Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Trappoló felső szomszéd - nonstop fórum

Trappoló felső szomszéd - nonstop (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
106. bellabi (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2022. febr. 7. 21:47
Trappol: jár a saját laksában. Wc-re megy, teág tesz fel, veszi le a ruhákat a szárogatóról és viszi a szekrénybe / vasalnivalók közé. Esetleg járkál fel-alá, úgy gondolkozik. Apukám is így gondolt át nehéz helyzeteket. Ezek közül melyiket nem teheti meg egy ember a saját lakásában, csak mert egy háklis idióta költözött alá?
105. Scherlock (válaszként erre: 104. - Channa*)
2022. febr. 7. 21:23

:DDD


Jobban zavarna, ha nálam hányna, na de így...:)

104. Channa*
2022. febr. 7. 21:13

Tehát, szerencsétlen lakó trappol és dübörög, mert sarokra lép.


Azt nem írta fi, hogy fapapucsban csörtet, csak azt, hogy direkt sarokkal trappol, meg azt, hogy bulikából haza jön éjjel és hány a saját wc-jében.


A sarokra lépés nem direkt történik, a legtöbb ember így megy.

103. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 19:52

Mikor az alattunk lévő lakásba új lakó költözött, akkor ellenem birtokvédelmi eljárást indított, mert a fa klumpámban járkáltam a parkettán.

Nem ment vele semmire, a jegyző nem tett semmit se.

Én viszont igyekeztem jó fej lenni és a kedvenc papucskámat lecseréltem csoszogó, pihe-puha tutyira.

A válasza az volt, hogy ismét birtokvédelmi eljárást indított, de most azért, mert, hogy szerinte mi leáztattuk őt. Persze azt nem bírta felfogni, hogy az, amit látott az nem ázás, hanem penész, mert a vadi új műanyag ablakaival, nulla (!!) szellőztetés mellett itt-ott páralecsapódás volt.

A jegyző már csak röhögött.

Mondjuk a nő később megtudta -a mellettünk lévő szomszéd jóvoltából-, hogy milyen is az, ha tényleg leáztatják az embert.

102. vivo44 (válaszként erre: 96. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 7. 19:24

Rendben.

Tiszteletben tartom a te véleményedet is, mint mindenki másét, azzal egyetérteni nem tudok.

Eljutott a fórum a hangosan hányástól és trappolástól Auschwitz-ig és a kínzásokig.

Ha valaki fél évet le tud úgy élni, mint a te hasonlatod, akkor annak meg sm kottyanna egy hangos hányás.

De ahogy gondolod.

Mindenkinek további szép estét kívánok és további kellemes fórumozást.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 100. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 19:14
Én ezt egy dok.filmben láttam, és olvastam is róla, nem tudom melyik könyvben, lehet az Auschwitz című könyv ez a BBC Laurence Rees dokumentuma, vagy a A ​290. számú auschwitzi fogoly, ez egy önéletrajzi regény. Nem tudom már hol láttam és olvastam is, de teljesen belém égett.Az is lehet Augusto Pinochet általi kínzásokban láttam.
100. PöttyösPanka (válaszként erre: 98. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 7. 19:03
Az Állítólagban kipróbálták a fejre csepegtetős vallatást. Az lett a konklúzió, hogy ha csak az ember fejére csepeg a víz, az csak kicsit kellemetlen, de annyira közel sem, hogy bárki bármit is bevalljon. Csak akkor vált elviselhetetlenné, ha plusz fizikai és mentális erőszakot alkalmaztak mellé, pl lekötözés.
2022. febr. 7. 19:03

Kedves FI.!


Nagyon alaposan, higgadtan átgondolva lépj birtokvédelemért. (tudom , ez most nagyon nehéz)

Amikor már mindent összeszedtél amivel érvelni tudsz, add be írásban, és írasd is alá a 2 szomszédoddal, akik melléd álltak, hogy nagyobb nyomatéka legyen. Ha nem írják alá, akkor legalább tudni fogod, hogy egyedül kell harcolnod a nyugalmadért. Vannak hang emberek, akik csak addig vannak melletted, amíg háttérből bólogathatnak.

Létezik a jogiforum.hu, nem ártana ott sem tanácsot kérned. Lehet, ha körbe járod a témát, hosszabb időbe kerül, de ki tudsz belőle jönni nyertesen. Ha okosan felépítve állsz elő a panaszoddal, nyerhetsz. Ha elkapkodod, ott is emberek vannak, és gondolhatják, mint itt is sokan gondolják rólad, hülye hisztis tyúk vagy. A jogi fórumon tudnak neked igazi jogszabályokkal alátámasztott tanácsokat, javaslatokat adni.

Kitartást, és sok sikert kívánok!!!

98. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 7. 18:32

Hozzáteszem még, vízcseppek nem hangosak, van aki kimondottan szereti is hallgatni, de a háborúkban őrületbe kergettek a csepegővízzel embereket. Melléjük tett edénybe csepegtették, vagy a fejükre csepegtették x időközönként, hogy valljanak.

Ugye ezt semmiségnek fogjuk fel, hiszen milyen jó érzés a meleg szobából hallgatni az eső kopogását, tudjuk vége lesz. De amikor ezt vallatásra használják az már nem egy felemelő dolog. Próbáld így újra átgondolni, mit érezhet az a szomszéd, aki nap, mint nap átéli az éjszakai többszöri ébredést. Esetleg másnap így megy műteni, tanítani a gyerekedet, vagy áll be egy pénztárba, stb.

97. VendrinerPiroska (válaszként erre: 93. - Vivo44)
2022. febr. 7. 18:19

"Egy normális világban tolerálni szokták emberek viselkedését is."

Persze. Már akiét lehet.

96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 93. - Vivo44)
2022. febr. 7. 18:18

Ha 2 lakó kiáll a "sértett" mellett, annak gondolom oka van.

Kedves Vivo44!

Nem ismerem a FI-t, de teljesen együtt tudok vele érezni.

Akinek még nem volt ilyen szomszédja, akire éjszakánként többször felébred, az el nem tudja képzelni, hogy mennyire az őrületbe tudja kergetni a másikat.Még azokat is, akiknek acélból voltak az idegei addig. Amikor már pattanásig van feszülve, nem tud aludni, mert már rettegve is fekszik le, agyal, mikor trappol végig egy lovarda a feje felett és ébresztik fel. Kialvatlan, nyűgös lesz.

Ha van egy jó kigyúrt társasága, elintézik egy állassal a kedves szomszédot, akinek meg nincs, az próbál törvényesen eljárni.

Van olyan eset, amit tényleg csak akkor tudsz felfogni, amikor megtapasztalod a "jót".

2022. febr. 7. 18:14

Nekem a Jószomszédi iszony c film / Ben Stiller, D Barrymore / ugrott be egyből a szomszéd onnan vehette a tippet, a fiatalokat elüzni szándékozó néni rendszeresen táncolt a felettük levő lakásban, gondolom aki látta, emlékszik rá.


Kibicnek semmi sem drága, különben tökjó film volt.

94. DiaZoé (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 18:12
Szia. Gyűlést nem szokott a társasház összehívni időnként?
93. vivo44 (válaszként erre: 92. - Auróra2010)
2022. febr. 7. 18:08

Egy normális világban tolerálni szokták emberek viselkedését is.

Bár azt gondolom, hogy aki hangosabb a kelleténél egy társas házban az még nem bunkó és nem is "bűnözött".

Ezzel együtt tiszteletben tartom a véleményedet, de bolhából elefántot csinálni....

Mert ha egy társasházban valóban annyira zavaró hangok szűrődnek ki egy lakásból, akkor azt se perc alatt elintézi a lakóközösség, vagy a házmester.

Bizonyára egy túlbuzgó lakóról van szó, aki ki akar cseszni egy tásasházi lakótársával, se több, se kevesebb.

92. Auróra2010 (válaszként erre: 91. - Vivo44)
2022. febr. 7. 18:00
Egy normális világban annak kellene költözni, aki " bűnözött ", nem az áldozatnak.
91. vivo44 (válaszként erre: 89. - Simple)
2022. febr. 7. 17:57

FI ennyi problémát írt le.

Páran írtunk hasonlókat, hogy nevetséges ilyenért birtokvédelmi eljárást kezdeményezni és voltak, akik bunkóságnak nevezték az ilyen magatartású lakókat.

Fi szemezgethet a vélemények között és majd eldönti, hogy megy a hivatalba, vagy beáll a sorba a többi társasházi lakóval egyetemben és éli a mindennapi életét.

90. VendrinerPiroska (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2022. febr. 7. 17:55

Erről van szó. Egy valamelyest értelmes ember nem akar feleslegesen kellemetlenséget okozni a környezetének. Tappancsot vesz, nem jár facipőben, késő este vagy éjszaka csendesebben közlekedik, lehalkítja a tévét, nem nyit otthon diszkót stb. Csak jó szándék és egy csepp kultúra kérdése.

Könnyű azt mondani, hogy akinek nem tetszik a szomszéd zaja, költözzön tanyára. Sajnos, ez a legtöbbek számára nem opció, bármennyire szívesen hagyná is maga mögött a társasházat, és igazándiból nem is ez a megoldás.

89. simple (válaszként erre: 88. - Vivo44)
2022. febr. 7. 17:51
Hát ha ezeket a panaszokat előterjeszti a hivatalban, tuti körberöhögik. A felső szomszéd túl hangosan járkál, és éjszaka ér haza buliból, amikor is túl hangosan hány a wc-ben. :D
88. vivo44 (válaszként erre: 87. - Simple)
2022. febr. 7. 17:25

Na igen.

El tudom képzelni: "Légyszíves vedd le a fapapucsot, ha belépsz a házba, mert zavar. Légyszíves ne gyere haza éjjel, mert felébredek rá. Légyszíves ne hánny a wc-be mert hallom ahogy hánysz és nem tudok aludni. És légyszíves csinálj úgy, mint ha nem is itt laknál, mrt zavarsz mindenkit, mondta a többi lakó is. Ha ezeknek nem teszel eleget, megyek a jegyzőhöz."

87. simple (válaszként erre: 86. - Vivo44)
2022. febr. 7. 17:22
Sajnos nem árul el túl sokat nekünk. Például, hogyha ő maga fölment, mit mondott nekik, és ők mit mondtak?
86. vivo44 (válaszként erre: 85. - Simple)
2022. febr. 7. 17:19

Rendben, csak segítenni szerettem volna, mert számomra ebből az derül ki, hogy volt személyesen a delikvens családnál.

"Volt már szépen kérve,szóban, írásban...."

85. simple (válaszként erre: 83. - Vivo44)
2022. febr. 7. 17:14
Ezt olvastam, de számomra ebből egyértelműen nem derül ki, hogy a téma indítója is volt-e fent.
2022. febr. 7. 17:11
Én két év alatt új házat kellett építsek magamnak a város szélén lévő gyümölcsösömben és elköltözzek a városból. tudom, nem mindenkinek megoldható ez.
83. vivo44 (válaszként erre: 80. - Simple)
2022. febr. 7. 17:07
1.hsz. id:"Azóta megy a trappolás, dübörgés, sarokra lépéssel megvalósítva, éjjel-nappal. Volt már szépen kérve,szóban, írásban, közös képviselő által szóban és írásban. Következő a jegyző lesz."
82. PöttyösPanka (válaszként erre: 81. - 55Judit)
2022. febr. 7. 16:50
A FI-t zavarják olyan dolgok, amiken egyértelműen nem lehet változtatni.
81. 55Judit (válaszként erre: 78. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 16:46
Felesleges olyan dolgot felhozni, amin egyértelmű hogy nem lehet változtatni.
80. simple (válaszként erre: 78. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 16:38
Na igen, arról nem tudtunk meg semmit, hogy a téma indítója felment-e hozzájuk, és kultúrált módon próbálta-e velük megbeszélni, vagy azonnal uszította rájuk a közösképviselőt?
79. vivo44 (válaszként erre: 76. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 7. 16:18

Mi is így voltunk nagyon sokáig, mert pesten berögzült, hogy kétszerezett figyelemmel van mindenki a másik felé. (társasház)

Itt vidéken pedig sok esetben kinevetnek, mikor párom bejelenti, vagy megérdezi a közvetlen szomszédokat, hogy vághat-e fát, nyírhat-e füvet.Ugyanakkor jelezni szoktuk egymásnak, ha kert égetés van, hogy a ruhák ne legyenek füstösek.

Amit FI felhozott az semmi!

Szándékosnak sem mondható, nem hogy bunkóságnak, ahogyan más fogalmazta.

Nem bunkóság jönni-menni, nem bunkóság fapapucsban közlekedni, nem bunkóság éjjel hazaérni, sőt még az sem szerintem, ha valaki éjszakai életet él.

Nagyon sokan tesznek úgy, mint ha nekik sosem sírt volna a gyermek, mint ha ők nem hangoskodtak volna, mint ha ők sosem tettek volna hangosabban bármit, mint más.

Ezen emberek vagy nem alkalmasak a közösségi/társas életre, vagy csak a kákán is csomót keresnek.

78. PöttyösPanka (válaszként erre: 61. - 55Judit)
2022. febr. 7. 16:18
Rendben, vesz szobacipőt, és attól halkabban fog hányni. Én is kompromisszum parti vagyok. De ha a szomszéd azzal küldené rám a közösképviselőt, hogy tessék már halkabban hányni, mert nem tud tőle aludni a szomszéd, akkor igencsak a sarokba dobnám a mamuszt.
77. Amaunet (válaszként erre: 71. - Winter)
2022. febr. 7. 16:02
Ezt miből gondolod, hiszen nem tudsz rólam semmit? Vagy az előző bejegyzésem a fölöttem lakóról? Az számodra ezt mondja el? Akkor nem is tudom kinek kéne itt szövegértelmezésben fejlődni?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook