Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki segíteni, hogyan kell csinálni vasalható gyöngyökből képet? fórum

Tud valaki segíteni, hogyan kell csinálni vasalható gyöngyökből képet? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 27. 23:13

vannak hozzá különböző méretű alapok ha ez megvan arra szinte bármit kitehetsz..


a kitett mintát utána zsírpapír segítségével levasalod összeolvad és megragad...

10. martin3 (válaszként erre: 8. - Moonlight1984)
2010. okt. 27. 22:20
köszi! na találtam egy valakit a teszveszen, aki gyöngyöt is árult+ sablont+ egy füzetet, amiben le van írva, hogyan kell csinálni(+minták hozzá). Kipróbálom mielőtt a kislányomnak adom, de szerintem ő profi már, annyit csinált az oviban..:))))
2010. okt. 24. 23:16
Szerintem próbáld ki, mielőtt odaadod, hogy gyakorlatot szerezz :)
8. moonlight1984 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2010. okt. 24. 23:16

Igen,jól gondolod.

Már én is elég fáradt vagyok,néha furcsa dolgokat is írok :-)

Sok sikert a gyöngyökhöz!

7. moonlight1984 (válaszként erre: 5. - Martin3)
2010. okt. 24. 23:14
Nem ragad bele,amíg meleg szépen elválik tőle.De másfajta papírral ne próbáld ki szerintem.Nekem sütőpapírból a fehér-nem a régebbi barna -már bevállt ilyen célra is.
6. martin3 (válaszként erre: 5. - Martin3)
2010. okt. 24. 23:05
bocsi az elírásokért, kissé fáradok már..
5. martin3 (válaszként erre: 3. - Moonlight1984)
2010. okt. 24. 23:05
jaj köszi!bocsi, nem értetlenkedem csak próbáéom elképzelni: szóval legalul van a minta, felette a sablon, arra teszi a gönygöket és ha kész nem kell megfordítani stb, hanem erre teszem rá a sütőpapírt és megvasalom és a papírt lehúzom, ennyi? A papír nem ragad bele?
2010. okt. 24. 22:58
Ezután kell óvatosan lehúzni róla a papírt és kész is.
3. moonlight1984 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2010. okt. 24. 22:57

Szia!


Arra a kis tüsis alapra kell rárakosgatni a gyöngyöt,akár te is tudsz változatos sablonokat rajzolni neki.Ha kész a minta,rá kell teríteni a vasalható papírt-én már sütőpapírral is csináltam,működött azzal is.Alacsonyabb hőfokon át kell húzni a vasalót rajta néhányszor.Vigyázni kell,nagyon ne olvadjanak meg a gyöngyök,de azért stabilan összetapadjanak.

Pár kép után belejön az ember :-)

2010. okt. 24. 22:56
halihó...sehol senki?
2010. okt. 24. 22:47
sziasztok! csinált már valaki otthon ún vasalható gyöngyökből képet? kislányom nagyon szereti az oviban, gondoltam meglepem. De van egy kis gondom. még nem vettem semmilyen készletet, mert a neten találtam rengeteg képet, így sablon igazából nem is kellene. Viszont még soha nem csináltam, annyit tudok még, hogy kell hozzá az a kis szögecses alaplap, gondolom arra megy rá a gyöngy(és az alatt van a sablon, hogy lássa mit kell kirakni), ha kirakta meg kell fordítani úgy hogy rajta van egy karton? vagy innentől nem világos...mert olyat is olvastam, hogy van rajta valami fólia, azt kell lehúzni, de vasalás előtt vagy utána? külön kapható ilyen vasalható papír? valahol azt olvastam, hogy sütőpapírral is lehet csinálni...szóval nem értem, remélem van itt valaki, aki tudna segíteni...köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook