Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudna nekem segíteni valaki hogyan kell kecsketejből szappant csinálni lépésről-lépésre? fórum

Tudna nekem segíteni valaki hogyan kell kecsketejből szappant csinálni lépésről-lépésre? (tudásbázis kérdés)


16. kati_1975 (válaszként erre: 14. - Hbaranyaieva)
2011. aug. 25. 08:29
nem tudom aktuális-e még, én csak a neten tudok két beszerzési forrást, kreativikiéknél és az ökokuckónál láttam, utóbbiban 2 kiszerelésben is.
2011. aug. 8. 20:07

Ha van még szükséged a későbbiekben nátrium-hidroxidra, akkor nálam kapható 98%-os, lemezes.

Van olyan 8-10 kiló, láttam már 2000 Ft/kg-ért, de nem tudom, hogy mennyi a reális.

szjozsi79@gmail.com

2011. aug. 4. 06:56

A nátrium hidroxid beszerzése kemény dió, de megoldom. Jövő hétfőn megyek fel Pestre, netalán tudna nekem valaki olyan boltot mondani ahol kaphatok alapanyagokat a szappanhoz?

Köszi

13. vizöntőlány (válaszként erre: 3. - Fáradt*)
2011. júl. 26. 21:40
Köszi,utána fogok nézni.
12. hbaranyaieva (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2011. júl. 26. 15:49

Köszi szépen a kimerítő leírást, most már csak receptet kell vadásznom hogy miből mennyi kell és az alapanyagokat kell beszereznem.

Ha sikerül jelentkezem.

Addig is várom azok tapasztalatait akik csinálják és használják a kecsketej szappant.

11. Etke75
2011. júl. 26. 08:10

[link]

Én innen szedtem a recepteket.

10. Etke75 (válaszként erre: 9. - Búgócsiga*)
2011. júl. 26. 08:07
Én egy párszor már csináltam szappant, de a kecske tejjel még nem kísérleteztem. Lehet, hogy ki kiellene próbálnom.
2011. júl. 26. 07:55
van kalkulátor a lúg és olaj kiszámításához, tényleg érdemes benézni a szappanos blogokba, mert csodákat készítenek a lányok:) Most épp aloe-uborkás kecsketejszappant használok, előtte csoki-kókusz volt, na az is fantasztikus tusfürdő helyett! Jó lenne készíteni, csak lúgot nem olyan könnyű beszerezni...:(
2011. júl. 26. 07:52
ajaj, pedig a szappanos blogokban sok minden le van írva:) Receptek is, Antal Vali oldalán részletes leírás, van fent a neten rengeteg kisvideó,9-10 perces is, ami mutatja,a hogy készül a szappan.
2011. júl. 26. 07:50

Itt találtam,nem sok keresés után:)))

[link]

képek is vannak! Olvasgasd:)


Közkívánatra lépésről lépésre leírom Nektek a hideg eljárásos szappankészítés menetét. Remélem sokaknak tudok ezzel segíteni, vagy másokat épp ösztönözni egy újabb hobbira :)


Első lépésben előkészítjük a szükséges alapanyagokat, eszközöket, hogy ne közben kelljen kapkodni.


- felhasználni kívánt olajok, illóolajok, esetleg díszítő elemek


- folyadék (ez lehet kecsketej, tisztított víz, forrásvíz, teafőzet, vagy akár aloe vera is, csak néhány példa a teljesség igénye nélkül)


- NAOH (vigyázni vele, mert bőrre kerülve égési sérüléseket, hegeket, szembe kerülve vakságot okozhat, ezért nagyon óvatosan dolgozzunk vele!)


- keverőtál (ez bármilyen lehet, csak alumínium nem), kézi botmixer, mérleg, papírtörlő, és természetesen a szappan kiöntéséhez használt forma, hőmérő


- védőfelszerelés (a lúg használata közben ez elengedhetetlen, védőszemüveg, gumikesztyű, szájmaszk)


Kimérjük a recept szerint a szükséges olajokat. Külön tálba a folyékony, és szilárd olajokat-zsírokat. Mindkettőt felmelegítjük kb 38-40 °C-ra, aztán összekeverjük őket.


Kimérjük a szükséges NAOH illetve folyadék mennyiséget is külön-külön. És most nagyon fontos lépés jön, a nátrium hidroxidot (természetesen a védőfelszerelésben) hozzáadjuk a folyadékhoz. Jegyezzük meg, sohasem fordítva, a folyadékot a lúghoz!!! Különben komoly sérüléseket szenvedhetünk!!! Szóval MINDIG A LÚGOT ADJUK A FOLYADÉKHOZ!!! Ez a folyamat erősen exoterm, a felszabaduló hő égési sérülést eredményezhet, fő az óvatosság!


Ha kecsketejet használunk, akkor a felhasználás előtt le kell fagyasztanunk, és ilyen allapotban kell hozzáönteni a nátrium hidroxidot, különben a tej csúnyán elszíneződik, egész barnás színűre, illetve legrosszabb esetben egészen fekete színűre is. Igaz, hogy így kicsit nehezebb elkezdeni, de pár perc alatt a hő hatására felolvad a tej, es teljesen folyékony lesz. Én apránként szoktam a NAOH-t hozzáadni, ez akár eltarthat 10-15 percig is, így biztosan szép fehér, vagy enyhén krémszínű keveréket kapok. Ennél az elegynél is fontos, hogy a hőmérséklete 38-40 °C legyen. Ha melegebb lenne, akkor le kell hűteni.


Ha az olaj, és a lúg hője is megfelelő, akkor a jöhet a következő lépés, összekeverjük őket. Természetesen itt is megvan a sorrend, a lúgos oldatot keverjük az olajokba. Ha ezzel megvagyunk, elkezdjük keverni a botmixerrel. A tapasztalatom alapján érdemes magas falú keverőtálat választani, amiből nem fröccsenhet ki. Addig keverjük amíg el nem kezd a keverék pudingosodni, besűrűsödni. Ez függ a választott olajok típusától is, pl olíva olajnál ez az állapot lassabban alakul ki. Ha már a keverékünk nyomot hagy az edény falán, akkor hozzá lehet adni az illóolajat, színezőanyagot, jól elkeverjük, majd formába öntjük. Betakargatjuk, majd 1 napot állni hagyjuk így. Másnap kivehetjük a formából, és felszeletelhetjük. Ez után 3-4 hét pihentetés következik, ennyi idő kell hogy a szappanunk tökéletessé váljon. A hosszúnak tűnő hetek után pedig élvezhetjük a remekművünket :)


Hát ennyi lenne, nem bonyolult, csak kis odafigyelést igényel a sérülések elkerülése végett. Nagyon várom a tapasztalatokat, esetleg élményeket a szappankészítéssel kapcsolatban :)

6. f796a5926b (válaszként erre: 5. - Hbaranyaieva)
2011. júl. 26. 07:09
És ha írnál egy e-mailt Antal Valinak, hogy adjon egy receptet Neked ? :)
5. hbaranyaieva (válaszként erre: 2. - Vizöntőlány)
2011. júl. 26. 07:07

A kecsketej szappan nagyon jó a bőrnek, mert sok benne az A és E vitamin.

Száraz és ekcémás bőrre kimondottan ajánlott, ráadásul kémia anyagoktól mentes ha magad készíted otthon.

Nekünk vannak kecskéink sajtgyártással is foglalkozunk és most szeretnék szappant csinálni magunknak.

Ha valaki van aki csinált már írja le részletesen, mert a neten nem igazán találtam egyszerű receptet lépésről-lépésre.

4. f796a5926b (válaszként erre: 2. - Vizöntőlány)
2011. júl. 26. 06:49

[link]


De a drogériákban is kapható.

3. Fáradt* (válaszként erre: 2. - Vizöntőlány)
2011. júl. 26. 06:34
Pedig van!Szuper készítmény.Talán a Neten van róla leírás.
2011. júl. 26. 06:04
Én még nem hallottam,hogy létezne kecsketejből szappan.
2011. júl. 26. 06:01
Tudna nekem segíteni valaki hogyan kell kecsketejből szappant csinálni lépésről-lépésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook