Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tubus beültetés fórum

Tubus beültetés (beszélgetős fórum)


2011. jún. 10. 21:53

Sziasztok!

Kislányomnak vezetéses halláscsökkenése van. Tavaly nyáron kivették az orrmanduláját gyakori középfülgyulladás miatt illetve hallásromlás miatt. Mivel a hallásvizsgálat továbbra sem lett jó, ezért tavaly novemberbe minkét fülébe tubus került. Nem maradt bent sokáig, mert februárban már kint volt mindkettő. Az orvosunk azt mondta nem volt folyadék a fülében, azonban a bal dobhártya letapadt.

Ma voltunk kontroll hallásvizsgálaton és az eredény továbbra is rossz. Főleg a bal füle. A mindennapi életben nem okoz neki gondot illetve nem szembetűnő a hallásromlása.

Most majd megyünk vissza a fülészetre az eredménnyel, de gondolom újra tubust berakást fognak javasolni.

Aminek persze nem állok ellent, ha ez segít legyen, csak nem tudom ettől majd helyrejön-e az, hogy a dobhártya le van neki tapadva a bal fülében.

Félek a maradandó hallásromlástól...

Tájékozott valaki dobhártya letapadás témában?

21. vica82 (válaszként erre: 19. - Martin3)
2011. máj. 16. 20:31
Szia.Saját jogod hogy hány orvoshoz viszed el a kicsit.De ha már egymástól két orvos is egyett mondott akkor azért abban már lehet valami,nem?Attól ,hogy van tubus az még nem azt jelenti hogy nem mehet többé úszni.Szuper kis toldalékok vannak a azért ,hogy a gyerek biztonságosan lehessen a vízbe.Erre kérdezz rá a dokinál is.nekünk is mondták,meg csináltattuk és a gyerek úszó táborba fog menni a nyáron.csak arra azért vigyázz ,hogy ne halogasd sokáig,mert ha a dobhártya magaától szakad ki akkor e legroszabra is fel lehet készülni.
2011. ápr. 24. 20:59

Szia Martin3!


Mi azóta voltunk másik dokinál is, aki azt mondta, nem csak tubus lesz, hanem orrmandula műtét is. Tán a 2 együtt jár, és jobb ha a gyerek egyszerre átesik mindkettőn. Nekem van olyan ismerősöm, aki nem egyezett bele a mandulába, csak a tubusba, és meg is bána. 3 hónap múlva már nem volt hova húzni, és kellett a mandula kivétel is.

Az én fiam se beteges, konkrétan edddig szeptember óta egy napot sem hiányzott oviból. Az egész baj forrása az orrmandula. Kicsinek és most is sokar horkol, nyitott szájjal alszik, és az orrmandula nagyobbodás okozza a fülbajt. Elzárja a fülkürt útját, nem szellőzik rendesen, nem jut elég levegő, ezáltal rakódik le az a folyadék, ami okozza a halláscsökkenést. Ha nincs savó a fülben, sokszor elég csak a mandula kivétel, de ha a savó ott van, tokozodva, akkor az már nem jön ki magától, azért kell a tubus.

Van a dokinak egy honlapja, ott teljesen érthetően le van írva. Ha gondolod, privátba leírom.

Az biztos, ha a hallása 100%, akkor tenni kell valamit. A tubus nem azért kell hogy ne fájjon a füle, hanem azért, hogy halljon rendesen.

És a sorozatos fülbaj forrása könnyen lehet az orrmandula,mert áltzalában az a kiinduló pont.

2011. ápr. 19. 21:24

sziasztok!

ha még valaki olvassa ezt a fórumot, igazán segíthetne nekem is a döntésben.

kislányom alig beteg 1-1 téli időszakban, most múlt 6 éves, az ovi 3 éve alatt tényleg 1-1 nátha, néha láz stb és soha semmi komolyabb baj. Tavaly óta jár úszni, azóta ha megfázik mindig a fülére megy a nátha, kicsit fájdogál neki, tavaly kapott rá antibiotikumot 1x, azóta semmi, idén is az egész tél úgy telt, hogy semmi baja. Viszont azóta mondogatja, hogy néha fájdogál a füle,(az úszás óta), aztán 1-2 nap múlva elmúlik magától, vagy adok nurofent és ennyi. Kb 4hete nagyon fájt a torka, dokink szerint valami vírus volt, majd ez ráment a fülére középfülgyulladást kapott, arra antibiotikum. MAjd visszamentünk kontrollra és mondták már nincs középfülgyulladása, csak hallójárat bőrgyulladása (utána olvastam a neten ez a víztől lehet) , arra kapott egy cseppett, de 4-5 napig lázas is volt.(kb már 3hete a nurofenen éltünk, olyan értelemben, hogy 2-3 napig nagyon fájt a füle, majd 4-5 nap szünet majd megint láz és fülfájás. Végre elmúlt a fájdalom(most végleg úgy tűnik) de a doki szerint még minidg van savós folyadék a dobhártyánál, és mivel jeleztem(ettől függetlenül, hogy szerintünk nem hall jól) csinált egy hallásvizsgálatot, ahol ki is derült, hogy nem 100%-os a füle, erre megvizsgálta az orrmanduláját, közölte ki kell szedni. Na én ezt nem akartam, így elvittem egy magánorvoshoz, aki azt mondta ne ezzel kezdjük, hanem betesz egy tubust.

Kérdem én, minek csináljanak akár orrmandula műtétet, ha nem is szükséges, hiszen nem beteges, és a tubus is minek, ha már nem fáj a füle?

szerintetek? (ráadásul imádja az úszást, nem is sima úszásra jár, hanem szinkronúszásra, ha beültetik a tubust elbúcsúzthatunk ettől a sporttól!) A neten találtam 2-3 homeopátiás szert, ami segít a fülkürt tisztitásában, mert azt olvastam a hallás azért lehet rosszabb, mert a fülkürt beteg, és azt kell meggyógyítani, teljesen feleslegesek ezek a műtétek.

Szerintetek mondjam azt a dokinak, hogy ne csinálja a tubust se meg? én pl elvinném még egy (független) hallásvizsgálatra, mert lehet hogy most azért is hallott rosszabbul, mert eleve beteg még a füle(ha nem is fáj már)

18. Angéla30 (válaszként erre: 15. - Gabi0630)
2011. ápr. 14. 12:58
A víz addig nem érheti, ameddig a tubus bent van. Amikor kivették kb. 2 hetet kellett várni, hogy beforrjon a lyuk, aztán lehetett füldugó nélkül vízbe menni.
17. Angéla30 (válaszként erre: 13. - Vica82)
2011. ápr. 14. 12:55
Van akinek kilökődik. Volt ott is egy kisfiú, akinek kilökődött és újra vissza kellett tenni. Úgy emlékszem neki már 1,5-2 éve is benne volt. Az én gyerköcömnek kivették, gondolom azért, mert elmúlt az örökös betegeskedés.
16. vica82
2011. ápr. 13. 20:58
Mondjuk nem is kívánta se a mandula műtét se a tubus műtét után a kaját.Inni azt sokat ivott .nekem azt mondta a doki hogy ha nyáron megyünk strandra akkor is nagyon vigyázzunk rá,ne áztassuk be a fülét,novemberben volt a műtét..Lehet valami toldalékot vagy mit csináltatni a hallás központba ahol a halló készülékeket is készítik.Azt mondták olyan mint egy dugó.
15. gabi0630 (válaszként erre: 11. - Angéla30)
2011. ápr. 13. 12:08

Köszönöm, hogy leírtad.


Nálunk nem veszik ki, várják, hogy kilőködjön. Ha kiesik, és jól hall, oké, ha nem jól hall, újabb műtét, és újabb tubus....


Meddig nem érheti víz? Vagy addig nem amíg bent van?

14. gabi0630 (válaszként erre: 12. - Vica82)
2011. ápr. 13. 12:07

Ahogy mondod.

Lehet, hogy nekik rutin, nekem meg a gyerekem. Komolyan már rosszul vagyok...kórház, altatás, műtét, nem ehet-ihat...csak lennénk már túl rajta, biztos jobb lenne mint így.

Persze, a doki személyétől is függ,de én kibékülnék az ambulánssal is.

13. vica82 (válaszként erre: 11. - Angéla30)
2011. ápr. 13. 11:14
Ki vették?Nekem azt mondta a doki hogy kilökődik.van akinek pár héten hónapon belül,de van olyan is akinek évekig bent marad.
12. vica82 (válaszként erre: 9. - Gabi0630)
2011. ápr. 13. 11:11

Na igen az a sok "csak" ez "csak"az.Meg rutin műtét anyuka,ja köszi szépen,én meg olyan ideges voltam hogy olvadtak a kilók.Meg míg a gyerek aludt addig sírtam mert sajnáltam a fiamat.A mandula műtét az 4 nap volt,de nem volt lázas.De amikor a tubust tették be akkor egy napot voltak a srácok a szobába.Rá is kérdeztem a nővérnél hogy akkor mi miért voltunk tovább,és azt mondta hogy a orvosunk más.Ezek szerint ez is be folyásolja e bent lét idejét.

.

2011. ápr. 13. 11:09

Az én gyerkőcöm nem kaptam meg ezt a védőoltást és mégis kellett neki tubus és kivették az orrmanduláját. Ezt az összefüggést eddig nem is hallottam. Előtte 3 hónapon keresztül szinte soha nem volt egészséges, a műtét napjára teljesen süket volt. Azért műtötték meg, mert nem volt lázas (benne volt a lázcsillapító) és amikor rákérdeztek, azt mondtam 3 napja láztalan. Örültem, hogy a gyerekorvos ennyire összetákolta a műtétig, nem akartam halasztani. Délelőtt műtötték altatásban, másnap reggel mehettünk haza. Nem is viselte meg a dolog. Utána volt egy kontroll kb. 1 hét múlva (nem emlékszem pontosan, 3,5 éve volt), azután havi egy kontroll. Víz nem mehet a fülébe, ezért kellett csináltatni füldugót a hajmosásokhoz és strandoláshoz. Decemberben tették be és augusztusban már ki is vették, azt is altatásban. A decemberi műtéttől kezdődően szinte nem is volt beteg és azóta alussza végig az éjszakákat.

Régen ezt tényleg nem csinálták, hanem kiszakadt a dobhártya a nyomástól és kifolyt a fül. Ez azért veszélyes, mert minél többször szakad ki, annál több heg lesz rajta és mindig egyre rosszabb lesz a hallás. Van olyan velemkorú ismerősöm, akinek többször kiszakadt és hallássérült is szegény. Egy egyébként teljesen egészséges, helyes, diplomás srác. Ha felszúrják, sokkal kíméletesebb. A tubus meg azért kell, hogy ne kelljen szúrkálni folyton.

2011. ápr. 13. 11:01
Nagyon féltem a kicsikémet én nagyon félek ettől az egésztől! Mikor monda a doki akkor engem el kapott a bőgés..szegénykém mit élet majd át!!!
9. gabi0630 (válaszként erre: 4. - Vica82)
2011. ápr. 13. 10:58

Szia!


Köszönöm!

Nekünk mandula marad, mert szinte sosem beteg.

Most egy kicsit megnyugtattál. Azt tudom, hogy jobb lesz tőle, de nagyom félek ettől függetlenül. CSak altatás, csak műtét. Ha csak egy éjszaka volt, az jó, én már hallottam 3 napot is, meg 6-ot is, de majd jövő héten kiderül.

8. vica82 (válaszként erre: 5. - Tünci88)
2011. ápr. 13. 10:58
Szia,mielőtt be viszik a műtőbe kapott egy kúpot amitől elbódult,a műtőbe altatták.Nem érzett és nem is emlékezett semmire.Délelőtt 10.30 kor vitték a műtőbe 40 perc múlva már a kórteremben voltunk.Délután öt óra felé kért gyógyszert mert fájt neki,de nem fájt neki annyira hogy ne tudjanak a szoba társakkal játszani és a toló kocsival rallyzni:)
7. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Tünci88)
2011. ápr. 13. 10:56

Szia!


Nekünk szerencsére mandulaműtétről nincs szó, csak erről a tubusról.


Nem tudom mi dönti el, hogy tubus, vagy felszúrják?

6. pteri (válaszként erre: 2. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 13. 10:47

Pneumococcus ellen van. Pont azért, hogy ettől a bacitól ilyen komoly betegségek ne fordulhassanak elő. Én is eü. dolgozó vagyok és mindkét gyerekemnek beadattam és semmi szövődmény nem volt. Egyébként ezen kívül más baci is okozhatja a középfülgyulladást. Egy ismerősnek az anyatej folyt át az üregeken keresztül a babájának,attól volt neki, de se ő, se én nem hagytam abba a szoptatást.

Nem minden rémhírnek felülni.

2011. ápr. 13. 10:47

Az fáj a gyereknek ha be rakják?

Mi ennek a menete?

Mert mi még semmi konkrétat nem tudunk!

2011. ápr. 13. 10:42

sziasztok.

Szia Gabi.Az én fiamnak novemberben lett a tubus beültetve.A tünetek nekünk is ezek volta,csak még párosult hozzá az állandó felső légúti panaszok.Neki legelősször az orr manduláját vették ki,azt mondták ettől jobb lessz,hát nem lett.Utána került sor a tubusra.Nekünk nagyon be vállt.Egy napot és egy éjszakát kellet a kórházban lennünk,de azt is csak azért mert messzeb laktunk a kórháztól.Altatásban végezték a beavatkozást.

Nekem azt mondta a doki,hogy ez azért alakul ki mert a füllgyulládásnál nem távozik ki a savó,ami be sűrűsödik és le rakódik.De a gyulladás nem mindíg jár tünettel.Ez a kis gyöngy szerű amit tubusnak hívnak,ezt segíti elő.

2011. ápr. 13. 10:40
Mi is ugyan ezért járunk most orvoshoz 2 hét múlva viszem! Azt mondták, hogy tubus vagy felszúrja illetve ki veszik az orr manduláját!
2011. ápr. 13. 10:28
ÚRISTEN, jövő héten kapja a gyerekem a prevenart...hát most elgondolkodtattál. az amúgy mi ellen van?
2011. ápr. 13. 10:24

Sziasztok!


Tubus a fülben…


Tegnap voltunk hallás vizsgálatot, és beigazolódott, amitől féltem, és amit észrevettem. Alig hall a gyerekem. Sokszor visszakérdez, és sokszor szól, hogy a tv-n is hangosítsunk, mert nem hallja.

Van valakinek erről tapasztalata? Jövő héten megyünk még egy vizsgálatra, és akkor kapunk időpontot. És akkor tudunk mindent megbeszélni a dokival.

Ismeretségi körömben minden gyereknek van már, de mindenki mást mond. Mennyi idő kórházban? Mik a műtét veszélyei? Egyáltalán meddig kell a tubus?


Egyáltalán ez miért van? Nekem az a fura, hogy régen nem hallottam soha ilyenről, de mostanában meg járványszerű, mindenkinek van. Egyik ismerősöm mondta, aki eü-s dolgozó, hogy szerinte a prevenar miatt van. Aki megkapta az oltást, főleg sokan akkor, mi is, mikor ingyenes lett, azóta mindenhol ez a gond. Savós idült középfülgyulladás. Általában tünet nélkül persze, mert nincs láz, nincs fülfájdalom, nincs semmi, egyszer csak azt venni észre, hogy nem hall a gyerek.Nekünk jó másfél éve egyszer fájt a füle, de akkor ki is folyt. DE a legtöbb ismerősöm gyerekének még egyszer sem. Csak szólt a házi gyerekorvos, hogy figyeljenek oda, főleg ha sokszor beteg a gyerek.

Ezt tapasztalta más is? Vagy itt mifelénk divat ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook