességfog akkor ki fogják húzni. Nekem is tolta, hugimnak is, így kihúzták mindkettőnknek...
2011. júl. 12. 12:26

Elmegyek fogorvoshoz és megkérdezem remélem van valami olcsóbb.

Amúgy elmesélem az én fogszabályzási történetemet.

Úgy kb 8 éves koromtól 10 éves koromig volt fogszabályzóm, nem szerettem mert mindig feltörte a szájpadlásomat és vérzett. Mikor a szüleim este megnézték hogy bent van addig betettem éjszaka kivettem mert fájt és reggel vissza, mint ha bent lett volna. Szóval így nem nagyon használt és elég csúnyán előre álltak a fogaim és rés is volt közöttük. Majd 15 évesen még mindig ott volt a szekrényben a kis dobozkában és kipróbáltam jó e még, és jó volt, elkezdtem használni mert már páran gúnyoltak e miatt. 1 évig minden este hordtam és volt hogy hétvégén még napközben is. Gyönyörűszépek lett a fogsorom 1 év alatt. Most már szépségversenyekre járok, de zavar hogy nem tökéletes kb 2 hónapja.

2011. júl. 12. 12:19
nagyon sokféle éjszakai fogszabályozó van!
2011. júl. 12. 12:09
Nekem is volt fogszabályzóm, és nagyon szép is lett tőle a fogsorom, de mióta kijött a bölcsességfogam kicsit tolja előre, nem látványosan, de én szeretném ha most is olyan tökéletes lenni mint volt. Én úgy emlékszem hogy nem kellett fizetnünk régebben a fogszabályzásért, mert a legegyszerűbbet kértem.
4. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Picipoki)
2011. júl. 12. 12:05
Sajnos pontosan nem tudom, de nekem már gyerekkoromban is fizetnem(illetve anyu fizette) kellett az éjszakai fogszabályozóért. 10éves voltam akkor(1995-ben) és 23ezer forintba került...:S
2011. júl. 12. 12:05
Változó, attól függ hol csináltatod, 1 vagy 2 állcsonton van-e stb. Szerintem átlagosan 100 ezer körül lehet, ehhez jöhetnek plusz költségként a lenyomatok, a konzultáció, aktiválási díj. De ezek ilyen magánklinikai árak.
2011. júl. 12. 12:02
Sziasztok, ez a téma engem is érdekelne!
2011. júl. 12. 11:59
Valaki tudja, hogy 18 év felett éjszakai fogszabályzóért mennyit kell fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook