Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Trappoló felső szomszéd - nonstop fórum

Trappoló felső szomszéd - nonstop (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
136. *karolin* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 16. 16:20
Ott laktok még?
2022. máj. 12. 09:59

Fórumindító: esetleg leírnád a tapasztalataidat, hogy hogyan alakul végül az ügyetek?


Én full megértelek téged, nálunk is kb non-stop trappolnak. Tegnap 9 órakor még mintha magastérdes futás gyakorlatsort csinált volna a felső szomszéd, nem bírtam és egy seprűnyéllel jól megpüföltem a plafont. Nem hiszem, hogy hallotta, bár utána nagyjából megszűnt a zaj, inkább csak ilyen ideglevezetésként csináltam, nagyon jól esett.


Mi is gondolkodtunk hangszigetelésen, esetleg álmennyezeten, hátha az valamivel tompítja. De szerintem normális esetben nem kellene ennyire hallani a lépéseket, valszeg a parketta alatti lépésgátlót a szomszédotoknál is kispórolták. Sajnos a felsőszomszédunknál is, így valszeg ha nem veri le a lábát, akkor is halljuk, hogy lép. Ha leveri a sarkát, akkor meg az egész lakás zeng tőle.


Amúgy addig nem idegesítőek az ilyen dolgok, amíg az ember maga nem kerül ilyen helyzetbe. Ha egy-két nap hangoskodik a szomszéd vagy éppen néha-néha leveri a sarkát, az ok, senkit nem érdekel. De ha tényleg olyan szomszédot fogsz ki, aki egész nap otthon van, te is mondjuk home office-ban dolgozol és tényleg egész nap trappol feletted valaki, akkor egy idő után vagy megszokod és már észre sem veszed, vagy elkezd rohadtul idegesíteni. Illetve lehet, hogy ma még nem idegesít valami, de később valamiért pont olyan passzban vagy, hogy bármi az idegeidre megy. Szerintem itt a fontos, hogy mindig gondoljunk egymásra. Én pl. mindig figyelek, hogy ne trappoljak, ne hallgassuk hangosan a tévét, nem indítok mosógépet későn, stb. stb. Kedvelem az alsó szomszédomat, nem akarom őt zavarni.

134. PöttyösPanka (válaszként erre: 133. - VendrinerPiroska)
2022. febr. 11. 07:59
Nem, nem értetted meg, de ha eddig nem, akkor ezután sem fogod. Szerencsére másoknak sikerült. Ezek a dolgok egyáltalán nem tették nyomorulttá az életemet. Az a szomorú, hogy vannak, akik szerint attól lesz valaki élete nyomorult, hogy zajong a szomszéd :D Arra próbáltam rávilágítani, hogy a trappolásnál bőven vannak hangosabb zajok is, amikkel együtt lehet élni anélkül, hogy hadjáratot indítanánk a szomszédok ellen. De amúgy nekem teljesen mindegy, hogy ki és milyen piszlicsáré ügy miatt dühöng naponta, és hogy ezzel mennyi dühöt és bosszúságot okoz saját magának.
133. VendrinerPiroska (válaszként erre: 128. - PöttyösPanka)
2022. febr. 10. 21:49
Megértettem a litániádat elsőre is, pedig leírtad legalább háromszor itt a topicban. Csupán csak annyi a gond, itt felsorolod, hogy a te kis életedet milyen nyomorulttá tették mások (bár annak örülök, hogy a mostani hsz-re megvilágosodtál és rájöttél, hogy te tulajdonképpen jól érezted magad a koleszban), ugyanakkor a sajnáltatás mellett piszokul részvétlen vagy másokkal szemben, akik hasonló kellemetlenségeken mennek keresztül. Remélem, így, kissé lebutítva, már érthető.
132. Channa* (válaszként erre: 131. - PöttyösPanka)
2022. febr. 10. 09:56
És van akinek ez a lételeme...
131. PöttyösPanka (válaszként erre: 129. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 10. 09:36

Igen. Köszönöm! Ezt próbálom elmagyarázni.

Az a világon a legnagyobb illúzió, hogy "majd, ha ez vagy az megvalósul, akkor végre boldog leszek". Addig meg foggal-körömmel küzdök, hogy kiharcoljam a békémet. Ahogy mondani szokták: a békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szexelni. Közben pedig szépen lassan, észrevétlenül, de méreggel megtelve elmennek a napok, elmegy az élet.

130. Mézes-Krémes (válaszként erre: 128. - PöttyösPanka)
2022. febr. 10. 06:11
Egy dolog panaszkodni, másik dolog feljelentést tenni, eljárást indítani, áskálódni. Végtére is aki ezt teszi, az az értékes idejét és energiáit egy totál negatív és romboló tevékenységbe öli bele, ami által az fix, hogy ő maga is kevesebb meg boldogtalanabb lesz. Pedig igen rövid az élet. 🙂
129. Mézes-Krémes (válaszként erre: 127. - VendrinerPiroska)
2022. febr. 10. 06:08

Szerintem minden egyes ember minden nap hoz döntéseket. Pl. ha valami bosszant, pl. egy kolléga, egy szomszéd, vagy egy szeretted viselkedése, akkor vagy felkapod a vizet, és sík ideg leszel, vagy rájössz, hogy az életben ez nem számít, és totál felesleges hülyeségen vívni egymással, és erre pazarolni az értékes időt.


És azt gondolom, hogy ez a képesség az igazi béke, vagyis az út afelé. Ez tanulható, gyakorolható. 🙂 Persze van, amikor olyan dologról van szó, amin az ember nem tud, vagy nem akar átlendülni, vagy épp olyan szar passzban van aznap, hogy lemegy a redőny, de ez abszolút gyakorolható dolog. Alapvetően a legtöbb értelmetlen és pitiáner konfliktus (és szerintem ezekből van a legtöbb az életben) előtt van az embernek egy pár másodperce megállni, amikor át tudja gondolni, hogy tényleg számít-e, lényeges-e, kell-e ez?


Én ezen vagyok nap mint nap, és ezáltal békésebb és boldogabb is vagyok.

Egy rakat olyan dolog van egy nap, amikor ha tudatos vagy, eldöntheted, hogy drámát csinálsz belőle, vagy röhögsz rajta, és szarod le, hogy úgy mondjam.


És ha belegondolsz, tényleg könnyebb megtanulni elfogadni és élni azzal, hogy felettem a szomszéd éjjel hányt, és lépked, mint eljárást indítani, rosszban lenni, tusakodni, harcolni.

Első körben nem így tűnik, de hosszabb távon igen, ugyanis a düh, a harc az rombol, boldogtalanná tesz, keserít.

128. PöttyösPanka (válaszként erre: 127. - VendrinerPiroska)
2022. febr. 9. 20:25
Nem akartam én panaszzuhatagot írni. Csak te pár példa alapján nem akartad megérteni. Ezért kellett részletezni. De emellett ez egyáltalán nem panaszáradat, csak felsorolás, hiszen nekem ez nem okozott problémát. Senkit sem jelentettem fel vagy indítottam birtokvédelmit, és ellenem sem indult ilyen. Például kolis lenni a zajjal együtt is imádtam.
127. VendrinerPiroska (válaszként erre: 126. - PöttyösPanka)
2022. febr. 9. 16:42

Az igazi béke belülről fakad, és nem lehet a körülményektől kierőszakolni.

Lehet, bár nem hiszem. Nyilvánvalóan neked sem segít átlendülni a problémáidon, különben nem írtad volna le ezt a panasz zuhatagot.

126. PöttyösPanka (válaszként erre: 124. - VendrinerPiroska)
2022. febr. 9. 10:05

Gondolod attól, mert kollégium, kevésbé zavaró a hangoskodás? A panelban meg nem csak a fürdőszobában hallottam, hanem ott még a suttogást is. A lakás többi részében meg a beszédet, az üvöltést, a csörömpölést, a székhúzogatást, stb. Ne kelljen már minden egyes zajt és annak időtartamát leírnom ahhoz, hogy értsd. A flex is csak egy példa volt. Emellett ott a hátsó szomszéd, aki kerti partikat szokott tartani, a másik szomszéd, aki éjszakai "autószervízt" üzemeltet. Bár ezek kinti zajok, de azért az ember szeret nyáron nyitott ablaknál aludni. De ahogy te minden "panaszomat" meg tudod magyarázni, úgy a FI gondjai is degaradálhatóak.


Tévedsz, mert engem sosem nyomtak fel. Én mindig a rendes, csendes szomszéd kategóriába tartoztam. Még zenét sem szoktunk hangosan hallgatni. A szomszéd néni majdnem sírt, mikor elköltöztünk, mert tudta, hogy kevés az esély rá, hogy még egy ilyen csendes szomszédot fogjon ki.


A FI-nak joga van a csendes élethez. Ahogy a szomszédjának joga van hányni. Ez patt helyzet. Lehet egy életen át harcolni a békés életért. Vagy ahogy többen is írták, fel lehet mérni, hogy mik a valós, és mik a túlzó elvárások. Az igazi béke belülről fakad, és nem lehet a körülményektől kierőszakolni.

125. tádámmm (válaszként erre: 110. - Lyrae)
2022. febr. 8. 23:01

Nem állandóan, de olyankor kimaxolják.

Gondolhatod, ha a csend tűnik fel...

124. VendrinerPiroska (válaszként erre: 123. - PöttyösPanka)
2022. febr. 8. 22:47

Egy kollégiumban ez a normális, sajnos, bár még így is lényegesen olcsóbb, mint a közös albi, ahol kb. ugyanezt kapod, de keményen fizetsz érte, kivéve, ha a lakótársad annyira hárpia, hogy pisszenni sem lehet. Ha csak a fürdőszobában hallottad, hogy mit beszélnek, akkor szuper hangszigetelés lehetett nálatok, mert én minden szobában hallom, mit beszél a szomszéd, de ha nem üvöltően hangos, és nem éjszaka zajlik, nem érdekel. Flex végül is csak külső zaj, amivel függetlenül hol él az ember, így is, úgy is. Én sem állíthatom meg az éjszakai villamost, csak azért, mert piszokul hangos, de legalább neked a házban csak annyi zajod van, amennyit ti csináltok, ami meg rajtad áll.

Nekem a leírtakból csak annyi tűnik ki, hogy téged korábban felnyomtak, ezért automatikusan a másik féllel azonosulsz, és bele sem gondolsz, hogy esetleg a FI-nak is lehet igaza, vagy esetleg joga a békés, kevésbé zajos életre, mint amiben a korábbi lakók idején része volt.

123. PöttyösPanka (válaszként erre: 122. - VendrinerPiroska)
2022. febr. 8. 21:03
Tudom, hogy milyen együtt élni egy rakás zajongóval. Éltem kollégiumban, ahol senkit sem érdekelt, hogy én reggel vizsgázni vagy szigorlatozni megyek. Egész éjjel üvöltött a zene. Ja és ott gyakran nem a saját WC-be hánytak egyesek, hanem akár az ajtónk elé. Éltem egy pici albérletben együtt egyetemistákkal, akik éjszakai életet éltek, miközben én 6-ra jártam dolgozni. Éltem panelban is, ahol a fürdőszobában azt is tisztán hallani lehetett, amit a felső szomszéd suttogva mondott. Most kertes házban élek, ahol az egyik szomszéd előszeretettel flexel a nap bármely szakában. Úgyhogy tudom milyen az, ha a szomszéd tényleg hangos. És azt is tudom, hogy mennyire meg tudja keseríteni az életet egy túlérzékeny szomszéd, aki feljelentgeti a lakókat.
122. VendrinerPiroska (válaszként erre: 100. - PöttyösPanka)
2022. febr. 8. 20:05

A lekötözés már állítólag teljesen elég, ahhoz kikészítse a lecsöpögtetett áldozatot. Ugyanígy, ha az ember nem tud szabadulni a lakásából (ami ugye lehetséges technikailag, de valljuk be, egyikünk sem szeretne a parkban aludni, ha van saját fészke, aminek a költségeit viseli), akkor bizony zavarni fogják a zajok, amik elkerülhetőek lennének, de nem azok, és befolyásolják a normál életvitelt.

Baromi car úgy munkába menni, ha nem tudod kialudni magad, ha az alattad lakó még hajnali 2-kor is kalapál, vagy pihenni, ha minden hétvégén megy a fűrész, úgy, hogy üvöltetni kell a tévét, hogy halljad, vagy kényszer kirándulni. Míg az ember ki nem próbált egy ilyen szituációt, el sem hiszi, hogy mennyire fárasztó és idegőrlő tud lenni.

2022. febr. 8. 18:11

az egyik adatlapon olvastam, témába vág :


"Nem mindig hallgatok Deák Billt, de amikor hallgatok akkor a szomszédok is :P "

120. Winter (válaszként erre: 106. - Bellabi)
2022. febr. 8. 12:51

Úgy látom vannak komoly bajok.

Ezért élünk ilyen kifordult világot.

119. simple (válaszként erre: 118. - Channa*)
2022. febr. 8. 08:23
Igen, nálunk pont fordítva van, én vagyok a füldugóval is mindent halló, lepkeszárnyra is felébredő, férjem feje felől meg a házat is elhordhatnák, arra se kelne fel.
118. Channa* (válaszként erre: 116. - Simple)
2022. febr. 8. 08:07

Tényleg!?


Én valószínű, hogy akkor sem, ha a fejemen pihenne meg:DDDD

117. simple (válaszként erre: 107. - Bellabi)
2022. febr. 8. 08:06
Pontosan, jól látod.
116. simple (válaszként erre: 112. - Channa*)
2022. febr. 8. 08:05
Én felébrednék a denevérre. :D Reggel mesélném a férjemnek, hogy berepült a denevér, ő meg kiröhögne, hogy csak kamuzok.
115. Mézes-Krémes (válaszként erre: 107. - Bellabi)
2022. febr. 8. 06:32

Igen, nekem is itt bűzlik a dolog. Sokat jár wcre, és hányni is szokott. Hát van ez így, ez az élet... Ez máshol sincs máshogy.


Én még mindig azt mondom, hogy az egymásra való tekintettel levés azt is jelenti, hogy elfogadok dolgokat a többi embertől, és nem csak elvárok.


Mi tök csendesek vagyunk, és figyelünk arra, hogy lehetőleg ne zavarjunk másokat. Viszont nem csak ezzel vagyok tekintettel a szomszédokra, hanem azzal is, hogy nem hisztizek, hanem elfogadom, hogy az élet hangokkal is jár. Pl. van, hogy nyáron az egyik szomszéd kertipartit rendez, és olyankor megy a röhögés, füstölgés, stb. Van, hogy ezért nem tudok jól elaludni, de nem hisztizek, hiszen nem csinálják minden nap. Érezzék is jól magukat, miért vegyem el az örömüket hisztivel? Ki lehet bírni. Ennyi.


A felettünk lakó lépteit szinte folyton hallom, mert recseg a parkettájuk. De nem azt fülelem napközben, hanem elfoglalom magam a saját dolgommal! Este meg ha fáradt vagyok, alszom. Nem a lépteket hallgatom. Hiszen repülni ők sem tudnak. Ez van.

114. bellabi (válaszként erre: 113. - Bellabi)
2022. febr. 7. 23:01
Pl a hányást?
113. bellabi (válaszként erre: 57. - Winter)
2022. febr. 7. 23:01
Direkt, bosszantásból csinálja? Pl a hántásf?🐥
112. Channa* (válaszként erre: 108. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 22:48

Hát nem?


Egyébként nem ismeretlen számomra a FI típusa.

A férjem pont ilyen:DDDD


Mindig fülel, mindent meghall (kivéve a bankkártyás fizetésnél a csipogást és az ehhez hasonló hangokat):DDDD


Minden reggel órákat képes mesélni, hogy miket csináltam az elmúlt éjjel.

Forgolódok éjjel! Lehúzom róla a takarót! Ráteszem a lábamat az övére! Szuszogok! Van, hogy nyüszögök is! És ha szól nekem, akkor én vagyok megsértődve és azt mondom neki, hogy hagyjon békén vagy azt, hogy ne engem figyelj, hanem aludj! De ő egy lepkeszárny suhogásra is felkel. Ismer valaki olyat, aki felkel arra, hogy berepül egy denevér majd ki? Hát az én férjem erre is felkel. A denevér besuhan! Ugye nincs semmi hangja, de az én férjem felkel. Ha tableten olvasok is rám szól, hogy lapozzak halkabban:DDDDD

Ja, és emiatt sokszor fáradt és én vagyok a hibás azért, mert ő mindenre felkel. Ja, és cserébe el sem hiszi, hogy én nem emlékszem semmire;)

És megsértődik, ha azt mondom, hogy örülj neki, hogy annyival megúsztad, hogy hagyjál békén. És ha megverlek?


Ja, és füldugót is használ:DDDDD És még így is ő hallja csak az ébresztést, mert én simán alszok arra is:DDDD

És halálra idegesíti, hogy én simán alszok akkor is, ha a nyitott ablakunk alatt 5 tűzoltó szirénázik:DDD


És ez én vagyok, de ugye vannak a szomszédok...Mindig jártatja a száját, hogy ez megint mi a fenét járkál a padláson? Nem hiszem el, hogy csak így lehet ágyazni. Miért mindig hétvégén dolgoznak? Miért nappal fúrnak? Nem hiszem el, hogy most kell vendégeknek jönni...Én meg nem győzöm mondani, hogy azért fúr nappal, mert éjjel mindenkit jobban zavarna. Azért jönnek most a vendégek, mert most vannak otthon. Azért ágyaz most, mert most keltek fel, most fognak lefeküdni.


Ő is érzi, hogy enyhén rigolyás, de legalább csak nekem mondja:DDD

111. Lyrae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 22:32

Közvetlen ismerőstől csak hasonlóról hallottam. Ott egy idősebb néni rúgta össze valami apró dolgon a port pár lakóval. Utána valami kemény cipőben éjjel - nappal a lakásba csoszogott, széket, asztalt tologatott, macskával ordibált, tévét bömböltetett.


Egy közeli tömbházban volt egy lakó, akinek az volt a heppje, hogy péntek délután elhúzta a bútorokat a fal mellől, vasárnap este meg vissza. Ne kérdezzétek...


Hogy valami pozitív példát is mondjak, ahol rokonok laktak, egy nagyobb tömbházba viszont hétvégente is csend és nyugalom, tiszta, rendezett lépcsőházak, összetartó közösség. Lehet így is élni.

110. Lyrae (válaszként erre: 5. - Tádámmm)
2022. febr. 7. 22:20
Csak nem "alkoholizáló életmódot" folytatnak? Van hasonló szomszédom, általában hasonló műsort csinálnak. :/
109. tien
2022. febr. 7. 22:06

Az kiderült már ,hogy bosszantásból trappol az a szerencsétlen felső szomszéd?


A direkt hányást nem vagyok hajlandó elhinni.

(nem olvastam végig ,de érdekelne )

108. PöttyösPanka (válaszként erre: 104. - Channa*)
2022. febr. 7. 21:55
Nem lehet mindenki született balerina, hogy spiccben piruettezzen a panelban.
107. bellabi (válaszként erre: 22. - *karolin*)
2022. febr. 7. 21:54

Szerintem itt az áldozat az a szomszéd, akit zaklatnak, mert közlekedik a lakásában, hány a wc-jébe.


Amúgy egy ember járása, wc használata minimális zajt csap és nem igazán elkerülhetö. Mert itt nem arról van szó, hogy minden éjjel hangos zene, buli, veszekedés, csak a mindennapi élet apró zajai.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook